Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) #Morcosmedve válasza Terminator17 (#9948) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lehet pár baja. De ha nem megy a BIOS normálisan, nem lehet elmenteni (pl egy XMP-sem akarodzik), csak defaulton megy, de akkor Win is, akkor laphiba szerintem. Gondolom defaulton mar csinaltal elem ki elem vissza, mentes, legujabb BIOS fel, elindul mentes, restart utan allitgatni.

(#9950) Terminator17: Nekem egy het utan is romlott el alaplap(bios chip?!) ilyen hibaval. Tapegyseget esetleg erdemes meg megnezni, illetve minden DIMM-ben egyik, majd masik RAM-ot, de ennyi...talan iGPU es dVGA közt valtogatva dugdosni a monitort.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9952) ÁdiBá válasza Terminator17 (#9950) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem tudom a választ. Én erre gondoltam...

ÁdiBá

(#9953) Terminator17 válasza #Morcosmedve (#9951) üzenetére


Terminator17
senior tag

elem ki és vissza de nem rakotsgattam biost. nem tudom és nem is merem. akkor a ramokat cserélgessem ? de ha elindul az op akkor tudok gamelni meg minden nem hinném h ez meghibásodas lenne :F

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#9954) #Morcosmedve válasza Terminator17 (#9953) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor tap elvileg jo. Legujabb BIOS-t viszont fel kene tenni, de elotte default-ra allitsd vissza.

© asszongya'hogy

(#9955) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok! Van egy kis problémám. Nincs most vga a gépembe és 6600k igp-vel nyomom most. Az a gond hogy érdekes jelenségeket produkál a képernyő. Össze-vissza vibrál a kép, el is megy egy pillanatra és visszajön.. ezt random csinálja. Játék és windows alatt is. Azért gondolom hogy az igp lehet mert eddig nem tapasztaltam ezt..Meghalt volna az igp ?

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#9956) Trailblazer válasza sid.:Rc211v (#9955) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pontosan ezt csinálta nekem is, midőn hpeter10 útmutatásai alapján valami olyanhoz lett nyúlva, amihez nem kellett volna. Kissé rám is tört a frász eme effektek láttán...
Load optimized defaults vagy ilyesmi nem segít a biosban?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9957) #Morcosmedve válasza sid.:Rc211v (#9955) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Instabil memória OC.

© asszongya'hogy

(#9958) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#9957) üzenetére


Trailblazer
addikt

Francokat. Nálam sem volt OC, végig XMP szerint járt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9959) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#9958) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ebbe benne van az imc, uncore birizgálása és a kiszolgáló feszek. :)

© asszongya'hogy

(#9960) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#9959) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor valami feszkótéma lesz. Egy optimized defaults nem árthat neki, és elindulni újra a kályhától.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9961) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

hpeter10 aero2zero 3000mhz-es gskillem van xmp-be mennek eddig nem volt gond. vga-val használva. cpu 4,5ghz-en 1,31v-on van most. llc5. Nem fagytam játékok alatt. De megnézem akkor default beállításokkal is :R

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#9962) aok1 válasza sid.:Rc211v (#9961) üzenetére


aok1
tag

Ha memória,akkor prime 28.9 blend teszt minimun 2 gigával lejebb veszed a gépedben található memória max mennyiségtől.Én 12 gigával szoktam tesztelniJobban megdolgoztatja mint a realbench.Míg a realbench melett valós környezetben nem tudsz nagyon ügyködni ezért primezek.Meg jobban ki is lehet tesztelni,mert melette böngészel esetleg filmet nézel vagy igényeidhez mérten bármit csinálhatsz.Ami realbench alattt stabil az nem biztos,hogy ennél a módszernél is stabil lessz.Jobban leterheled vele a memória alrendszert.Mert sokan mondják,hogy ráengedte 0.5 órát.Az semmi.Gyors kiteszteléshez max elég.A mindennapi használat meg majd eldönti ahogy mondanák.De engem ne érjen meglepetés.Ezért futattom 2-3 órát.Biztos ami biztos alapon.Dőlt már meg itt több hónapos használat során valakinek a tuning.

[ Szerkesztve ]

(#9963) D.Orion


D.Orion
veterán

Megpróbálom újra feltenni itt a kérdést, hátha most már választ is kapok rá:

Szeretnék váltani i5-6x konfigra, de nem értek az Intel tuninghoz.
Az érdekelne, hogy i5-6400 processzort fel lehet-e úgy húzni i5-6600 órajeleire, úgy hogy az energiatakarékos üzemmódok működjenek továbbra is?

