Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Achill3uS válasza - = Zk = - (#350) üzenetére


Achill3uS
veterán

és úgy gondolod a 2080Ti még jobb ár/értékben? :D nem tudom, nekem ez a 400k+ vga ár már a nevetséges kategóriát súrolja. ennyit nekem nem ér egy szebb grafika vagy több fps. mondom ezt a 10900k topicban ami szintén túlárazott. Halkan jegyzem meg, tesztelés után nem is fogom megtartani ezt a konfigot...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#352) - = Zk = - válasza Achill3uS (#351) üzenetére


- = Zk = -
félisten

és úgy gondolod a 2080Ti még jobb ár/értékben?
jajdehogyiiiis :N
bevallom neked frankón, nem ez az egyetlen ilyen "vásárlásom" ... (HD3870X2, 1 hónaposan, iponból :R .. felette egy Athlon 64 X2...)
de lényegében "megtehettem" és ennyi.... ha más helyen laknék, más körülmények között, NEM lenne ilyen gépem.. ezt tudom jól...
de tény, ahogy Lara is mondta másik topikban, vagy KEldor?! nem is emlékszem hirtelen.... most majd még jobban elszállnak az árak...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#353) Alvin_ti4200 válasza Achill3uS (#349) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Legalább ötször csináltam azt, hogy beraktam a kosárba a 2080S FE-t, majd kiszedtem, betettem helyette a 2070S FE-t, majd azt is kiszedtem :D Úgy voltam vele, hogy az a 12-16%, amennyivel gyorsabb a 2080S nekem nem ér meg +200 fontot a 3000-es széria érkezése előtt pár hónappal. B450-es lapokkal gondban voltam, mert igazából egyik sem tetszett (külsőre), X470-ből már gyakorlatilag söprik ki a megmaradt pár darabot, úgyhogy maradt az X570. Tudom, ez már ilyen OCD betegség, de az említett Gigabyte lapon hasonló stílusú csíkozás van a felső SSD foglalat körül (beleértve a VRM feletti műanyag részt is), mint a Founders Edition backplate-jén :K Kíváncsi leszek, hogy muzsikálnak majd benne a Micron E-die-ok.

(#354) Achill3uS válasza - = Zk = - (#352) üzenetére


Achill3uS
veterán

persze kellenek az érzelmi vásárlások is nem lehet mindig racionális az ember aláirom :D pl én spec tudom, hogy mit használok ki a mindennapokban és mi az amire szükségem van ha megőrülés van és folyik a nitrogén. a kettő nagyon távol áll egymástól :U, ezért a csapongás, hogy pénzkidobás ennyit hw-re költeni de ugyanakkor meg nem szabad lemondani a vágyakról/hobbiról, azok éltetik az embert...

Alvin: B550-ben nem gondolkodtál? bár az se lett volna olcsó...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#355) Alvin_ti4200 válasza Achill3uS (#354) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Június 30-ig lehet visszaküldenem a mostani (Asrock B450M Pro4 + 1600AF) cuccokat az Amazonnak, a B550 meg júliusban jelenik majd meg horror áron.

(#356) - = Zk = - válasza Alvin_ti4200 (#355) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a B55 is horror áras lesz?! olcsóbb, mint az X570, nem?!....
van már árazás valahol?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#357) Alvin_ti4200 válasza - = Zk = - (#356) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nettó 40 dollárral lesz olcsóbb a B550-es AORUS Elite az X570-esnél - LINK

(#358) - = Zk = - válasza Alvin_ti4200 (#357) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pfff.... :U
bár én ink az Asusra leszek/lennék kíváncsi....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#359) Devid_81 válasza Alvin_ti4200 (#355) üzenetére


Devid_81
nagyúr

MAG X570 TOMAHAWK WIFI kell neked.
Jelenleg csak par shopnak van, OCUK-nak overdue egy ideje, de lesz nekik is majd.

[ Szerkesztve ]

...

