Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Szinyák


Szinyák
őstag

szvsztok.

Teljesen nem topik téma , de nektek több óra játék után a ramok hány fokosak ?

Szinyák

(#9102) slick-adam válasza Szinyák (#9101) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ha megmondod, hogyan lehet lecsekkolni olyan szipiszupi lezerpisztoly nelkul, megnezem neked, :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9103) MPowerPH válasza Szinyák (#9101) üzenetére


MPowerPH
félisten

Melegek. De azokon nincs szenzor, szoval infras homerovel tudod oket csekkolni. Megmerjem?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9104) Szinyák válasza MPowerPH (#9103) üzenetére


Szinyák
őstag

:) hwinfo64 elvileg írja nektek is ...

1 -1,5h bf4 után max 50-51 fok volt .. De megköszönöm, ha megméred nekem az infrás hőmérő az a biztos.

DDR4 valahol olvastam az operating temp : 0°C to 85°C mehet elvileg kicsit sokkalom :F :Y

Szinyák

(#9105) MPowerPH válasza Szinyák (#9104) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most mondanam, hogy szerintem ez pont annyira hiheto, mint a program altal monitorozott feszultseg. :U Lemerult a 9V-s elem a gun-ban. Rendeltem bele masikat, ha ideer, akkor lemerem Neked.
Egyebkent szerintem minuszban is jol erzik magukat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9106) AxBattler válasza scarabeus86 (#9100) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de megoldottam: az IGP le volt tiltva BIOS-ban... :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9107) Szinyák válasza MPowerPH (#9105) üzenetére


Szinyák
őstag

Igen. Egy szoftver soha nem lesz olyan pontos mint a hardveres mérés. Köszi előre is.. :R

Szinyák

(#9108) Sn4k388


Sn4k388
tag

Üdv

Beleakadtam egy két tesztbe ahol a i3-6100 at hasonlítják a i5 6500 hoz
és az lett a végeredmény hogy játékoknál nincs nagy különbség, de a renderelés és egyéb tevékenységek azért lassabbak.

Illetve hogy Z szériás lapokkal a szorzózár mellet is lehet bclk-tuningolni akár 4.6 ghz is is (Így megszűnik a különbség játékokban)

Kérdésem az hogy ez az írás megállja a helyét?

Mert i5 6500 -al csak kb 70-75 ezrem marad vga ra viszont az i3-6100 al kb 100 ezer marad es ebből kijönne egy gtx 970 vagy rx480

(#9109) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Akinek Asrock Z170 Extreme 4-es lapja van az segítsen már a fenti problémában->1->2.
Sajna én alaplapiról megyek és nincs fölös ventim se (meg K4-em van). :R

[ Szerkesztve ]

(#9110) dime27 válasza FuRiONight (#9099) üzenetére


dime27
őstag

Hally

Meg tudod nézni a lapodon, hogy az a "csúnya" műanyag borítás levehető-e róla vmilyen módon?! :F
Egyik munkatársam ilyen lapot nézett ki magának de az a borítás nagyon nem tetszik neki! :(
Előre is köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#9111) Habugi válasza dime27 (#9110) üzenetére


Habugi
addikt

Simán levehető, amennyiben arra az ordenáré bazári műanyag ROG szemétre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9112) #Morcosmedve válasza Habugi (#9111) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én is le fogom venni, de nem azért mert nem menő :P :D hanem mert a hűtést tuti rontja. Most lesz időm, nekiállok majd este/du vagy holnap :)

© asszongya'hogy

(#9113) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9112) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, az SA befúj alá az biztos.

Összerakásnál Én is agyaltam rajta, hogy leveszem, de végül nem tettem. :)

Véleményem szubjektív...

(#9114) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9113) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az SA lehet, de egy vizesblokk nem :B

© asszongya'hogy

(#9115) dime27 válasza #Morcosmedve (#9112) üzenetére


dime27
őstag

Hogy vehető lesz vmi csavar fogja vagy csak rá van pattintva?! Ha sikerülne esetleg küldenél privibe róla képet, hogy hogy néz ki ugy?! Erről a levételről nincs neten vmi video mert én kerestem de nem igazán találtam eddig! :R
Amúgy a Hero és a Hero Alpha között milyen különbségek vannak?! :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#9116) Habugi válasza dime27 (#9115) üzenetére


Habugi
addikt

3perc gúgli azért meghozta az eredményét.. :D

Itt van pár borítás/VRM borda nélküli kép, mindjárt alaplapként hat..: [link]