Azzal tisztában vagyok, hogy a szorzóval nem tudok játszani, mert a non-K procikban nem állítható. Plusz ha a szorzót manuálisan fixálnám, akkor biztos, hogy nem is tudná visszavenni az órajeleket nyugalmi állapotban.

A feszültség állítás megint egy érdekes kérdés, mert ha azt szintén manuálisan vezérlem, akkor megint meg vagyok lőve.

Szóval kb. mi a járható út? Úgy általában meddig lehet tuningolni egy i5-6400-at? Nincs valakinek egy leírása erről? :F

(#9964) MiklosSaS válasza D.Orion (#9963) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Z170 meg 6600K, offsetben vissza veszi a feszt, és ha az Intel speed test be van kapcsolva akkor vissza veszi az órajelet is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9965) sid.:Rc211v válasza aok1 (#9962) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Érdekes hogy most nem csinálja ezeket az anomáliákat a gép pedig nem csináltam vele semmit. Rá engedem ezt a prime-ot köszi!

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#9966) D.Orion válasza MiklosSaS (#9964) üzenetére


D.Orion
veterán

De az egy 6600K. No meg egy Z170-es lap. :)

(#9967) shteer válasza D.Orion (#9966) üzenetére


shteer
titán

Vagy a gyári turbo, vagy BCLK tuning fix órajelen hőmérséklet monitorozás nélkül

..szerintem jónak tűnik

(#9968) aok1 válasza MiklosSaS (#9964) üzenetére


aok1
tag

Kivétel ha a windows10-ben teljesítménycentrikusra állítod és min.max 100-as értéket lőssz be.Mert akkor nem veszi vissza az órajelet.Azt nem tudom,hogy a bios felülbírálhatja-e a windowsos beállítást processzor energia megtakarítását.

[ Szerkesztve ]

(#9969) slayer006 válasza D.Orion (#9963) üzenetére


slayer006
addikt

ASRock Z170 Non-K Overclocking Guide

a Z170-es lap ebben az esetben elkerülhetetlen

[ Szerkesztve ]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#9970) aok1 válasza hackeeeee (#9927) üzenetére


aok1
tag

Nekem sem eszi meg a lemezről.Pedig betallóztam neki az egész lemezt almappákal együtt.De nem talál hozzá drivert.Meg mi az az anda.Valami bővebb erről az eszközről?Mert nekem azt dobja ha próbálom frissíteni,hogy nincsen ilyen eszköz a géphez csatlakoztatva.Ez valami külső eszköz?

(#9971) MiklosSaS válasza D.Orion (#9966) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pontosan, mert az tanácsoltam. A Z lap mindenkép kell, akkor miért bohóckodni a nem K-s processzoral. Inkább dobj még egy kicsit és vegyél egy K-s i5-öt, vagy mondj le a tuningról.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9972) lucky750 válasza D.Orion (#9963) üzenetére


lucky750
tag

Hali!

Tuningban tudok segíteni! Tudod tuningolni egy z170-es lappal. Ha azon rossz bios van így tudod beállítani a tuningolható verzióra. https://www.youtube.com/watch?v=fiw2r-_AdGM (márciusban törölte az intel, ezért kell visszalépni) Itt van hogyan kell : http://overclocking.guide/overclocking-non-k-intel-skylake-cpus-performance-tests/ vagy itt http://overclocking.guide/asrock-z170-non-k-overclocking-guide/

Esetleg itt egy video: https://www.youtube.com/watch?v=YUTPgWYTqyk 10:30-nál Memoriát ne húzd mert a bclk miatt az is megemelkedik.

4.5 Ghz-ig tudod húzni nyugodtan. De akkor asszem állandóan maxon megy a proci. Ha játszottál végeztél, egyszerűen visszaállítod aztán kész. Vagy, ha nem kell a plusz erő.

(#9973) MiklosSaS válasza lucky750 (#9972) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak egy gondolat, ne vedd magadra....

Miert bohockodna valaki egy nonK processzoral, ha max egy 20-ast kellene rafizetnie egy megvolna a K-s proceszor. Ugye most lehet tuningolni 1-2 BIOS-al, de mi van akkor ha majd jon egy BIOS es nagyon fontos hiba javitasokat tartalmaz, stb...akkor a tuning is ugrik. Szerintem ha valaki tuningolni szerete akkor ott a lehetoseg..K-s processzor melett minden energia takarejkossag is be lehet kapcsolni, nem kell rizikozni, hofokokat is lehet rendesen ellenorizni, stb.

