Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Shkiz0 válasza -Gabesz- (#799) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért vannak feszek :D
IO 1.47V / SA 1.68V
A proci 1.44V még el is megy.
De azt se értem, hogy miért ad egy 2400MHz-en futó memóriának 1.57V-ot :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#802) kicsipapucs válasza -Gabesz- (#799) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Vicces, ugyanolyan batch számú volt az első 10900k-m, mint a tájföldi gyereké, de az enyém SP63-as volt és k*urva szarul ment tuningban, vízzel bench 5200 max, fesztől függetlenül, nitróval 6600-6700 toptop. El is adtam gyorsan.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#803) jeni válasza MPowerPH (#794) üzenetére


jeni
félisten

Éljen a 14mm eljárás az Intel felől :R
Mégse lesz idoben 7mm gyártás CPU terén.
Marad továbbá is a piacon a 10xxx( K)

(#804) palfitom válasza jeni (#803) üzenetére


palfitom
félisten

Mu ha ha! :DDD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#805) fudi2002 válasza jeni (#803) üzenetére


fudi2002
veterán

Nagyon szükség lenne rá, hogy előrukkoljanak valamivel. Versenyre szükség van, ha nem lesz normális verseny, mindenki rosszul jár, akármelyik oldalról nézzük.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#806) MPowerPH válasza jeni (#803) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar regen a bergyartok utan kellett volna kacsintani....

Don't Tread On Me

(#807) Devid_81 válasza MPowerPH (#806) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elment vele par ev a sz.porolleren mire rajottek :K
De talan lesz valami bergyartas TSMC-vel most mar.
Ugyan akkor az sajat 14nm-t kitoltak lvl 99-re, majd eladjak a gepeket valami gyujtonek EBayen most mar :DDD ;]

...

(#808) MPowerPH válasza Devid_81 (#807) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Ugyan akkor az sajat 14nm-t kitoltak lvl 99-re, majd eladjak a gepeket valami gyujtonek EBayen most mar"

Kinaban lesz ra vevo. :DDD

Don't Tread On Me

(#809) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Intel allegedly preparing new 10th Gen Core KA-Series processors

i9 10850K lehet mar jon hetfon.
De ha nem jon, akkor lesz KA kesobb, ami nem is K nem is KF.
Senki sem tudja mi ez, de mindenkeppen hianypotlo, foleg, hogy 10900K-t a sehol nem lehet mar venni... :U
Igy egy csomo minden mas lesz meg papiron kiadva amit szinten nem lehet majd venni :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#810) jeni válasza Devid_81 (#809) üzenetére


jeni
félisten

Hiánypótlónak?
Tunimgos K valami kisebb frekivel mint a 10850K?

(#811) Shkiz0 válasza Devid_81 (#809) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Idiótaságnak tartom amit most csinálnak. Sőt amit már a 9-es szériával is csináltak.
Paper launch, termék meg sehol. Ha van is akkor horror áron.
Kicsit magába kéne nézni a vezetőségnek, nem kapálózni, meg hegyre halomra bejelenteni az "átnevezett" meg reszelgetett szarokat, hanem csendben leszegni a fejeket és elismerni, hogy elbaszták de nagyon, és teljes erőbedobással, és kapacitással azon lenni, hogy egy új termékkel 2-3 éven belül visszatérjenek a csúcsra.
Mert a felől kétség se legyen, hogy most 2-3 évig AMD uralom fog jönni (legalábbis szvsz).

