Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) bigdigit válasza jozsi252 (#599) üzenetére


bigdigit
addikt

Én egyenlőre még gyűjtögetek gyorsabb ramra remélem a Kingston 2133as menni fog benne. 2600-at még birja profilból csak átállitva. Meg lehet a tápom se fogja birni akkor egyenlőre marad tuning nélkül. Corsair HX620 de ott van egy Gigabyte 2080 oc is meghúzva bár ha kell ott is vissza megyek egy időre alap beállításra. Ebben csak az a rossz ha az ember próbálgatja új cuccal a tuningolt és eldobja magát elég macera kizárni a proci dobja el magát vagy a táp.

(#602) jozsi252 válasza MPowerPH (#600) üzenetére


jozsi252
veterán

Most egy Be Quiet Straight Power 11 550W-os tápom van, amire lehet mondani hogy egy nagyon jó kis táp, viszont tényleg kicsi. Ehhez a konfighoz ami nekem van most (2070-es kártyám van) ehhez elegendő. Viszont egy erősebb i7 vagy i9-es procihoz már szerintem kevés lenne ez a 550W-os táp. Amúgy nem bántam meg hogy Be Quiet cuccokra váltottam táp meg ház terén, mert ennek a tápnak 0 hangja van, illetve a Dark Base 900 házuk is egy nagyon jól szerelhető ház, szinte bármekkora léghűtés belemegy.

bigdigit
10700k 2080 szép páros lesz minden téren. Kellenek az elektronok a 10700K-nak is! Egy 2080 húzva plusz egy 10700k húzva valószínű 500W körül meg tud enni maximum terhelésen. Nyilván ilyen nagyon ritkán van játékok alatt hogy maxon legyen terhelve mindkettő, de ha azt nézem hogy adott táp x hatásfokú akkor érdemes lehet elgondolkoznod rajta hogy tápot cserélj majd.
Illetve még hozzátenném hogy idáig nem tulajdonítottam jelentőséget a RAM frekinek, de azt kell hogy mondjam bőven lehet fps-t nyerni ha mondjuk 2400MHz helyett 3600MHz-en futnak! Ezért cseréltem én is inkább nagyobb ramokra, bár túl nagy összeget nem akartam rászánni mert a ram csere nem volt betervezve, de már így is nagy előrelépés lesz a régi ramokhoz képest.

iPhone 13 Pro Max

(#603) ReFleXx válasza Pioneer (#592) üzenetére


ReFleXx
addikt

halo? fénnyel?
belenyalt a 10Wattba a VGA proci teszt alatt

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#604) jozsi252 válasza ReFleXx (#603) üzenetére


jozsi252
veterán

A bal oldali screenshot melyik programból való? CPU fogyira én is kíváncsi lennék.

köszi!

iPhone 13 Pro Max

(#605) ReFleXx válasza jozsi252 (#604) üzenetére


ReFleXx
addikt

1 progi, az is hwinfo

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#606) jeni


jeni
félisten

tudtok olyan intel 1200 proci teszt oldalakat ahol a melegedést mutatják?
,hogy egyes példányok mennyire forrófejüek-e?

(#607) laychi válasza jeni (#606) üzenetére


laychi
veterán

Felesleges ilyeneket nézegetni, a te procid a te hűtőddel kell meghűteni.
Egy 9900k volt nálam nemrég, delideltem, 70-75 fok volt 5GHz 1,33V AIO-val hűtve stesszteszt alatt.
Eladtam, a srácnál 80+(be quieet dark rock pro 4, bequiet házban)
Más ház, más hűtés,minden más,mint nálam, a hőmérséklet is más, pedig a proci ugyan az.

Mindemellett a gigabyte egyik csúcs lapjába tette a procit és több feszt kér,mint a basic msi lapomban.

[ Szerkesztve ]

(#608) jeni válasza laychi (#607) üzenetére


jeni
félisten

Más más környezet is számít,csak olvastam ,írták,,hogy a 10600K nagyon tud melegedni.
Van aki 2x vissza vitte a boltba és a 3.-nak egy 10700K lett.

