Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) MPowerPH válasza -Gabesz- (#250) üzenetére


MPowerPH
félisten

Direct die. :) Nem a cikkbol tudom.

Maga a blokk annyira nem hanyattveros. Pont Ryzen topikban linkeltek egyet, ami tenyleg nem tunik rossznak. Na meg ott az Aquacomputer ezust blokkja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#252) - = Zk = - válasza Laraxior (#249) üzenetére


- = Zk = -
félisten

70 vs 200?!.... ne őőőrjíts meg.. :Y mindez 1 (egy) fok eltérésben mutatkozik meg tesztekben?!...azigen... :DDD

(#250) -Gabesz-
sose lesz épített vizem... ezt már elkönyveltem magamban. jó nekem az AiO... de tény, figyelemre méltó eredményeket produkálnak... :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#253) Laraxior válasza MPowerPH (#251) üzenetére


Laraxior
titán

Volt eszük, mert azt az ezüst blokkot AMDn kívül csak 2066 és 2011 foglalatra vannak még Intel vonalon. Véletlenül se legyen bukó, ha ráteszik ezekre a domború kupakokra. Romlana a statisztika. :DDD

(#252) - = Zk = - :
Ott van a táblázatban bizony. Optimus vs heatkiller: Még egy fok sincsen. De ugye némelyikben van beépített kis lcd kijelző ami méri a vízhőfokot. :DDD

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#254) laychi


laychi
veterán

Na hali. :DD
Van már valakinek az új genből,vagy csak beszélgetés, tesztek innen-onnan?
Nincs kedvem most olvasni :)

Nem túl tuti kép,de már németben hirdetnek 10900k-t

300W-ot kajál,ahogy nézem 5,3-on :)

[ Szerkesztve ]

(#255) ReFleXx válasza MPowerPH (#246) üzenetére


ReFleXx
addikt

és melyik a jobb a 6 layer vagy a 8? :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#256) - = Zk = - válasza laychi (#254) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, egy Bugatti sem eszik keveset, ha 44-es a lábad :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#257) laychi válasza - = Zk = - (#256) üzenetére


laychi
veterán

1,27V volt elvileg a load freki, MORA 3 a hűtés.(privátban faggatom :) )

(#258) kvarc válasza laychi (#257) üzenetére


kvarc
tag

ilyen hűtéseket látva félve kérdezem. Alphacool Eisbaer 360 elég lehet 10900K OC-hoz? Gondolom alapba elviszi de 5,2Ghz-hez is elég lenne?

(#259) laychi válasza kvarc (#258) üzenetére


laychi
veterán

Jó kérdés.
De összetett dolog ugyebár.
Függ a feszültségtől,forrasztástól,kupaktól,hővezető pasztától,házszellőzéstől, környezeti hőmérséklettől, beállításoktól(szivattyú,ventik),stb.

(#260) - = Zk = - válasza kvarc (#258) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ugyan, elmondja szépen jayZ.. linkeltem feljebb. újra beteszem... [link]
és ez egy Z63-mal (280as AiO), stock vs allcore tuning...
nekem tetszik, csak az alaplap árazása kissé.. :U .... de lesz idén is black friday :))

(#257) laychi
hmm.... HWi 1,36-ot mutat... bár aki beéri gyérebb sebességgel, az azért lehet "kellemes" is.. szvsz

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#261) laychi válasza - = Zk = - (#260) üzenetére


laychi
veterán

Azt én is láttam,de a leírásban ez áll:

Beschreibung
Verkaufe hier einen 10900K, läuft 5,3GHz im r20 benchmark (AVX), ist eine Tray mit Rechnung und Ungeköpft.

Load 1,27v!!!

Diese Cpu gehört unter die sehr guten Chips.

Gruß

(#262) - = Zk = - válasza laychi (#261) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmmm.. érdekes...
de akkor viszont jó(lehet) az az 1,27V is, kérdés ugye a wasser, hogy mennyire pöpec...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#263) Devid_81 válasza kvarc (#258) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam a 9900K OC alatt elfekudt, csak akkor fogja birni ha kapja kivulrol a huvos friss levegot.
De akkor sem lesz OC-re alkalmas egy ilyen kazannal, max a gyari orajelek mellett nem fog elszallni a hofok.
Volt olyan hutom, azonkivul hogy bonthato (bar ezt is hagyjuk inkabb mert a csatik/csovek kicsik) semmivel nem jobb mint barmelyik masik jatekviz :N

...