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#812) Devid_81 válasza Shkiz0 (#811) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pedig mar itt a kovetkezo a kanyarban, Intelek nem sz@rral gurigaznak, elfustolik az osszes szilikont, mindent ami kifer a 14nm gepsorukon :DDD

Intel Rocket Lake 8c/16t CPU spotted with 5.0 GHz boost

Ez amugy erdekes lehet majd ha valoban lesz egy +20% IPC boost :K
Persze mar most tudjuk, hogy az LGA 1700 meg jovo ev vege.
Lehet a mostani 10xxx is csak egy kamionnal gyartottak le, azert nincs mar sehol, a kovetkezobol is csak ennyi lesz...
Nem ertem hova sietnek, kapkodnak. Mar ugyis elkestek, felesleges igy tolni :U

Szerk: (#810) jeni Papiron igen ez lenne az olcsobb de meg K-s tuningolhato 10/20 toluk.
De ebbol se lesz, mint ahogy a 10900K bol sincs mar, ahol meg van ott olyan felarat kernek erte, hogy az fajdalmas :O

[ Szerkesztve ]

...

(#813) Shkiz0 válasza Devid_81 (#812) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pontosan. Plusz minél több terméket akarnak hozni, annál szarabb lesz a helyzet, mivel a már amúgy is kevés kapacitás még több felé kell, hogy osztódjon, ergo jól mutat az hogy van épp aktuálisan 10 féle asztali procijuk, miközben kézzelfogható készlet egyikből sem lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#814) keIdor válasza Devid_81 (#812) üzenetére


keIdor
titán

Legalább ez már nem Skylake. :) 5 éve a legizgalmasabb Intel termék lesz ez a rakéta.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#815) jeni válasza Devid_81 (#812) üzenetére


jeni
félisten

Alzában 221e.Ft :U
nálam meg egy 10700K bontatlan.
még nem döntöttem el ,hogy Msi Z490 Tomahawk lappal be is szerelem majd?

Mi a manó?!

[ Szerkesztve ]

(#816) MPowerPH válasza Devid_81 (#812) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kiszivargott info... De volt mar hasonlo. Majd ha megjelenik, akkor hiszem. A +20% IPC -t meg nehezen hiszem el. Az nagyon sok, pelda meg nem volt ilyenre.

Don't Tread On Me

(#817) keIdor válasza MPowerPH (#816) üzenetére


keIdor
titán

Simán lehetséges pedig, hiszen kimaradt egy architektúra, a Sunny Cove, ami ugye a mobilos Ice Lake. Asztalon ez lett volna az első 10nm chip a Cannonlake (2017) viszont ez sose jött ki.

Skylake -> Sunny Cove -> Willow Cove -> Golden Cove
Ez a sorrend, most kettőt ugrunk, a Skylake 5 éve velünk ragadt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#818) Devid_81 válasza jeni (#815) üzenetére


Devid_81
nagyúr

MSI Tomahawk az jo mindket oldalon :K
10700K es a 10600K az egyik legertelmesebb ket proci ebben az egesz 10xxx szeriaban :K

Szerk: tudom a none K is jo, de nah ;]

(#814) keIdor az tuti, hogy legalabb ez mar uj lesz.
Remelem nem lesz tele gyermekbetegsegekkel, mert akkor lesz rinyalas a kek oldalon is :D

(#813) Shkiz0 Elofordul, hogy ezekbol is kis mennyiseg lesz, evvegen itt a masik.
Biztos lesz meg amugy a 10xxx bol a boltokban, de szvsz nem szamitok nagy mennyisegekre.
Tevedes jogat fenntartom :K

(#816) BMW001 siman beleferne +20%...volt ra 5 evuk, hogy kifozzek :DDD
Az orajelek is egeszen jok, hiaba lesz csak 8 magos, meg egesz kellemes meglepetes is lehet arra a fel evre amig a piacon lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#819) -Gabesz- válasza Shkiz0 (#801) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Én ramot 4700-17-17-17-1T-n láttam benchelni (2350Mhz cpuZ szerint, ugye duplázni kell.), Így tolt 70 körüli irás/olvasás/másolást.

Van a vidiben Geekbench is 5,6Ghz-en. Single 1609, multi 13938 pötty.
Nem tudom ez hol állja meg a helyét.

kicsipapucs:
úgy látom az Sp számra most jobban figyelnek, mint a Batch-re.
A vidiben ez vietnámi batch-es volt.