(#360) hokuszpk válasza jeni (#320) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ABU mar megirta, hogy mi miert van, az SGX nem szukseges a lejatszashoz, csak egyes lejatszoknak.
az AMDnek meg teljesen igaza van, hogy nem akar plusz hibaforrast az architekturajaba.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#361) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Z490 lapok közül mit érdemes venni?
két lehetőség:
ASUS ROG STRIX Z490-F GAMING ez vagy ehhez hasonló tudású lap
vagy
85000Ft-ig
hokuszpk
igen olvastam korábban.
LG BH16NS60 UHD BD lejtászóhoz kellett volna. Ezen bukott meg az AMD Ryzen gépem.

[ Szerkesztve ]

(#362) ScomComputer válasza jeni (#361) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hányszor kérdezed még meg..... :W
[link]
Te vagy a nagy alaplap ajánlgató,és nem tudod... :P
De segítek ....ezt vagy ezt...
Ha nem megfelelő,akkor a további kérdést ITT tedd fel légy szíves !

Ja és OFF-ot Ryzen témát jó lenne már itt befejezni !

[ Szerkesztve ]

(#363) jeni válasza ScomComputer (#362) üzenetére


jeni
félisten

csak azért hátha találtok ennél ugyan ilyet olcsóbban.
két topik nem ugyanaz.
Asus Strix Z490 F Gaming lejjebb ment az ára.
1 napja 93000Ft ami így olcsóbb volt ezen lap esetén. az eshop24 boltban. ott az E lap olcsóbb igaz az két lap között helyre állt a mostani csökkenéssel az átlag difi ár.

[ Szerkesztve ]

(#364) laychi válasza jeni (#361) üzenetére


laychi
veterán

Egy MSi A-Pro is bőven megteszi.
Ott a teszt,hogy 10900k is probléma mentesen megy benne 5GHz-en és még csak el sem melegszik.(#344) és (#346) hsz.
Spec. szerint a ram OC-t is 4800Mhz-ig támogatja.

(#365) Achill3uS válasza ScomComputer (#362) üzenetére


Achill3uS
veterán

mire ez a nagy MSI fetisizmus? ezzel pl mi a baj? [link] hardware unboxing áradozott róla és nem a 85 ezres kategória.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#366) ScomComputer válasza Achill3uS (#365) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem vagyok én nagy MSI-s, inkább Gigás voltam,meg Asus-os...én szívem szerint a z490 elite-t ajánlanám,de itthon k.. drága...(100k környéke)...
Hát azé eléggé fapados a prime p... :)
Jeni-nek srix f kell....csak olcsón..." hátha találtok ennél ugyan ilyet olcsóbban"
Kár is volt bármit is ajánlani neki... :D

(#367) jeni válasza ScomComputer (#366) üzenetére


jeni
félisten

gyanúsan olcsóbb a többi bolthoz képest ahol azok a lapok 102000Ft indulnak
nem vagyok Asus párti (sose volt gondom velük-ez miatt előnyben) de a lap tudását tekintve meg a csatlakozását nézve az Asus nyújtja legtöbbet
semmi bajom a Giga lappal akár az MSi lapokkal. volt Msi lapom azzal sincs gondom,csak abban az árban az Asus valamilyen akció révén olcsóbban nyújt többet

[ Szerkesztve ]

(#368) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Maradjatok a topik témájánál!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#369) Achill3uS válasza philoxenia (#368) üzenetére


Achill3uS
veterán

Ha nem tetszik, hogy ezer éves tagok között akik személyesen is ismerik egymást kicsit kötetlenebb hangvételű üzenetek is néha elhangzanak az adott téma platformjából kiindulva töröljétek a hsz-eket és küldjetek privát értesitőt, hogy nem tartjuk be a szabályzatot vagy vegyétek ki teljesen az OFF funkciót a rendszerből. Évek óta nem szóltam hozzá szakmai topicban, de már tudom miért. Azt hittem a közösség épités nem szabályzat ellenes.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#370) ScomComputer válasza Achill3uS (#369) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha igaz lenne, hogy "néha elhangzanak"....de olvass vissza,van hogy hsz-ken keresztül megy az OFF,ryzen,b450,stb... :D
Az meg hogy "ezer éves tagok",nem jogosít fel semmire, itt nem érvényes az "amit szabad a jupiternek" elv.... :DDD
Aszongyák a szabály az szabály.... :P
Szerintem ezzel fejezzük is be az OFF témát....köszi szépen ! :R

[ Szerkesztve ]