(#264) Laraxior válasza laychi (#254) üzenetére


Laraxior
titán

Ez volt az amit én is kitettem :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#265) kvarc válasza Devid_81 (#263) üzenetére


kvarc
tag

Nem is gondoltam hogy jobb mint egy másik aio. Ami jobban tetszik, hogy ha kell bővíthető (akar újracsövezve) és pumpa is cserélhető. Jó lenne egy normális hőfokon tartani a 10900K kazánt OC alatt is.

(#266) Devid_81 válasza kvarc (#265) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha mar megvan a huto ne dobd el, nem akarom nagyon lehuzni, nem allt szandekomba termeszetesen. :N
Ha viszont ujkent venned most akkor hmm, nem is tudom, hogy ujra bevallanam-e en szemely szerint.
Nekem is az volt a pozitiv resz, hogy bonthato, bovitheto, viszont arra csak kesobb jottem ra, hogy 1/4es az egesz, avagy 6.35mm a csovek es a fittingek, mig ha epitessz magadnak vizet akkor inkabb 10/13mm-essel fogsz kezdeni vagy vastagabb.
Nincs semmi gond a kisebbel, csak ugye masabb lesz az aramlas, lesz korlatozas stb
De van pici penzert atalakito ezekhez, az a legkisebb gond :)

Visszaterve a solo pumpahoz, sajnos hajlamos zorogni...elkezdi elobb utobb mind sajnos, enyem is tette kb 3-4 honaposan, majd teljesen beallt de szerintem 5 honapos se volt meg akkor.
Van amikor csak egy levego buborek okozza zajt, ami teljesen "normalis" de legtobbszor a pumpa maga, nalam az utobbi volt.
Az uj RBG verzional nem tudom mit javitottak, jo lenne tudni, hogy ezt pl orvosoltak e, vagy csak kapott par ledet aztan csokolom?! :F

...

(#267) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Azért aki beleugrik, különösen ügyeljen hogy vagy válogatottat kapjon vagy bontatlant... [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#268) - = Zk = - válasza wwenigma (#267) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nagyon nem tudok mit tenni, amilyet kapok olyat adnak.... max cserélgethetem amíg.... de kérdés meddig ugye

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#269) Alvin_ti4200 válasza wwenigma (#267) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

(#270) kvarc válasza wwenigma (#267) üzenetére


kvarc
tag

Én még filózok. AMD 1700X kellene leváltani. 1 hete összeraktam egy 10700K ismerősnek és nagyon tetszett a teljesítménye. Hyper-v alatt érezhetően gyorsabb volt mint a 1700x Ryzen (tudom nem ez a vetélytársa) Az egy szálú műveletek nagyon gyorsan mentek rajta, ott nagyot domborított. Több Virtuális gépen ment pár szál nagyobb terhelés időben és IO sebességben is gyors volt.
Ezért filózok egy 10900K még akkor is ha a 3900x egyszerűbb választás lenne.

(#271) keIdor válasza kvarc (#270) üzenetére


keIdor
titán

Az a baj, hogy a 3900X 140-145 ezerért már beszerezhető, míg az i9 220 ezer forint.
Valahogy nagyon túlárazott az Intel, ekkora árkülönbséggel a 3900X sokkal ésszerűbb választás.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#272) kvarc válasza keIdor (#271) üzenetére


kvarc
tag

Hát igen. Az alaplapot is figyelembe véve még több az árkülönbözet (x570 és z490 árazás).
Csak kérdés amikor 4db VM-ben, VM-két adatbázis 1-2 szálon megy intel 4,9GHz vs AMD 4,0-4,2Ghz. :W
Ilyen szempontból nagyon vonzó az intel 10 maggal. Jobban mint AMD 12-vel.
Hab a tortán hogy Windows Hyper-V-n nested virtualization csak intel CPU-n van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#273) wwenigma válasza kvarc (#272) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1-2 szálon turbózik az is. :)

De ha spec célra kell amit irtal akkor viszont teljesen mindegy mert ki kell fizetni az extra felárat...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#274) keIdor válasza kvarc (#272) üzenetére


keIdor
titán

Ha óvatosan választasz AMD lapot, akkor platformot nézve kb. 1:1 ugyannyiba kihozható egy 3950X rendszer, meg az i9-10900K rendszer. CPU+lap.

