Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9550) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Csakhogy i5-i7k-n is inkább a 1,3-1,35V közé 4,5GHz esik. Neked nagy mákos chip jutott. ;)
Habár majd mindjárt posztolom a saját RealBenchemet, ami szerintem szinte ugyan annyi lesz 4,6-on, majd visszalapozok.

RealBench eredmény.
OpenCL Bench vagy a kártya vagy a Win10 update miatt nem fut le, de mint már írtam a LuxMark legújabb verziója lefut hibátlanul, mindent terhelve.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9552) slick-adam válasza hackeeeee (#9550) üzenetére


slick-adam
aktív tag

az durvis. mivel hütöd?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9553) Simi37 válasza #Morcosmedve (#9548) üzenetére


Simi37
őstag

Értem. Majd ha meg lesz kiteszem, hogy mire jutottam. :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9554) Szinyák válasza slick-adam (#9552) üzenetére


Szinyák
őstag

egy jó nagy lég döggel nyomja (Silver Arrow ) :)

Gondolkoztam én is rajta majd eladom a játék medencét akkor kipróbálok hülyeségből egy ilyen nagy dögöt .
Csak félek a ramok miatt 4modul nem férne el alatta (4cm) :F Silver Arrow vagy NOCTUA NHD-15

Szinyák

(#9555) hackeeeee válasza slick-adam (#9552) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Adatlapon ott van. :)

SilverArrow Extreme.

@hpeter: Jó lesz ez! :) Veszel észre valami különbséget a bios-sal?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9556) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9555) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Egy ket beallitas bekerult, meg mukodik rendesen minden, pl. iGPU off. Ezen kivul stabilabb az biztos es aramtalanitas utan nem megy el a rog logo szine es nem is indulgat tobbszor.

Szerintem is jo. Foleg, hogy egy eves rendszer frissitgetve es semmit se lottem ki, ahogy gekapcsol a gep ugy teszteltem, az IBT-t is.

© asszongya'hogy

(#9557) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Akinek Intel Celeron vagy Pentium processzora (G1820 G1840 G3220 G3260 G3460 G3258 G4400 G4500 G4520 stb.) van az tudna berakni egy Winrar beépített tesztet (Eszközök -> Teszt vagy ALT+B)?

32 vagy 64-bit
alap vagy tuning órajel
Több munkamenet bekapcsolva vagy kikapcsolva


Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9558) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9556) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, megszűnt az áramtalanítás utáni sok indítgatás? Ez jó hír! :)

Véleményem szubjektív...

(#9559) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Egy 6700k-nak mennyi a max fesz ami még elfogadható 24/7? Tudom az Intel 1.45V-ot mond de ez tényleg így van. Mondjuk ha 1.38V-ot kap de mondjuk játék és egyéb használat alatt 70 fok alatt tartom az mennyire gond?

(#9560) Szinyák válasza WaterWawe (#9559) üzenetére


Szinyák
őstag

1.4v alatt érdemes tartani. De ha tudod hűteni akkor np. 70c alatt megfogod játékok és napi használat során ilyen jó időkbe az tökéletes...

Max temp.-ed annyi vagy az avg ? Játékok alatt

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#9561) WaterWawe válasza Szinyák (#9560) üzenetére


WaterWawe
őstag

Van klíma a szobában. :D

Oké akkor megnézem 1.4V-on mit megy és annyin hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#9562) Szinyák válasza WaterWawe (#9561) üzenetére


Szinyák
őstag

Értem úgy könnyű :) mennyi az orajel 1.4v. Közelébe? Tesztelgesd Ibt ,prime95 ,linx
Persze a napi használat és a játékok lesznek a mérvadóak .. mert lehet lemegy jó pár kör bench de játékok alatt meg behasal....

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#9563) WaterWawe


WaterWawe
őstag

4.6-ot megy annyival. Elég gyenge példány. :(

(#9564) Szinyák válasza WaterWawe (#9563) üzenetére


Szinyák
őstag

4.5 fölé a nagyátlag már bekéri a feszt rendesen ..ezért használom 4.4 en. 1.232v igy jó hűvös is játékok alatt avg 55- 60 fok

Szinyák

(#9565) tkesy válasza Ciccuka (#9557) üzenetére


tkesy
őstag

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#9566) WaterWawe válasza Szinyák (#9564) üzenetére


WaterWawe
őstag

A 4.5GHz 1.3V-al megy. Majd meglátom mennyire melegszik 4.6-on.

