Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Erdei88 válasza hackeeeee (#9750) üzenetére


Erdei88
veterán

Hasonló procink van van! Annyi különbséggel, hogy enyém 4,5Ghz-et tud ekkora fesszel. De ez a különbség elhanyagolható :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9752) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9750) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Korrekt! :K

(#9751) Erdei88: Ahhoz képest, hogy non-K 6700-asod van, elég jó eredmény! :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9753) hackeeeee válasza Erdei88 (#9751) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

NonK-val szép ám! :)

Majd valamikor megpróbálom 1,312V-n is, hogy lefut-e vagy sem. :)

@hpeter: THX! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9754) Erdei88 válasza #Morcosmedve (#9752) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem rossz szerintem se, de én most kerek 4250Mhz-re állítottam. Így azért 0.1V-al kevesebb fesszel is beéri.
Az egyetlen nagy hátránya amit nagyon sajnálok, hogy nem lehet monitorozni a procihőmérsékletet. De annyira összehasonlítani alapom sincsen, hogy miből lehetne kikövetkeztetni

(#9755) hackeeeee válasza Erdei88 (#9754) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, próbáltam 4900-at, de oda már közel 1,4V kellene, vagy kicsivel több. Bár, lehet, hogy LLC6-tal stabil lenne 1,36V körül, de akkor is már felfelé droppol 1,4V körülre.

Megpróbáltam RB stabillá tenni 4900-on, és 5GHz-n is, de nem sikerült. :) Viszont, alaphelyzetben, 1,42V LLC6-tal használható a gép 5GHz-n, ami 1,45V körüli feszt jelent.

Sőt, 1,312V-n néha leesik 1,296V-re, és nem száll el.. Viszont, ha lemegyek 1,3V LLC5-re, ami konstals 1,3V alatti terhelt feszt jelent, aott már elszáll. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9756) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#9754) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ú tényleg, pedig kérdeztél ilyet, mit kéne megnézni, hogy kb. láss hőfokot? :U

© asszongya'hogy

(#9757) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9756) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erről jut eszembe.. Ez ilyenkor, BCLK-val hasonlóan működik mint a Core Unlock az FX-nél? Vagy nem látható semmi hőfok?

Véleményem szubjektív...

(#9758) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9757) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Van kijelzés, de nem a központi magokról, hanem a socket vagy a kupak (package?). Kérdezte, le is töltöttem egy IBT-t, hogy megnézzem, hogy mekkora a különbség a maghő és az ő általa mérhető hőfok közt, de elfelejtettem.

© asszongya'hogy

(#9759) Erdei88 válasza #Morcosmedve (#9756) üzenetére


Erdei88
veterán

Az AI Suite 3 ír CPU hőfokot. Csak annyit kellene megnézni, hogy mekkora eltérés van az ott írt adat és a magok között
Prime95 közben 39 fokot ír :F

(#9760) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#9759) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezt HWinfos és Ai-s PrtScr-el mutasd már meg IBT alatt, 4,4 körül.

© asszongya'hogy

(#9761) Szinyák válasza hackeeeee (#9750) üzenetére


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Terhelésen nem több feszt kell/kellene kapnia :F
Üresbe ha jó látom 1.344v terhelve 1.328v nem lesz tőle instabil ?
Én emiatt LLC6 használom ,de ha nem gond akkor kipróbálom én is LLC5.-be hátha nyerek rajta pár fokot .

Szinyák

(#9762) #Morcosmedve válasza Szinyák (#9761) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem az a baj, hogy akkor meg sokat tolna pluszban, illetve elvileg igy is stabil, mint látható.Ezen kivul az "Asuskijelzo" szerint (igy is) a ket ertek kozt van. Ha leviszi a feszt, LLC6 miatt, akkor lehet kisebb terhelésen nem jó.

Az a vicc, hogy nekem is Hero VIII van, ugyan olyan BIOS verzióval és fixen 1,328 mindenhol, LLC5-el. Ami szinten fesz. különbség, Tweakers menüben mást enged/mashogy indul el a gép, ha nem Auto minden.

© asszongya'hogy

(#9763) hackeeeee válasza Szinyák (#9761) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez LLC level-től függ..

LLC6-tal már fölé lő, egészen pontosan 1,35V-re már 1,376V-t lök a procinak.