Ha pedig nincs szukseg a tuningra akkor ott van olcson egy jol felszerelt B150-es lap (peldaul ez: ASRock B150 FATAL1TY K4 GAMING ) es egy nonK processzor es olcson meg van oldva a dolog.

Mindenki arra kolti a penzet amire szeretne, csak leirtam azt hogy hogyan goldolom....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9974) lucky750 válasza MiklosSaS (#9973) üzenetére


lucky750
tag

Mindenkinek van joga elmondania a véleményét ezzel nincs is semmi baj. Csak ha valaki azt mondja, hogy van 50e procira a nem k-sra. És nincs 70 akkor tök jó dolog, hogy z-s lappal tud húzni, meg amit megspórol pénzt a nem k-son vehet egy fasza hűtőt. Így is fel lehet fogni meg sok máshogyan is. Z-s mindenképp kell, abba tudsz jó memoriát tenni akkor meg már miért ne húzni?! A procik jól működnek köszönik szépen,régebbi biossal is jó minden, sokan ajánlják ezt a lehetőséget. Meg ott a i5 6400 azt is felhúzod aztán kész, és az a 40ezer forint lec-nél, azért nem mindegy. Tudod valakinek a 20ezer is sok pénz és ezzel az okos megoldással meg, hogy tud róla, sokat menthet.( Mondom ezt úgy, hogy Noctua nh d15, 980 Ti, 6700k-m van). És a k-s meg 65. HWINFO-val úgyis látod a hőfokokat. Ja meg abból a spórolásból vehetsz egy fasza ramot is ,ami így is úgyis kell, ha azt akarod a procid hatásfoka is nagyobb legyen, mert a kettő együtt jár, a proci és a ram, ha nem a kari a szűkkeresztmetszet, nagyon jól jöhet a gyors ram, mert visszasegít a procinak. És nincs nagy árkülönbségek a ramok között. Én nekem már volt egy nem k-s 3770-em, z-s lappal, jól ment vele a gép, igaz 980ti-hz még mindig kicsit kevés volt pár játékban, de jó hőfokokkal ment. Amúgy meg arról nem beszélve, az a lap amit mutatsz több mint a z170 pro 4s, akkor meg miről beszélünk?! :) Az egész egy jó lehetőség, ingyen van, rajtad múlik, hogy használod -e vagy sem. És sokaknak vonzó lehet épp ez miatt és azoknak akik nem akartak többet invesztálni bele mégis van mindenük.

[ Szerkesztve ]

(#9975) pilu85


pilu85
őstag

hali. ddr3 as skylake rendszerrel ér valami hátrány? bármilyem ddr3 at bevesz?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9976) edari válasza pilu85 (#9975) üzenetére


edari
őstag

Csak DDR3L-t eszik meg. Egyébként meg nem.

(#9977) #Morcosmedve válasza pilu85 (#9975) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sebességben ér, illetve 1,35V-os DDR3-at kell vegyél. Szerintem nem éri meg, árban sem lesz olcsóbb, valamint DDR4 a jelen és közeljövő memóriája.

© asszongya'hogy

(#9978) pilu85 válasza #Morcosmedve (#9977) üzenetére


pilu85
őstag

1.5 ös meg se mukkanna benne? csak mert van 2*2400as sylicon power ramom. sajnálom eladni. :(

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9979) #Morcosmedve válasza pilu85 (#9978) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem :(

© asszongya'hogy

(#9980) pilu85


pilu85
őstag

köszi. tudtok ajánlani nekem olyan lapot akkor ami 3200 as ddr4 et is kezel? s kérdésem még hogy csak a z chipsetes lapokon van m2 foglalat, ami a samu 951 es ssdt fogadná.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9981) #Morcosmedve válasza pilu85 (#9980) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Itt a helye. :R

Szerintem más lapban is van M.2, viszont csak Z lapban mennek 2133MHz felett a RAM-ok... 3200-at szerintem 99%-a tudja kezelni. ASRock Z170 Pro4 alá ne menj (3 év garis helyen vegyed).