(#9567) Hubba12


Hubba12
senior tag

Megjött a Hydronaut rá tettem, vártam a csodát. Most vagy nagyon meleg van vagy ez a paszta szar... még melegebb lett vagy 5 fokkal.

Csak az ASUS!

(#9568) Rick4 válasza szabadoslac (#9541) üzenetére


Rick4
félisten

Előző genből volt i7-4790T-m, i7-4790S-em, és i7-4790-em is, a T valamiért borzasztó lassú volt a másik kettőhöz képest, valós fogyasztásban nem volt 4-5W-nál több különbség. Nem játszom, csak böngésző sok ablakkal, egy hd stream vlc-n, skype-ez az, a T 25%-on volt terhelve, míg a sima 12-n, értelemszerűen a T magasabb frekin, és nagyobb feszen tudta elvégezni ugyanazt a feladatot, ezért is nem volt lényegi különbség a fogyiban. Én azóta mindenkit igyekszek lebeszélni a T-s cuccokról, ott az számít, hogy ne fogyasszon sokat, cserébe nem is megy. :D

Most a 6700-as meg lényegesen jobb, miközben lényegesen kevesebbet eszik. De a különbség a technológiából adódóan itt is meglesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9569) Rick4 válasza MiklosSaS (#9535) üzenetére


Rick4
félisten

Majd próbálj ki egy cpu hűtőt gépre dugva, de csak úgy egy asztalon pörgetve. Mérd is meg a talpát, meg pl mellette az asztalt, és írd be, milyen értékeket kapsz. Fizika az egész. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9570) szabadoslac válasza Rick4 (#9568) üzenetére


szabadoslac
tag

Értem Köszi

Akkor ezért van az is hogy az i7 ugyan olyan áron megy mint az i5.

Persze használt árról beszélünk.

(#9571) keIdor válasza WaterWawe (#9561) üzenetére


keIdor
titán

Én inkább 1,35V határt mondanék, ha nagyon kell a léleknek valami miatt egy órajel, akkor elmegy az 1,4V, de inkább ne.

Az enyém se sokkal jobb amúgy: 4,5GHz@1,28-1,29V - 4,6GHz@1,35-1,36V, a Maszki fogott ki még durvát nagyon. Neki a 4,5GHz-hez valami 1,23V kell talán. hackeeeee procijának ikre lehet.:D
Ne foglalkozz 100MHz-el, ha kiszámolod az 2,5% észre sem veszed...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9572) WaterWawe válasza keIdor (#9571) üzenetére


WaterWawe
őstag

Jó hát a 4.5 GHz is 1.32V-on stabil. Csak bánt mert a 6600k az 4.6 GHz 1.28V-al ment és hát ez ahhoz képest nagyon gyenge. :(

(#9573) keIdor válasza WaterWawe (#9572) üzenetére


keIdor
titán

Akkor ez is le lesz váltva?:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9574) Ciccuka válasza tkesy (#9565) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igazából azért érdeklődtem, mert azt szerettem volna megtudni, hogy van -e értelme váltani (pl G4400-re), de úgy tűnik, hogy inkább csak fogyasztásban nyernék vele:

Phenom II X4@3,25GHz 1333MHz Cas7 32-bit

Kipróbáltuk az ünnepi Intel Pentium processzort G3258 3.2GHz

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9575) Rick4 válasza szabadoslac (#9570) üzenetére


Rick4
félisten

Ez egy elég jó összehasonlító oldal: [link] sima CTRL + F gmbbal kereshetsz a procikra, és látod a relatív teljesítményt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9576) Ciccuka


Ciccuka
veterán

7-Zip eredményt is tudnátok esetleg?

7-Zip 64-bit @3,25GHz

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9577) Ueda válasza Ciccuka (#9576) üzenetére


Ueda
senior tag

i5-6500 3300 MHz, ez is 64 bites. Fogyasztás mérés közben (alulfeszelve, VGA nélkül) : 53 W .