Az biztos hogy nagy tesztelő a srác, a vidiben nyitogat meg lementett képernyőképeket, különböző Sp számú procikról.
Egy ilyen mentett kép SP98-es prociról 7312 CBR20-as eredménye idáig a maximum amit láttam 10900k-től "mezei " hűtéssel. (vidiben 41:36-nál.)

itt van a komplett SP98-es tesztje, 5,6Ghz 1,394vcore

[ Szerkesztve ]

(#820) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Bocs hogy duplázom, lejárt....

Szóval a Thai srác sokat posztol külföldi fórumokon és valószínűleg én is raktam már be ide 5,5-5,6Ghz-es eredményeket tőle. Most végre utána néztem hogy miért mehetnek ilyen jól nála a procik. Nem használ chillret, hanem a lényeg a blokk ami elég egyedi.

Youtube csatonáján és honlapján konkrétan bemutatja a hűtésének a lelkét, a blokkot is.
8. genhez használja az INTEL DIRECT CORE MARK 4 -et. ebben a videóban mutatja be egy 8086k-val, amivel 5,5Ghz-ig jut.

A 10. genhez pedig Intel Direct Core MARK6 Full Nickel blokkot használ. Itt mutatja be részletesen.

Ezek a blokkok úgy olvasom egy Thai cég fejlesztései (supercool computer), meg lehet találni őket facén, de amúgy nem sok infó van a neten.

A srácnak van honlapja is, ott is bemutatja a blokkot, mint a világ első direct die cpu hűtő blokja. Van fent tesztje, ahol gyári, delidelt és az új blokkot veti össze. (3 oldalas teszt)

Ezzel a dologgal, most kicsit közelebb kerültünk hozzá, hogy miért mennek olyan jól ezek a procik. A másik dolog meg hogy a srácnál azért tucatjával fordulnak meg a procik :)

[ Szerkesztve ]

(#821) MPowerPH válasza -Gabesz- (#820) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gondoltam ra, hogy Amazonrol probara kihozok egy lapot es hozza egy 10900K -t, hatha betalal. De nem sok esely van ra. :N

Viszont a laparak meredekek, es en nem szeretek fapados lappal koricalni. :DDD Az az igazan instant buko ezen a platformon, mert a proci nem draga. Igy viszont egy jo paros £1000, alsohangon. Volt fent 10980XE, £980 -ert. Es egy X299 Dark £250 -ert. Akkor inkabb mar az.

A nalam levo proci meg szepen elmenne a lappal egyutt. Memoria OC -vel lennek beljebb, mert ahogy nezem, az uj szeria jobban toleralja a magas frekvenciat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#822) MPowerPH válasza kicsipapucs (#802) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es a vegen ami most van Nalad, az mit tud? Vagy nem emlitesre melto?

Don't Tread On Me

(#823) Erik77


Erik77
csendes tag

Sziasztok mindenki! I5 7500 procim és alaplapom cseréjén gondolkozom, csak kicsit tanácstalan vagyok. Sokakkal ellentétben én maradnék a kékeknél. Kérdésem annyi lenne, h megéri-e a 10500 a plusz felárat a 10400-hoz képest? Vagy teljesítményben minimális a különbség? Esetleg ha már az erősebb akkor a 10600 (K nélkül)?

(#824) Devid_81 válasza Erik77 (#823) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha van penz 10600-ra akkor az nem rossz, es pluszba eleg magas orajelekre boostol.
Igazsag szerint azt nezd meg melyik mennyiert van es neked mi az ami meg belefer a keretbe.

Szerk: meg annyi, hogy Angliaban pl a 10600 dobozos £229
a 10600K talcas meg £239
Persze ha nem akarsz tuningolni akkor szinte mindegy, csak erdekessegkeppen irtam, hatha Magyarorszagon is talalsz olyan helyeket ahol par ezer Ft kulonbsegre vannak.

[ Szerkesztve ]

...

