Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Amazing789 válasza MPowerPH (#1499) üzenetére


Amazing789
tag

Nem nagy szám az 5,1Ghz. :) :)
Aha. Úgy nem is ha általában én vagyok őszinte ezeken a fórumokon... sokan meg a giga eredményeikhez nem írnak le, sok kis apró mellékes dolog nélkül..
Véletlen nem vagy boltos, vagy nincs boltos ismerős??? Ja van még a milliomos vagyok és a casekingről rendelek válogatott procikat. AMI PROCIKHOZ A HAZAI VÁSÁRLÓK 90%-a HOZZÁ SEM JUT . Így a közelébe se tudnak menni az álom procik feszültség értékeihez. Mellesleg írtad a nyitott ablak, ugyan minek szöveget. Nálad laza 28C az alaplap 5.3ghz mellett :) Ha 18C-on dübörög a lakásban a légkondi ..akkor nem is kell nyitott ablak valóban. :) Habár az is igaz nekem nem volt még álom VCCIO értéken futó procim haver boltjából meg a case kingről 300 ezerért. Nagyon mellesleg erősen kétlem h ez az 5.3Ghz 4900ringllc mellett non stop megy és fagyás nélkül lehet vele játszani. Az én 5,1em TM5 biztos még magasabb VCCIO és VCCSA értkek mellett is. TM5 mint tudod nagyon érzékeny ..... de nem véletlen használom mert ami értékeket le OK-éz ..azokkal gama alatt se lesz baj. Na így jutottam non stop használós!! 5,1 ig . MEZEI BOLTI PROCESZZORAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

(#1502) Amazing789 válasza MPowerPH (#1500) üzenetére


Amazing789
tag

Mindenben nem nyomja le az intelt ..mellesleg nem véletlen van AMD oldalon fps sírás. Mert a csak 20 fps különbség rohadt kellemetlen tud lenni vsync mellett amikor 60 kellene de csak 40 van.

(#1503) keIdor válasza Amazing789 (#1502) üzenetére


keIdor
titán

A Zen 3 már utoléri az Intelt, sőt meg is előzi.
3 nap és kiderül, de elveszik az Inteltől a koronát.
Nem véletlen kapálóznak a Rocket Lake-el.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1504) MPowerPH válasza Amazing789 (#1501) üzenetére


MPowerPH
félisten

5GHz volt a ring, es igen, stabil. Irtam is, hogy tudott 5.2GHz -t is. Az SA/IO azert volt ilyen alacsony, mert jo volt a CPU IMC -je, es ennyi kellett neki a 4400 -as ramokhoz.
Az alaplap azert volt annyi, amennyi, mert bekapcsoltam a ventiket a hazon, es a memoriak folott. 20 fok volt a szobaban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1505) Amazing789 válasza MPowerPH (#1504) üzenetére


Amazing789
tag

Mint írtam ..a nagyon ritka és csodálatos processzoroknak valóban lehet ilyen kiváló IMC je. Csak sokunknak nincs ilyen különleges lehetősége, sem zsebe h hozzájusson. :) Nem véletlen ha automatán hagyod a feszt és emeljük a szorzót akkor a bios magától felemeli a VCCIO-t még 1,650V re is. Véletlen a gyártók még egy apex xii nél se számolnak álom IMC és processzorok többségével bios paraméterezésnél.. Vajon miért?? :) A 20C pedig gyanítom légkondis 20C / vagy alacsonyan tartott cirko fűtés .... Na azért kell az ablak .. mert nekem panelban se légkondim, se cirko gázfűtésem.. Csak szerencsére távhő ami stabilan veri a 26C szobahőt.

(#1506) Amazing789 válasza keIdor (#1503) üzenetére


Amazing789
tag

Való igaz egyre jobb az AMD ...de majd akkor hajolok meg előttük ha csak azt fogom olvasni a fórumokon , hallani a net videókon h Intel már sehol nincs fps ben. De egyenlőre nem ezt hallom mindenhonnan. Mellesleg amd témával mit keresünk ezen a fórumon???