Q9650-ről váltottam és kb. 50 % lett csak az előrelépés. Teljesítmény/fogyasztás már (sokkal) 3-4 x jobb. Később vettem észre, hogy tömörítőprogramokhoz kell a minél több szál, lásd : 7-cpu. ( Amúgy Freearc-t használok, mert 7zip kibírhatatlanul lassú, meg várom az új formátumot a Zstandard-ot : [ 7-zip-zstd] )

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#9578) Ciccuka válasza Ueda (#9577) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek tükrében még legalább 3 évig elég lesz ami most van (lassan már 7 éves lesz és még most is bőven használtató kategória). Maximum RX 470 4Gb megy még bele, de abból is kezdek már kiábrándulni. Szerintem nagyon lelassult az elmúlt években a "fejlődés". Az árak viszont horror kategóriába nőttek.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9579) Rick4 válasza Ciccuka (#9576) üzenetére


Rick4
félisten

Tessék:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9580) Ciccuka válasza Rick4 (#9579) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez már szép lett! ;)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9581) #Morcosmedve válasza Ciccuka (#9576) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

6700k@4,6GHz

© asszongya'hogy

(#9582) Habugi válasza Ciccuka (#9576) üzenetére


Habugi
addikt

Pusztán azért hogy legyen OC 4szálas eredmény is, mert az i7-nek megörültél.. :D

6600K @ 4.7

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9583) #Morcosmedve válasza Habugi (#9582) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

puha ;] és nem futott le a 4-ik teszt.

(#9584) Habugi: De, mikor 128MB-nál van és lepörögtek az értekek! :K

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9584) Habugi válasza #Morcosmedve (#9583) üzenetére


Habugi
addikt

Nincs olyan h 4. teszt, addig megy amíg le nem állítom, annyiból még hátrányban is voltam h nem rácsaptam a printscreenre amikor éppen szépet mutatott hanem leállítottam. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9585) rambustibi válasza Habugi (#9582) üzenetére


rambustibi
őstag

Ez milyen program?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#9586) Habugi válasza #Morcosmedve (#9583) üzenetére


Habugi
addikt

Az menetenként lemegy.., nem büntetni mert..

;]

Ominózus shoton amit te "4.-nek" nevezel pont 2x ment már le.

Segítség gyanánt itt egy 40menetes, véleményed szerint itt lement már a 4.?

Le.., 39-szer.. :P

(#9585) rambustibi:

Nemhajcsaki' Tibor uram, vessen egy pillantást a postra amire válaszoltam. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9587) rambustibi


rambustibi
őstag

4.6Ghz..

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#9588) #Morcosmedve válasza Habugi (#9586) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, 3 loop ment le és a negyedik járt 16MB-nál, 128-nál fut le, vált és indul a kövi. Eredményeken látszik, ha nem ment le, adott kör, lásd: tök ugyan olyan eredmények vannak. :B 40 menetesnél sem ment le, nincs lefutva, persze, folyamat mér, de nem fejezi be az adott kört.

Ha fojtogatsz, ha nem :D - (#9587) rambustibi jókor vette ki a prtscr-t.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9589) Habugi válasza #Morcosmedve (#9588) üzenetére


Habugi
addikt

Címtár, memória használat.., vess egy pillantást az eddig ide linkelt 4szálas eredményekre, CPU-tól függetlenül, majd nézd meg ugyan ezeket i7-en.. :D

4szállal 64MB-ig megy 1loop, 8al 128-ig, persze azokkal a default beállításokkal, ezért fogalmaztam úgy hogy "az amit te 4.-nek nevezel" .. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9590) #Morcosmedve válasza Habugi (#9589) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor 64-ig, de le kell fusson :B 3. kört mondtam, hogy fejezze be!

© asszongya'hogy

(#9591) Habugi válasza #Morcosmedve (#9590) üzenetére


Habugi
addikt

De lefutott fogd már fel, az első shoton addigra 2x, a másodikon 39x.

A végeredménybe ugyan úgy beleszámolja, függetlenül attól hogy nem pont akkor nyomtam meg a printscreent amikor adott random loop (3-40) közben épp 64Mb-nál járt. :D :O

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9592) #Morcosmedve válasza Habugi (#9591) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

En ertem, hogy addig mar lefutott :D De az a kör nem, de mindegy, annyit nem valtozik a dolog. :)

© asszongya'hogy

(#9593) Habugi válasza #Morcosmedve (#9592) üzenetére


Habugi
addikt

Na, ez egy igazi farfekvéses szülés volt.. :D

A loreál érzést szem előtt tartva levadásztam a kedvedért egy 64Mb-os pillanatot, aminek ugyan zéró jelentősége van mert looponként tolja bele az átlagba.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9594) #Morcosmedve válasza Habugi (#9593) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

En nekem eleg volt az a teszt is, tudom, hogy atlag, csak "nem fut le" sztem addig. De koszi a rengeteg loop-bol, hogy talaltal vakon is szemet :DDD

© asszongya'hogy

(#9595) Habugi válasza #Morcosmedve (#9594) üzenetére


Habugi
addikt

"csak nem fut le sztem addig."