(#371) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

5100-on tolom épp allcore a non-avx p95 smallfft-t, aio-custom hibrid vízzel (Alphacool Eisbaer Solo), pucér lappal, se vrm hűtő, se venti. Konnektorból 407-409W, VRM felvesz 290-et, procin pedig átmegy 260W.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#372) jeni válasza kicsipapucs (#371) üzenetére


jeni
félisten

szép :C
jövőből jöttél?
i9-20900K :U

(#373) jozsi252 válasza jeni (#304) üzenetére


jozsi252
veterán

TheVR Pisti-nek volt pár napja egy gépépítős live [link] , és neki az i9-10900K mellé ASUS ROG STRIX Z490-E Gaming került. Gondolkoztam hasonlón én is, de egyszerűen pénzkidobás lenne, mert annyi többet nem ad egy i5-10600 mellé, mert én is azt akarok venni. Amúgy egyre több helyen lehet kapni a procit, és iPon-nál már be is kúszott 90 alá a proci ára.

iPhone 13 Pro Max

(#374) jeni válasza jozsi252 (#373) üzenetére


jeni
félisten

az Asus ROG STRIX Z490-F is szerintem ugyan olyan jó lap.
ez most 82000Ft bontatlan 3év garival

(#375) jozsi252 válasza jeni (#374) üzenetére


jozsi252
veterán

Lehet hülye kérdés, de itt nem túl olcsó?
"Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy ez az alaplapi chipkészlet csak a legújabb (nyolcadik) generációs intel processzorokkal működik."
Ez is érdekes. Nem tudom hogy a gari miatt itt merjek-e vásárolni.

iPhone 13 Pro Max

(#376) jeni válasza jozsi252 (#375) üzenetére


jeni
félisten

tőlük vettem már cuccokat ,nem volt gond a garival és a számlával sem.
van mikor az Ipon vagy akár az Aquacomp ír butaságokat. ez a eshop24 nem egy spéci computeres bolt.
jó vétel az Msi Z490 Tomahawk,de az F lap extrább.
én is láttam, de a cím és a dobozon egyértelműen a Z490 van.

[ Szerkesztve ]

(#377) jeni válasza jozsi252 (#373) üzenetére


jeni
félisten

igen van benne valami,néztem a videót és szakmai oldalról vannak benne több hibák,attól függetlenül, elismerem a tudását. jó régen van már a pc vonalon a képernyőn.
anno minden műsorát végig néztem,most is van valamelyik csatornán ahol olykor adásban van
vannak amik olyan lazán vett és még izgultam,hogy nehogy elfüstöljön a gép működés alatt. sosem szerelnék úgy gépet ahogy tette.

szerintem ha a gari jegy és a számla is van a termék mellé,akkor nem is lehet gond,hiszen az eshop24 nem egy sufni weboldal.
a Pioneer autórádióhoz is gyári garancia jegyet kaptam és a számla is mellékelve volt a saját dobozában.
amiket vettem mindhez kaptam papírokat, az is igaz egyet se vittem vissza 14 napon belül és eddig egy se romlott el. volt köztük újracsomagolt is.
mindkét lap ESETÉN közel 20000 Ft ÁRCSÖKKENÉS elég csábító.

[ Szerkesztve ]

(#378) jozsi252 válasza jeni (#377) üzenetére


jozsi252
veterán

Én pasztából raktam volna kevesebbet, az szerintem kicsit sok volt rá. De amúgy egy nagyon jó gamer gépet raktak össze, bár én Dark Rock Pro 4-et raktam volna bele a Corsair helyett.

Árukeresőn ha megnézzük a nagyobb boltokat, akkor az 1*-os értékelések aránya 1% alatt van. eshop-nál viszont 4% fölött van. Én úgy sem minden évbe upgradelem a procit meg lapot, nekem megér egy kis felárat hogy biztos helyről szerezzem.
Ilyen újracsomagolt meg hasonlót csak akkor vennék ha a helyszínen meg tudom nézni hogy a socket-ba a tüskék nincsenek-e elhajolva vagy nem-e pasztás, vagy hasonló.

iPhone 13 Pro Max

(#379) MPowerPH válasza jeni (#376) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ma hozott ki az egyik emberem egy ilyen Z490 Tomahawk -ot a robotic floor -rol. Doboz behorpadva, lelapulva. Kinyitottam... IO resze darabokban hullott le, VRM borda elgorbulve... Szerintem ra lett rakva a polc. Fajt a szivem erte...

