Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Amazing789 válasza Chaser (#1866) üzenetére


Amazing789
tag

albérletbe nem veszek klímát + olyan klímáról nem tudok ami 3-6 C fokos levegőt tolna a gépre :)

(#1902) Csavez™ válasza Amazing789 (#1900) üzenetére


Csavez™
veterán

Ja én nem ijedek meg a fesztől, most találtam meg a sandys topikban a 2012-es képem 3960x-et 5 évig hajtottam 1,5v-on

aztán i7 4960x 4,8ghz 1,5v szintén 3 évig, aztán 7700k--->9900k szintén magasan 1,4v körül!
Jó lap, jó paszta, jó hűtés, és kaphat a fesz. :)

(#1903) csucsbicep válasza Csavez™ (#1902) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

i5 10600K 5GHz-hez milyen léghűtést javasolnátok? Vagy ehhez már AIO kell?

(#1904) MPowerPH válasza ScomComputer (#1896) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, bar ez socket sense, szoval egy 0.03V -ot vonj le belole.

Don't Tread On Me

(#1905) kicsipapucs válasza ScomComputer (#1896) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ja, egy die sense LLC7 1,30 V avx2 p95 az télleg már eléggé határon van, ellenben egy R15 1,30 V socket sense LLC2 meg pont olyan bébi fesz, hogy alapon többet kapnak a procit. Semmit nem mond ez önmagában, hogy "daily max 1,3 V". Annyiszor elmondtam már, mégse érti meg kb senki.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1906) MPowerPH válasza kicsipapucs (#1905) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bar egy ilyen szintu lapra, ennyi penzert azert sajnalatos, hogy kisporoltak a die sense -t, vagy a kapcsolasi lehetoseget. Azert az vitan felul all, hogy melyik a pontos.

Don't Tread On Me

(#1907) kicsipapucs válasza MPowerPH (#1906) üzenetére


kicsipapucs
őstag

R&D-re kaptam kp-től a lapot ugye. Bugfinding, javítási/fejlesztési tippek, meg ugye reklámozzam a terméket hwboton/fészen/instán saját profillal főleg ram oc-ra (11000 geek3 ram score, max valid freq hynix djr-rel, stb). Hónapok óta próbálom az általam ismert bios mérnöknél elérni, hogy rakja be a funkciót, de most meg már annyira Z590 dev megy, hogy szerintem nem fognak többet foglalkozni Z490 Darkkal ilyen szinten.

@Cshavez: szóval ha ps2 billentyűzettel használod te is a lapot és jól megy biosban, nem akad, akkor szívesen, én találtam meg a hibáit. ;] ;] :C :P trololo

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1908) kicsipapucs válasza MPowerPH (#1904) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Terhelés függően lehet ám ez 60-70 mV is, nem áll meg 0,03 V-nál.
[link]
Ez egy geek3 run, láthatod a diffit, ahogy változik a terhelés.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1909) Csavez™ válasza kicsipapucs (#1907) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem akad, kéne?
cb20 volt jó eredményem , all core x52, avx0 1.315v sa+io 1.3+1.25, ram 4500.

5.3ghz

Egy darabig ,most marad a kingpin féle beállítás:


AVX az 2-n volt a profilban, megpróbáltam 0-án, de kifagyott a CBr20, marad 2-n.

Ezen a videón mit kell nézni? Bejövő voltage 11.67, kimenő 12.22 és ez a socket sense?
Még egy hülye kérdés, ugye magas most a dimm feszem a 4600 miatt, (de lehet, majd belepiszkálok), és ehhez felemelte az sa+io-t, ez a vrm-ek miatt kell, hogy közel legyenek egymáshoz, hogy gyorsítsa a nyitás+zárási időt?

Látom linkelted te is ezt a videót! :)

[ Szerkesztve ]

(#1910) kicsipapucs válasza Csavez™ (#1909) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Már nem kéne akadnia, de első revíziós biosokkal nem is ment, akadt, kifagyott PS/2es billentyűzettel. 1.06 és utána retail biosok már jók.

Jó a procid, jobb mint nekem eddig bármelyik.