(#825) Erik77 válasza Devid_81 (#824) üzenetére


Erik77
csendes tag

Köszi, majd körülnézek. Bár itthon mintha csak dobozos változatokat lehetne találni.

(#826) gainwardgs válasza Erik77 (#823) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jövő szempontjából mindenképp minimum 10600-at néznék.
Jönnek az új konzolok 8 maggal, a pc 6 magos cpu-k is lassan ki fognak futni a lendületből :K

(#827) Erik77 válasza gainwardgs (#826) üzenetére


Erik77
csendes tag

Köszönöm! Persze minél gyorsabb, több, újabb stb, annál jobb. Nálam a 10600 a max, amennyit egy prociért adnék.

(#828) Peat;) válasza gainwardgs (#826) üzenetére


Peat;)
veterán

A 10600-as is 6 magos cpu, ennél fogva ha elfogy egy 10400-as valószínű a 10600-as is elfogy, csak órajel más, az nem kompenzál két fizikai magot. Pláne ha non k a cpu.
Egyébként kétlem hogy 1-2 év és minden 8 magosítva lesz, ha be is következik akkor is először a multiplayer játékoknál, ezt kell eldönteni ki mire veszi a gépet. Single playerre untig elég az olcsóbb cpu és erősebb vga. Multira meg ami a csövön kifér. Szerintem 10400 vs 10600 tekintetében elég az olcsóbbik most, 10700-as meg ha multizik az ember és mellette streamel meg ilyesmi.
Meg cpu-t lehet később is cserélni, minek most kifizetni a drága 8 magosat, lehet még jön ki lga 1200-ra 8 magos i5 mostani tendenciákat nézve :) szorongassa csak AMD az intelt.

(#829) keIdor válasza Peat;) (#828) üzenetére


keIdor
titán

Rocket Lake, amire esetleg később válthat, még lehet érdemes is volna.
Szerintem is inkább i5-10400 és később meglátja, hogy a Rocket Lake-re érdemes-e cserélni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#830) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali, 10700K procimat tesztelgetem. Lehet váltanék és szeretném ezt és a leendő darabot belőni úgy, hogy ésszerűen legyen stabil és össze tudjam hasonlítani őket.
Jelenleg: 5.2GHz Fixed 1.35V, LLC: Low HT:ki
Gyakorlatban: alapból 1.37V, Chine R15: 1.33V, Time Spy CPU teszt FHD 1.33-1.36 néha 1.32-1.38.
Kérdés állítsak-e még valami Biosban? Ha minden stabil akkor a Vcoret vigyem lefele vagy az LLC-t még? Illetve melyik programot vegyem elő esetleg? BF5 multit sokan ajánlják, de nincs még meg. Ha tényleg az a tuti megveszem. (amúgy is terveztem).
Új hír: Sajnos Chine15 alatt megfagy LLC: standard 1.28V. :-(

Aorus Z490 Elite AC, Team Group Night Hawk 4000C18 (@ 3600 C16) EK Fluid A240, Corsair RM750X

[ Szerkesztve ]

(#831) MPowerPH válasza Kaci84 (#830) üzenetére


MPowerPH
félisten

LLC -t egyel rakhatod alacsonyabbra.

mod: Mosat nezem, ugy mar megfagy. Ha C15 alatt kifagy 1.28V load -al, akkor nem vagyok benne biztos, hogy az 1.33V -vel meg stabil a rendszered. Adj neki Realbench -et, vagy egy Prime -ot AVX nelkul.
Vagy siman toltsed le a HandBrake -et, hozza egy true 4k videot, es kezd el H.256 -ben kodolni. 1-2 ora eleg lesz. Ha azt megcsinalja, akkor stabil.

