Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) pilu85


pilu85
őstag

asrockból mindigis a legtöbbet találni apron is, ami hibás...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10852) Fred23 válasza pilu85 (#10851) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem eddig jó tapasztalataim voltak a márkával. Ráadásul megtaláltam ezt is helyben, meg ezt is, ingyen postával. Black Friday-ra esetleg érdemes várni? Nincs már messze, ha jól tudom!

(#10853) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Nekem is jó tapasztalataim vannak az Asrockkal, be is bizonyítom. :)

6700k @4,9Ghz 1,376v léghűtés, 78°C
Egy jobb hűtéssel vállalható akár 24/7-re is!

6700k @5Ghz 1,456v léghűtés, 89°C

Na igen, megjegyzem, hogy a windows már 1,41-el is felállt, de a cinebench hibázott, vagy kifagyott.
Kis lépésekkel haladtam felfelé, 1,44-1,45v-nál lefutott feléig, háromnegyedéig és úgy fagyott ki. 1,456v-al ez a sikeres teszt a 2. alkalomra sikerült. Többet már nem akartam neki adni. Itt már nagyon rezeg a léc, vízzel lehetne tesztelgetni, de mint látható nagyon megugrik a feszültség igénye. Gyorsan vissza is raktam 4,8-ra.

Ha már van egy ilyen jó lap és jó CPU nálam, vétek lett volna nem megpróbálni.

(#10854) pilu85 válasza -Gabesz- (#10853) üzenetére


pilu85
őstag

ezek a nagy tuningok nem nyírják az alaplapot???

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10855) Erdei88 válasza zzola (#10838) üzenetére


Erdei88
veterán

Igen, nálam sikerült 4.25Ghz-re beállítani a 6700at, de 4510-en is kiteszteltem.
Lemondásokkal jár, de érdemes kipróbálni

[ Szerkesztve ]

(#10856) pilu85 válasza pilu85 (#10854) üzenetére


pilu85
őstag

vki? :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10857) zzola válasza Erdei88 (#10855) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Milyen lemondással?

(#10858) akoska07 válasza pilu85 (#10856) üzenetére


akoska07
nagyúr

Normális határértéken belüli feszültségekkel nem.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10859) hackeeeee válasza -Gabesz- (#10853) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, ez igen, gratula! :)

Véleményem szubjektív...

(#10860) -Gabesz- válasza pilu85 (#10854) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Asrock OC formula az alaplap, ennél komolyabb tuningra tervezték szerintem. Én csak bohóckodom léghűtéssel. A feszültségek itt teljesen elfogadhatók, biosban egyedül a Vcore lépett át fehérből pirosba jelezvén hogy az már átlépte az ajánlott határt.

Köszi Hackeeeee! A hardveré az érdem.

[ Szerkesztve ]

(#10861) hackeeeee válasza -Gabesz- (#10853) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezek után, Én is kedvet kaptam..

Véleményem szubjektív...

(#10862) -Gabesz- válasza hackeeeee (#10861) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

hohohó, Gratula!
megy ez, csak csinálni kell. :)

1,376v nálad is, mondtam én hogy tesók a procik :)

(#10863) hackeeeee válasza -Gabesz- (#10862) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Thx! :) 1.375V LLC5 volt.

De Realbench alatt elhasal encoding teszt alatt. Nem tudom megoldani 1.4V alatt, hogy ott stabil legyen. Ha meglenne, befognál 24/7. Mert gyorsul. De, drasztikusan nő a fesz igény.. Ez miatt lehet nem érné meg.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10864) Erdei88 válasza zzola (#10857) üzenetére


Erdei88
veterán

Nincs C-States nincs Turbo-Mode, nincs iGPU, Intel AVX nem működik megfelelően

(#10865) pilu85 válasza Erdei88 (#10864) üzenetére


pilu85
őstag

nem kevés :D

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10866) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#10864) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

És a hőfok kijelzés megy? :U

© asszongya'hogy

(#10867) zzola válasza Erdei88 (#10864) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Még éjjel utána jártam, egy külföldi fórumon ezt is megírták. Érdekes, hogy még a BLCK tuningra kihegyezett ASrock B150/H170 HYPER lapoknál is visszavonták a tuning lehetőségét egy bios frissítéssel.
Tényleg ennél a 2 lapnál mi a helyzet az ilyen jellegű tuninggal? Alaplapos topicban nem ajánlották őket, mondván kevés az info róluk! Ezekre gondolok, PH is írt róla...

