Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) kistocso válasza Dojcs (#9349) üzenetére


kistocso
tag

viszi.
szerintem szerencsés darab hatalmas tuning potenciával. :DD :DD :DD :DD :DD

A gyorsabb ügyintézés miatt keress telefonon: 06703106312

(#9352) Apollyon válasza dni (#9350) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hi!

Nekem egyelőre dvga nélkül egy Xigmatek Eris házban van gyári hűtéssel egy 6500T. Linux és win10 alatt is idle 35 fok körül van 28 fokos szobában, terhelve olyan 50-55 fok gyári hűtővel, de egyelőre még csak UT3-at próbáltam ki, olyan programokat amiket itt nyomtok nem.

Itt van egy teszt 6500T-vel [link]

Eredetileg én is i3-at szerettem volna, de ez az i5 sokkal jobb vétel, szerintem érdemesebb ezt venni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9353) dni válasza dni (#9350) üzenetére


dni
őstag

Talàltam egy 6100t vs 6500t jellegű összehasonlítást:
[Performance Metrics - II - MSI Cubi 2 Plus vPro Skylake mini-STX PC Review]

Mod: @Iscariah
Köszi, akkor én is az i5re megyek rá.

[ Szerkesztve ]

(#9354) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

H170 es laphoz egy i3 6320 mellé milyen ddr4 et rakjak? elég az alap 2133 vagy érdemes feljebb menni ?

(#9355) Erdei88 válasza degec (#9354) üzenetére


Erdei88
veterán

Vehetsz nyugodtan gyorsabb, 2400/2666Mhz-es ramot is. Pár ezer forinttal kerülnek csak többe

(#9356) #Morcosmedve válasza degec (#9354) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Vehetsz, ha kb. ugyan annyi, de csak Z170-ben tudod 2133-nál gyorsabban járatni.

© asszongya'hogy

(#9357) degec válasza #Morcosmedve (#9356) üzenetére


degec
senior tag

persze persze azt vágom.. maradunk 2666nál.. az úgy is olyan klassz szám :D

(#9358) Szinyák válasza kistocso (#9348) üzenetére


Szinyák
őstag

az is sokat jelent több mint a semmi :) jaja ahogy Dojcs kolléga is írta mehet lejjebb is a fesz akkor , kiteszteled addig amíg nem fagy bele ... ha belefagy akkor rá tolsz egy picit ennyi ...

(#9349) Dojcs : Látom te is 4,4.-en használod a 6700k.-t pontosan 1,2v tudja vagy valamennyivel többet kap ? Illetve a a pöttöm Arctic Freezer 7 hogy bírja .
Nekem full terhelésen azért 1.232v kell neki mert alatta fagyna ...

Tudnál dobni egy 10körös IBT tesztet vagy Prime95 ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#9359) Dojcs válasza Szinyák (#9358) üzenetére


Dojcs
tag

Szia.

Biosban fix 1.2V-ra van állítva, llc6-al. Terhelésre sem megy feljebb, eddig stabil. IBT lefutott, mással nem próbáltam csak játékkal. IBT alatt, ha jól emlékszem 70 valahány foknál megállt.

Elég szellős a ház, 3*140mm illetve a tetején 3*120mm legkavarók vannak, így elegendő ez a hűtés is. Az épített vízig legalábbis kibírom vele. :)

Persze, lefuttatom Neked, de erre max holnap tudok sort keríteni :)

Végig olvastam a topicot, teszek fel majd én is képeket a rendszerről, meg csinálok tesztet is.

kistocso, örömmel látom, hogy megy. Már csak ki kell tesztelni, hogy stabil-e? :)

[ Szerkesztve ]

(#9360) warcat


warcat
veterán

Úgy érzem most sikerült egy jó procit kifognom,pöccre indult Asus Hero VIII lapban 1.35/4.6 GHz-en,ezt adaptív fesz mellett levittem 1.31-re, innentől kezdve meg elég is,nem kísérletezek tovább,fogyasztásban,hőtermelésben ez bőven sweet spot.