A ramokat miert nem jaratod rendes sebessegen, ha mar 4000 -es kit -ed van? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#832) Kaci84 válasza MPowerPH (#831) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem akartam bonyolítani a memóriával nehogy amiatt fagyjon én meg a cput gondolom hibasnak. Meg a Ryzen alatti ram is így van belőve és a cpuk közti külömbséget is szeretnén prezentalni tesztben hasonló körülménydk között.
Megpróbalom amiket írtál. Sokat olvastam a fórumot de még nem látom át hogy melyik progi lenne a legjobb jatékstabil beallitás tesztelésése ami nem jaték. Pl. ha elmegyek procit venni egy emberhez akkor ami olyankor tesztelhető akár pendrivról. BF5 teszt annyira nem eletszerű.
Na meg a program erősségeket sem latom át. Ügye a Prime lenne a legdúrvább de volt már nálam egy 6700 anno amivel ment a prime 1 órán át az Intel Burn teszten meg fenn akadt.

(#833) MPowerPH válasza Kaci84 (#832) üzenetére


MPowerPH
félisten

Memoria OC AMD -nel es Intelnel mas. Ezek a procik szeretik a 4000 koruli memoria frekvenciat, es kell is nekik, mig ugye AMD -nel jelenleg 3733 korul van az idealis az infinity fabric miatt.

AVX2 -es Prime jo lenne, az egybol kidobna a hibat, de 5.2GHz -n mar nem ajanlott, es egyebkent sem tudnad huteni. RealBench akkor, az is inkabb eletszagu teszteket futtat, nem irrealis a terheles. Aida FPU teszt is eleg jo, RealBench -el kombinalva azert kiszurheto, ha kell meg fesz a CPU -nak.

Ha rossz a memoria OC, arra egybol rajossz. TestMem5 a program neve, 5 perc utan garantaltan dobja a hibat(neha eleg par sec is), ha instabil a memoria, szoval azt viszonylag egyszeru kiszurni. Vagy szinten Aida mem stability. Elinditod, hagyod futni 10 percet, aztan leallitod, hagyod 1 percet, leallitod, hagyod 30s -et. Nekem igy is szorta a hibakat, most hogy a memoriat allitgattam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#834) Erik77


Erik77
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a válaszokat!! :) :R :R Remélem is, hogy a 1200 foglalatba fogok tudni újabb procikat is tenni, és nem kell megint alaplapot cserélnem. :)

(#835) MPowerPH válasza Erik77 (#834) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyet meg fogsz tudni. :DDD

Don't Tread On Me

(#836) MuldR


MuldR
tag

Sziasztok,

Lenne egy hatalmas problémám nem tudom valaki látott-e már ilyet és tudna-e segíteni.
Sikerült venni egy i3 10100-ast. Egy Asrock H410ac-ben van 2x8 GB 3000MHz DDR4 ADATA XPG GAMMIX D10 Rammal és egy Kingston A2000 M2 SSDvel.

iGPU-val van hajtva, a Samsung U28E570D 4K-s monitorommal tökéletesen megy. HDMI-n 4K-ban röcc nélkül játsza a videókat.
A Samsung SW2333 Full HD monitoron HDMI -> DVI átalakítóval tökéletesen megy. WOT-ot is viszi 110 FPS-el lowon.
Szóval szép lenne az élet, de a gép sógoromé, neki viszont egy Samsung S24D300 monitora van.
HDMI-n rákötötte, tökéletesen ment 4 órát, majd elsötétült a kép.
Azóta bootnál bejön az ASrock logó, elkezdenek a windows loading pöttyök karikában menni majd fekete képernyő. A win 10 közben simán megy, ha átdugom a másik monitort ott látszik, hogy minden rendben, csak ezzel a 24-es monitorral nem működik, vagyis csak a boot screen megy. Próbáltam azzal a HDMI kábellel is amivel az én 4K-s monitorom ment, szóval nem kábel gond.