(#609) bigdigit


bigdigit
addikt

Gép elvileg össze rakva. Csak valaki mondja már meg miért nem tudok túl lépni a bios-on? Msi Tomahawk. Biosban látom pedig az sdd is ott van...beallitva boot uefi hard diák. Mégis mindig csak a bios jön be és ennyi.

(#610) korcsi válasza bigdigit (#609) üzenetére


korcsi
veterán

Be ragadt a "del" gomb! :DD

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#611) bigdigit válasza korcsi (#610) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem ennyire azért nem vicces. Itt ülök mint egy f...sz és nézem a biost. Nem jövök rá pedig állítólag ez baráti bios.A windowst meg nem szeretném kapásból újra húzni.

[ Szerkesztve ]

(#612) korcsi válasza bigdigit (#611) üzenetére


korcsi
veterán

Ha nem lenne boot eszköz, akkor nem a bios jönne be, sőt ha nem nyomsz del-t akkor se kellene belépnie, maximum egy hibaüzenetet dobni, hogy miért nem tud boot-olni.

Milyen módon lett a win telepítve?

Ha teljes uefi kompatibilitással akkor a boot-nál már a windowst kell kiválasztani, nem az eszközt.
Esetleg boot közbe boot menüt behozni f10 vagy f11 vagy f12 és megnézni mit ajánl fel egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#613) bigdigit válasza korcsi (#612) üzenetére


bigdigit
addikt

A win telepitéssel lehet valami baja. Indításnál f10 select a boot drive....majd erre ismét biosba jutok. Szóval nem látja a wint gondolom.
Szerintem még virág bolti verzió került fel de később kapott rendes serialt is.
Olyan rég csináltam már azt se tudom hogy szedjek le valami win telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#614) kicsipapucs válasza bigdigit (#613) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nem legacyban van véletlenül felrakva a win?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#615) bigdigit válasza kicsipapucs (#614) üzenetére


bigdigit
addikt

Hát én meg nem mondom. Megoldás van valami vagy újra húzás? A különbséget sem tudom mi. Telepitésnél lehet kivalasztani vagy hogy megy ez? Nehogy megint rossz legyen.

[ Szerkesztve ]

(#616) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali, nektek,hogy muszikálnak az új procik? Nekem nagy csalódás. I7 10700K még az 5GH-et sem tudja 1.39V, pedig vizezve van. Mondjuk nem is a hő a baj, lefagy mielőtt rendesen bemelegedne. Neten meg ilyen 5.1-5.2-et látni teszten. Ja gondolpom a tesztelőknek küldött válogatott példányok.
i7 10700K - 5.0GHz 1.39V Hyper ki
Aorus Z490 Elite AC
Team Group Night Hawk 4000MHz CL18 (XMP)
Corsair RM750X
EK Fluid A240

(#617) keIdor válasza Kaci84 (#616) üzenetére


keIdor
titán

Hozzátenném, hogy az 1.39V már lehet kicsit sok is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#618) MPowerPH válasza Kaci84 (#616) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont itt a topikban van egy eleg jo darab. Ez silicone lottery.

Ezert dontottem en is ugy, hogy semmikeppen nem valtok erre.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#619) Kaci84 válasza keIdor (#617) üzenetére


Kaci84
őstag

Hát igen. Bár neten 1.41-1.45-et látok. 1.43V 5.0-án 85C tartja a hűtés.
BMW001:
Ennyire nem lehet Silicon lottery. Mondanám, hogy kifogtam egy rossz példányt, de ekkora külömbségek nem lehetnek cpu-cpu között. Amúgy 1.43-on is fagy. És nem is arról van szó, hogy órákig tartó futás után fagy hanem fél percen belül. Hol van még innen az 5.1-5.2 bekapcsolt HT-val? 9700K 4.9-en ment 1.25-ön. :(((

[ Szerkesztve ]

(#620) jeni válasza Kaci84 (#619) üzenetére


jeni
félisten

A scomcomputer 2x csalódott a 10600K prociban. 3.-ra egy 10700K procit vett ami nála felér egy lottó 5 nyereményel.

Azért kíváncsi lennék,hogy mi számít gyári hibás cuccnak?
Ha a termék a leírás szerint szavatolja kell az 5,1Ghz elérésének és ennek ellenére csak,4,8Ghz müxik stabilan vagy a 4,1Ghz kötelező értéken 24/7 módban tud menni csak.
Gondolom ha a turbó mód, ott az van írva ,hogy 5,1Ghz akkor az nem számít tuning módnak a gyári tájékoztatás szerint.