Videó: elnézed a tizedest 1 értékkel, 1,xxx V-okról beszélünk. Egyébként ugyanúgy vcore-t mér mindkettő, de máshol. Az egyik a socketen méri, a másik meg a procin belül. Látszik, hogy a multiméteren mért socket fesz tök stabil, se fölé nem lő, se alá, mégis a terhelés változásával a procin belüli die sensenél összevissza ugrál a fesz és kb sosem éri el a foglalaton eső feszültséget. A videót amúgy én töltöttem fel. :DD

SA+IO kérdésed: nem kell fix offsetnek lennie vdimm és sa/io között, csak szimplán az auto rutin ezt csinálja, így van felparaméterezve, hogy ha x érték ennyi, akkor sa és io legyen emelve. Néz frekit, timingot, vdimmet, stb. De ettől még mindig a kézzel belőtt az isten.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1911) Csavez™ válasza kicsipapucs (#1910) üzenetére


Csavez™
veterán

Elírtam..
Likoltam, nem találni még egy ilyen videót! :R
Köszi a gyorstalpalót! :R

(#1912) palfitom válasza csucsbicep (#1903) üzenetére


palfitom
félisten

Pl. BQ Dark Rock 4 / 4 Pro. AIO-ból csak a normálisabbak, 30k fölött.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1913) Csavez™ válasza kicsipapucs (#1910) üzenetére


Csavez™
veterán

"Jó a procid, jobb mint nekem eddig bármelyik."
Ez mit jelent, mert nekem nincs viszonyítási alapom, általánosságra gondolok, hogy sok fesz kell neki, vagy kisebb órajelen mennek?

(#1914) kicsipapucs válasza Csavez™ (#1913) üzenetére


kicsipapucs
őstag

6 bolti és 1 ES proci ment át eddig a kezem alatt, egyik sem tudott bench stabilan 5300 fölött, az is csak erős vízzel, 20 fokos szobában, 10-ből egyszer lefutó tesztekkel.
Szóval mondhatjuk, hogy eddig csak 5200 képes procijaim voltak, a tied leveri simán, gondolom nem nyitottad rá az erkélyajtót.

Luumi most kapott prebinnelt procit Taiwanból, 5500-on lefut a cine R15. Kompetitív benchmarkolásnál 300 MHz hátrány behozhatatlan akármilyen light OS-sel, ku*rvajó rammal, szuper tweakekkel se.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1915) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Ma jött meg az új ram kitem, kis kontraszt a lappal. Ördög vs angyal, sötétség vs fényesség. :DDD ;]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#1916) Roba


Roba
tag

Üdv!

Új pc-t szeretnék venni jövő év elején játékra. Eleinte gondolkodtam, hogy jó lenne egy Rysen 5 5600X-es rendszer 32 Gb Ram és min. Rtx 3070 társaságában. Azonban nemcsak vga, de proci terén sem bízom az Amd-ben, meg "csak" 6 magos 12 szálas. Az Intel oldalán jónak tűnik az i-9 10850K proci az i-9 10900K ellenében, hiszen több mint 40.000 Ft-tal olcsóbb és 10 mag 20 szálas.

A tuning szempontjából a kevésbé jól sikerült procikat minősítik le 10850K-nak, vagy ebből is ki lehet fogni jó példányokat?

Lehetséges, hogy az általában drágábban kínált Marvel Avengers Edition procik dobozába a jobban sikerült procik kerülnek, vagy nem válogatják és ez csak ez egy üzleti fogás?

Esetleg egy Rocket Lake?

Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1917) Csavez™ válasza kicsipapucs (#1915) üzenetére


Csavez™
veterán

De jól néz ki, mekkorák?
5400 avx ratio: 2-n is lement a cb20, de nem jelent semmit mert visszavette és 5200-n mentek.
1.28v -al megy all core 5,2 avx ratio:2, az a kérdésem hogy min érdemes hagyni 0, vagy 2?

(#1918) Shkiz0 válasza Csavez™ (#1917) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az AVX ratio azt jelenti hogy AVX terhelés esetén mennyit vesz vissza.
Ha 2 akkor visszaveszi 5400-ra. Ha 0 akkor marad 5400.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1919) Csavez™ válasza Shkiz0 (#1918) üzenetére


Csavez™
veterán

100% max terhelés esetén, nem? Mert játékok nem vesz vissza, néha egy pillanatra, mostanában már használják az avx-et a játékok nem?

[ Szerkesztve ]

(#1920) Csavez™ válasza Roba (#1916) üzenetére


Csavez™
veterán

Én dobozost vettem (nem marvelest) ,és ahogy tesztelem, meg írták is jót fogtam ki, nem hinném hogy letesztelnek minden cpu-t mik a határaik, ha biztosra akarsz menni "caseking.de", de ahogy nézem ott is elfogytak a tesztelt példányok.

(#1921) palfitom válasza kicsipapucs (#1915) üzenetére


palfitom
félisten

:C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1922) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok,

van egy 10900F-em, amiért a lőtéri kutya nem érdeklődik a jelenlegi igen jutányos áron sem, ezért arra gondoltam váltok rá AMD 3800X-ról, mert 120 alatt biztos nem adom oda, annál jóval erősebb...

