Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) ScomComputer válasza bigdigit (#549) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem mindegyik lapban van kiépítve ,mielőtt lapot veszel jó tájékozódni róla,a Gigabyte az biztos tudja..."reserved for future"..ezt keresd.. :K

(#552) Devid_81 válasza bigdigit (#549) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ahogy kollega is irja, nezz utana eloszor melyik tudja melyik nem.
Maga a mostani cpu arch nem tudja a 4.0-at, de az uj mar tudni fogja, es ha megfelelo lapot veszel most akkor nem lesz gondod amikor az uj kijon (ugy latszik meg iden evvege fele)

...

(#553) Pioneer válasza ScomComputer (#551) üzenetére


Pioneer
senior tag

Erre egy jó példa a Z490 VISION D

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#554) - = Zk = - válasza Devid_81 (#537) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Masik meg, hogy a 10xxx szeria eleg rovid eletu lesz, gondold majdnat ezt is mielott vasarolsz

pont ezek tudatában váltottam anno a 7700K-ról 9700K-ra.... és voilá, a 9900K MÉG nem indokolt a gépembe, de nem válok meg a Z390től, míg azt ki nem próbálom ;) a csere felfelé szintén nem indokolt egyelőre... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#555) MPowerPH válasza keIdor (#548) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pontosan. De az a itteni felhasznalokat nem igazan erinti, mivel mindenki dedikalt VGA -t hasznal, foleg aki i7-i9 vonalon mozog. Tehat a kov. gen. -re nem kell annak alapoznia, aki most az i7-i9 mellett tette le a voksat, mert arra nem fog cserelni, hiaba tudja majd beletenni a lapba, egy massziv visszalepes lenne. Volt is errol egy cikk, kb. hova lehet majd varni azt a generaciot, de olyan kozep-kozep szint.

Don't Tread On Me

(#556) syIex válasza Devid_81 (#537) üzenetére


syIex
veterán

Hát osztottam szoroztam és 120 körül kellene rá dobni jó esetben egy 10900K BOX verzióra és egy ASUS ROG STRIX Z490-E GAMING alaplapra amit kinéztem hozzá... :Y
Hát nem tudom lehet inkább marad a mostani, de azért fel dobom az enyémet kiváncsi vagyok elvinnék-e! :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#557) MPowerPH válasza syIex (#556) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mit varsz a cseretol?

Don't Tread On Me

(#558) syIex válasza MPowerPH (#557) üzenetére


syIex
veterán

5 GHz pluszt! :B
Egyébként gondolkoztam a 3950X-en is, de az Singleben sajnos elmarad ezért csak ez jött szóba.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#559) MPowerPH válasza syIex (#558) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vegyel aprorol egy valogatott i9 -et.... Komolyan. Olcsobban megusznad, joval olcsobban. Van is 1db fent az apron, mar deliddelt. Olcsobban, mint amennyiert a Tiedet adod.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#560) 8 válasza MPowerPH (#559) üzenetére


8
senior tag

én is ezt javaslom!

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#561) syIex válasza MPowerPH (#559) üzenetére


syIex
veterán

Láttam, de már elkelt. :B
Talán 9900KS-nek több értelme lenne, mint a 10900K-nak?

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#562) MPowerPH válasza syIex (#561) üzenetére


MPowerPH
félisten

KS -t nem vennek a felara miatt. Bar az tudni fogja az 5GHz-t, ez nem kerdes. :N Ha Zorel odaadja az ovet, akkor viheted az enyemet. ;]

Devid_81: Csak az egyik oldalon lesz olyan uj hw ev vegere, amire erdemes varni azoknak, akik most azon filoznak, megvegyek e a 10900K -t. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#563) Devid_81 válasza syIex (#556) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sok sajnos ahhoz meg plane sok, hogy nem kapsz semmi extrat erte.
Vagyis de, nyilvan extra 2 magot, amit nem sok minden fog kamatoztatni :N
Persze soha nem rossz az ha overkill a cucc, legalabb jovotallo...
Bar a jovotallo az eros kifejezes az olyan kivancsi lelku usereknel mint amilyenek sokan itt vagyunk :D

Ha semmi borzalmas zavaro gond nincs a mostanival akkor erdemes megtartani iden ev vegeig, akkor lesz egy adag uj hw mindket oldalon :)

[ Szerkesztve ]

...

(#564) syIex válasza Devid_81 (#563) üzenetére


syIex
veterán

Semmi baj nincs a mostanival, csak belém jött a "bugi" és most valamit ki akarok cserélni a gépen és nem igazán van mit amiből lenne újabb.... :DDD
Ramot azért nem akarom lecserélni, mert ha jön a DDR5 akkor az is újra cserés lenne plusz annk nincs szerelési funja.. :DD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#565) keIdor válasza MPowerPH (#550) üzenetére


keIdor
titán

Gen9.5 iGPU-t váltják le Gen12 Xe iGPU-ra, arra célzok, hogy valszeg a Rocket Lake-et ezzel fogják reklámozni, nem azzal, hogy Skylake architektúra helyett Willow Cove.