[ Szerkesztve ]

(#10868) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Nekem lenne egy samsung 950 pro nvme ssdm egy hero viii lapba és az volna a kérdésem hogy ugye kikapcsol egy pci csatlakozót az m.2 és ez nem megy a vga 16x pci rovására? Nem fog feleződni 8x ra? Köszönöm

(#10869) #Morcosmedve válasza DJZoliboy (#10868) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem vesz le semmit, külön sávon van:

© asszongya'hogy

(#10870) Erdei88 válasza #Morcosmedve (#10866) üzenetére


Erdei88
veterán

Külön a magokat nem írja, de a cpu package kiolvasható.

(#10871) jeni válasza DJZoliboy (#10868) üzenetére


jeni
félisten

Ellenben ha jól tudom abban az esetben 2db sata csatit elvész.

(#10872) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#10870) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor jól emlékeztem, hogy az is korlátozott, :) köszi.

© asszongya'hogy

(#10873) DJZoliboy válasza jeni (#10871) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Biztos ez? Én úgy tudom hogy egy PCI csatit vesz le. A mostani m.2 az sima sata és az elvesz 1et.

(#10874) Fred23


Fred23
nagyúr

Néztem Kaby Lake teszteket, és elgondolkodtam: ha most B150 chipsetes alaplapot veszek, abba nem lesz jó a Kaby Lake, viszont a Z170 chipsetes alaplapokba lehet majd tenni Kaby Lake-es procikat is. A Z170-es alaplapok viszont gondolom jó drágák. :U Vajon mikor jönnek az olcsó, új chipsetes alaplapok, amik kezelik az összes Skylake procit, meg a jövendő Kaby Lake is örül nekik? Van egy olyan érzésem, hogy nem kéne néhány ezer forinton spórolnom; csak sajnos spórolós vagyok. 15-ért van már B150-es lap, de ahogy most gyorsba rákerestem, a Z170 30 körül jár. Ez nagy difi. Ki kéne várnom a Kaby Lake-et, januárig notin is el lehet lenni... Csak vajon biztosan lesz már januárban új, Kaby Lake-es alaplap?!

"MSI have recently stated that their Z170 motherboards will only need a new BIOS update to provide support for the next generation of Intel processors, and this result seems to suggest the same for Gigabyte too.
So why would you want to make the move to a Z270 motherboard? The new 200-series chipsets aren’t going to be vastly different from the current 100-series boards, but will provide more PCIe 3.0 lanes - up to 24 from 20"

[ Szerkesztve ]

(#10876) deadwing válasza akoska07 (#10850) üzenetére


deadwing
addikt

Ez a ref vga-kon található mókuskerekes megoldás, ami, ha azokból indulok ki, visítani fog. Mig 21 hajtómű, de minimum porszívó :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#10877) ÁdiBá válasza jeni (#10871) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Tessék? Ha én belerakok egy M2 foglaltú SSD eltünik két sata vezérlőm? Amit oda dugtam meg a levesbe?
Létezik ilyen?
Akinek szüksége van a 6db Intel Sata3 ra és az M2 foglalatra is?

ÁdiBá

(#10878) pilu85 válasza Fred23 (#10875) üzenetére


pilu85
őstag

ezek miben tudnak majd többet?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10879) Fred23 válasza pilu85 (#10878) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem semmi jelentőssel azon túl, hogy vinni fogják a Kaby Lake-es procikat is. Viszont lesz a Z270-en túl H270, Q270, Q250, B250 is biztosan, és a B250-nek szerintem én leszek a célközönsége. Nem lesz jobb, mint a mostani B150-ek, viszont támogatni fogja a Kaby Lake-et. Ezek szerint is már bármikor jöhetnek.

