Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) bozsgabo válasza Balu77 (#9299) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Nekem MSI Z170A Gaming M7 alaplapom van... Mellette pedig MSI GeForce GTX 1070 Gaming X kártya... eddig úgy néz ki, hogy X8-as PCI-E slotban stabil... legalábbis fél napja nem indult újra... :)

(#9302) ScomComputer válasza Szinyák (#9298) üzenetére


ScomComputer
veterán

Engem ebben a hőfok mizériában az bosszant, hogy nem lehet beállítani azt,hogy a cpu ventiket, ne az alaplapi szenzor szabályozza ,hanem a cpuba épített,nálam a lap 30-35 fokot mutat a cpu meg 55fokon van...
:B

(#9303) deadwing válasza Callisto (#9288) üzenetére


deadwing
addikt

:R
Ezekhez nem nyúltam, rákeresek, szétnézek mennyi itt a jó.
Csak a vcore-t emeltem fix 1.3-ra.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#9304) DJZoliboy válasza #Morcosmedve (#9294) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Nekem most bebootolt +200 mhz-en (3200 mhz) elvileg stabil a feszültségek alapon vannak :). Mivel tudnám le tesztelni win 10 alatt hogy stabil-e a memória ezen az órajelen?

(#9305) #Morcosmedve válasza DJZoliboy (#9304) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Használd. Esetleg prime blend és rog realbench.

© asszongya'hogy

(#9306) AtHoS válasza Szinyák (#9298) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valamit Te félrenéztél, mert pont, hogy a legnagyobb stressz eléréshez CSAK az FPU-t kell bent hagyni és az összes többit kikapcsolni

[link]
If you want to check whether the PC or some of its parts tend to overheat, it is enough to tick the “Stress FPU” checkbox only, which tortures the floating-point execution unit of the CPU, putting the processor under extreme load. This is the way to make the chip get really hot.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9307) Szinyák válasza AtHoS (#9306) üzenetére


Szinyák
őstag

Igazad van, nem olvastam utána jobban ki is próbáltam jobban fűti tényleg ... :R

Szinyák

(#9308) bozsgabo válasza Szinyák (#9307) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Na akkor megsem becsapos a kepem? :)

(#9309) AtHoS válasza bozsgabo (#9308) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A kép amiatt becsapós, hogy nem látszik rajta közvetlenül a magok hőmérséklete. Ez pedig azért lenne fontos, mert azok alapján throttlingol. Ami CPU hőfok a képen látszik a ventilátor(ok) vezérléséhez használható fel.

Ahogy nézegettem különböző infóprogik screenshot-jait az alap CPU hőfokhoz képest 10...15 fokkal magasabb hőfokúak is lehetnek a magok. Viszont ez már a maximális eltérés közelében lévő érték, szóval rosszabb esetben 50+15=65 is jónak számít maghőfok esetében a képed alapján :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9310) kistocso válasza kislaki92 (#9267) üzenetére


kistocso
tag

szia.
nekem 100% terhelésen ilyen.
valami nem oké ott

A gyorsabb ügyintézés miatt keress telefonon: 06703106312

(#9311) bozsgabo


bozsgabo
csendes tag

Akkor ez így megfelel, Uraim? :)

(#9312) Erdei88


Erdei88
veterán

A CPU package és a CPU Core között mekkora hőmérsékletben különbség van?
Bclk tuningnál csak a package-et tudom monitorozni, abból tudnék következtetni a cpu core-ra

(#9313) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ezt a "CPU Installation Tool"-t, használja itt valaki fontos ezt betenni a procihoz?Én nem tettem be,mert olvastam hogy okozhat gondot,nem gond ha nem használom?
Köszi előre is a válaszokat!
:R

[ Szerkesztve ]

(#9314) slick-adam válasza ScomComputer (#9313) üzenetére


slick-adam
aktív tag

asse tom mi az.
a kis erösitö keret skylake procikhoz? olyasmit kaptam procihütöhöz

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9315) ScomComputer válasza slick-adam (#9314) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen olyasmi,távtartó keret,hogy ne sérüljön a proci alatti érintkező a túlzott nyomástól, de ahogy olvasom okozhat érintkezési gondokat.

:R

[ Szerkesztve ]

(#9316) Erdei88 válasza ScomComputer (#9313) üzenetére


Erdei88
veterán

Megvásárlás ót használom, 6600k és 6700 is hibátlanul megy vele. Semmi problémát nem okozott nálam

(#9317) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy az összefoglalóban olvastam a következőt:

Enhanced Turbo vagy Multicore Enhancement: Nem "K" jelzésű CPU-k esetén van értelme használni, a funkció bekapcsolása esetén a CPU a minden magja a gyárilag megadott max turbo órajelen képes üzemelni akkor is, ha minden mag terhelve van.