Ezen pedig látszik, hogy valószínűleg csavarozva van rá ez a hulladék:

Forrás: [link]

Amennyiben összevetjük a két forrás által közölt képeket és megnézzük a műanyag burkolat alján hol találhatóak a lyukak, szépen látszik a három rögzítési pont helye és maguk a csavarok is:

Enjoy

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9117) dime27 válasza Habugi (#9116) üzenetére


dime27
őstag

Zsííírrr thx! :C :R

Mostmár csak azon izgulhat munkatársam h a deszka hátlapján levő két fém lefogatólemez ami a lap hűtését rögzíti nem e fog felfeküdni rajta a lap ahogy próbálja becsavarozni a házba! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#9118) Habugi válasza dime27 (#9117) üzenetére


Habugi
addikt

Amennyiben nincs deformálódva az alaplapi tálca.., nem akarok számokkal dobálózni de szerintem a távtartó csavarok által biztosított hely szerintem 3x akkora mint amilyen vastagok ezek a mini bordák, szóval szerintem ettől nem kell tartania. :N

Egyébiránt annak már örülhet a kollégád, hogy neki legalább startból volt annyi esze hogy leszedje róla ezt a szh@rt. Nálam tolódik a project egy olyan random időpontra, amikor legközelebb bármiért kiszerelem a lapot.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9119) #Morcosmedve válasza dime27 (#9115) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Többire kaptál választ. Hero Alpha-n van led világítás...

© asszongya'hogy

(#9120) dime27 válasza Habugi (#9118) üzenetére


dime27
őstag

Komplett új rendszer lesz neki összerakva szóval azért is kérdeztem meg neki mert őneki se sok ideje lesz bíbelődnie a géppel, már családos ember! :K :B :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#9121) Habugi válasza #Morcosmedve (#9112) üzenetére


Habugi
addikt

Szó sem volt róla hogy azért "kell"/kéne levenni mert nem menő óó őfő Bolhásshágod! :N :P

Részben az amit írsz, kvázi hűtés/hűthetőség, másrészről nézz már rá.. :o

Időm az lenne rá de bevallom csak ezért kibontani.., na hát ehhez olyan lusta vagyok mint a tetű.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9122) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#9112) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ugy mar nem gamer, fapados fhos lesz. ;] Azert az ajtora akaszthatos Gamer taget remelem legalabb kiraktatok. :DDD

Don't Tread On Me

(#9123) hackeeeee válasza Habugi (#9121) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A szépség szubjektív.

Ahogy elnéztem, körbeforgattam beépítés előtt, elvileg lejön gond nélkül róla, és attól még marad a hűtő.. De ez nem biztos.. Annyira nem merültem bele, csak néztem a csavarok helyét. De erről beszéltünk is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9124) #Morcosmedve válasza Habugi (#9121) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De mivel tetű vagy, én fogom levenni, nem te :D Szerintem nem rossz az, csak részben semmilyen, részben hőfok.

(#9122) BMW001: Csak a lapot, az I/O-t és egy Sata kábelt vettem ki a dobozból :D

Viszont egy gamer tag van az ajtómon, azt nagy becsben tartom (nem adtam el a lappal) XFX nForce 790i Ultra SLI-hez járt :B Mikor kapható volt kishazánkban, talán elsők közt vettem, akkori kb. 75k-s br. áron, de minden petákot megért, igaz a boltban mindenki megkérdezte, hogy aranyból van, hogy ennyi? És nézz szét most a topikokban, hány embernek van közel ennyiért lapja. :)

(#9123) hackeeeee: Bennem inkább az merült fel, hogy a garancia mennyire szereti, ha leveszem, nem jön vele le semmi más.

© asszongya'hogy

(#9125) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9124) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha ilyen merülne fel, akkor visszateszed.

Mivel nincs leragasztott csavar a lapokon, mint a vga-k esetén, szerintem ez nem gond. De ez csak tipp.

Véleményem szubjektív...