Don't Tread On Me

(#380) jeni válasza jozsi252 (#378) üzenetére


jeni
félisten

a pasztásat néztem,pedig a társa szólt,hogy az nem borsó hanem egy giliszta.
működés alatt HDMi-t kihúzni-bedugni,vagy ferdén erőszakos módon levenni a m.2 vagyis a hűtőfedlapot.
eshop24 boltnak írtam az átvétel lehetőségéről is,hogy jelenleg a járvány miatt nem lehet személyesen átvenni a termékeket,pedig új helyre költöztek a Reitter Ferenc-elejére.

[ Szerkesztve ]

(#382) - = Zk = - válasza -Gabesz- (#381) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kömény :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#383) jeni válasza -Gabesz- (#381) üzenetére


jeni
félisten

Azért kíváncsi leszek arra,hogy a 10.gen intelre milyen hűtőket fognak majd javasolni? Leginkább a K-s procikra.
A K-s procik húzva akár fogyaszthatnak 200W-t. Ilyen CPU hűtő nem sok van a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#384) snecy20 válasza jeni (#383) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, ott van pl. a BQ Dark Rock Pro4 max. 250W-ra, de nem tudom mennyire bírna el akár egy 10700K-val is...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#385) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hello...egy kérdés...szerintetek:
A SL. oldalán , olvasni,hogy a 10700K@5.1Ghz-hez a biosban 1.4Vcore-t adtak viszont az egyes érzékelők eléggé más feszeket mutatnak,no most ezek az asusban a biosban ki vannak jelezve, vagy ezek mérőpontok(socket,die sense)?

Azt olvastam,hogy az új Gigabyte Z490-s lapoban eltűnt az un. "vr vout" kijelzés,mert az új pwm vezérlőben a giga letiltotta,és írtak sokan a gigának,hogy az új bios-ban engedélyezzék a kiolvasását, a hwinfo fejlesztőjének bevonásával...

(#386) Milka 78 válasza ScomComputer (#385) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Prime-A-t is szidták ezért, hogy sokszor összevissza mutatja a vcore-t.

(#387) MPowerPH válasza ScomComputer (#385) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez egyre jobb egyebkent... Meg a meresi pontok sem adnak vissza valos erteket, mert ki tudja honnan lettek kivezetve. A legjobb megoldas, ha megkeresed magad a lapon a Vcore -t, es ranezel multimeterrel.
En a Giga vr vout -al sem vagyok kibekulve, mert pl a vid alapjan nem jon ki a fesz, es alt ezekben a lapokban a cpu is sokkal melegebb ugyan azon frekin es feszen. Nekem ez furcsa... Most tunt fel igazan, es utana nezve ez nem cpu specifikus dolog, mert konzisztensen latom a kulonbseget.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#388) ScomComputer válasza MPowerPH (#387) üzenetére


ScomComputer
veterán

Érdekes,mert ezzel a SL azt mondja ,hogy nyugodtan adj 1.4v vcore-t ,ert a proci csak 1.230-at kap....hová lesz a többi... :D
Viszont a Gigaz490-n már müködik a vr v out :
"New HWinfo64 beta out. Should report VR VOUT on intersil VR's. At least works on Gigabyte Z490."

(#389) MPowerPH válasza ScomComputer (#388) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amit eszrevettem, es igaz kulonbozo processzorokkal, de megegyezo frekvencian jaratva oket, azonos feszultsegen egy Giga lapban a CPU mindig joval melegebb(10 fok vagy tobb), mint pl. az Asus -ban. Ugye die vs socket sense ertek alapjan, a kiolvasott VCore elvileg ugyanaz. Eddig rafogtam, hogy biztosan magasabb azok procik aramszivargasa, ezert ez az extrem elteres. Aztan most mar gyanuperrel elek, hogy nem veletlenul van ez igy, es valamelyik meresi modszer csal a visszajelzett VCore -al. Vagy az Asus tobbet mutat, mint amennyit a CPU valojaban kap(nem hiszem), vagy a Giga hazudik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#390) burton83


burton83
friss újonc

Sziasztok!