After effects, premiere pro, gaming mellé gondolom előre is lépnék vele. Az adobe szereti az intelt.

A fogyasztás és hogy dead-end a platform, az eléggé zavar mondjuk.
Meg hát ha bepattintanék később egy 5950X-et, a fent említett feladatok sebességét megduplázhatnám, intelnél meg ugye nem is jön 10 magos sem nextgen....nemhogy több magos.

Szóval mit gondoltok, van -e értelme így cserélnem?

Kérdés2: Mivel ez egy nem K proci, így elég lenne gondolom egy B460M Mortar, de még mindig úgy van hogy Z-s lapokban tudok manuálisan feszt és allcore tuningot állítani, csak nem mehetek X szorzó (pl 48x) fölé?
Tehát Z-s lapokban kvázi K-ként működhetne a proci, eltekintve a szorzó felső limittől?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1923) ReFleXx válasza South Velen (#1922) üzenetére


ReFleXx
addikt

10900F-nel 4.6GHz lenne a max boostod minden magra.
Anno skylakenel nem feltetlen kellett Z lap vcore allitashoz volt B lapom is amiben lehetett, de ha nem Z-s a lap akkor a memoria limited 2933 lesz.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1924) South Velen válasza ReFleXx (#1923) üzenetére


South Velen
addikt

Úgy olvastam, manapság B-s lapban csak a power limiteket tudom állítgatni, de már 3 éve nincs intelem, még egy 3770-est cseréltem anno a ryzenre.
Z lapban viszont akkor be tudom állítani 4600-ra, hogy állandóan annyin menjen és olyan vcore-ral amilyennel szeretném? (és persze amin stabil)
Igen, a memória sebességlimitről tudok.

[ Szerkesztve ]

(#1925) ReFleXx válasza South Velen (#1924) üzenetére


ReFleXx
addikt

nincs B460 lapról tapasztalatom de Z490en biztos betudod loni annyira.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1926) MPowerPH válasza South Velen (#1922) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dolgozol is a geppel? Mert ha igen, akkor inkabb AMD. Ha csak gaming, akkor egy 10850K jo valasztas lehet, mert gamingre kivalo, es az ar-ertek aranyban nagyon jo vetel most.
Es vennek Z490 -et, lehetoleg PCI-E 4.0 tamogatassal, abban menni fog a Rocket Lake is. Csak 8 mag, de IPC teren lesz jekentos elorelepes, hozza majd a mostani 10 magos eredmenyeit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1927) South Velen válasza MPowerPH (#1926) üzenetére


South Velen
addikt

Van egy 10900F-em, amit 120-ért sem visznek el, innen indult a dolog, hogy akkor már lehet megérné leváltanom a lapot is, és használni a 10900F-est, semmint bagóért eladni a 10900F-et.

Igen dolgozok is vele. A 10900-zal előrébb lennék munka terén is most, viszont 16 magosra váltás opciója miatt én is úgy érzem az AMD-nél kellene maradnom.

[ Szerkesztve ]

(#1928) MPowerPH válasza South Velen (#1927) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha dolgozol, akkor nem kerdes. Penztarca fuggoen vagy 5900X, vagy 5950X. Mindegyik henger, 5950X kb. egy Intel 20 magos perf -et dobbant, ha be van rendesen allitva.
Nekem az encoding nem gyengen megrovidult a 16 magossal. Kevesebb, mint fele ido, mint anno a 9900K -val.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1929) South Velen válasza MPowerPH (#1928) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi a megerősítést, marad a b550+amd :R

(#1930) scorpion1


scorpion1
csendes tag

Sziasztok, érdeklődnék hogy i7 10700K alá jó lenne egy Asrock Z490 Steel Legend lap? Játékra lenne a gép , feleslegesen nem költenék sok pénzt olyan lapra amit nem hasznalok ki , tuning lenne mivel szeretném kihozni a legtöbbet az i7 10700K-ból

(#1931) Csavez™


Csavez™
veterán

BIOS 1.09 (E499 DARK/DARK KPE)
Adds PCIe Resizable Bar Support
Improves memory capability (Above 4800 Mhz)

Ez az inteles "sam" már működik? Az alaplapon be lehet már kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1932) ScomComputer válasza Csavez™ (#1931) üzenetére


ScomComputer
veterán

Erre én is kíváncsi vagyok,nekem jött új bios,még nem tettem fel...
Hoz egyáltalán valamit.... :K

(#1933) Csavez™ válasza ScomComputer (#1932) üzenetére


Csavez™
veterán

"Currently, AMD's Radeon RX 6000 (Big Navi) series are the only graphics cards that support the Resizable BAR technology. Nvidia has already confirmed that Ampere supports the feature but, the chipmaker didn't provide an estimated timeframe on when it will be enabled."