:O :O :O

Őrmester úr jelentem alásan feladtam! ;]

Sehol nem írtad egyébként hogy valami rejtélyes oknál fogva i5 esetén 64, i7 esetén 128Mb-os pillanatról kérsz képet. Értelme sem lenne mert ha összehasonlítod a shotokat akkor meg fogod találni hol jelzi a 64/128 közben mért értékeket, plusz ugye az átlagolás/összérték illetve ahogy mostmár látod is a difi elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9596) #Morcosmedve válasza Habugi (#9595) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

EDDIG is láttam, átlag is kielégít, DE szerettem volna egy befejezett loop-ot látni (ebben nincs benne, hogy az hány mega, melyik kör, stb., csak a vége). :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9597) Landon


Landon
őstag

Skylake-nel az 1.35v-os DRAM voltage az meg rendben van igaz? A lap mar sargan mutatja ill. eddig a Google sem adott egyertelmu valaszt... A hivatalos allaspont szerint a DDR4 standard az 1.2v de minden OC kit 1.35v-ra van tesztelve.

Hpeter10: kb mi a konszenzus, 1.3-1.35v koze esik atlagosan a 4.5ghz? Nekem eddig 1.28v-on ment a 4.5ghz gond nelkul de most bios-t frissitettem es ilyenkor mindig lefuttatok par kor LinX-et mert nalam az az abszolut acid test. DRAM 1.295V-on van igy mar az elso korben hibat dob de minden mas ami nem Linx az nem okoz gondot. 1.35v-os DRAM mellett lefut tobb LinX kor de residual-ok nem egyeznek a korok vegen ami instabilitasra utal.

LinX (linpack) nem tulzottan izgat mert sose lesz ilyen terheles alatt a cucc de ettol fuggetlenul kivancsi vagyok mi a magy atlag vcore/GHz teren ill. hogy ki mekkora feszt mer adni a RAM-nak. :)

:R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#9598) Landon válasza Landon (#9597) üzenetére


Landon
őstag

Elnezest. Most vettem csak eszre, hogy nem nyitottam le az osszefoglalot amiben van tablazat is. Igy nincs kerdesem. :B Esetleg csak annyi, hogy van olyan akinek sikerult LinX-stabilra loni a szekeret? :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#9599) Habugi válasza #Morcosmedve (#9596) üzenetére


Habugi
addikt

Igen, egyben ez az amit nem írtál sehol.

Annyit írtál hogy a "4. nem futott le" ami nyilvánvaló hülyeség, mert a 3. loopnál járt az első kép, tehát már 2x befejezte. Eleve a 128at hiányoltad mert akkor még nem tűnt fel hogy 4szállal 64ig megy.
Az hogy sikeresen kibogóztam hogy 64es képet szeretnél a végéről, "4.-ről" mert azt tekintetted befejezettnek függetlenül akár 40looptól pusztán a türelmem érdeme.

Kvázi tök feleslegesen erőlködsz, már meg ne haragudj..! :B :R
Nagyon jóindulatúan úgy is összefoglalható, hogy elbeszéltünk egymás mellett.

A lényeg az hogy a végére megértettük egymást.. ;)

Egyben részemről zártam is..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9600) #Morcosmedve válasza Habugi (#9599) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mivel te bentragadtal a "4-ik kornel", amit ugy ertettem, hogy amikor az lefut (leven addigra mar eleget mert az atlag miatt). Igen azt en sem lattam, hogy szalak csokkenesevel butul es 64MB lesz, azert irtam, mert (nalam eszrevettem, hogy) ott van adott kornek a vege, hogy ertheto legyen a lefutas. Nem gondoltam, hogy ennyire ki kell reszletezni a lenyegem :D es igy tulkomplikaltad!?

Nem erolkodom, de mivel lehet, latva a soraidat biztos, hogy nem fogalmaztam jol/elegge, ezert irtam le az elobb, meg egyszer, mashogy! De lenyegtelen dolgon gondolkozol, mert az atlagban is ott van, csak szerettem volna egy "lefutottat", betegsegem.. :R

(#9598) Landon: Biztos van, de kevesen, mert semmi értelme. IBT Very High-t se sokan csinálják, de az már elég+RoG RealBench (latest), esetleg valamennyi Prime.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.