Driver: Próbáltam az Asrock oldalán lévővel, az Intel oldalán lévővel (a legújabb stabillal, a beta nem volt hajlandó fölmenni) és ráfrissítettem a Windows updateből is. Egyikkel sem megy.
Az eredeti driver amivel elindult pár órát az azt hiszem a Win10 gyári volt. Azt gyanítom amikor sógor otthagyta a gépet rámehetett valami update és az már nem szerette ezt a monitort.
De miért? Egy sima, 3 éves ledes 1080p@60 HDMI monitor. :W

Ha valaki tudna segíteni megköszönném. :U

(#837) arabus válasza MuldR (#836) üzenetére


arabus
addikt

mikor a 4k-s cuccon nézegeted állitsd át a felbontást winben 1920x1080-ra
mert 4k-n akarja inditani a full hd monitort persze hogy nem ad képet.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#838) MuldR válasza arabus (#837) üzenetére


MuldR
tag

Nem, utána átállítottam. Az SW2223-on full HD. Utána tettem át a 24-esre. Menet közben kihúzom bedugom, a 23-ason tökéletes a 24-esen nincs kép. Mint írtam először volt. Szóval nem az a baj, hogy 4K ban maradt. FullHDra állítva vitte el, ment is 4 órát majd fekete képernyő.

(#839) jeni válasza MuldR (#838) üzenetére


jeni
félisten

itt szerintem a sógor moncsija lesz a ludas.
Annak DVI-HDMI része nem bírja a 4 (24) órás működést.
Legyen alapból is FULL HD módban a gép beállítva.
Akár még elsőre be lehet állítani,hogy HD módban 1280x xxxx ott is elmegy a kép 4 óra múlva?
Kábel csere is meg volt?
A sógor moncsiján milyen fizikai bemenetek vannak kép oldalról nézve?
Próbáld úgy összekötni,hogy semmilyen átalakítót nem iktatsz kettő közé!
A monitor hátlapja 4 óra után nem volt meleg?

Ja és menet közben semmilyen monitor kábelt ne HÚZZÁL ki a TV-ból,sőt a gépből sem !!!!

[ Szerkesztve ]

(#840) MuldR válasza jeni (#839) üzenetére


MuldR
tag

Az előző gépével reggel 8-tól este 10-ig hajtotta. Konkrétan reggel bekapcsol este ki.
D-sub és HDMI van a monitoron. nincs átalakítózva Alaplapi HDMIből megy a monitorba közvetlenül. Az átalakító a teszt 23-as monitoromon van, amivel működik.
Nem hiszem, hogy "beragadt" felbontás lenne, mert azt is megcsináltam, hogy a 23 teszt monitoron 1024x768-ra raktam a képet és utána átdugtam a monitort. Így sem ment. Visszadugtam a 23-as teszt moncsit és azon még minidig 1024x768 volt. Egyébként ki/be dugásnál csilingel a gép, vagyis felismeri az új eszközt.
Azt elfelejtettem, hogy a samsung oldaláról a monitor drivert is feltettem és a Win10 az S24D300-at írja ki mint display. Szóval az is megvan.
Apropó nem csak az ASrock logó, az UEFI is tökéletes a 24-es monitorján. A Win10 betöltéskor jön a fekete képernyő.

Igen tudom, nem szép dolog átdugni menet közben, de kényszerűség volt. :(

Közben felhívtam és azt mondja amikor a laptopot rádugta HDMI-n azzal is működött a 24-es monitor. Csak az i3 10100 iGP -vel nem. Vagyis az is csak win10 alól nem, mert UEFI jó.

(#841) jeni válasza MuldR (#840) üzenetére


jeni
félisten

újra telepíteni a Win 10-t és semmi drivert nem fel rakni?
az a fura,hogy itt hardver hiba lesz a monitor felől.
más lapos tv-t esetleg rácsatlakoztatni?
semmi lekapcsoló időzítő nincs bekapcsolva?
semmi melegedés nem észlehető?
kölcsön VGA-t berakni,arról tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#842) MuldR válasza jeni (#841) üzenetére


MuldR
tag

Ez egy friss gép, friss install Win10-el.
TV-t nem próbáltam rádugni, de ugye másik 2 monitorral ment.
Időzítőnek nincs ideje, ASrock logó után 5 sec, elindulnak a windows betöltő pöttyök, majd újabb 3-4 sec és már sima fekete képernyő.
Amikor a kábeleket átdugtam éreztem, hogy langyos a monitor, de nem jobban mint az enyéim szoktak.
VGA-val majd jövő hétvégén tudok átmenni kipróbálni, de ki akarom.