A Gen 9 IGP 5 éves, mert ez volt az i7-6700K-ban is már, ami 2015-ös termék.

Nyilván lesz IPC növekedés, eleve a Sunny Cove kimarad asztal vonalon, és ezzel átugrunk egy lépcsőfokot. Csak nagyon magas a mostani órajel Skylake arch-on. Kizártnak tartom, hogy az új Willow Cove 5.0-5.2 GHz-et fog tudni 24/7.
Pláne, hogy visszaportolták. 4.0-4.5 GHz környékére várom ezeket.

IGP-ben viszont 2 lépcsőfok is kimarad, hiszen se a Cannonlake, se az Ice Lake nem jött asztalra, ezért lesz Gen9-ről Gen12-re az ugrás. (notebookon Gen 11 van Ice Lake mellett)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#566) bigdigit válasza keIdor (#565) üzenetére


bigdigit
addikt

Köszönöm mindenkinek a felvilágosítást. Mivel a fiam be van zsongva neki lesz egy 9700K upgrade ugyanolyan rendszerről mint nekem van. Engem viszont egyenlőre úgy néz ki lebeszéltetek az upgrade bármi formájáról egyenlőre. Vagy nekem is 9700K lesz amivel az a baj másik topikban olvasva hogy lehet nem lesz tuning barát az Intel válogatása miatt már.

(#567) MPowerPH válasza bigdigit (#566) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vegyel egy P0 -as 9900K -t...

Don't Tread On Me

(#568) bigdigit válasza MPowerPH (#567) üzenetére


bigdigit
addikt

Nem bírnám hűteni.Többek között pont a hőtermelés miatt lett volna 10700K.Szinte azonos teljesítmény hidegebb procival.
Mondjuk látom sylex1már fel is dobta apróra a saját cuccát. :C De úgyse adná olyan áron megérné nekem is. Meg nem ismerem neki mennyit ment milyen hőfokokkal.

Egyébként hol látom melyik P0-ás?

[ Szerkesztve ]

(#569) Pioneer válasza bigdigit (#568) üzenetére


Pioneer
senior tag

10700k

CPUID CPU-Z -> Revision

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#570) MPowerPH válasza bigdigit (#568) üzenetére


MPowerPH
félisten

Delid, es dd hutes, es minden problemad elszall. A 10700K is ugyan ugy melegszik, ahogy a 9900K, marmint maga a die, de ezek szerint, ahogy en azt megjosoltam, a nemivel nagyobb die, ami elvileg vekonyabb is, nincs felul olyan vastag reteg, hatekonyabban adja at a hot, es valszeg az Intelnek itt a forrasztas is jobban sikerult, no meg lehet az IHS minosegellenorzest is szigoritottak, vagy lehet csak most vezettek be, mert 9. gen -nel olyan volt, mintha ez hianyozna.

BATCH alapjan megmondhato, na meg ha mukodik, akkor CPU-Z kiirja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#571) - = Zk = - válasza bigdigit (#566) üzenetére


- = Zk = -
félisten

amivel az a baj másik topikban olvasva hogy lehet nem lesz tuning barát az Intel válogatása miatt már.


nagyon tuningolni sem kell sztem... 4,9-en, fixált magokkal, vígan elegendő... tudom, mert én is így használtam évekig.. aztán redelid+rézkupak és máris szaladgál 5.1GHz-cel, bios szerint 1,33V mellett, RB tesztben 80-83 fokon stagnál... :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#572) bigdigit válasza Pioneer (#569) üzenetére


bigdigit
addikt

Igen azt láttam köszi ezért is írtam hogy hűvösebb. Azt kell mérlegelni a kB +40 ropi megéri nekem vagy nem a HT magokat meg némi +fps-t. 9700K vs 10700K. Mondjuk szerintem a 9700K konfiguráció talán jobban eladható marad idővel.

Delid nálam nem játszik.

(#573) FehérHolló


FehérHolló
veterán

sziasztok!

i5 10500 mellé milyen tartósabb alaplapot ajánlotok? Nem lesz húzva, de nem árt, ha bírja 8-10 évig, mint a régi Gigabyte Ultra Durable lapok.
A fenti proci mellé ugye nincs értelme a 3200-as RAM-oknak, ha nem akarja húzni az ember?

Skynet is real. It's called Google.

