Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) DokiBaxxi válasza Habugi (#10599) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Értem, hát igen, ezért mondom, hogy nem jó valami, mert ez, hogy folyamatosan 100% tuti nem normális, főleg ha OC-n van a proci.

Ha jól emlékszem, próbáltam DSR-rel, és annyi, hogy kicsit nőtt a GPU kihasználtság, de a CPU ugyanúgy maradt 100. De mindjárt ránézek megint.

(#10600) Shaza
Nem tudom megnézni, mert ahhoz ki kell ugye alt+tabolnom a játékból, de ha ezt megteszem, rögtön nem megy 100-on a kihasználtság. De azért ránézhetek, hogy mi más zabálja.

Szerk.: közben szétszedtem és összeraktam a gépet megint, CPU kábelének hosszabbítóját kivettem, átraktam másik slotba a RAM-ot. CPU ki-be (jól volt egyébként berakva). Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10602) DokiBaxxi válasza DokiBaxxi (#10601) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

No, a helyzet nem változott :(
Alt+Taboltam, megnéztem, a Divisionön kívül kb. semmi sem használta a procit (csak szokásos Chrome, System, stb. ilyen 1-5 %-os értékekben)

DSR-rel felvettem a felbontást, ugyanúgy 100% CPU usage 1440p-ben, az FPS is ugyanannyi volt, a GPU usage is.

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10603) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Most megnéztem a biztonság kedvéért még egyszer, hogy hibázik-e a proci, 1.35-re raktam a Core Voltage-t. Divisionben egy jó 10 FPS-t nyertem (CPU kihasználtság ugyanúgy 100%), viszont GTA 5-ben és Rainbow 6-ben semmi változás. (Esetleg annyi, hogy R6-ben 22 helyett 56 lett a min. FPS, a max. viszont 129 helyett 103 ). Erre valami magyarázat?

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10604) Ueda válasza DokiBaxxi (#10603) üzenetére


Ueda
senior tag

Google -val szétnéztetek ?

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#10605) DokiBaxxi válasza Ueda (#10604) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Mint az előző összes hozzászólásomból kiderült, nem a Divisionnel van a gond.

Egyébként jelenleg Win10 1607-es (tehát Anniversary) build van fennt. Megpróbálkozzak egy korábbi builddel (pl. 1511), hátha segít, vagy nem valószínű, hogy a probléma innen származik?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10606) MiklosSaS válasza DokiBaxxi (#10605) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Keress egy Z170-es kombót...tegyél egy másik processzort a te lapodba, a tiedet meg a másikba. Ugy teszteld le... lap, processzor hiba lehet esetleg user error.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10607) DokiBaxxi válasza MiklosSaS (#10606) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Igen, ezen gondolkodok egy ideje. Már csak szerezni kell egy alaplapot meg egy procit :DDD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10608) VTom válasza DokiBaxxi (#10607) üzenetére


VTom
veterán

Sziasztok,
a héten csatlakoztam a klubhoz egy Asus Z170i pro gaminggel, és egy 6700K-val.
A Pocit 4.6GHz-re húzta, a biosban 1.285V feszültség mellett, viszont a cpu-z-ben ennél magasabb értékeket is látok, szám szerint 1.32V-ig megy fel terhelés alatt. A voltage manual-ra van állítva.. Nincs ötletetek, mi lehet a gond?
A másik, hogy a realtemp-ben 28-29 fkos idle-ben a proci, az asus progija szerint (fan expert) pedig 33-53, meg ilyenek, ezért előfordul, hogy a ventiket is kapcsolgatja ki-be a beállított profil szerint. Melyiknek lehet hinni?
Köszi,
Tomi

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#10609) Simi37 válasza VTom (#10608) üzenetére


Simi37
őstag

Nálam 1,35v al van a 4,5ghz és 1,36v ig felmegy. 1,4 alatt teljesen egészséges a fesz.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10610) VTom válasza Simi37 (#10609) üzenetére


VTom
veterán

Az oké, hogy baja nem lesz, csak gondolom a 0,3V többlettel a hőfokok is rosszabbak, ill. melyiknek lehet hinni? :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#10611) Simi37 válasza VTom (#10610) üzenetére


Simi37
őstag

A realtempes az igazi cpu hőfok, csak szerintem nem ugyanonnan olvassák ki az értéket. Aida stress test a magok 65 körül vannak magonként mérve de a cpu (csak így magában) az meg 50 körül van (ez is aidás érték)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10612) shteer válasza DokiBaxxi (#10596) üzenetére


shteer
titán

Teljesen normális

..szerintem jónak tűnik

(#10613) #Morcosmedve válasza VTom (#10608) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Grat! :)