[ Szerkesztve ]

(#621) jozsi252 válasza ReFleXx (#605) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi! Akkor ezek szerint a 10600 CPU-Z alatt a cpu stress testet benyomva 75W-os fogyaszt.

Amúgy a géptelepítéshez visszatérve, én ha alaplapot cserélek akkor alapból úgy indulok neki hogy friss win-t kapjon a rendszer. Mert azért egy teljesen más chipsettel rendelkező alaplap kerül bele, lehetne gondok a driverekkel meg egyéb dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#622) MPowerPH válasza Kaci84 (#619) üzenetére


MPowerPH
félisten

8 magosra valtottal, lehet jobban jarsz egy Z390 -el. :N

Don't Tread On Me

(#623) ScomComputer válasza jeni (#620) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszönöm szépen Jeni....(és ne haragudj rám :R )....
Igen nálam volt 2db f@stalicska 10600K...de azóta is volt egy havernak az is elég meleg,de ugye ahogy Keldor is írta,ezek mind 10 magosnak készültek,és ebből válogatták le a 10700 és 10600-t is... :R

(#616) Kaci84: Ahogy Jeni is írta, nekem most nagyon bejött,konkrétan elélvezek az örömtől..
[link]
:B

(#624) keIdor válasza ScomComputer (#623) üzenetére


keIdor
titán

Csak a KF vágott, a többi hat mag: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#625) Kaci84 válasza MPowerPH (#622) üzenetére


Kaci84
őstag

ScomComputer: Mit állítottál Biosba? Lehet nekem is kellen állítani valamit ki-be kapcsolni.

Nem vettem volna Intelt, de mivel YT csatornámra videózgatok pl. VGA teszt oda nem árt a a legesleggyorsabb procival tesztelni még ha kicsi is a külömbség a régebbi széria meg kevésbé érdekeli a népet. Szóval úgy lenne illendő, hogy a legújabb, leggyorsabb procival tesztelni akármilyen szxr is. A 10900K az már túlzás, nagyon meleg, nagyon drága a +2 amg nem segít játékban órajel se több.

[ Szerkesztve ]

(#626) ScomComputer válasza keIdor (#624) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jah tényleg..bocsánat,benéztem ... :R
(#625) Kaci84 :
Nekem Z490 Tomakawk lapom van, tulajdonképpen csak ami fontos,most fix vcore-al megy 5ghz-n,nem hajtom szét felesleges az 5.2...5.3 ghz...most csak only game van erre bőven sok.. :K
vcore(fix),LLC(nálam-3), vccio,vccsa....meg ebben a lapban van egy un."enhanced turbo" azt enabled-re...ez kilövi a limiteket(power,stb),ha szükség van rá... :R

(#627) DNS_65


DNS_65
senior tag

A 10600K alap órajelen is durván melegedett vagy úgy azért nem volt vészes?

(#628) Kaci84 válasza ScomComputer (#626) üzenetére


Kaci84
őstag

Ja amúgy szép eredmény, de legalább lemegy egy 15 perces 4GB-os Real Bench Stressz? Ha úgy se járatod 5.2-ön akkor meg minek? Add el nekem. :K
Nekem is csak YT tesztre kell. Amúgy se tudom mi értelme, még 144fps-re is felesleges.

(#629) keIdor válasza Kaci84 (#628) üzenetére


keIdor
titán

Vakteszten azt se venni észre, hogyha az egyik 4.6 GHz lenne a másik 5.2.
Túl van tolva, túl van hypeolva ez az órajel mánia. Meg egyébként nem csak feszültséget kell nézni, hanem fogyasztást és melegedést. der8auer is ezt a hármat veszi figyelembe, mikor binnel. Ha te meg tudod hűteni 1.4V-on, akkor az egyáltalán nem szar CPU, mert a másik két tényezőt is figyelembe kell venni.
Játékra videókártyát kell venni egyébként, abba rakni a pénzt.
A "mára" i5-el, a "holnapra" i7-el vagy Ryzen 3000, azt már mindenki döntse el, hogy hosszú távra vagy rövid távra tervez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#630) MPowerPH válasza ScomComputer (#623) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy all core eredmenyt igazan tolhatnal mar fel R20 -al, es az abszolut minimum feszultseggel. :B