(#9126) dime27


dime27
őstag

Még annyi kérdés h hosszabb távra melyik lap az ajánlottabb az Asus Hero vagy Asrock Formula?! :F Kb egy árban van a kettő azt láttam különböző videokban, hogy a Formula sokkal inkább benchelgetésre van mint az Asus de ahogy láttam mostmár az Asus is kapott biosfrissítéseket amikkel elég jol megindultak benne a 3400-3600 mhz-es ramok is! :K :U
Én az Asus-t ajánlottam munkatársamnak mert fehér házat akart ő is és a sárga lap nem tudom hogy hogyan passzolt volna azzal ill sokkal inkább felhasználóbarátibb volt az Asus biosa sztem könnyebben el fog benne "lavírozni"...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#9127) ImpersonatoR

Ma megjött a lap + proci + ram + huto kombo
Nem vagyok híve az automatikus tuningnak de azért nem semmi hogy ilyet meg tudnak mar csinálni.
Mármint arra gondolok hogy egy program elkezdi tuningolni a procit meg állítgatni a ventilátor sebességet.
4.9 ghz en hibázott a program szerint de magától felhúzta 4.8 ghz?
Nem rossz.
4800 mhz 1.316 V max 63 fok a kép szerint

[ Szerkesztve ]

(#9128) Szinyák válasza ImpersonatoR (#9127) üzenetére


Szinyák
őstag

what :Y 4.8ghz.-hez 1.316v milyen proci ez ??? Indíts csak ell egy LINX.-et vagy IBT.-t vagy Prime95 is jó elvileg csonttá kellene meredni 4.8 1.316v .-al :)

Szinyák

(#9129) Habugi válasza Szinyák (#9128) üzenetére


Habugi
addikt

Idle fesz, ugyan az mint a kolléga esetében aki ignorál.. :DDD

"Autotuningal" egyébként nem biztos hogy jó ha ráküld valami durcábbat, agyament szintig feldobhatja a feszt.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9130) ImpersonatoR válasza Szinyák (#9128) üzenetére

Sajnos most más projekt van mert lerobban a fejem a táptól úgy sípol [link]de majd rápróbálok ha lesz idom mert most mar engem is érdekel.

(#9131) Szinyák válasza Habugi (#9129) üzenetére


Szinyák
őstag

:XD :C bezony . Jújjjj igaz ezek az ai suit és társai auto tuning programok oda tolják azért a témát idle.-be 1.316v akkor nem merek rá gondolni mennyi lehet terhelésen :D
Egy rakás bug halmaz az egész ..

Szinyák

(#9132) Szinyák válasza ImpersonatoR (#9130) üzenetére


Szinyák
őstag

megnéztem/hallgattam a videot olyan mint a vga.-nál a coil whine jelenség a kondik sípolnak benne .. :Y :F

lehet a végét járja / határon megy de nem hinném azért ennek a tápnak simán bírnia kellene ezt a konfigot ...
Vigyed vissza míg garis .. a videot meg mutasd meg nekik :D

Én egy ezer éves corsait tx 650.-el hajtom a rendszert úgy , hogy minden húzva van a gépbe amit lehet jó egy kártyás rendszer ..
Gondolkoztam a cserén én is , de míg nincs hangja meg bírja marad .. vágyom egy full modulárisra persze..

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#9133) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9125) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az oké, de vajon van csavarrögzítő? Hallani, kattan? Mennyire nézik meg a csavar fejét (nem barmolnám szét, de nagyítóznak keményen gariban). Habár a socket-et keretet is le lehet venni, legalább is én már csináltam olyat, mert a vízhűtőnek saját keretje volt.

© asszongya'hogy

(#9134) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9133) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Biztos nyomásmérős csavarhúzóval ellenőrzik a csavarmeghúzás erejét.

Véleményem szubjektív...

(#9135) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9134) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Most ezek után merjem leszedni :DDD

© asszongya'hogy

(#9136) #41133696 válasza #41133696 (#8537) üzenetére


#41133696
törölt tag

No az imént újítottam féláron 3 évvel az AIDA-t így már mindent felismer az új rendszerben :K

(#9137) ImpersonatoR

Skylake nel mennyire jellemzo hogy kupaktalanitjak a procit? Ivyi bidge topicba tobbszor lattam ;) Itt mar odafigyeltek jobban ezek szerint?

(#9138) degec


degec
senior tag

Tiszteletem !

1. Azt szeretném megkérdezni hogy minden Skylake i5-K-t skalpolni kéne ""Delidezni"", ha átlag tuningot csinálok?
Átlag tuning a 4.4 lenne..gondolom ez léggel nem akkora szenzáció hogy ne bírná..bequiet dark rock 3 as blokkal.