Mondjuk érdekes volt, mert az elején még Nálam is fölé feszelt még LLC5-tel is, aztán most már nem teszi ezt.. Bár ahogy elnéztem valszeg ez is fesztől függ, hogy mennyit droppol. Valszeg egy bizonyos fesztől felfelé már felfelé droppolna, ezt nem tudom..

Plusz ahogy hpeter írja, ha Én TP menüpontban belövök mindent, onnantól a legtöbb esetben memóriahibával nem indul a gép.. Ha auto, akkor minden klappol, és rendben van a sebesség is.. Szal érdekes.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9764) AtHoS válasza KüLÖNc (#9732) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megnéztem D3 alatt mit mutat nálam a 6700k hőfokokra: 60 fok magasságában tetőzött a core hőfokok maximuma több órányi D3 után.

Nálam mondjuk 4400 MHz és FIX 1.25V-os vcore mellett (ami LLC5-tel terhelésnél alacsonyabb) produkálta ezt az értéket játékvízzel megtámogatva (Maelstrom 240)

Mindenképpen igazítanám kézzel a procit BIOS-ban, mivel nálad szépen elszalad 1,36V környékére a vcore, ráadásul 4200-on hajtja csak a procit alap beállítások mellett. Szóval csak finomhangolással is nyerhetsz jó pár fokot lefelé úgy, hogy magasabb órajelen üzemel a proci.

read-only mode on the forum

(#9765) KüLÖNc válasza AtHoS (#9764) üzenetére


KüLÖNc
tag

Köszi szépen. Jó pár oldalt el kell olvasnom, hogy hogy is van ez, ugyanis Intelt még sosem tuningoltam, mindig is AMD gépem volt.

(#9766) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Üdv! Nemrég váltottam Skylake-re Devil's Canyonról, egy i7 6700 non-K csücsül Asus Z170 Pro Gaming lapban. Auto feszkót kapott eddig, de jó volna lejjebb bűvészkedni. Mennyi ezeknek a VID-je, a kb. alap core feszkója? Mindenütt csak a 6700K-ról találok adatot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9767) AtHoS válasza KüLÖNc (#9765) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az én részemről egyszerű "faék" tuning történt.

Memóriánál XMP profilt állítottam be, majd megnéztem rendben üzemel-e. Mivel nem volt gond vele, így tovább léptem a proci irányába, ahol a megfelelő BIOS menüben a proci szorzóra vonatkozó beállítást AUTO-ról 44-re állítottam és próbaképpen belőttem a vcore értékét Manual módban 1.25V-ra és emellé az energiakazelési almenüben Load Line Calibration esetén 5-ös szintet választottam ki.

Itt szépen indult a rendszer, tesztek futottak és végül maradtam ennél a beállításnál, ami az óta is rendben lévőnek tűnik. Kakaó is van, relatíve hűvös is a rendszer, de nekem inkább az a fontos, hogy szinte hallhatatlanul működik a gép, bár a 2TB-os adattároló winyó azért kihallatszik, ha éppen dolgozik :DDD

read-only mode on the forum

(#9768) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#9766) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Amikor már nem fagy. Az (alul)feszelés tuning, onnantól kezdve nincs ilyen fix minimum, VID-et egy ideje nem is néz senki, mert megszűnt abban a formájában létezni, ami volt.
Tegyük fel, hogy 4GHz az All-Core turbo, akkor ilyen 1-1.1V körül kéne legyen, de példány függő, tesztelni kell.

© asszongya'hogy

(#9769) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#9768) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hmm, értem. Load alatt így alakulnak az értékek HWInfo szerint, most egy -0.020-as offset van állítva negatív irányba. (A számok kicsit furcsák, mert az FSB 100 helyett 102.2, automatán állította ezt a lap az XMP mellé.)
Jól sejtem, hogy ez egy kicsit sok még mindig?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9770) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#9769) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Rengeteg. Terhelés alatt max kéne 1.1V lennie, de szerintem inkább 1,0V körül várható... Az a baj, hogy offset-adaptive mellett nehéz belőni, főleg, mert minimumba is elmehet lefele és szétfagy, illetve én mikor próbálgattam, nem igazán akart annyin menni, amennyin én szerettem volna.

Fixfesz, C-state kikapcs és szépen használni állandó 4GHz-en (esetleg BCLK OC). BCLK Spread Spectrum-ot kikapcsolni, ha lehet.