.....a kedvemert. :))

Egyebkent ezt papoltam, tenyleg felesleges az 5GHz plusz. Egyszeruen annyira ritka az az elethelyzet, aminel hasznos, hogy olyan nincs is. Talan majd egy RTX3080Ti -vel, ha 240HZ -es monitorod van, akkor jol johet a plusz. De oda mar kell a magas frekis ram is. Video konvertalasnal is az a +200MHz joforman nem ad hasznalhato pluszt, mert egy 3-4 oras muveletnel egyebkent is otthagyod a gepet ejszakara, vagy amig melozol. Ide mar magszam kell, es ebben a +2 mag sem nagy segitseg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#631) Kaci84 válasza keIdor (#629) üzenetére


Kaci84
őstag

Keldor, BMW:

Igen én is ezt írom és gondolom, felesleges. Csak akkor meg minek nézzük, hogy jajj dejó legyőzte a magasabb órajel miatt 3-5%-al a Ryzent? Aztán letesszük 4.8-ra.
Nekem van 3800X és 3900X i, de mint mondtam az egyszeri Usert érdeklni, hogy na mégis? Szóval nekem ajánlott egy még életszerű maximummal is tesztelni. Ami a 4.9 9700K után azért már jó lenne egy 5.1.
Amúgy lehet a Winnel van a baj, mert stressz nélkül is fagy alap órajelen :-)))

(#632) MPowerPH válasza Kaci84 (#631) üzenetére


MPowerPH
félisten

Game -ek alatt igy is kijon a plusz. Az AMD -vel azert nehez hasonlitgatni, mert az kb. gyarilag is maxon teker, azon ahogy neztem, par kiveteltol eltekintve inkabb csak rontani tudsz, mint javitani, ha atrakod all core.

Don't Tread On Me

(#633) Devid_81 válasza Kaci84 (#631) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tegyel fel OC mentesen valamire HDD/SSD egy szuz windowst, majd kezd el a cpu OC-t.
De soha ne csinald egyszerre a memoria OC-val, sott kezdesnek javaslok valami nagyon barbar 2133MHz-et a ramoknak, es csak a procira koncentralj.
Akar csinalhatod egy mem modullal is.
Amugy nem kizart, hogy kifogtal egy rosszabbat, sott...ha en vettem volna akkor az 5GHz-hez 2.5Volt kellene neki :DDD :W

...

(#634) ScomComputer válasza MPowerPH (#630) üzenetére


ScomComputer
veterán

Már egyszer toltam...nem emlékszel... az előbbi linken a fesz és a beállítások..ez a minimum fesz amivel stabil 5.2-n...ez alatt már hibázik (whea error log-cpu cache error).. :K
(#628) Kaci84:
Most még nem adom el...nem szoktam mostanában ilyen"e-penish teszteket tolni"
A játékok az igazi tesztek...ott nem hibázik, és sokan verik lécet,hogy stabil,közben meg tele vannak "whea error-al"..de lefogadom,hogy 100-ból 80-an azt sem tudják mi az.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#635) ReFleXx válasza Devid_81 (#633) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezt akartam en is javasolni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#636) bigdigit


bigdigit
addikt

Nos ma addig jutottam újra húztam a wint is. A táp úgy néz ki elég lesz vga tuning és proci alap beállítás mellett játszani. Firestrike cinebench is lement vele meg némi COD. Viszont a tuningba tényleg kellene némi útmutatás szájba rágósan. Akár szóban online messenger vagy valami. Ha nem is azért felhúzzam all core 5ghzre hanem valami optimális feszt kapjon. Mert cinebench alatt is 82 fok az én hűtőmmel amit sokallok.

