Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Trailblazer válasza rambustibi (#10650) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kellemes várakozást akkor. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10652) #Morcosmedve válasza aok1 (#10644) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem továbbra is október a megérzésem, de különösebben nem érdekes, majd jönnek. :)

(#10651) aero2zero: Persze, rugjál még egyet bele! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10653) MiklosSaS válasza Trailblazer (#10651) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Troll :D

Inkább vegyen FX-et, az kihajcsa ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10654) akoska07


akoska07
nagyúr

Azannyát de jól néz ki. :C
Pláne egy MSI Titanium lapban milyen jól nézne ki.

Corsair Dominator Platinum Special Edition DDR4 Memory

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10655) shteer válasza akoska07 (#10654) üzenetére


shteer
titán

Bármiben :K

..szerintem jónak tűnik

(#10657) varadigabor válasza Trailblazer (#10656) üzenetére


varadigabor
senior tag

Az :D
Jó munkához idő kell, rosszhoz meg még több.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#10658) MiklosSaS válasza Trailblazer (#10656) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lesz itt majd sírás amikor a 16 szálas Zen le fogja nyomni az alap haswell i5-öt ;]

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10665) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Lassan azt érjük el, hogy a topicgazda szétcsap köztünk, ezt viszont senki nem akarhatja. Úgyhogy részemről sajt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10666) HaZsolt válasza akoska07 (#10654) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ez gyönyörű. A legszebb RAM amit valaha láttam. Nekem jelenleg csak sima Dominator Platinum van, elképesztően szép az is.

(#10667) shteer válasza Trailblazer (#10665) üzenetére


shteer
titán

De, én akarom, hogy csapjon szét köztetek ;]

..szerintem jónak tűnik

(#10668) sas55 válasza akoska07 (#10654) üzenetére


sas55
aktív tag

Ma jött meg a kisebbik Titanium deszka hát ez magában is nagyon jól néz ki.(jobban mint a képeken) :K

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#10669) Frenky89


Frenky89
őstag

Kicsit off leszek, sorry. Delid nélkül van értelme egy be quiet! Dark Rock 3-at valami 2×140mm-es ventit fogadó játékvízre cserélni egy 1,264V@4,5GHz-es 6700K-n?

Van egy olyan érzésem, hogy nem a Dark Rock 3 a szűk keresztmetszet, de valamiért birizgálja a csőrömet, hogy egy játékvíz ezért sokkal kompaktabb, kényelmesebben el lehet férni tőle.

(#10670) #Morcosmedve válasza Trailblazer (#10665) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pipa és (#10667) shteer: pipa.

(#10654) akoska07: Szépek, habár az eredeti Dominátort venném, ha már ennyit elköltenék, valószínűleg feleslegesen. Közhelyesen el kell dönteni, hogy dizájn vagy enteriőr. :D

(#10666) HaZsolt: Mit tudnak? :U :)

(#10669) Frenky89: Mi a konkrét elvárás (probléma)?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10671) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Na valamelyik nap ismét nekiugrottam a témának és átmenetileg felköltöztem 4.8GHz-re csak sajnos az 1.375v kicsit sok az U9S-nek mármint a stress, átlagos terhelésen mellett nem kressel. ;]
Kicsi a házam az AIO meg szóba sem jöhet, hangos problémás, azt hiszem meg kell barátkoznom a 4.5GHz-el. :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10672) Frenky89 válasza #Morcosmedve (#10670) üzenetére


Frenky89
őstag

Az egyik dolog, hogy jó lenne valami, ami nem takar ki akkora darabot a socket környékéből, mint egy komoly léghűtő.

A másik, hogy hiába olvasom sok helyen, hogy a Skylake-nél az egy cseppet magasabb hőmérsékletek teljesen normálisak. Engem mégis zavar, hogy idle 30-35°C, terhelésre felugrik 50-55°C-ra, majd szépen elszambázik 70-75-80°C-ig.

Viszont a mostani némaságból nem szívesen engednék.

[ Szerkesztve ]

(#10673) #Morcosmedve válasza Archttila (#10671) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Semmi plusz információt nem közöl a kép. :N

(#10672) Frenky89: Értem. Nagyon nagy némaságot szeretnél, általában nem úszod meg, hogy pluszban vegyél ventit. Én a Corsair H110-et ajánlom, esetleg az újabb verziókon lehet élhetőbb a gyári venti. Persze, ha nem fér be, akkor mehetsz 240-es radi fele is.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10674) akoska07 válasza Frenky89 (#10672) üzenetére


akoska07
nagyúr

Üdv! :)

Az elején én Nepton 120XL-el hűtöttem a 6700K-t.