150k lenne reális az i9-ért, szóval kemény 70-75 ezerrel van túlárazva... a lapok meg... 110k körül kéne adni a Hero, Apex kategóriát, mint ahogy eddig tették. Úgy volna életképes alternatíva a Z490. Most nem az.

Egyébként egy 220€ MSI Tomahawk meg egy i5 még nem rossz vétel, csak efelett nem éri meg. Persze ha a H-V kell, akkor nincs más választás.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#275) - = Zk = - válasza kvarc (#272) üzenetére


- = Zk = -
félisten

opá.. éredekes... hm

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#276) ScomComputer válasza keIdor (#274) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nagyon durván túl vannak árazva....a Gigabyte Elte AC 220 usd......kb. mai számítással: 67.000 HUF....nálunk meg 100ezer körül van.... [link]
Majdnem 40ezer a különbség,ez hová megy ? :D
Az MSI Tomahawk-on is van egy +20-25e forint az amazonhoz képest... :(((

[ Szerkesztve ]

(#277) palfitom válasza ScomComputer (#276) üzenetére


palfitom
félisten

Basszus! :(

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#278) jozsi252 válasza ScomComputer (#276) üzenetére


jozsi252
veterán

Hogy hová? Pontosan ide! :D
"+ $140.91 Shipping & Import Fees Deposit to Hungary""

iPhone 13 Pro Max

(#279) laychi válasza ScomComputer (#276) üzenetére


laychi
veterán

[link]
Ha kell és nincs kiszállítás Mo-ra, rendeld meg,, megadom a címem, aztán elpostázom.

kb 77000 huf átszámolva + a posta.
De nézd meg computerunivers-nélnis, ott van kiszállítás tudtommal Mo-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#280) wwenigma válasza laychi (#279) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

B megoldás a mailboxde, onnan 10€-ért GLS-sel hazajön. Megbizhato és gyors, hasznalom en is ha pl nem postaz nemetorszagon kivulre egy elado vagy amazonrol prime miatt ingyen van oda a posta... No meg az áfa is marad 20% csak. :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#281) Alvin_ti4200 válasza ScomComputer (#276) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az amerikai webáruházakban, így az Amatonon is még mindig nettó árak vannak, a 67 ezer forint itthoni áfával növelt ára pedig 85 ezer forint. A kereskedők valószínűleg kevés darabszámú terméket kapnak, ezért drágábban adják, mert a a magas kereslet miatt így is el fogják vinni.

(#282) - = Zk = - válasza ScomComputer (#276) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áh, van ennél jobb is amazonról... imádom... :DDD (nem véletlenül vagyok 2008 óta ebay-es)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#283) Devid_81 válasza - = Zk = - (#282) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Amazonnal sincs baj, csak Ok felveszik a lenduletet a tobbi genyoval akik peak timeban ossze vissza araznak.
Amazonon az arakat hetkoznap delelott kell nezni, legjobb napok a Kedd, Szerda, Csut reggel, foleg a Csutortok reggel ;)

Evek ota figyelem naluk, hogy hogy valtoznak az arak.

Autobiztositas is ilyen, asszonynak volt egy kocc...vilagvege azonnal...ugrott a bonusunk stb. :W
Hetvegen £650/year...idegallapot azonnal, eddig £350 volt bonusszal
Hetfo este £900...idegallapot + 500as vernyomas.
Kedd delelott £437, azonnal megvettem egy osszegben, pedig nem hianyzott a koltsegvetesemnek.

[ Szerkesztve ]

...

(#284) kicsipapucs válasza laychi (#254) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Há most ez milyen kérdés? Raktam is ki képet mindkét procimról, meg az MSI lapról is, azóta megjött a Maximus XII Apex is. Nagyon durva platform, ennek kellett volna lennie a 9. gennek (vagy inkább 7-8-nak), mert nagyon szépen optimalizált, hűthető, jópofa kis procik, lapok is nagyon maxosak, csak nem picit megkésve.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#285) Achill3uS válasza kicsipapucs (#284) üzenetére


Achill3uS
veterán

"mert nagyon szépen optimalizált, hűthető"