HWinfo64-el monitorozd, ott latszik a min-max fesz, hofok, minden. Ha ilyen elteres van, akkor nagy a load line calibration. Ez utobbit ugy kell beallitani, hogy annyit kapj terhelve, vagy picivel tobbet, mint amit a biosban beirtal. Elkepzelheto, hogy 1,32-n stabil (llc feltolta neki), tehat ha beallitod BIOS-ban, hogy 1,29 legyen (llc-t mar jol beallitva, kb. LLC4-5-6 lesz a jó) max is ennyi, majd kifagy, akkor majd emelned kell a feszen.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10614) VTom válasza #Morcosmedve (#10613) üzenetére


VTom
veterán

5-re van állítva az LLC, megpróbálom alacsonyabbra tenni.
Köszönöm!

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#10615) #Morcosmedve válasza VTom (#10614) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Oksi, lehet 1,3V alatt jobb az LLC4 vagy picit masok az LLC lepcsok, de ennyit tudsz csinalni igazan. :)
Nincs mit.

© asszongya'hogy

(#10616) Archttila válasza #Morcosmedve (#10615) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem 4.5Ghz 1.280v LLC2 mellett meg sem moccan a fesz ha IBT alatt nyuzom. (ASRock Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/ac)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10617) MiklosSaS válasza Archttila (#10616) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, en is kiteszteltem az Asrock-nal az LLC 2 a legjobb. Az 1 tulfeszeli, a 3,4,5 pedig alulfeszeli terheles alatt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10618) ÁdiBá válasza Archttila (#10616) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én 4,7 GHz 1,395-1,410V nyúzom, unCore 4,5 GHz.
Játékokban teszteltem, meg amire használom a gépet.

ÁdiBá

(#10619) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

A túlfesszelés azt jelenti hogy a biosban megadott 1.24V helyett 1.264V-on megy a proci?(4.3Ghz)
Tudom hogy ehhez a feszhez mehetne magasabb órajel is csak a hűtő nemigazán engedi :(
LLC 6 van beállítva érdemes lejjebb vinni?

(#10620) #Morcosmedve válasza Archttila (#10616) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, ASRock-nál az LLC 1-3 közt van valahol az igazság.

(#10619) Shaza: Igen, LLC4-5-ön nézd meg.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10621) -Gabesz- válasza MiklosSaS (#10617) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Ez nálam is pont így van!
Felraktad a legújabb biost?
Nekem még az előző van fent.

[ Szerkesztve ]

(#10622) MiklosSaS válasza -Gabesz- (#10621) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Fent van a legujabb, semmi gond nincs vele. Kicsit meg ismerkedunk, de igy par nap utan a jo alaplapok kategoriajaba tartozik.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10623) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hali!

Úgy látom mindenki csak szorzót állít, BCLK-t hozzá senki? Vagy nem tesz jót valaminek mindkettőt állítani?
Nekem pl 3360-on jobb eredményeket adott a memória 120-as BCLK-val, mint ugyanazon beállításokkal 3400-on 100MHz-cel.

(#10624) Roba


Roba
tag

Üdv!

Megérett a régi számítógépem cseréje (Core 2 Quad Q9650, 2x2 Gb DDR-2 800 mhz-es Ram, GTX 760 Oc). Az új gépem alkatrészeivel kapcsolatban a megfelelő topikokban írtam, ahol viszonylag nagy pangást tapasztaltam, választ keveset kaptam, ezért bátorkodtam ide írni.

Mivel Core i7 6700K processzort (vagy i7 7700K) szeretnék, és a túlhajtás miatt vesz mindenki K-s procit, ezért kellően tájékozottak lehettek egy tuningra is alkalmas masina összeválogatásában.

Továbbá Asus Z-170 Pro Gaming lapot, Noctua NH-D14 vagy D-15 hűtőt, Gigabyte GTX 1070/1080 G1 Gaming videokártyát, Corsair Vengeance LPX DDR-4 16GB/3200 KIT-et (CL 14, 2x8 Gb), FSP Hydro X 650-es tápot, Aerocool Aero 1000 vagy Corsair Carbide 300R házat, Samsung 850 EVO 250 Gb Sata III SSD-t, WD Black 1TB merevlemezt tervezek venni.

Melyik az a ház (a fent nevezettek közül), amelyikben normálisan elférne akár a Noctua NH-D15-ös hűtő? Vagy válasszak vízhűtést?

Megvárjam, hogy hogyan teljesít az új ráncfelvarott Kaby Lake az i7 6700K-hoz képest? Ha másért nem, talán csökken a 6700K ára.