(#1507) keIdor válasza Amazing789 (#1506) üzenetére


keIdor
titán

Úgy, hogy független érdeklődéssel marhára nem mindegy az embernek, hogy pár hét múlva kap-e vagy sem jobb ajánlatot esetleg a túloldalt. Azért jön fel folyton az AMD.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1508) MPowerPH válasza Amazing789 (#1505) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha vissza olvasol kicsit, akkor lathatod, hogy semmi ilyenrol nincsen szo. Binnelni akartam, de az elso 10850K es 10900K is telitalalat volt, nem kellett vennem tobbet. Az egyik Amazonos volt, a masik tan Aria -s. Szoval nincs ismeros.

A szobahorol meg annyit, hogy siman el van zarva a radiator a haznak ebben a szobajaban.

AMD temaban csak egy megjegyzes, CB20, single core score, 641. :D Most nezd meg a szenne huzott Tiedet vagy az enyemet. :P Nah, ez a kulonbseg latszani fog az FPS -ekben is, ne aggodj.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1509) cibus


cibus
aktív tag

Üdv sziasztok!
Lenne pár OC alap kérdésem, amire szeretnék kapni választ.

Mit jelentenek az alábbi dolgok BIOS-ban, milyen hatásuk van és jó e az, ha ezek vannak DISABLED-en?

OC TWEAKER / CPU CONFIGURATION alatt:
SPREAD SPRECTRUM - DISABLED
BOOT PERFORMANCE MODE - MAX NON-TORBO
RELIABILTY STRESS RESTRICTOR - DISABLED
AVX RATIO OFFSET? AUTO HELYETT 4 PL?
RING TO CORE RATIO OFFSET - DISABLED
INTEL SPEEDSTEP TECHNOLOGY - DISABLED
INTEL SPEED SHIFT TECHNOLOGY - DISABLED

ADVANCED / CPU CONFIGURATION ALATT:
CPU C STATES SUPPORT - DISABLED
SOFTWARE GUARD EXTENSIONS (SGX) - DISABLED

ezek maradjanak - DISABLED? vagy valamit engedélyezzek? mit okoznak?

illetve az értékek:
CPU RATIO-T ALL CORE-RA állítom, belövöm mondjuk 4800ra (48).
ALATTA VAN EGY CPU CACHE RATIO. gyárilag 40. (4000) az mennyi legyen? és milyen értékekben közelítsem fel vagy le amíg stabil? vagy egáltalán ez mit csinál?

VOLTAGE CONFIGURATION ALATT:
itt én a CPU CORE / CACHE VOLTAGE-t OFFSET-re állítom, ha üresjáratban megy a gép, akkor ne menjen bele feleslegesen az 1.320V.
alatta ilyenkor megjelenik egy érték, alapból ezt adta meg: 50.
jó ez így? így üresjáratban az 1.320 V-ról lemegy olyan 0.630 köré... stabilitás gondot még nem vettem észre.

aztán még két ilyen van, amit láttam hogy érdemes állítani:
VCCIO VOLTAGE és VCCSA VOLTAGE.
ezekkel mennyire menjek le és milyen lépésekben?

Bármilyen tanács és kis konyhanyelvi magyarázás nagyon jól jönne és nagyon nagyon megköszönném :) :R :R

(#1510) MPowerPH válasza cibus (#1509) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem belevau, de ha ezek gondot jelentenek, es nem tudod mik, akkor ne nyulkalj a BIOS -ban. Nezz meg par beginnert guide -ot az OC -rol, mert ezek nagyon alap dolgok. Van OC kezdoknek topik, probalkozz ott.
Meg ugye nem igy kezdjuk, hanem azzal szokas, hogy milyen alaplap, milyen processzor, milyen memoria. Mit mennyin szeretnel hasznalni, stb... Igy ez nem megvalaszolhato. Az eleje az lenne, de....