Mivel? Ln2-vel? ;] der8auer vidijebol is lejott, hogy sajnos nagyon nagy a szoras a kihozatalban. Enis meg tudom erositeni, az en procim valami iszonyat mit fűt. Gyari turboval (gamers nexus video van rola hogy miert nem ajanljak egyetlen z490 lapban sem a hasznalatat, tulfeszel es tulhuzza a cpukat) 8 hocsoves hutovel nalam leverte a 100 fokot Cine R15 alatt a legmelegebb mag, primeolni meg se probaltam. Utana az oc kezzel belove 10 fokkal esett de ez meg mindig eleg bitang. Most a full EK epitett viz megbirkozik vele de igy se tudok 1.30v fole menni tesztre se mert 90C fole megy. Nyilvan a kupak polirral meg condactonautal lehetne nyerni meg par fokot de nem fogok gart bukni egy 230 ezres cpun ha nem muszaj. Ettol fuggetlenul tenyleg kezes plaftorm, 8. 9. gen bugjai javitva amivel en talalkoztam, nb freki es a ramkezeles is sokkal baratibb mint a korabbi genben.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#286) laychi válasza kicsipapucs (#284) üzenetére


laychi
veterán

Írtam,hogy nincs kedvem olvasni,nem néztem, de az adatlapodon látom,hogy belehúztál, 5600MHz, igaz nem 10900k,hanem 20900k-d van már :P(elírtad)

[ Szerkesztve ]

(#287) Alvin_ti4200 válasza Achill3uS (#285) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nagyon durva, én is néztem az említett videókat. Tegnap összedobtam két konfigot (B450 + Ryzen 5 3600.vs. Z490 + i5-10600K) és mivrl az i5 tuninghoz kell egy normális AIO, ezért a Ryzenes konfig még egy RTX 2080 Superrel is olcsóbbra jött ki, mint az i5-ös egy RTX 2070 Superrel :( Más kérdés, hogy nem vagyok biztos benne, hogy 1440p-ben gyorsabb a Ryzenes páros...Én csak játszom a gépen (1440p 144Hz), szóval vakarom a fejem erősen...

[ Szerkesztve ]

(#288) Laraxior válasza Alvin_ti4200 (#287) üzenetére


Laraxior
titán

Nah ja, anno én is kaptam, hogy miért nem 3950X lett a sok maggal a 9900KS helyett.
Azért az Intel az még mindig Intel, még ha drágább is, kevesebb a mag is benne, a kupak is szar.. :B :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#289) Alvin_ti4200 válasza Laraxior (#288) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Attól függ, mire kell a masina. Én semmivel nem lennék előrébb egy 3700X-szel sem. Kíváncsi lennék, hogy mit mutatna egy sima i5-10600 egy B460-as lapban (főleg, ha be lehetne állítani normális RAM órajeleket)

(#290) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ezekszerint csak én használom játékra a gépem...?! P95 alatt 93 fokos volt 2 magom, 5GHz-cel, ugyanez gémek alatt 65-67... játékmotor függően...
feltételezem, majd ha a 10900K meglesz, magasabb értékek lesznek.... de nem 100 fokok... [Corsair H115i RGB PRO XT.... hopp, lehet tévedtem?! :D ]

Lara: +1

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#291) Laraxior válasza Alvin_ti4200 (#289) üzenetére


Laraxior
titán

Miért? Játékon kívül lehet másra is használni? ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#292) kicsipapucs válasza Achill3uS (#285) üzenetére


kicsipapucs
őstag

9900k-hoz képest ég és föld. Előbbi nálam 5200-on R15-ben is már 90 fokot verte és egész jó forrasztása van, minden mag 4-5 fokon belül mozog. Ezzel szemben a 10900k ugyanazzal a fika Corsair H100i v2-vel is 10-15 fokkal hidegebb ilyen rövidebb, de 250W++ evő benchekben. Igen, FMA3 p95-ben valszeg a pi*csámat is leolvasztaná, de nem futtatok ilyen brute force szarokat, semmi mérvadóság nincs bennük.
Az auto bios rutinok jó szarok lettek Asusban, nálam is muszáj kézzel belőni, auton elolvad minden.
"de igy se tudok 1.30v fole menni tesztre se" Ehhez kérek kontextust. Die sense, vagy socket sense, milyen bios vcore, melyik llc, milyen bench?
Mert egy load alatt cpu-z-ben kiírt die sense módos R20 1,300V-ról beszélsz, azt nem csodálom, hogy épített EK-vel se megy. Úgy nézd, hogy a "real" volt, amihez hozzá vagyunk szokva Z170 óta, az LLC5-nél és bios megadott fesznél nézendő. Z390-nel kezdve a prociból nyeri ki a vcoret az Asus, meg azóta már sokan mások is és LLC7-tel is brutálisat fog ejteni a CPU-Z kijelzett érték, miközben a régen megszokott (és mindenki fejében aktívan referenciaként élő) socket sense-es M9A-ban pl ott már a CPU-Z reportálna egy 1,52V-ot saccra.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#293) kicsipapucs válasza laychi (#286) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nem írtam el semmit, igen, 5600MHz-en tolom Z590-es Apexben, gyári intel low profile léghűtővel p95 avx2-vel. Ram 1V-on 7GHz-en megy CL5-ön. ;]
Milyen tesztekre lennél kíváncsi?