(#843) Kaci84 válasza MPowerPH (#833) üzenetére


Kaci84
őstag

Tudom, hogy elbírja, de ha melléteszem a közönség majd mondja, dehát az Intelben jobb RAM volt. Majd lesz ilyen is olyan is. Most nincs erőm a RAM-ra koncentrálni még ha egyszerű is, előbb belövöm a CPU-kat 2 van, hogy melyik maradjon.

Lenyomtam egy Handbrake rendert kb 1,5 óra volt. Nyitott gépház, Szoba: 27C
5.2GHz Bios 1.35V, render alatt 1.37-1.38V (LLC High) Max hő 79C, VRM max 52C

[ Szerkesztve ]

(#844) syIex


syIex
veterán

Itt a [10850K] .
Én lehet mégis beadom a derekm a 10900K-ra így, hogy csúszni fognak a kékek biztosan a következő generációkkal... :B

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#845) MPowerPH válasza Kaci84 (#843) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az teljesen jo ertek. Ha birta 1.5 orat, az mar stabil.

Don't Tread On Me

(#846) tothjozsi96 válasza syIex (#844) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, nagyon megéri az a 2 mag amit semmire se fogsz tudni kihasználni!

Jó pénzszórást kívánok! ;)

(#847) MPowerPH válasza syIex (#844) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha annyira fanboy vagy, akkor is erdemes lehet megvarni a Zen3 -at. Ezek a 10 magos Intelek azt kovetoen valszeg felaron mennek majd, mert kulonben senki nem venne meg.(-bar most sem veszik)

Egyebkent mit csinalsz, hogy a +2db mag akkora elorelepes lesz szamodra? ;] En nem ertem ezt... Ha kell a magszam, es 'csakazintel', akkor is ott van a HEDT 10900-as szeria, up to 18 core. X299 -es lapot mar harmad aron lehet vadaszni hozza, apron. CPU -kat nehezebb talalni, de abbol is van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#848) Kaci84 válasza MPowerPH (#847) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért ez túlzás szerintem. Hidd el az AMD oda fogja árazni a termékeit, hogy ne csesszen ki magával. Amúgy se lesz olyan nagy előrelépés szerintem, max 10%. Most már nem kell nekik annyira sietni, nem hülyék azért ők se. Hiába 14nm meg semmi újítás, ha önmagába nézzük a procit nem olyan rossz.

Más: az előbbi Vcore beállítással kapcsoaltban. Igazából mi értelme 1.35V-re állítani, ha High vagy nagyobb LLC-t adok neki és végól 1.37-1.38 lesz belőle. Nem érdemesebb fixre tenni? Vagy nagyobrra és az LLC-t Mediumra?

[ Szerkesztve ]

(#849) syIex válasza MPowerPH (#847) üzenetére


syIex
veterán

De azokból a CPU háromszor annyi, de legalább kétszer.. :U
És egyébként semmi extrát nem csinálok a gépen ami miatt 12/14/18 mag kellene.
Legfőképp játszom és PS vagy néha néha kis Pr megy.
Az a 10-20% előrelépés ezeknél vonz és semmi több.
Meg, hogy végre 5 GHz felett legyen az átkozott procim, ha már három darab 9900k után se jött össze.. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#850) Kaci84 válasza syIex (#849) üzenetére


Kaci84
őstag

Akkor vegyél i5-öt ott is meglesz az 5GH az ára is elfogadható és elég kell legyen.
De inkább Ryzent vegyél :-)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.