En itt mar belefaradtam, mas meg nem igen fog segiteni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1511) cibus válasza MPowerPH (#1510) üzenetére


cibus
aktív tag

Asrock z370 Fatal1ty Gaming K6
i5 8600K
2x8 Kingston Predator 3200/cl16, az xmp-vel belőbe 3200/16ra.

szerintem 5.0Ghz még jó lehetne. egész jó hűtésem van, 230W tdp cpu hűtő, plusz szellőztetett ház.
egyedül a VRM hőfokom nem látom sehol, gyanús nekem hogy nincs benne dióda sajna :/
stress testek után is ilyen max értékek vannak meleg fűtött szobában 4800Mhz-en:
CPU : 77
Mainboard: 44
TMPIN 3: 77
TMPIN 5: 44
TMPIN 6: 44

[ Szerkesztve ]

(#1512) Kaci84 válasza MPowerPH (#1499) üzenetére


Kaci84
őstag

Fogalmam nincs honnan vetted, hogy a szerencsétlen 1.35V járatja a procit. 1.22-őt írtam. Nem hinném, hogy 20 perc Prime ártana a procinak. Casekingen is 1 órás Prime teszten mennek át a válogatott procik. Mindegy is hagytam is a francba a Primeot. Ezen a lapon meg a Turbo nem a max és így is megadott 1.22V-ről 1.2V-re dobta terhelés alatt, még mindig nem tudommiért olyan nagy gond ez? Igen a magas hőfok nem frankó, nem is mondtam, hogy ezen járattam. Ahogy átváltott az erősebb tesztre és felugrott 90+-ra már állítottam is le. Amúgy se lenne így értelme mert visszaveszi az órajelet. Pont ezért írtam ide, hogy valami nem oké, mert magas a hőfok ilyen alacsony feszen és talán a hűtővel lehet valami.
A hűtő volt rosszul fent és csodálom, hogy a sok itt lakó pronak nem tűnt fel, hogy ilyen feszen nem szabadna ilyen melegnek lennie. Vagy feltűnt, de egy segghülye kezdő scalper miatt senki nem koptattja az újbegyét.

(#1513) palfitom válasza cibus (#1509) üzenetére


palfitom
félisten

https://prohardver.hu/tema/intel_core_i3_i5_i7_8xxx_coffee_lake_lga1151/hsz_23467-23467.html

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1515) Cobrusz válasza cibus (#1511) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Hwinfo írja a vrmeket, ugya ilyen lapom van 9900K-val :))

(#1519) kicsipapucs válasza Kaci84 (#1512) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Jó lenne tudni, hogy die sense, vagy socket sense vcore kiolvasásos-e a lapod. :K

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1520) MPowerPH válasza kicsipapucs (#1519) üzenetére


MPowerPH
félisten

Volt BIOS foto a hirdetese alatt, 1.35V -t adott neki, LLC meg turbon volt. Irta is, hogy nincs drop. Szvsz innentol folosleges tudni, hogy die vagy socket sense. Ezt kombinalta egy jo kis AVX -es Prime -al, es kerdoen panaszkodott, hogy mit csinaljon, mert par mag veri a 100 fokot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1521) Kaci84 válasza kicsipapucs (#1519) üzenetére


Kaci84
őstag

Sajnos ezt nem tudom, de ha megmondod, hogyan derítsem ki akkor megnézem.
Pár hónappal ezelőtt csináltam egy tesztet 5.2 HT nélkül 1.35V Prime AVX tesztet. Ennek a képét tettem fel a hirdetésbe, de sajnos homályos volt ezért levettem.
Most amikor új tesztet akartam csinálni, de már csak 5GHz-en és 1.22V-on akkor felment a hőfok Prime alatt, rögtön leéllítottam, de gondoltam , hogy valami nem oké ezért jöttem ide. Semmi köze nem volt a régen csinált 5.2 1.35V Prime-hoz. Csak itt valaki megint kever.
Mint kiderült a hűtő nem feküdt fel rendesen.