© asszongya'hogy

(#9771) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#9770) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, ettől félek én is az offsettel. A fixfesz nem túl bíztató, de ha nincs más megoldás... Köszi.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9772) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#9771) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha megnézed, most se ment le 1.15V alá... Jó a fixfesz, stabilabb a gép, a fix órajellel jobb a reakcióideje, mind-e mellett kb semmi fogyasztásbeli különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9773) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#9770) üzenetére


Trailblazer
addikt

BCLK OC meddig mehet itt? Nem nyúzza meg a PCIE eszközöket, mint volt ez Zx7-en non-K-knál?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9774) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#9773) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem nyúzza. Ameddig megy, addig, nem tudok mást, annyi, hogy iGPU, C-sates, energiagzdálokdás nincs. Illetve hőfokkijelzése a CPU-nak korlátozott, ezért én kitsztelném, hogy így 100-as BCLK-val 1,3V-on hogyan alakulnak a hőfokok és 1,25V-on 4XXX órajelen nem mehet fölé stb. arányban.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9775) darkhorse válasza Trailblazer (#9771) üzenetére


darkhorse
tag

Nincs semmi gond a fix fesszel. Nálam pl 6700K-val ~10W különbség van a fix fesz + fix órajel vs offset és összes energiagazdálkodás bekapcsolva között (~63W vs ~53W, konnektorból)

[ Szerkesztve ]

(#9776) Trailblazer válasza darkhorse (#9775) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az valóban nem nagy difi.

Most levittem 1.100V-ra manuálban, de még mindig 1.254V-ot ír maximum értékre a HWiNFO. Gondolom a spread spectrumot ki kéne kapcsolni - találtam egyet, az disabled is volt alapból, de szerintem az nem erre vonatkozik. C-state-ek is ki vannak kapcsolva. Mi hibázik még mindig? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9777) hackeeeee válasza Trailblazer (#9776) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

LLC-t lehet állítani nonK procihoz? Ha igen, akkor az hogy áll?

Véleményem szubjektív...

(#9778) darkhorse válasza Trailblazer (#9776) üzenetére


darkhorse
tag

Te a VID-et nézed nem? Az előbb is arról csináltál képet. A tényleges fesz kéne. Vcore vagy valami hasonlót keress.

(#9779) hackeeeee válasza darkhorse (#9778) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az alaplapi szenzornál van lentebb, elvileg.

Véleményem szubjektív...

(#9780) KüLÖNc válasza AtHoS (#9767) üzenetére


KüLÖNc
tag

Hogy ha ugyanazt megcsinálom, amit leírtál az nagy valószínűséggel nálam is jó lesz, vagy inkább kezdjem kicsit kisebbel?

(#9781) Simi37


Simi37
őstag

Ezt most magyarázza meg nekem vki :D 3dmark fs sima,xtreme,ultra , cb r15, xtu, superpi, heaven, valley, stabil 4,6ghz 1,38vcore
de ahogy gta5öt indítom még 1,4el is a feszkeveslő kékhalált dobja :(

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9782) hackeeeee válasza Simi37 (#9781) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Watchdog-os BSOD?

Ha lemész 4500-ra, ezen a feszen, akkor már stabil?

Véleményem szubjektív...

(#9783) Simi37 válasza hackeeeee (#9782) üzenetére


Simi37
őstag

0x00000101 es hiba. Sokszor kaptam ilyet mikor a max órajelért mentem és a ha feszt feljebb csavartam akkor orvosolta.
A 4,5 stabil és megy is vele a gta5. A fesz 1,344 és 1,36 között ugrál. (4,5re nem adok neki 1,38at :P )

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9784) Trailblazer válasza hackeeeee (#9777) üzenetére


Trailblazer
addikt

LLC Auto-n volt, most Level 1-re állítottam, közvetlenül alatta CPU Current Capability-t is szintén Auto-ról 100%-ra.

(#9778) darkhorse: Ennyit tudok, ami az alábbi screenshoton látható.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9785) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#9784) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

LLC5-ön kéne nézni, elvileg kb. ezen az értéken lesz annyi a terhelt és a beadott feszültség.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9786) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#9785) üzenetére


Trailblazer
addikt

És a current capability?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9787) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#9786) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

130% Ha van még ott beállítás, akkor Extreme.

© asszongya'hogy

(#9788) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Teljesen mindegy, bármit csinálok, akkor is felmegy max 1.254V-ra. És ezt úgy, hogy a biosban 1.075-re raktam le a cpu voltage-t.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9789) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#9788) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Érdekes :Y - tedd fel a BIOS-odat felhőbe, megnézzük. :)

© asszongya'hogy

(#9790) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#9789) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezt hogy gondolod, és miként képzeled a megnézést?