Tegnap leteszteltem már x264 Stability + Realbench kombóval, azóta becsúszott pár óra multi is,ez bizony stabilnak tűnik (legalábbis átlagos használatra) szóval örülünk Vincent.
Minden teszteredmény ellenére számomra meglepően sokat hozott a 3770k@4.5 képest pl egy WoW-ban (híresen CPU függő de mégis).

EA: It's in the crate!

(#9361) Szinyák válasza Dojcs (#9359) üzenetére


Szinyák
őstag

értem , akkor viszonylag jó chipet fogtál ki . Én is LLC6 használom, mert így egyenletes a vcore terhelve .
1.232v üzem biztos LINX alatt néha beugrik 1.248v

Vízzel ezen az órajelen/feszen nekem is ~75-78 fok IBT alatt

Szinyák

(#9362) Dojcs válasza Szinyák (#9361) üzenetére


Dojcs
tag

Majd szeptember körül kiderül mit tud épített vízzel.
Ezzel a hűtővel nem merek feljebb menni. Lehet magasabb órajelen már rosszabbul skálázódik a feszültség.

L603F412 a batch szám, nem tudom mond- e valamit :D

(#9363) Szinyák válasza Dojcs (#9362) üzenetére


Szinyák
őstag

Igen már 4,5 hez általában 1,28- 1,312 kell neki 4,6 -1,35 v stb..
Nekem az SR2BR van neked akkor elvileg : SR2L0 az SGX..-el támogatott .

Épített víz .-az ütős csak elég komoly az ára is ha minőségit akar az ember. nem lehet összehasonlítani a játékvízzel ...

Köszi előre is képeket , HWINFO menjen alatta majd ..

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#9364) #Morcosmedve válasza Szinyák (#9363) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem az L6-al kezdődőek már mind az SGX támogatottak, de azért érdemes megnézni a procit/dobozt.

© asszongya'hogy

(#9365) Szinyák válasza #Morcosmedve (#9364) üzenetére


Szinyák
őstag

igen én is így tudom , de semmi jelentősége abból is vannak jók, gyengébbek szerintem ... Én még a megjelenéskor rá csaptam erre a konfigra ..

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#9366) Dojcs válasza Szinyák (#9363) üzenetére


Dojcs
tag

Igen, sajnos húzós lesz, de egyszer kell megvenni a jót és tovább lehet vinni szerencsésebb esetben. Enni meg nem kér.

Rendben. Holnap délután jelentkezem a teszttel, ha nem jön közbe valami.

(#9368) slick-adam


slick-adam
aktív tag

ide is beteszem (sorry a fél-off-ért), mert itt indult a proci hömerseklet gondom es mert nyilvan vannak itt ASUS mobo tulajok. szoval:

megjött az ASUS Z170 Pro Gaming lapom az MSI Z170A Krait Gaming 3X helyett.
ugye az volt az ok a cserere, hogy az MSI-ben az egyik mag joval melegebb volt minden tesztben, mint a többi. ilyen 12-16 fokokrol van szo, 1 db i5 6600K es 2 db i7 6700K-val tesztelve. mindig ugyanaz a mag. szal nem egeszsegesen viselkedett.
na az ASUS-al nincs ilyen gond. bar nem ugy lett "jobb" mint remeltem. tehat nem a nagyon meleg mag lett olyan hüvös, mint a többi, hanem azok mentek fel az ö szintjere. lehet hulye vagyok, de ezzel meg mindig jobban fogok aludni.