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9982) shteer válasza pilu85 (#9978) üzenetére


shteer
titán

1.5V-os G.Skill ramot használok (F3-10666CL9D-4GBNQ) Asrock B150M Pro4S/D3 lapban 6500T mellett

laptól erősen függ, hogy mit tehetsz bele, a memory support list legyen az útmutató

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#9983) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A mai achievement:

az alaplapot és memória fület szokásomhoz képest megint elbaszarintottam, sorry. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9984) pilu85 válasza #Morcosmedve (#9981) üzenetére


pilu85
őstag

köszi.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9985) Shokkolo válasza hackeeeee (#9983) üzenetére


Shokkolo
addikt

5GHz ?! :Y
És ahogy elnézem egész emberi fesszel... gratu, egész jó a CPU-d :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9986) hackeeeee válasza Shokkolo (#9985) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam. :) Thx!

Azt tudtuk, hogy tudja, mert 3dmark-oltam már 5GHz-n, viszont nem nagyon volt terhelve így..

Ez a fesz, engem is meglepett, mert ez lényegében a 4800MHz-m fesze, vagyis, 1,35V, csak LLC6 volt, és nem LLC5. :)

Véleményem szubjektív...

(#9987) pilu85


pilu85
őstag

na bocsi. csak kérnék olyan alaplaptípust ami ddr4 3200 ig minimum megy. sm951 es ssdt jól kezeli. olvastam vmi nvme és achi felületről. 2-3 viszonylag olcsóbb de megbízható laptípust kérek. ja és 1150 hez képest bárminemű tuning van nonk prociknál, mint pl az 1155 nél?

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9988) Shokkolo válasza hackeeeee (#9986) üzenetére


Shokkolo
addikt

ezt elnézve finom kis CPU-d van... :K

Én nem tezstelgettem 46 fölött, viszont ennek kifejezetten örülök, hogy 1,32-n stabil. Tagnap nyúztam 5-6 óra GTA V multival, semmi probléma.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9989) hackeeeee válasza Shokkolo (#9988) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, igen, elég jól tejesít a kis kocka. :)

Nálam 1,325V LLC5-tel stabil a 4800, de inkább 1,35V-n megy, mert így kicsit gyorsabb is. :)

Ez terhelve 1,34V körüli feszt jelent.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9990) pilu85 válasza lucky750 (#9974) üzenetére


pilu85
őstag

i5 6400 húzás?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9991) Shokkolo válasza hackeeeee (#9989) üzenetére


Shokkolo
addikt

lehet nekem is tezstelgetni kellene :B
Bár én elégedett vagyok 4,6 -al, ráadásul 1,32-n 69-72 fokos magokkal...
Bár pont emiatt gondolnám, hogy van még benne tartalék

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9992) hackeeeee válasza Shokkolo (#9991) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem IBT-vel 4800-on 80-85 fok körül vannak a magok.

Véleményem szubjektív...

(#9993) Shokkolo válasza hackeeeee (#9992) üzenetére


Shokkolo
addikt

Lehet adok neki egy próbát este, ha lesz energiám :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9994) whiteman0524 válasza Shokkolo (#9991) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Én a 4 Ghz-el is meg lennék elégedve ha lenne ilyen procim :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9995) Archttila válasza ÁdiBá (#9922) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nalam is hasonlo a helyzet annyi kulonbseggel, hogy itt a 4.5-nek eleg az 1.280 LLC2. Szerintem nem eri meg az ~2% ...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9996) pilu85 válasza pilu85 (#9990) üzenetére


pilu85
őstag

valaki?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9997) hackeeeee válasza Shokkolo (#9993) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hajrá! Kíváncsian várom! :)

Véleményem szubjektív...

(#9998) Gerr'y válasza pilu85 (#9996) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Lehet huzni lockolt procit is. Nekem i5 6400 cpu-m 4,05ghz-en megy 1,325v feszultseggel. Nem finomhangoltam mert csak egy NV 260GTX van mellette, amig nem talalok ertelmes ar/ertek aranyu VGA-t.
Nincsen iGPU, Speedstep es energiatakarekos uzemmod es a hofokot is csak HW infobol tudod kiolvasni.
Szvsz tuning eseten i5 6400 es i7 6700k eri meg egyedul.

(#9999) pilu85 válasza Gerr'y (#9998) üzenetére


pilu85
őstag

hogyhogy lehet húzni? akkor minek a k-s procik? nem magas az az 1.325?

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10000) edari válasza pilu85 (#9999) üzenetére


edari
őstag

Egy ideig lehetett húzni a szorzózáras procikat is adott biosokkal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.