Amúgy olyan, mintha valami felsőbb erő felülbírálná a változtatásaimat, bármi lenne is az.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9791) AtHoS válasza KüLÖNc (#9780) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A feszültséget proci válogatja, 4400-at röhögve mennie kell amúgy

Próba erejéig megnézheted és Intel Burn Test 2.54-et futtass very High beállítással az alap 10 kört. Kidobja, ha nagy gond lenne, de közben monitorozd a feszültséget és hőfokokat HWInfo-val

Ha valami nem stimmel, akkor emelgess a proci feszültségén

De mehet ez fordítva is. Belövöd 1.3V-ra és tesztelgetést követően lefelé lépegetsz a proci feszültségével

read-only mode on the forum

(#9792) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#9790) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ki lehet menten a BIOS beállításokat F12-vel pendrive ra (lepegetsz es ami kifer mentes, lepegetsz tovabb-tovabb). De jobbat mondok! Kimenthető txt-be is, egyfajta log lesz belőle, azt is feltoltheted valahova (felho). Csak a kepeket konnyebb ertelmezni. :B

Erő? Vader nagyúr? :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9793) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#9792) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jaja, kimentem textben inkább, ha úgy jó, bár most visszaállítottam pár dolgot. Úgyis tökmindegy, mert mint mondtam, semmi nem változott. És igen, zavar van az erőben! :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9794) Trailblazer válasza Trailblazer (#9793) üzenetére


Trailblazer
addikt

És itt van.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9795) Szinyák válasza hackeeeee (#9763) üzenetére


Szinyák
őstag

(#9762) hpeter10

Kösz mindkettőtöknek igen tudom, hogy LLC level-től függ a dolog , hogy mennyit droppol .
Ugyanígy volt nekem is a Z170A .-val az első biosokkal LLC5 pont annyit kapott mint ami a biosba be volt állítva az újabb biosokkal meg már alá ment terhelésen.

Szinyák

(#9796) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

DIGI+VRM beállításoknál nekem ezek vannak beállítva (auto)
Ezek a beállítások pontosan mit csinálnak? érdemes őket Extreme.-re rakni ?
vagy maradhat így ?

CPU Power Duty Control : T.Probe
Extreme

CPU Power Phase Control : Auto
Standard
Optimized
Extreme

Szinyák

(#9797) aok1 válasza #Morcosmedve (#9785) üzenetére


aok1
tag

A gyakorlat szerint ez téves.Én már nyúztam annyit a biost,hogy el se hiszed.Nem minden feszültség értéknél hozza a konstanst.Pl llc5-nél felé feszel valamennyire magasabb vcore esetén.Próbáld ki.Pl belőssz 1.380-at akkor biztos 1.396 lessz terhelésen pl linx esetében.Te korábban montad,hogy IBT-vel teszteled stabilra.Nem linxezel.Én kipróbátam,hogy 1.320 és 1.400v körül tartja magát állandó fesz értéken.De ha nem kéri be a proci akkor alá lő,ha meg bekéri akkor felé.De ez az avx2-es linx-nél van hangsúlyozom megint.Terhelés függvényében.Ezzel nem azt hangsúlyozom,hogy ne llc5-öt használj,mert ez az érték lövi be kb a legpontosabb fesz intervallumot komolyabb terhelésen..

[ Szerkesztve ]

(#9798) hackeeeee válasza Szinyák (#9796) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem extreme-en van mindkettő.

Véleményem szubjektív...

(#9799) aok1 válasza #Morcosmedve (#9785) üzenetére


aok1
tag

Pl erről beszélek neked.Visszavettem 4.6-ra.A feszültség értéket nem vettem vissza sokkal csak 0.03 v-al,mert mostanában nem volt időm vele foglalkozni.Kitesztelni meg nem teszteltem ki 4.6-ra csak 4.5-re meg 4.7-re.Ezért nem vettem sokat vissza az 1.430v-os 4.7Ghz-es beállításból,mert nem akartam elhasalni elsőre.De a kép beszéljen.

Ezzel azt akarom mondani,hogyha bőségesen elég neki a fesz akkor nem lő sem alá sem felé és tartja állandóan llc5 melett.Ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#9800) hackeeeee válasza aok1 (#9799) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Én IBT-vel, RB-vel, R15-tel terheltem, mindegyiknél azonos volt a fesz.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.