(#574) jozsi252


jozsi252
veterán

Végre holnap úgy néz ki el is tudom hozni a cuccokat. Végül Corsair Vengeance 3600MHz-es ramok mellett döntöttem. Tudom hogy van ennél sokkal jobb is, de mivel nem egy 10900K prociról van szó hanem csak egy 10600-ról, így költséghatékonyabb megoldás mellett döntöttem, nem akartam ennél többet a ramokra költeni.
Alaplap végül a Z490 Tomahawk lett ahogy ajánlottátok is, proci ugye a 10600, hűtő meg Pure Rock 2 Be Quiet-től.
Van itt aki szintén sima 10600-at vett, és mondjuk 6-7. gen-ről váltott?
Csak kíváncsi vagyok mennyire észrevehető a különbség. Nyilván a ram is fog dobni az fps-en játékok alatt.
Jobb hogy inkább ezt a lapot választottam, tesztek alapján egyik best mb az olcsóbb Z490 lapok között. Igaz hogy majdnem annyi volt mint a proci, de legalább ha 1-2 év múlva kelleni fog erősebb proci, akkor lap csere nem kell. Jó lesz a 11. gen-hez is.

iPhone 13 Pro Max

(#575) jeni válasza FehérHolló (#573) üzenetére


jeni
félisten

Z490 lapot keress abban engedélyezettek a 3200Mhz használata akár húzva vagy anélkül.

(#576) Maelephant válasza keIdor (#543) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Ray Alder Lake!!!

(#577) FehérHolló válasza jeni (#575) üzenetére


FehérHolló
veterán

és értelme is van? :)

bocs, gugli tényleg nem a barátom, különben nem kérdezném.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#578) jeni válasza FehérHolló (#577) üzenetére


jeni
félisten

a B és a H lapokban nem engedélyezett a tuning vagyis oda meg nem sok értelme van a 3200Mhz használatához.
ettől még betehetőek a 2666Mhz -nél nagyobb memória KIT-k.

(#579) laychi válasza MPowerPH (#555) üzenetére


laychi
veterán

&(#548) keIdor

Broadwell 2.0 ;]

u.i AMD-ben nincs is IGP, csak pár variánsban

[ Szerkesztve ]

(#580) keIdor válasza laychi (#579) üzenetére


keIdor
titán

De amelyikben van, ott jobbak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#581) jozsi252


jozsi252
veterán

Na el is hoztam mindent, és szerencsére minden hibátlanul megy! :) Jó ideje már téma volt a váltás nálam, de most végre összejött.
Nagyon jó ez a Z490 Tomahawk lap! Bár nekem a Dark Base 900 házamnál van fan hub, de 6 házventit rá lehet kötni a lapra, és plusz pont hogy ki lehet választani a szabályzást hogy PWM vagy DC alapú legyen. Lehet ez csak nekem újdonság, de Asrock-nál nem találkoztam ilyennel még.
RAM-nál is beállítottam az XMP Profilt, és simán mennek a ramok 3600MHz-en, szóval azzal se kellett bajlódni szerencsére.
Ugye mondtam hogy Pure Rock 2 hűtőt kapott a 10600, kíváncsi vagyok játék alatt mennyire fog melegedni, majd hétvégén már be tudok számolni róla ha esetleg valakit érdekel.

iPhone 13 Pro Max

(#582) jeni válasza jozsi252 (#581) üzenetére


jeni
félisten

Grat!
A max turbó mód hogyan működik a lapodban?
3,3Ghz-ról 4,8Ghz-re?
A fogyasztás 65W alapból. 4,8Ghz esetén mennyire megy fel?

(#583) jozsi252 válasza jeni (#582) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi! :R
Igen 4.8GHz-ig megy fel. A fogyasztást melyik programmal tudom megnézni? Van fent cpu-z gpu-z hwinfo64 de egyiknél se találtam meg, vagy csak átsiklottam felette.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#584) jeni válasza jozsi252 (#583) üzenetére


jeni
félisten

elsőre ez jutott eszembe.
fogyasztásmérő

az MSi app nem tudom miket mér?
fordulatszám és hőfok ezeket biztosan tudod nézni MSi saját programjával.
a hwinfo64 ez is jó program,sok mindent megmutat neked.

(#585) Pioneer válasza jeni (#584) üzenetére


Pioneer
senior tag

A fali fogyasztásmérő nem mérvadó, mert az a számítógép teljes fogyasztását mutatja, nem csak a processzorét. Szóval beleméri a videokártya és az egyéb perifériák fogyasztását is... :))

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#586) wwenigma válasza Pioneer (#585) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezeknél a prociknál már elhanyagolható a többi eszköz fogyasztása, pláne desktopon benchmarkot futtatva.