Remélem hamarosan engedélyezik.
Tomshardware 10900k+6800xt , jónak néz ki ez a BAR.

[ Szerkesztve ]

(#1934) tasiadam


tasiadam
veterán

Elvileg visszamenőleg a haswellig működhet a dolog. Nem lepődnék meg ha a prémium 1151 lapok megkapnák ezt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1935) Csavez™


Csavez™
veterán

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#1936) ScomComputer válasza Csavez™ (#1935) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi szépen..és viszont kívánom mindenkinek....!!!

(#1937) syIex válasza Csavez™ (#1935) üzenetére


syIex
veterán

Az úgy szép, ha fix érték 24/7. :D

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1938) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Egy i7 4790K-t váltva egy i7 10700k/asus z490 tuf tulajként köszönnék be hozzátok. :)

Egyelőre jóval több beállítás van a biosban számomra, mint a jó öreg Z97-es előd esetében, ezért segítséget szeretnék kérni, hogy hol induljak el. Cél egy kellemes fix beállítás, nem rekorddöntés, egyelőre a ramon kívül minden auton van. Merre induljak, milyen értékekkel fixáljak? :B

Köszi!

(#1939) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Sziasztok!
MSI oldalán Z490 béta bios: support Re-size BAR function to enhance GPU performance.
Valaki felrakta már?

(#1940) tutitibi válasza Pist@bácsi (#1939) üzenetére


tutitibi
senior tag

Intel Core I3 LGA1200-nak milyen a beépített VGA-ja ?
4k/HDR videó megy vele vagy csak sima 4K ?

Nekem Coffe Lake I3-van- ezzel van 4K de csak max 30Hz és nincs HDR.
Várom, hogy VGA fronton is legyen valami fejlődés.

(#1941) keIdor válasza tutitibi (#1940) üzenetére


keIdor
titán

Ugyanaz a Gen 9.5

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1942) ReFleXx


ReFleXx
addikt

link :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1943) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, de nem vagyok járatos a témában.

Ugye jól gondolom, hogy ha veszek egy I3 10100F jelű CometLake procit és egy LGA1200 alaplapot (mondjuk egy ASRock B460M Pro4), akkor a prociban lévő GPU hiányában az alaplap videókimenetei fognak jelet adni a monitorra, csak nem lesz pl. 3D?

Az F jel nélküli procikban lévő Intel UHD Graphics 630 GPU-tól kb. milyen teljesítményt lehet várni (nem nagyon akarok játszani a cuccal, utoljára talán a RedAlert 2-vel játszottam :B ).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1944) Pioneer válasza Donki Hóte (#1943) üzenetére


Pioneer
senior tag

Konkrétan semmilyent, mert az "F" jelzésű Intel procikban le van tiltva az IGP.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#1945) palfitom válasza Donki Hóte (#1943) üzenetére


palfitom
félisten

Ha nem lesz VGA-kártya a gépedben, akkor mindenképpen F-nélküli procit (azaz sima 10100-at) kell venned, és akkor lesz az alaplapi kumeneteken jel. F-es prociban nincs IGP, tehát VGA-nélkül semmi nem ad képet!

UHD 630: szinte bármilyen általános felhasználáshoz elég, még 4K filmet is lejátszhatsz vele.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1946) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Pioneer és palfitom, köszönöm a választ :R

Tehát ha F-es procit vennék, akkor az 6-7 eFt-al kevesebbe kerül, de mindenképpen kell venni VGA kártyát a gépbe.

Vagy fordítva gondolkodva, ha úgyis vennék VGA kártyát, akkor egy F-es procival spórolok 6-7 eFt-ot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1947) Shkiz0 válasza Donki Hóte (#1946) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor tud jól jönni az int. VGA ha behal mondjuk a dVGA, vagy eladod és esetleg pár napig nincs meg a másik akkor nem kell gép nélkül maradj ha nincs másik kéznél.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1948) palfitom válasza Donki Hóte (#1946) üzenetére


palfitom
félisten

Igen.
6-7k-s árkülönbségnél már egyértelműen az F-est venném, és ha esetleg félsz a Shkiz0 által említett "kép-nélkül maradásnál", akkor vehetsz pár ezresért egy tartalék VGA-t (pl), amit procitól függetlenül is bármikor használhatsz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1949) keIdor


keIdor
titán

Core i9-11900 4.4 GHz-en hozza az i9-10900K 5.3 GHz-et egy magon. [link]

Nem lesz rossz ez a Rocket Lake.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1950) gainwardgs válasza keIdor (#1949) üzenetére


gainwardgs
addikt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.