4.6GHz delid előtt

Delid után 4.8GHz-en is elbírt vele.
Gelid EX pasztával.
Lehet,hogy ez már rendes vízzel volt.... :U

Igen ez rendes vízzel volt.
Itt a Nepton-os 4.8GHz.

Delid rendes vízzel.

#10670 hpeter10 :
Nekem iszonyatosan bejön ez az új dominator. :K

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10675) hackeeeee válasza akoska07 (#10674) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez milyen órajelű ramokkal volt? Mármint a 4800-as IBT?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10676) akoska07 válasza hackeeeee (#10675) üzenetére


akoska07
nagyúr

Fogalmam sincs.
Asse tom tegnap mi volt,nemhogy akkor. :D

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10677) hackeeeee válasza akoska07 (#10676) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, csak azért érdekelt volna: (SilverArrow Extreme), mindez 28-30 fokos szobában.

Csak ezért érdekelt volna:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10678) akoska07 válasza hackeeeee (#10677) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ááhhh ne is mondd,nekem csak egy gagyi gépem volt,és kristály tisztán emlékszem,hogy 35-37°C volt a szobában.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10679) hackeeeee válasza akoska07 (#10678) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah értem, a briteknél elég meleg van mostanában. ;)

Véleményem szubjektív...

(#10680) Frenky89 válasza #Morcosmedve (#10673) üzenetére


Frenky89
őstag

Egy Define S-be lenne, szóval úgy gondolom majdnem bármi befér. A gyári ventiket nem szándékozom megtartani, hanem az a terv, hogy előre fentre menne a radi (hogy meglegyen a vízszint a pumpához képest) a már meglévő 2db eLoop elé, vagy mögé. Szóval inkább a pumpa zaja az amitől tartok.

(#10681) Archttila válasza #Morcosmedve (#10673) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mit kellene, mondom amint raengedem IBT-t felszalad 100 fokra es kifagy. Desktop, bench, 1-2 jatek alatt latszolag stabil.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10682) -Gabesz- válasza hackeeeee (#10677) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Előző asus lapomban nálam is a proci idle hőfoka hozta a szoba hőmérsékletét, ami lássuk be elég irreális. A következő asrock lapban viszont már reálisabb értékeket produkált, viszont a stabil tuning beállítást viszább kellett vennem, mert ami az előző lapban 78fok volt, az 90 lett :) Lehet hogy van köze hozzá a hardcorabb ram tuninghoz is? Először a ramot rántottam meg, utána a procit.

(#10683) hackeeeee válasza -Gabesz- (#10682) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kupaknál nem tudom.. Az a gond, hogy szenzorral mérve ilyenkor maga a borda hidegebb volt mint a szoba hőmérséklet, vagyis, szerintem le hűtheti a kupakot simán hűvösebbre, mint a szobahő.. Persze ez pár fok.

Jókérdés.. Én nem vettem észre különbséget hőfokokban úgy, hogy 3200-on, vagy 3600-on mentek a ramok.

Véleményem szubjektív...

(#10684) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Már kérdeztem, de akkor nem kaptam rá választ és sehol nem találok rá hivatkozást, hogy Skylake-nél megy-e nonK szorzó tuning +4bin-ig. Ahogy most az i5-2500-am fel van tolva 3.4-3.7-ről 3.8-4.1-re.

Ill. még egy kérdés: nonK bclk tuningnál a kikapcsolt energiamenedzsment a gyakorlatban mennyit jelent fogyasztásban idle és light load alatt? Erre sem nagyon találtam konkrét méréseket de emlékeim szerint egy órajel/fesz fixálás már Sandyn se jelent nagy többletfogyasztást idle-ben. Light loadban talán már érezhető...

Köszi!

(#10685) aok1 válasza sb (#10684) üzenetére


aok1
tag

Szerinted mennyire ralakváns ez a kijelentés?

(#10686) akoska07


akoska07
nagyúr

MSI Announces Kaby Lake BIOS Updates For LGA1151 Motherboards

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10687) sb válasza aok1 (#10685) üzenetére


sb
veterán

Mit jelentettem ki? Kérdeztem.

Tud valaki válaszolni avagy nem?