;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#587) Pioneer válasza wwenigma (#586) üzenetére


Pioneer
senior tag

Persze az a ~100-200watt amit fogyaszt csak a videokártya az teljesen elhanyagolható... :))

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#588) DNS_65 válasza jozsi252 (#581) üzenetére


DNS_65
senior tag

Mindenképpen számolj be róla, hogy mit mutat játékok alatt.
A sima 10600-nál van bármiféle előnyöd abból h a tomahawk-ot választottad? Úgy értem stabilabban tartja a turbó órajelet, mint mondjuk egy alap z490-A Pro?

(#589) jeni válasza DNS_65 (#588) üzenetére


jeni
félisten

+1
Várjuk :R
Kíváncsi lennék arra,hogy turbó módban is 65W? Kizártnak tartom.
A másik kiszemelt a 10600K ami alapból magasabb a frekije.

[ Szerkesztve ]

(#590) kicsipapucs válasza Pioneer (#585) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Valamint a tápegység veszteségét is.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#591) ReFleXx válasza Pioneer (#587) üzenetére


ReFleXx
addikt

proci bench alatt nem kene 100-200W-ot fogyasztania egy videokartyanak :))

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#592) Pioneer válasza ReFleXx (#591) üzenetére


Pioneer
senior tag

Úgy gondolod hogy a videokártya fénnyel "táplálkozik"... :DD
Ha a proci bench alatt csak a VGA felét fogyasztja a gyári TDP-nek, már akkor is meghamisítja a mért értéket, ha fali fogyasztás mérővel akarod megmérni a proci fogyasztását. :))

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#593) korcsi válasza Pioneer (#592) üzenetére


korcsi
veterán

Idle 10-20W-ot fogyaszt egy VGA maximum.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#594) Pioneer válasza korcsi (#593) üzenetére


Pioneer
senior tag

Gondolod te... :))
Akkor még ott van, az alaplap, hdd-k, ssd-k, stb. fogyasztása is...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#595) korcsi válasza Pioneer (#594) üzenetére


korcsi
veterán

Tudol te olvasni? :))

Te írtál processzor bench VGA fogyasztásra 100-200W-ot, nem?

Erre írtam idle VGA fogyasztásra 10-20W-ot.

Gondolkozzunk!

Sőt maradjunk az állításoknál, kérnék egy megtámasztást a processzor bench VGA 100-200W fogyasztásra!

#596 BMW001: Nem is erről van szó, csak a kolléga butaságokat beszél utána még neki megkérdőjelezhető a stílusa!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#596) MPowerPH válasza korcsi (#595) üzenetére


MPowerPH
félisten

HW info altal kiirt fogyasztas eleg pontos, nem kell ezt tulragozni. Nalam sem mondana semmit a fali mero, mert van a gepen mas fogysszto is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#597) jozsi252 válasza jeni (#584) üzenetére


jozsi252
veterán

Van pont ilyenem, de ahogy a többiek is mondják, ezzel max az egész gép fogyasztását lehetne mérni.
Elvileg a PL2 értéke ennek a lapnak 130W környékén van, szóval 100% hogy 65W-nál többet eszik.

DNS_65
Azért döntöttem emellett a Z-s lap mellett, mert a VRM hűtése komolyabb proci alatt se fekszik meg, szóval ha valamikor cserélni akarnám egy i7 vagy i9-re a procit akkor nem kell lapot cserélnem. Plusz akkor már ramokat is cseréltem, így ennek a lapnak szintén nem gond hogy a ramok 3600MHz-es órajelen ketyegjenek, míg egy B-s lapon nem tudtam volna megoldani.
Nagyon sokat keresgéltem, először B-s lapot akartam, de erről a lapról mindenhol csak jókat írnak, ezért döntöttem inkább mellette.Z490-A Pro-ról nem nagyon olvastam utána hogy milyen, így erről nem tudok nyilatkozni.

iPhone 13 Pro Max

(#598) bigdigit válasza jozsi252 (#597) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem elvileg holnap érkezik szintén egy Tomahawk bár MSI lapom még sose volt. A biosa nem tudom mennyire hasonló egy Asus után főleg amiket állítani kell tuninghoz egy régi Z170-hez képest. Igaz 10700K érkezik mellé még.

(#599) jozsi252 válasza jozsi252 (#597) üzenetére


jozsi252
veterán

Bocsánat! Nem lapnak hanem procinak.

bigdigit
Z170 volt nekem is, ennek a biosa sokkal jobb! XMP-vel se kellett szarakodni, főképernyőn ráklikkeltem a profile 1-re majd kiléptem és hibátlan azóta is. Nekem is ez az első MSI lapom, de tudásba nagyon ott van. Te se bánod meg hogy ezt vetted az tuti.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#600) MPowerPH válasza jozsi252 (#597) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jol tetted. Kesobb igy hagytal magadnak eselyt, hogy bovits egy K-s procira. Nem kell a rendszert lecserelni, de ha kevesnek erzed, 1 ev mulva olcson lesz mar 8 magos, vagy akar 10, lazan mehet bele.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.