(#1527) gabor0928


gabor0928
tag

Sziasztok!

Nem vagyok túl járatos OC terén, most jött az új konfigom ami Asrock Steel Legend Z490-es alaplap, i7-10700K, 16GB Trident-Z 3600Mhz-es ramokból áll.

A proci simán bírja 5,1ghz-en húzva, de a ramokat nem bírom feljebb tolni 2933Mhz-nél. Ez a sebesség a proci által kezelt alap sebesség. De már 3000mhz-nél is jelzi hogy failure van.

Alaplapi bios frissítés is megvolt.

Mit kéne beállítani hogy menjen nagyobb sebességgel?

(#1528) Pioneer válasza gabor0928 (#1527) üzenetére


Pioneer
senior tag

Első körben be kellene kapcsolnod a biosban a X.M.P.-t. ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1529) gabor0928 válasza Pioneer (#1528) üzenetére


gabor0928
tag

Az be van kapcsolva, ezzel kezdtem, az rögtön 3600mhz-re konfigolja. aztán manuálisan átállítottam a sebességet 2933-ra, mert csak ott indul el.

(#1530) Pioneer válasza gabor0928 (#1529) üzenetére


Pioneer
senior tag

Akkor CMOS reset és utána ne állítsál el semmit, csak az X.M.P.-t kapcsold be!

Tiszta telepítés meg volt, vagy ráerőszakoltad a régi alaplapi drivereket az új konfigra?

Bios-ban a CSM legyen kikapcsolva!

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1531) gabor0928 válasza Pioneer (#1530) üzenetére


gabor0928
tag

POST-ig se jutok el, nem hogy a Windows-ig, A Win nem lett újrarakva, de a driverek igen, de ennek még nincs jelentősége ezen a ponton.

Bios resettel se változik semmi, alább a beállítás.

A memória típusa:
F4-3600C18D-16GTZRX

(#1532) MPowerPH válasza gabor0928 (#1531) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos az a memoria sem egy OC bajnok, es megeshet, hogy nem szereti a lapod.

mod: Megneztem, benne van a QVL listaban, szoval a 3600 -at azert tudnia kellene XMP.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1533) gabor0928 válasza MPowerPH (#1532) üzenetére


gabor0928
tag

Nekem az a fura hogy 2933-nál nem megy feljebb, ez a sebesség van megadva a proci adatlapjánál, mint default sebesség, de nyilván mennie kéne feljebb is, mások is OC-znak. 100mhz emeléssel se megy. :) Nem hinném hogy a ram a ludas ebben.

[link]

(#1534) MPowerPH válasza gabor0928 (#1533) üzenetére


MPowerPH
félisten

SA/IO milyen feszultsegen van?

Don't Tread On Me

(#1535) gabor0928 válasza MPowerPH (#1534) üzenetére


gabor0928
tag

Teljes siker! A megoldás pedig az volt, hogy nekem a 2 modul az A1, B1 foglalatokban voltak. Át kellett tenni a A2, B2-be és müködik az OC. Egy külföldi fórumon írták, hogy OC-nál nem mindegy hogy a 2 modul melyik foglalalatokban van.

(#1536) MPowerPH válasza gabor0928 (#1535) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tenyleg nem mind1. Neha el sem indul, ha az A1-B1 -be rakod. Daisy chain... :)

Don't Tread On Me

(#1537) palfitom válasza gabor0928 (#1531) üzenetére


palfitom
félisten

Persze, hisz A1-B1-ben vannak a modulok. A2-B2-ben próbálkozz!

#1535gabor0928
Semmi, látom megoldódott!
"OC-nál nem mindegy hogy a 2 modul melyik foglalalatokban van" - Nem csak OC-nál, egyébként is az A2-B2 az elsődleges!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1538) demmer123


demmer123
őstag

10400F auton 1.118V feszt ad a procinak. Szerintetek ez sok vegyem lejjebb? Illetve menyin érdemes járatni?