(#637) - = Zk = - válasza bigdigit (#636) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én a yt-ról szedtem videót a perfekt tuninghoz.... célszerű lapod+cpu-dal keresni....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#638) MPowerPH válasza ScomComputer (#634) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ah, sry, elsiklottam felette. :R

Don't Tread On Me

(#639) jeni


jeni
félisten

Gondolom az Intel 1200 socket sorozat procijaik azonos alapokra épül független attól,hogy ,hány magot tartalmaznak.
K vagy F vagy a KF esetleg a sima procikra nem térnék ki.
A kérdés,hogy az Intel oldalán miért van,hogy a memória vezérlő 10600 (K,F,KF)-ig 2666Mhz van megadva?
A 10700 -től van a 2933Mhz feltüntetve.
Így a 10600 proci-ig bármelyikkel használva ha a memóriát a Z490 lapban nem tudom 2933Mhz -ig (Intel esetében 3000Mhz) meghajtani ,akkor ez nem számít gyári hibának?
Tudom ez amolyan tájékoztatás az Intel részéről de van valós alapja a dolognak?

[ Szerkesztve ]

(#640) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ezekhez hogy-hogy nincs meg copper IHS?

Don't Tread On Me

(#641) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Itt egy lista a PCIe 4.0-t tamogato alaplapokrol.
Azert az eleg durva, hogy ASUS-eknal konkretan alig van alaplap ami tudna...es mennyit kernek ertuk csereben?!

...

(#642) jeni válasza Devid_81 (#641) üzenetére


jeni
félisten

Ezek szerint az Asus összes Z490 lapokra még BIOS frissítés sem lesz hozzá ez ügyben, lévén hardverileg nem alkalmasak PCie. 4.0 fogadására!
Köszönjük Asus!

(#643) Laraxior


Laraxior
titán

Hogy megéri ez a Z490 a pénzét... a 2 mag pluszon kívül semmi mást nem ad, holott a nyakunkon a Samsung SSDje ami már kihasználná a PCI-E4.0 képességeit. (Ha meg tudod hűteni) :DDD

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#644) Devid_81 válasza jeni (#642) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha a legdragabbakat veszed meg toluk, amikert 2 vese arat kerik, akkor teljesen jo lehetsz :DDD

Pff, ennyire erosen felesleges hw-t kiadni mint az egesz 10xxx+Z490...regen (lehet soha?!) lattunk ilyet. :((

...

(#645) keIdor válasza jeni (#642) üzenetére


keIdor
titán

Most miért... ;] A Maximus 12 Extreme tudja és csak 1000€, nem értem hol a gond. :DD (valszeg tudja)

Laraxior:

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#646) MPowerPH válasza jeni (#642) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es szamit valamit? A Comet lake procik az eletben nem fogjak tamogatni a PCI-E 4.0 -at, az uj gen, ami ide erkezik, pedig ala lesz rangsorolva, es kotve hiszem, hogy lecserelned a 10700K -dat egy valszeg joval gyengebb CPU -ra csak azert, hogy bele tudd tenni a lapba az uj SSD -ket.
Szoval nem igazan jon at nekem a felhaborodas targya.

Persze az Asusra nezve ez igy is baromi nagy eges, most biztos vakarjak a fejuket a fejlesztesi esca marketing reszlegen, mert ezzel a sporolassal nagy lyukra futottak. Eleg rossz reklam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#647) jeni válasza keIdor (#645) üzenetére


jeni
félisten

17db Z490 lapból csak 1 tudja ;]

BMW001
Csak a vacak Asus Strix Z490 -E lapom van meg. Ami kell még az a proci

[ Szerkesztve ]

(#648) ReFleXx válasza MPowerPH (#640) üzenetére


ReFleXx
addikt

mert gyarilag is az van rajta :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#649) MPowerPH válasza ReFleXx (#648) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor custom made copper IHS. :) Nem mindegy... A die magassagabol itelve lehet, hogy a Skylake -hez valo IHS ramegy. 0.44 vs 0.58 mm.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#650) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali, na szépen haladok a CPU tuningal és tesztekkel. VGA kitesztelésre és játékra szeretném belőni stabilan. Most nincs benne VGA és játék sincs, majd tesztelem azzal is. Addig is melyik programokkal teszteljem milyen beállításokkal mely hibamentes lefutása után azt lehet mondani neki lehet állni játék teszteknek majd?
Amiket próbáltam Intel Burn 2.54 Very High 4GB, Real Bench 2.43 4GB 15 perc, Prime 29.8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.