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#294) laychi válasza kicsipapucs (#293) üzenetére


laychi
veterán

TE vagy a generációk királya :D
Ki nem adott hardvereid vannak :D

Milyen tesztekre lennél kíváncsi?
Személyes tapasztalatok érdekelnek újdonsült tulajoktól.
"Tesztek innen-onnan" arra vonatkozott,hogy még csak tesztoldalakat linkeltek egymásnak és arról megy a diskurzus, vagy van már személyes tapasztalat.

Egyébként én most szereztem be egy 9900k-t, szóval marad a rendszer. 10700k lett volna a terv.
Így olcsóbban kijöttem, mint lap+cpu cserével.
Szerintem ddr5-ig már el leszek ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#295) keIdor válasza kicsipapucs (#292) üzenetére


keIdor
titán

Coffee Lake-nél is megvan a szórás, abból valszeg szivárgósabbat fogtál ki, míg Cometből épp ellenkezőleg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#296) -Gabesz- válasza kicsipapucs (#293) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Az biztos hogy az apex jól muzsikál procituning és ramtuningban is.
A jobbak:
10900k @5,4Ghz 1,385v, 4400 c17 1t, cbr20 7100pötty
4600 c17 1t
4800 c17 1T

(#297) Achill3uS válasza kicsipapucs (#292) üzenetére


Achill3uS
veterán

Ahogy keldor mondja, te épp ilyet fogtál ki. Ha jól láttam XS-en azonos batch-ből származó cpunk van, a tied hüvösebb az enyém nem.
Prime load kérdésben egyetértek, unrealisztikus fos ezt már Intel is marketingnek használja, hogy engedjük el. Kell valami huzosabb render tesztből pár kör vagy firestrike cpu teszt loopolva pár kört és ha megbirja sose fog lefagyni.
"de igy se tudok 1.30v fole menni tesztre se" Ehhez kérek kontextust.
Direkt nem adtam ennél több infót mert nem is kell :D Giga lappal tolom abban nincsenek ilyen fancy beallitasok, latom, hogy mennyi fix vcore-t osztok ki mekkora LLC mellett (egyébként high-t használok az 4-es a 7-es skálán) és kb ennyi. hwmonitor vagy cpuz melyiket olvassa vissza gőzöm sincs, de gondolom die sense-et használ a lap, erről hicookie-t kell megkérdezni ha érdekel. Ez az 1.30 bios set: loadban 1.296-ra esik cpuzben. mérőpontok nincsenek a lapon, szóval nem mértem ki, nem tudom, hogy mennyire reális. De szerintem ár-érték arányban magasan a kinálat legjobb lapja.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#298) MPowerPH válasza kicsipapucs (#292) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, valszeg nalam sem a hutes overkill, hanem jobbat fogtam ki.

Don't Tread On Me

(#299) Achill3uS válasza Alvin_ti4200 (#287) üzenetére


Achill3uS
veterán

Játékra szerintem ne költekezz túl, 3300X egy közepes B450-ben és csókolom. Akár 4400-4500mhz-re boostol egy jobb lapban. Én azt használtam a 10900K előtt és amivel én játszom még 1 fps növekedést se hozott az intel, szomorú mi? :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#300) Alvin_ti4200 válasza Achill3uS (#299) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Micsoda? :Y 4K-ban játszol egy RX580-nal vagy hogy lehet ez? :D Jelenleg egy 1600AF-em van egy felejtős mATX lapban (Asrock B450M Pro4), de a hónap végéig bármit visszaküldhetek az Amazonhoz a járvány miatt, hiába vettem őket február végén :K Az RTX 2060-at még reklámáron vettem, szóval azon még gondolkodom, de NVIDIA-nál van RRP áron RTX 2070 Super Founders Edition meg RTX 2080 Super Founders Edition is, sosem volt még olyanom, aztán csábító :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.