Ramot fel tuningoltam 3466mhz-ra 1.370V fesz alatt stabilnak tünt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1539) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Comet Lake tulajok.

10700k-ről lenne kérdésem.
Noctua Nh D15 hűtené,BE Quiet Pure Base 500DX házba kerülne bele.
A lap alá MSI Z490 Unify lenne.

A kérdésem,hogy mennyire "forró fejűbb" és mennyivel fogyaszt többet,mint pl egy 9900k?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1540) Pioneer válasza Selynelar (#1539) üzenetére


Pioneer
senior tag

Alapból ~15 fokkal hűvösebb, fogyasztása egy picivel kevesebb.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1541) Selynelar válasza Pioneer (#1540) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Ez jól hangzik. Kevesebb a fogyasztása annak ellenére,hogy 125w?
S teljesítményben pedig egyenlő szinte a 9900k-val?

Akkor szerintetek jobban megéri a 9900k-nál?

(#1542) Találtgyerek válasza Selynelar (#1539) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem 69 fok volt a maximum eddig egy X62 Kraken-el 4 ventivel 5GHz-en.
9900k ugyanígy 5 Ghz-en 80 felett is volt.

06-3o/9759I39

(#1543) Pioneer válasza Selynelar (#1541) üzenetére


Pioneer
senior tag

Igen, sokkal jobb. Viszi mindegyik simán all core-on az 5GHz-et és nem is melegszik annyira.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1544) Selynelar válasza Pioneer (#1543) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm.

Sokat segítettetek.

(#1545) Pioneer válasza Selynelar (#1544) üzenetére


Pioneer
senior tag

Szívesen! ;)

Nekem is 10700K + NH-D15 van.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1546) Selynelar válasza Pioneer (#1545) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Az jó kombó. A te procid delidelt? Vagy alapjáraton nem meleg annyira. A biosba belepiszkáltál? Vagy azért oc-ztál is? Játék alatt milyen hőt produkál?

(#1547) Pioneer válasza Selynelar (#1546) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nem kellett delidelni, gyári állapotban van. Vcore-t alul feszeltem, meg manuálisan beállítottam minden magot fix-en 5GHz-re. Játék alatt 75 C körül megy.

Megvan az új házam, hála neked. :R BE Quiet Pure Base 500DX (Na meg is rendelem)

Végre egy normális ház, jó áron (36e). Hátul 14 cm-es venti, 19cm-ig támogatja a CPU hűtőt és függőlegesen is belehet szerelni a VGA-t. Ráadása a mérete is pont megfelelő, elfér a tévéállvány polcán, fektetve. :D Előlapon USB C 3.1

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1548) Selynelar válasza Pioneer (#1547) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Örülök neki. A Vcore-t alul kell feszelni???? :Y Vagy hagyhatok mindent a biosban alapon? Értem,hogy Xmp-n kívül nem kell semmihez se nyúlni?

Király,hogy a ház a tetszik. Jó szellősnek tűnik. A felső ventit tedd be előre beszívónak a hátsó maradhat és pöpec airflow lesz benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#1549) Pioneer válasza Selynelar (#1548) üzenetére


Pioneer
senior tag

Köszi a tippet, úgy csinálom akkor. :R

Léghűtő: Noctua NH-D15
GIGABYTE Z490 VISION D Alaplap
Bios: Core Voltage 1.20V-ra alul feszelve, LLC Auto, XMP on, All core 5GHz, többi minden auto, HT on.
Szoba hőmérséklet: 30C
Teszt idő: 1h
All core 100%
Mag hőmérsékletek: 71-75C
Max fogyasztás: 128Watt

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1550) Selynelar válasza Pioneer (#1549) üzenetére


Selynelar
aktív tag

"Bios: Core Voltage 1.20V-ra alul feszelve, LLC Auto, XMP on, All core 5GHz, többi minden auto, HT on."

- Nekem is így kellene csinálnom vagy azért nálam maradhat minden auto-n? Nem tervezek egyenlőre a biosban mókolni :)

Köszönöm a teszteket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.