(#10688) falijja


falijja
őstag

Helló mindenki bckl tuninggal kapcsolatosan kérdeznék megint..
Adott egy i5 6400, 2x8gb hyper x 2133mhz és egy fatal1ty k4 lap.
Youtubon találtam egy tuningos tutorialt, de ott 6500 at tesztelt és azok az értékek nekem nem jók( be sem kapcsol a gép)
Szóval ha valaki esetleg tudna pár tippet adni, akinek esetleg van 6400-a és tuningolta is, akkor meghalgatnám a tapasztalatait tippjeit mit hova mennyit, egy 4ghz lenne a cél...
Válaszokat előre is köszi.. :R

[ Szerkesztve ]

(#10689) Milka 78 válasza sb (#10687) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Skylake tuning csak z170-ben van és ott is csak régebbi oc bios-al.Ha jól rémlik itt a TB-vel nem tudsz úgy játszani,ergo nincs 4 magra max órajel sem.Esetleg van olyan lapgyártó aki ezt áthidalta de tuttommal Asrock,Asus B/H-s deszkában nincs ilyen lehetőség.
Energia gazdálkod kilövése után sincs jelentős növekedés,kb mint ha fix órajelen tuningolnál.Ott sem az órajel,fesz emelésre szabadul el a fogyasztás hanem a terhelésre.
Nekem is fix 4.6-on,fix feszel megy a proci de terheletlenül ugyan úgy leesik a fogyasztás.

(#10690) Milka 78 válasza falijja (#10688) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elsőként 2.60-ás vagy Sky OC bios,a többiben nem tudok segíteni,mert ugy K4-em van,de K-s procival.

(#10691) falijja válasza Milka 78 (#10690) üzenetére


falijja
őstag

Köszi a biost már rég rá tettem, csak ugye nem tudom mit hova, na majd hátha valakinek van tapasztalata... :R

(#10692) mmarta


mmarta
senior tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy az i5-6600 gyári hűtő/venti kombo mekkora méretű? A ház amit kinéztem max. 19 cm-et enged. Belefér?

(#10693) AtHoS válasza mmarta (#10692) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gyári hűtő? Na ne hülyéskedj...poénnak szántad a kérdést? Mert viccnek azért ez elég komoly :DDD

read-only mode on the forum

(#10694) mmarta válasza AtHoS (#10693) üzenetére


mmarta
senior tag

Nem, egyáltalán nem viccnek.
Egyelőre nem tervezem a hűtő cseréjét, a mérete ezért lenne fontos.

(#10695) AtHoS válasza mmarta (#10694) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A poént a méretére értettem, mivel erre irányult a kérdésed, de akkor lefordítom neked, mert úgy látom nem jött át: a gyári hűtő egy "gyufás skatulyába" is befér :K

Ne aggódj, nem lesz gondod a méretével

"50 h (including fan) x 90 l x 90 w mm, and weighs 267 g" [link]

read-only mode on the forum

(#10696) mmarta válasza AtHoS (#10695) üzenetére


mmarta
senior tag

Ok, köszi, megnyugodtam.
Sharkoon házat néztem ki, mert ez fér el, ebben pedig kicsit szűkös a hely.

(#10697) AtHoS válasza mmarta (#10696) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egyébként az egyik nagy proci hűtő a Noctua D15 magassága ventivel együtt 165 mm [link]

Úgy látom tényleg vicces kedvedben vagy :DDD mivel a linkelt ház nem kicsi, igaz 19-es helyett "csak" 16 cm-es" hűtő fér, de már a nagyobbak közül is simán elfér benne több típus. A gyári hűtők pedig ezektől sokkal alacsonyabbak

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#10698) mmarta válasza AtHoS (#10697) üzenetére


mmarta
senior tag

Gyóóóóvan na! :D Már annyit kutakodtam, raknám össze a gépet, de mindig felmerül valami kérdés, nem csoda, hogy tiszta gyagya vagyok :DDD
Köszi a tippet a hűtőre, elrakom későbbre.

(#10699) AtHoS válasza mmarta (#10698) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A D15 ebbe a linkelt házba nem fér be, mivel 5 mm-rel magasabb a kelleténél, szóval az legyen majd eszedben, mikor cseréled a gyári hűtőt :K Csak azért linkeltem be, hogy lásd tényleg nem kicsi a ház, mivel a batár hűtők között is vannak, amik elférnek benne.

3 ventis VGA mondjuk éppen nem fér el benne, de a 2 ventis kialakításoknak ~24 cm bőven van hely, mivel 29 cm hely van a VGA részére

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#10700) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,

Nem tudom eldönteni, hogy i5-6600k-s procit vegyek vízhűtéssel/komolyabb léggel, vagy i7-6700 simát vegyek.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6700-vs-Intel-Core-i5-6600K/3515vs3503

Single thread i5
Quad core i5
Multi-core i7

Fhd, 4k játék es fhd videóvágás.

2400-3000mhz ddr4 támogatottság kéne.
Köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.