Szerintem én várok az alaplap vásárlással, kivárom a B250-et. A Kaby Lake tesztek szerint jól teljesít, pedig csak egy Skylake-finomhangolás jobb gyártástechnológiával. Viszont így azonos fogyasztás mellett magasabb órajeleket kapunk.

A Kaby Lake marad ebben az 1151-es topikban, vagy lesz majd külön topikja?

While the new chipset doesn’t include any major changes over the Skylake PCH, it does include support for Intel Optane technology which utilizes Intel’s 3D XPoint memory to deliver high-performance SSDs and memory solutions.

[ Szerkesztve ]

(#10880) hackeeeee válasza Fred23 (#10879) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valami újítást csak hoznak, mert ugye elvileg z170-be is mehetnek (plusz gondolom a többibe is).

Véleményem szubjektív...

(#10881) jeni válasza ÁdiBá (#10877) üzenetére


jeni
félisten



bármely lapra érvényes. az a jobb ha minél több sata csati van rajta.

(#10882) hackeeeee válasza jeni (#10881) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagyis, normál körülmények között, mondjuk 1 darab nVME-s (pci-e) SSD-vel még nincs semmi gond. Ha jól értem.

Véleményem szubjektív...

(#10883) Fred23 válasza hackeeeee (#10880) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk megnézve nem is tűnik olyan jelentéktelennek ez az Optane.

Ez meg jó hír lehet sokaknak. "MSI is the first board manufacturer to offer support for Kaby Lake processors across their 100-series motherboards. This includes the entirety of 100-series products, including those based on Z170, B150 and H110 chipsets."

Ha az MSI megcsinálja, mások is meg tudják csinálni! Lehet, nem is kéne megvárnom a B250-et?

(#10884) jeni válasza hackeeeee (#10882) üzenetére


jeni
félisten

Pontosan leírás szerint igen. Ott nem gond. Megmarad a többi is.

(#10885) hackeeeee válasza jeni (#10884) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszont, ha jól tévedek pl. az Asrock-nak van Dual M2-es foglalattal szerelt lapja, ott viszont már lehet kellemetlenség.

Véleményem szubjektív...

(#10886) pilu85


pilu85
őstag

tehát a z170-esekbe jó lesz a kaby lake??? fogadok 1-200mhz-ről van szó. illetve max 5% ról hogy vakuljunk. :S

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10887) dergander


dergander
addikt

Én is megzörgettem a kicsikét egy szaftos alulfeszeléssel, nem tudom jónak számít-e. Egyelőre csak maradok 4.4Ghznél még tesztelem játékok alatt is,hátha megy lejjebb is.

(#10888) Archttila válasza pilu85 (#10886) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

"fogadok 1-200mhz-ről van szó. illetve max 5% ról hogy vakuljunk. :S"

6800K szintjén van (6 mag/12 szál)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10889) hackeeeee válasza pilu85 (#10886) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elméletileg igen.

Véleményem szubjektív...

(#10890) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Két éve vagyok elégedett használója egy 4790K procinak, de nem hogy örülnék mert tudja a 4,7-t 24/7-ben viszonylag kis fesszel, vagy mert még mindég jól megállja a helyét a különböző alkalmazásokban beleértve a játékokat is - nem, nekem nem kell ez a nyugalom és már birizgálja a fantáziám a Skílyke.
És majd megint kezdhetem a beállításokkal, a tesztekkel és tuningal, átélve megannyi kifagyást és kékhalált és a vele járó sok bosszúságot, meg az emiatt hosszúra nyúlt éjszakákat - ahelyett hogy élvezném és használnám a PC-m, nekem megint csak szétszedés, összerakás, bios reset meg hasonló "nyalánkságok" kellenek.
Fene se érti ezt. :)

Na de jó hogy átjöttem a váltás előtt körülnézni kicsit, mert ez a Kaby proci legalább megakasztja rövid időre a lelkesedésem, szóval megvárnám akkor inkább, hogy mivel tud többet és az árak is hogy alakulnak a nyomában, vagyis van még kb. karácsonyig időm a döntésre.
Szokásos hülye kérdés és ha nem akartok ne is válaszoljatok rá: egyáltalán megéri 4790K-ról 6700K-ra váltani? A DDR4 miatt mindenképp, de egyedül mégsem vagyok döntésképes ebben. :F

[ Szerkesztve ]

(#10891) jeni válasza Tomdriver (#10890) üzenetére


jeni
félisten

Nem,mert igazából csak kiadásaid lesznek,inkább a DDR3 magasabb frekis változatát keresd ha azzal ellensúlyozni tudod a DDR4 előnyét vele.