Ez a funkció minden chipset-es alap esetén működik? Mert nekem van egy I7 6700-as és hozzá egy Asrock B150M Pro4.

Illetve a cpu és memória(Kingston Fury DDR4 2133mhz) beállításoknál külön a gyári alapértelmezett beállításokon kívül kell-e vagy érdemes-e változtatni bármin is?

Köszönöm! :R

(#9318) Szinyák válasza ScomComputer (#9313) üzenetére


Szinyák
őstag

Szia,

Egy nagy baromságnak tartom, igen sok v.kinek külf forumokon is érintkezési anomáliákat csinált ...
Én e nélkül használom , ha vki túlságoson lehúzza ész nélkül a csavarokat akkor szerintem ez semmit se véd ugyan úgy sérülni fog ....

Régebbi konfigokhoz nem volt ilyen és gond nélkül mennek ...

Szinyák

(#9319) MiklosSaS válasza Szinyák (#9318) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Régebbi cuccoknál nem volt "nyak-spórolás" és 14 nm

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9320) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Köszönöm mindenki válaszát....még lenne itt egy kérdés az aida64 szerint a cpu h.fok amit a lap mér terheléskor(terhelés alatt-load) felugrik 60 fokra utána szép lassan csökken 50-54 fokra ez miért van,mert a 4790K-nál nem tapasztaltam ilyet és ott is ranger lapom volt...
Köszi...
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#9321) slick-adam válasza ScomComputer (#9320) üzenetére


slick-adam
aktív tag

megnezem, de nem igazan ertem.

mikor ugrik fel? amikor inditod a stressztesztet? es mi van kipipalva a teszthez?
tehat a CPU hömerseklet erdekel, nem az egyes magoke?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9322) ScomComputer válasza slick-adam (#9321) üzenetére


ScomComputer
veterán

Teljesen mindegy mit indítok...legyen az teszt vagy akár a firefox böngésző, felugraik 60fokra és szép lassan visszaáll valami alacsony fokra...
Köszi előre is..
:R

(#9323) #Morcosmedve válasza ScomComputer (#9322) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hűtésed nem ugrik semmit ennyi pillanatnyi terhelésre, ezért van. Aztán a maghő lemegy szépen.

© asszongya'hogy

(#9324) ScomComputer válasza #Morcosmedve (#9323) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi... de nekem olyan kéne ami ugrik.... :DDD

(#9325) #Morcosmedve válasza ScomComputer (#9324) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Soknak tűnik talán, hogy ekkora az ugrás, de ha jobban terheled, hosszab ideig, akkor sem forgatja meg a vizet vagy a ventilatort? Venti/pumpa szabalyozast allitsad at, ha zavar, nincs igazan jelentosege, ha visszaall rovid idon belul.

Nem nezegetted grafikonnal?

© asszongya'hogy

(#9326) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!
Tudom nem 100%-ban ide vágó kérdés, de külön CPU hűtőkkel foglalkozó topicot nem találtam, ezért előre is elnézést kérek.
Közületek valaki szerelt már fel Arctic Freezer i32 CO-t? Ma jött meg az enyém és egy i5-6600-ra szereltem fel a stock cooler helyett. A csavaroknál gondban voltam, hogy meddig szabad húzni őket. Ezeket károsan túl lehet húzni? Először jobban meghúztam a csavarokat majd picit lazábbra vettem őket, mert 2 csavarnál is hallottam egy hangos kattanó hangot. Ez normális? Arra gondoltam, hogy az alaplap hátoldalán lévő műanyagba (backplate)beágyazott anyák (amik kb. 1-2 mm-re kifele állnak a műanyagból) pattantak bele az alaplapba.
Kérlek nyugtassatok meg, hogy nem rontottam el semmit és nem vágtam haza semmit... :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#9327) slick-adam válasza Crvsh3R (#9326) üzenetére


slick-adam
aktív tag

addig tekerd amig meg nem all!

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9328) slick-adam válasza ScomComputer (#9322) üzenetére


slick-adam
aktív tag

termeszetesen ugrik, hisz szamolnia kell. nem 60-ig, de hat miert is kene nalam is 60-ig ugrania. nem ugyanaz a konfigunk.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9329) kistocso válasza Crvsh3R (#9326) üzenetére


kistocso
tag

érzéssel húzd meg de rendesen.
azért ezt rendelted hogy a magas profilú ram ne érjen bele a hűtőbe?
mert akkor jól tetted.