A gépem alkatrészeivel kapcsolatos bármilyen tanácsot szívesen vennék, ha írtok. :R

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#10625) AtHoS válasza Roba (#10624) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom, hogy a házak külalakján kívül nézegettél-e mást is, mert a gyártó oldalán szépen írják, hogy milyen magas CPU hűtő és hosszú VGA fér el, szóval érdemes megnézni ezen oldalakat: [link], [link]

Mindkét házba 170mm magas CPU hűtő fér el és a D15 165mm magas

A 300R esetén 450mm, míg az Aerocool-nál 410mm hosszúságú VGA helyezhető be. A kiszemelt 1070, 1080 VGA-kat majd megnézed belül vannak-e ezen a méreten.

Amúgy első blikkre jónak tűnik az összeállítás, bár nem írtad, hogy ímmel-ámmal tuningolnál vagy esetleg extrém mértékben szeretnéd húzni a procit, mert utóbbi esetben a választott alaplap kevés lehet

read-only mode on the forum

(#10626) Habugi válasza Roba (#10624) üzenetére


Habugi
addikt

Ugyan ez nem éppen a milyen CPU/asztali gépet vegyek topic, annyit azért reagálnék hogy a helyedben megvárnám mit tud felmutatni a Kaby, ahogy magad is jól látod ha másért nem is, a Skylake várható áresésének okán.. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#10627) #Morcosmedve válasza Roba (#10624) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Összegezve:

- Asus Z170 Pro Gaming,
- Noctua NH-D14 vagy D15 vagy D15S vagy Thermalright Silwer Arrow IB-E és társaik,
- eVGA 1070 FTW jobb (árban nem lényegi az eltérés),
- Corsair LPX DDR4 2x8GB/3200CL15 vagy CL14 KIT (G.Skill TridentZ (GTZ)-t vennék 3200CL14-14-14-el, de az nem fér ilyen batárok alá... H110 AIO jó hűtő a batár fémek helyett, jobb ventivel megtámogatva vagy H115i)
- FSP Hydro X 650,
- Samsung 850 EVO 250GB SSD,
- WD RED 1TB,
- Aerocool Aero 1000 vagy Corsair 450D

Hogy ON is legyek :D

6700k is megfelelő, nem gondolnám, hogy itt áresések hada lesz, de ha van időd, miért ne vedd-várd ki az újabbat?! Az más kérdés, hogy az alaplapon milyen BIOS lesz...kalkulálj a vételárba egy fizetős BIOS update-t, ha 7700k (mert jellemzően 95%-os eséllyel elő fog fordulni, hogy nem a legújabb van fent), illetve nézegessed, hogy a Pro Gaming-hez jött-e már frissítés (még nem), hogy fogadja a Kaby Lake-t.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10628) keIdor válasza #Morcosmedve (#10627) üzenetére


keIdor
titán

2017 elején jön a Kaby Lake, szerintem korai még egy pár hónapig bios-t várni alájuk.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10629) #Morcosmedve válasza keIdor (#10628) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez igaz, de nem változtat a helyzeten, ha kivárta a 7700k-t, ez lesz az állapot. Ha nem, akkor nincs ilyen gondja. Szerintem október körül meg kéne jönnie a Kaby-nak asztaliba, de nincs erről info továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10630) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#10627) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fizetős bios update?

Véleményem szubjektív...

(#10631) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Processzor belõve 4.7-re 1.345 V-al...ramok 3400-re CL15-el...minden stabil. Lassan kezd unalmas lenni a Z170...:D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10632) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#10630) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha van Skylake procija, vagy egy jo baratja Skylake procival, akkor az lefrissiti neki, minden mas esetben nem lesz ingyen.

(#10631) miklosss2012: De hát Te nem is tuningolsz, n+1 helyre leírtad, hogy kinőttél belőle, használod a gépet és kész ;] :DDD Így is lekötött 2-3 napra, az meg reális, mert nem a nulláról kezdted. :K :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10633) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#10632) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat de azt hittem hogy mivel Asrock alaplap, lesz egy kis kihivas a stabilitashoz..dehat egy egyszerubb es stabilabb mint az Asus Hero...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10634) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#10633) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Van Hero-d is :Y egyszerűbbnek az, nincs benne annyi beállítás, stabilnak ugyan olyan stabil. :)

© asszongya'hogy

(#10635) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#10634) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha' volt Herom...most mar tudom a ket lap kozott a kulonbseget.