Valaki nem tudja, hogy mikor lesznek elérhetők a 10900K procik? Alza-ban láttam egyedül, de ott is előrendelhető.

Köszi

(#391) ScomComputer válasza burton83 (#390) üzenetére


ScomComputer
veterán

K. egyszerű, felhívod az alzát és megkérdezed telefonon...
Vagy megrendeled és már látszik is a rendelésnél,ha sokat kell rá várni legfeljebb törlöd a rendelést... ;)

(#392) MPowerPH válasza burton83 (#390) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha minden igaz, akkor 30th June.

Don't Tread On Me

(#393) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy i5-10600K-ban az IGP-t le lehet úgy kapcsolni, hogy a Windows fel se ismerje?
Az alaplap: ASUS Prime-H470-Plus

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#394) Devid_81 válasza Bici (#393) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha raksz bele kulon VGA-t akkor nem kellene neki latszodni sehol sem szerintem, vagy nalad latszik akkor is?

[ Szerkesztve ]

...

(#395) MPowerPH válasza Devid_81 (#394) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig ugy lenne az igazi. IDLE valtana IGP -re, dedikalt VTGA szimplan lekapcsolna, ahogy a notiknal is mukodik.

Don't Tread On Me

(#396) Bici válasza Devid_81 (#394) üzenetére


Bici
félisten

Még nem tudtuk kipróbálni, csak az a cél, hogy az intel driver ne települjön nVidia VGA mellett.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#397) Devid_81 válasza MPowerPH (#395) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jonak jo lenne, de sajnos asztalinal nem mukodik ez valahogy.
Lehet van valami trukk ra passz, fogyasztasra tok kiraly lenne, plusz a dedikalt VGA elettartama is nohetne, legalabbis uzemora tekinteteben. :K

(#396) Bici most igy hirtelen kb 2 evre az utso windows telepitesemtol mondom, hogy ha jol emlekszem nem kell intel vga driver amennyiben van dedikalt kartya a gepben a telepites idejen.
Biosbol is tilthato az integralt, viszont ha barmi oknal fogva ki kell szedni a dedikaltat akkor csak bios reset utan lesz ujra kep, ha nincs auton hagyva ez az opcio.
Mondjuk nem oszt nem szoroz, pikk pakk megvan, viszont felhasznalo fuggo, hogy akar-e ezzel szenvedni. :)

[ Szerkesztve ]

...

(#398) jeni válasza Bici (#393) üzenetére


jeni
félisten

ha még nincs meg egyszerűbb lenne ha az i5-10600KF-t vennéd meg ha nincs szükséged az IGP-re.

a BIOS-ban van lehetőség az IGP letiltására?
amúgy milyen hátránnyal járna ha nincs az IGP a prociban azt leszámítva,hogy kell egy külön diszktrét VGA a gépbe?
az UHD 630 ebben az esetben nem lenne helytálló?
előny a nagyobb hely,kevésbé való felmelegedés a tuning esetén?

(#399) Devid_81 válasza jeni (#398) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Se nem rak hozza se nem vesz el OC-nal. :N
Talan annyi elonye lehet, hogy a hibas/tiltott IGP-s prociknal (KF) eselytelen, hogy Intel elkezdje vallogatni egy kesobbi binned kiadashoz ezeket.
Valoszinuleg hasonlo esellyel lesznek amugy a KF-esek kozott is jol/rosszul tungolhato darabok.
Mondjuk erdekes lenne megnezni egy 100 vagy 1000 procibol allo nem-fizetett tesztet errol, hogy melyik procik hogy szerepelnek.

Melegedesnel/huthetosegnel megint csak nem sok szerepe van, mert legtobb esetben aki tuningol annak eleve van dedikalt VGA-ja, avagy az IGP nem megy, hiaba van a prociban mukodo kepesen.
Masodik meg a szilicium nem tul jo hovezeto, szoval sokat nem segit a dolgokon :N

[ Szerkesztve ]

...

(#400) Bici válasza Devid_81 (#397) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

A reset nem gond.

(#398) jeni : Sehol nincs raktáron a KF.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.