A gyorsabb ügyintézés miatt keress telefonon: 06703106312

(#9330) #Morcosmedve válasza Crvsh3R (#9326) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem magaban a femek feszulese miatt, esetleg a hatlap feszulese miatt pattant valami, ami elcsuszas.

Az szinte biztos, hogy tokig nem kell becsavarni szerintem a csavarokat! Érzéssel, mert a facsavart se tekered afyon, mert elpattan a fa.

Szedd le a hűtőt, nézd át, majd ha minden OK, alkohollal femtisztara takaritsd le a proci es a huto feluletet, biztonsag kedveert vedd ki a procit es nezd meg az alaplapi lábakat, hogy rednben vannak e...
Utana proci vissza, max felborsonyi pasztat kenj a kozepere a CPU-nak, nyomd ra a hutot (igy elegyengetve a pasztat), majd arányosan, keresztbe, csavargassad befele a huto rogzito csavarokat és amikor mar oldalra sem igen forog/ semmere se mozog, plusz picit lefele hajlik a csavarozott resz a hutorol, akkor nem kell tovabb "kuzdeni", tuti jo.

Szét tekerni mint az állat semmire sem jó. Azert nezd meg a hőfokokat, habar azokat egy kitesztelt feszultseggel is tudod csokkenteni, biztosan sokat ad az alaplap a procinak default beallitasokon is.

Ne adj isten vmi elpattant, akkor ugyse kapcsol be a gep.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9331) Crvsh3R válasza #Morcosmedve (#9330) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi! A gép maga megy, most is arról írok. Csak zavart az a két pattanás. A videóban olyan könnyen feltették a procihűtőt, nálam meg asszony is kellett hozzá, de így is vesződtünk vele fél órát legalább. A backplate nem akart megtapadni az alaplap hátulján lévő fémen, kézzel kellett vakon belejátszani a csavarokat. Most játék alatt max. 56 C fokig ment fel a hőfok a stock cooler 71 C fokával szemben. Így is van értelme szétszedni és ránézni? Pattanásnál a backplate-ből kiálló anyákra gondoltam, hogy belepattantak az alaplap átmenő furataiba, gondolom azért csak nem a proci vagy a lap pattant, gondolom akkor a gép sem menne.

@kistocso
Előző gépeimben is Arctic hűtők voltak, nekem ez a gyártó bevált. Egyébként igen, a RAM-ok miatt választottam pont ezt a hűtőt és a műanyag backplate miatt. Nem bízom a fém backplate-ekben, nehogy rongálják az alaplapot. Viszont a stock cooler felfüggesztése azért jobban tetszik, ott nem kellett játszani csavarokkal, no meg azzal, hogy mennyire húzd meg.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#9332) #Morcosmedve válasza Crvsh3R (#9331) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha igy ok, akkor hagyjad, ügyesek voltatok valamire csak jó az asszony is :D!
Nem mondanam hűvosnek, de ez ennyit tud. Esetleg, mint irtam, a feszultsegek beallitasaval tudnal "hűteni" a procin, de nem let kérdes. :)

Kell a rutin, en felteszem neked 5 perc alatt backplate ragaszto nelkul, álló házban... és jól! :) H110-em se jobb felrakás szempontból, de nem is az első hűtő amit felteszek.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9333) kistocso válasza Crvsh3R (#9331) üzenetére


kistocso
tag

nekem így van fent mert i30 CO-m van kingston hiperX predator-ral
szükség törvényt bont!

A gyorsabb ügyintézés miatt keress telefonon: 06703106312

(#9334) kistocso válasza Crvsh3R (#9331) üzenetére


kistocso
tag

A gyorsabb ügyintézés miatt keress telefonon: 06703106312

(#9335) CptAdamica válasza CptAdamica (#8946) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ebben valaki tudna segíteni? :)

Megyen!

(#9336) #Morcosmedve válasza CptAdamica (#9335) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sokat fog dobni. Simához képest biztosan hozható 500-600-700Mhz minden magra pluszban, ami nem rossz.

NonK 6700-at is tuningolhatsz, ott a 4,4GHz reális, így olyan ~200Mhz a különbség... viszont olyan lap kell, ami tudja, nemrégen volt kitárgyalva (éppen Asus lapnál),hogy mik a hátrányai/előnyei, de egy belépőbb Z170 ASRock is tudja. :K

Jó hűtés azért nem árt hozzá, meg kis OC tudás, de a lehetőség adott.