(#10892) Fred23 válasza Tomdriver (#10890) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én biztosan nem váltanék, ha logikusan gondolkodnék. :)

Ez a 3D XPoint Based SSD viszont egyre érdekesebbnek tűnik, amihez viszont Kaby Lake fog kelleni. Ha már nem bírsz a vágyaddal, miért a Skylake, miért nem a Kaby?!

(#10893) Milka 78 válasza zzola (#10867) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha belevágsz akkor Asrock Z170 Pro4S/Pro4 az alaj és egy régebbi sky oc bios.Isten igazából le van írva minden az összefoglalóba,csak annak nem megy aki nem akarja átolvasni az összefoglalót.A feszültségek és a memória,bios,mi mire való,minden benne van.Kb ugyan az mintha szorzóval tolnád,csak itt a bclk-t nyomod felfelé.Természetesen a memória órajel is emelkedik ezzel így azt érdemes visszaosztani,úgy hogy 2133 körül legyen.Először kiteszteled a procit,majd ha stabil akkor rátérhetsz a memóriára is.Egyszerre nem érdemes húzni,mert nem fogod tudni mitől fagy ki a gép.
A Hypereket ezért nem ajánlottuk,mert ugyan jó deszka,de túlárazott és várható volt,hogy itt is becsapja az ajtót az Intel ami meg is történt.Ezen felül nincs is nagyon aktív tag aki használná,nin s vele tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#10894) Tomdriver válasza jeni (#10891) üzenetére


Tomdriver
őstag

Kiszámoltam, kb. 120K lenne a bukó ha egy jó lapot (MSI Z170 XPoxer) meg egy izmos memóriát (32 Gb G Skill 3400MHz) vennék éa a mostani lapot, procit meg ram-ot eladnám. Hát nem kevés.
Körülnézek akkor ott is amit javasoltál. Köszi!

(#10892) Fred23: Igen, mindenképpen megvárom a Kabyt, kíváncsi vagyok mit teljesít.

Na, végre egy kicsit kijózandtam, nem kell ezt elkapkodni, főleg ha még jó a konfig! :D

(#10895) zzola válasza Milka 78 (#10893) üzenetére


zzola
félisten

Az összefoglaló olvasásával kezdtem. Biztosan lesz majd 1-2 kérdésem, de igyekszem magamtól megoldani!
ASROCK Fatal1ty Z170 Gaming K4-et választottam.

(#10896) #Morcosmedve válasza Archttila (#10888) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tedd azonos órajelre, meg fogsz lepődni, hogy nincs különbség. Annyi változik, hogy be merik egy év gyártás után vállalni a 4,5-ös turbót, illetve jobb iGPU kerül be (meg mintha valami natív USB 3.1-ről beszéltek volna, jelentéktelen). :)

© asszongya'hogy

(#10897) HaZsolt válasza Fred23 (#10874) üzenetére


HaZsolt
őstag

Majd figyelj Z170-es lap vásárlásánál, mert nem mindegyik kapja meg a Kaby lake támogatást, a támogatott Asus MSI lapokat már linkelték.

(#10898) Tomdriver válasza HaZsolt (#10897) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ezt hol találni?

(#10899) #70516736


#70516736
törölt tag

Hi
Egy i3 6100 milyen vga-t hajt ki optimálisam fullhd felbontásban?

(#10900) -FLY-> válasza #Morcosmedve (#10896) üzenetére


-FLY->
őstag

Pont erre gondoltam én is. Ilyen difi nem jöhet ki... Nah mindegy valszeg marad a 6700. Majd egy két év múlva elkezdek nézelődni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.