2.Másik, hogy z170 extreme 6+ asrock lapban van előre beállított tuning 1 és 2 féle az 1-es pont a 4.4 es megoldás pont alap ram feszzel stbstb.. 3000 es ramok vannak a gépben. használjam ezt vagy az összefoglalóban mazsolázzak át mindent..?

ELNÉZÉST előre is ha az összefoglalóban lett volna erről szó, de átfutottam becsülettel...

Köszönöm szépen ! :C :R

(#9139) Habugi válasza degec (#9138) üzenetére


Habugi
addikt

Pontosan, az összeset kupakolni kell.

(#9140) degec:

Mea culpa, annyi van hogy nem működik a sarcasm detektorod.. :N :B :R

Természetesen nem kell skalpolni, az általad említett 4.4-hez egyenes vicc lenne.
Javítva lett a pasztázás/hőátadás, javaslom terheld le valamivel és győződj meg róla magad, az többet mond majd bármely topic összefoglalónál.

Előre beállított OC-profilokat személy szerint nem preferálom mert sablon szerint működnek, kvázi simán elképzelhető hogy az a fesz amit most leosztott neked 4.4 mellé, simán elég lenne 4.5-4.6-hoz is.
Érdemes kézzel/manual kitesztelni.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9140) degec válasza Habugi (#9139) üzenetére


degec
senior tag

anélkül ne is menjek neki a tuningnak ? és ha kupakoltatom kicsinál ilyet hol..mikor.. stb..otthon nem igen mernék nekiállni bár nem tűnik nehéznek..

(#9141) Tom5 válasza degec (#9140) üzenetére


Tom5
addikt

:F Most írták le, hogy nem kell kupkoltatni. Nálam is teljesen rendben vannak OC mellett a hőfokok. Főleg egy kazán 8320-után. (konfig az adataimnál)

(#9142) hackeeeee válasza degec (#9140) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha rendben vannak a hőfookok, akkor szerintem felesleges.

Főként extreme OC esetén merül fel ennek gondolata. De, ha a sajátodról van szó, az egyéni döntésed, hogy mit csinálsz vele.

Véleményem szubjektív...

(#9143) degec válasza Tom5 (#9141) üzenetére


degec
senior tag

beleszerkesztett időközben.. én meg nem tudtam törölni a hszemet.. nyugi.. nem vagyok idióta és fórumozni is tudok.. :D

(#9144) Tom5 válasza degec (#9143) üzenetére


Tom5
addikt

Akkor megnyugodtam... :DDD

(#9145) degec válasza Tom5 (#9144) üzenetére


degec
senior tag

gyerekek azé ez megaultraburtál ez a proci.. egy 1150 es i3 al dolgozom.. ez a bika i5 k megy otthonra..félelmetes ereje van...core2 quadról váltottam erre, aminek már ideje volt..:D kösz intel benned nem csalódtam ! :D (mondjuk kétévente új lap új foglalat kicsit csalódós dolog na de bumm) apszolult offért bocs.. :R

(#9146) Laja333 válasza degec (#9145) üzenetére


Laja333
őstag

Nem kell 2 évente cserélni. Sokan nagyon jól elvannak a 2500k-val, ami 5 éves CPU. Legfeljebb most váltanak DDR4 miatt..

(#9147) #41133696 válasza #41133696 (#9136) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ma tervezem AIDA64-gyel a terheléses CPU stabilitástesztet.

Pár kérdés:

1. Mennyi ideig fusson?
2. Magok esetében milyen hőmérsékletre számítsak? Eddig 62C volt a maximum játék alatt például.
A hűtő Be quiet! Pure Rock.

(#9148) zolee1984 válasza #41133696 (#9147) üzenetére


zolee1984
senior tag

Üdv
Tervezek egy i5-öt szorzózárast(igénylem a fájdalmat)tuningra.
Akkor most ezeket milyen lapban lehet húzni? Írnak a neten mindenfélét
Csak z170-ben húzhatók?

üdv Zoli

(#9149) #41133696 válasza zolee1984 (#9148) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hivatalosan és általában gyakorlatban is csak Z170 Chipsetesben.

Nekem szorzózármentes van, de a tuning jelenleg annyi, hogy az ASUS Z170-A alaplapom terhelés alatt megemeli 3,5 GHz-ről 3,9 GHz-re a sebességet, illetve 3200-as DDR4 modulok vannak benne (4x8 GB).

[ Szerkesztve ]

(#9150) #41133696 válasza #41133696 (#9149) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként stabilitásteszt után, lehet elkezdem én is kihasználni a K előnyeit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.