© asszongya'hogy

(#9337) CptAdamica válasza #Morcosmedve (#9336) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm a választ. :)

Jelenleg ez a platform van tervben:
- i7 6700
- Asus Maximus VIII Ranger
- HyperX DDR4 2133MHz CL13
- Be Quiet! Shadow rock slim

Szerinted megfelelő párosítás? :)

Megyen!

(#9338) #Morcosmedve válasza CptAdamica (#9337) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Megfelelő, de szerintem 2666-2800-as RAM-okat vegyél legalább, minél kisebb CL-el.

Erdei88 tud segíteni neked a BCLK OC-ban.

© asszongya'hogy

(#9339) Erdei88 válasza #Morcosmedve (#9338) üzenetére


Erdei88
veterán

Tud, de nem privátban. Felelősséget pedig nem vállal! :D

(#9340) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#9339) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nyilván és azon túl, amit linkeltünk, hiszen azokban benne van minden (+összefoglaló alapnak).

© asszongya'hogy

(#9341) CptAdamica válasza #Morcosmedve (#9338) üzenetére


CptAdamica
veterán

A 2666-2800-as memóriák mehetnek az i7 6700 non k mellé? :) Mennyi macera őket beállítani, hogy ezen a frekvencián menjenek? :)

Megyen!

(#9342) Erdei88 válasza CptAdamica (#9341) üzenetére


Erdei88
veterán

Az XMP-t beállítod és kész is. Az én 3000Mhz-es memóriáim is mennek hibátlanul.
Ameddig a lapod támogatja addig válogathatsz

[ Szerkesztve ]

(#9343) #Morcosmedve válasza CptAdamica (#9341) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Semennyire sem bonyolult, de ennél sokkal nagyobb nem ajánlott nonK tuning mellé első körben.
Én leginkább a 2800CL14-3000CL15-öt ajánlom, jobban lehet osztani, mivel a BCLK-val tolni fogja annak is az órajelét.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9344) CptAdamica válasza #Morcosmedve (#9343) üzenetére


CptAdamica
veterán

Erdei88, hpeter10 Köszönöm. :)

Megyen!

(#9345) Erdei88 válasza #Morcosmedve (#9343) üzenetére


Erdei88
veterán

Én most 4250-re (125x34) állítottam be a procit, így a ramok is 3000Mhz-en mennek és 1.22V elég neki

(#9346) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Ebben valaki tudna esetleg segíteni?

Köszönöm!

(#9347) Szinyák válasza kistocso (#9334) üzenetére


Szinyák
őstag

Kép alapján 4.2ghz.-hez a feszt lejebb viheted nyugodtan 1.28-1.296v az sok neki .

1.17-1.2v tudnia kellene a hőfokok is lejjebb fognak kúszni ..

Szinyák

(#9348) kistocso válasza Szinyák (#9347) üzenetére


kistocso
tag

5-6 fokkal ment lejjebb
képet nem tudok felrakni mert tele van

A gyorsabb ügyintézés miatt keress telefonon: 06703106312

(#9349) Dojcs válasza kistocso (#9348) üzenetére


Dojcs
tag

Bepróbálkozhatsz 1.1V-al is. Ha szerencsés darabot fogták ki, akkor vinni fogja. Ki kell próbálni.

(#9350) dni válasza Apollyon (#8108) üzenetére


dni
őstag

Sziasztok,

egy kisméretű mini itx házba építem új konfigom és nem nem tudom, hogy az alábbi procik közül melyiket volna érdemes választani átlagos felhasználásra. Böngészés, képek kezelése, videólejátszás, stb Általában ezek párhuzamosan futnak és szeretem, ha pattogós a rendszer, és relative hosszú távra tervezek. Előreláthatólag egy Alpenföhn Silvretta fogja hűteni remélhetőleg néma csendben. :)

INTEL CORE i3 6100T 3.20GHz 3MB 35W!!! BOX s1151 33.990Ft
INTEL CORE i3 6100 3.70GHz 3MB OEM s1151 27.990Ft
INTEL CORE i5 6500T 2.50@3.10GHz 6MB 35W! 41.990Ft

Van valakinek személyes tapasztalata a 6500t-ről? Neten nem igazán találtam tesztet, és nincs tapasztalatom, hogy a 10w fogyasztás külömbség mennyire fog számítani egy kis itx kuckóban.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.