3 nap utan kezd tetszeni ez az Asrock fele OC Formula...most mar megertettem hogy hogy van elgondolva a BIOS...
4.7-en 8-900 fordulaton a ventik, 2200-on a pumpa, IBT-ben 70-75 fok, visszont most levittem 4.55-re (45x101.25) 1.27 V-al, a ventik maradtak 600-on (ez a minimum) es a D5-os pumpa is csak 1800-1900-on figyel es 20 kor IBT utan 66-68 fokok voltak max a magok...lehet igy hagyom...4.55 VS 4.70 nem annyira nagy kulonbseg, de minden hutes mehet minimumon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10636) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#10635) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Volt 3 hétig megjelenés után, most van egy éves lapod, nagy különbség. :)

Mondtam, hogy kis türelem és meg is leszel az OC-val/lapismerettel.
A 4,7@1,35V után nem sok az 1,27@4,5 mellé? :U Egyébként szerintem sem éri meg, de épített vízzel, ill. mert szerintem belefér, 1,35V 24/7 teljesen vállalható, nem IBT-zel vele egész nap. BTW. mennyit megy IBT és RealBench alatt igy?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10637) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#10636) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem kisérleteztem vele többet, beraktam 1.27 V-ra oszt csókolom. Majd holnap még csiszolgatom. IBT ha jól emlékszem az 138 volt 4.55-ön.

De most már inkább játszanék is egy kicsit...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10638) DokiBaxxi válasza DokiBaxxi (#10601) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Na, jelentem, probléma megoldva! :C
Oka: a RAM. Külföldi fórumon (Tomshw) egy srácnak szinte ugyanilyen gondja volt, kicserélte a memóriáját és megoldódott neki. Na erre néztem egy RAM tesztet, olvasás, írás, hát kb. a harmadát hozta az egyébként elvárható sebességnek. Ma kicseréltem egy teljesen másik modulra és láss csodát! :D Minden a megfelelő sebességgel, kihasználtsággal üzemel :C

Ezúton is köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni :R

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10639) Trailblazer válasza DokiBaxxi (#10638) üzenetére


Trailblazer
addikt

Aww. :C Miről cserélted mire?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10640) DokiBaxxi válasza Trailblazer (#10639) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Kingston HyperX -> Corsair Vengeance

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10641) AtHoS


AtHoS
nagyúr

MAXIMUS VIII sorozatú lapokra kijött egy új BIOS, 2202 verzióval Ranger, Hero, Formula

1.CPU uCode update
2.Support more PCIe-1394 devices.

Milyen procikat kezdtek el támogatni vele?

read-only mode on the forum

(#10642) hackeeeee válasza AtHoS (#10641) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom a 7K szériát.

Véleményem szubjektív...

(#10643) AtHoS válasza hackeeeee (#10642) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor ezek szerint közelben van az érkezésük?

read-only mode on the forum

(#10644) aok1 válasza #Morcosmedve (#10629) üzenetére


aok1
tag

Én korábban januárról olvastam.

"Intel első körben mindössze hat darab, kétmagos Kaby Lake processzort dob piacra, melyek mindegyike a hordozható piacot célozza, a további - köztük az asztali - modellekre egészen januárig várni kell."

[link]

(#10645) MiklosSaS válasza aok1 (#10644) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor most a fél fórum parázni fog mert nem lesz mire lecserélje az amugy is kihasználatlan 6600K/6700K kockáit!

:D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10646) Roba válasza AtHoS (#10625) üzenetére


Roba
tag

Üdv!

4.5 Ghz-re gondolom mindegyik i7 6700K tuningolható, ezt mindenképpen el szeretném elérni az Asus Z-170 Pro Gaming-gel. Elérhető vele?

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#10647) ÁdiBá válasza Roba (#10646) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem simán! 1,25V-1,28V között általában mindegyik tudja a 4,5 GHz, jobbak 1,2 környékén is, de azokat ki kell fogni.

ÁdiBá

(#10648) Simi37 válasza ÁdiBá (#10647) üzenetére


Simi37
őstag

Általában :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10649) keIdor válasza aok1 (#10644) üzenetére


keIdor
titán

Itt is azt írják: [link]

"But when is Kaby Lake going to be available? Therein lies the rub. Intel started sampling chips out to manufacturers earlier in the year with the idea of hitting the ‘back to school’ market for new laptops. That should mean mobile versions of Kaby Lake arriving for the Autumn period, but Intel have said that the desktop parts are scheduled for the first quarter of 2017."

Én arra leszek kíváncsi, hogy mi lesz a különbség a Z170 és a Z270 között. Mert ha Z170-ben is ugyanúgy fog viselkedni a 7700K, mint az újban, és teszem azt, mindegyik olyan lesz, mint hackeeee procija, akkor azt mondom megéri váltani. De ezt kétlem.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10650) rambustibi


rambustibi
őstag

Elköszönök a topiktól, eladtam a gépet... legközelebb amd zen topikban leszek aktív..

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.