NO DE! 2 dolog iszonyat zavar az ASUS-ban, ezekben kernem a segitsegeteket:
1. belövöm a CPU Core Voltage-t 1.24-re (ugy teszteltem korabban is), override / manual modban es rohadtul nem annyin ketyeg. MSI-ben beallitottam ennyire, akkor ennyivel ment. ugy tudom az LLC vagy micsoda szinttel lehet a vdroop-ot elsimitani, na de override modban?! LVL 4-en 1.24 ala megy, LVL 5-ön meg mar fele (Prime95-ben 1.264-en fut konkretan). lehet ez ellen tenni valamit? megis hogy OC-zzek ilyen körülmenyek között :F
2. chassis fan-ek nalam DC-ben mennek, de nincs UEFI-ben 100%-ban manualis beallitasi lehetöseg. eleve a minimum 50% (MSI-ben 40% volt) es nem lehet egyenes vonalra belöni, mert proci 70°C környeken 100%-ot eröltet. WTF?

term. a ma elerhetö legfrissebb BIOS-al.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9369) #Morcosmedve válasza slick-adam (#9368) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Annyi a valasz, hogy Asus lap nem ir ki kerek feszt. LLC5-ön hagyjad.

© asszongya'hogy

(#9370) slick-adam válasza #Morcosmedve (#9369) üzenetére


slick-adam
aktív tag

kesöbb majd adaptiv modban is LLC5? ugy is neztem pillanatra, na ugy mar 1.28-on jart 1.24 célhoz kepest.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9371) Szinyák válasza slick-adam (#9370) üzenetére


Szinyák
őstag

nekem az asus lapnál LLC6 működik jól amennyit beleállítok szinte annyit is kap full terhelésen (Linx, IBT stb , ott kap egy minimálissal többet ,de ez így jó hogy ne fagyon bele vagy crasheljen..

Szinyák

(#9372) #Morcosmedve válasza slick-adam (#9370) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, adott beálításhoz kell a megfelelő LLC-t belőni, de miért nem jó a fixfesz?

(#9371) Szinyák: Neki nem fix feszes!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9373) slick-adam válasza Szinyák (#9371) üzenetére


slick-adam
aktív tag

adaptivnal okes. override-ban, amikor tesztelnem hol stabil a rendszer pontosan... nem.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9374) slick-adam válasza #Morcosmedve (#9372) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"FIX" fesz? igy idezöjelben? :D mert szeretnem ha kevesebbet fogyasztana a masina, ha nincs terhelve.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9375) #Morcosmedve válasza slick-adam (#9374) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Evi 200-500Ft?! :D

© asszongya'hogy

(#9376) Erdei88 válasza slick-adam (#9374) üzenetére


Erdei88
veterán

A bclk tuning miatt nálam ki kellett kapcsolni az összes energiatakarékos funkciót. Alap órajelen, default beállítás idle a komplett gép konnektorból 66W-at evett, tuningolva 4250Mhz-en ez 75W-ra nőtt.

(#9377) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#9376) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen... lehet túloztam és annyiba se kerül, cserében stabilabb, gyorsabb. :)

© asszongya'hogy

(#9378) slick-adam válasza #Morcosmedve (#9375) üzenetére


slick-adam
aktív tag

es a fix ca. 1.24-1.26V mennyiben befolyasolja a proci ellettartamat? tenyleg a (igazad van) "sporolas" volt a szempont, de ha leszarom es hagyom fixen, jo lenne tudni, hogy artok-e vele.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9379) #Morcosmedve válasza slick-adam (#9378) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Semmiben. Be kell állítani egy "asus" feszre az adott tartományban, manuálisan, mellé az LLC-t. Lehet kevesebb is elég mint ugráló fesz esetén.

© asszongya'hogy

(#9380) slick-adam


slick-adam
aktív tag

ejjj amugy most hogy kiegyenlitodtek a hömersekletek (sajnos felfele), igy a max ertek is jocskan felkuszott stresszteszt alatt hasonlo vcore-al.
prime95 1344 tesztben MSI lapban az a bizonyos mag 72-ig ment fel, többi 60-62.
na most az ASUS-ban szepen mind 74-76. jájjj, pedig mar unom ezt a bütykölest.:D

meg mindig nem ertem a korabban berakott merest (nem tudom mar nevröl ki volt). i5 6600K 4.4-en enyemhez hasonlo vcore-al (1.25 körül) AIDA64 több oranyi FPU teszt vmi olcso Artic hütövel 50 fokon megallt neki...
nekem ezek a fent irt ertekek Noctua NH-C14S-el szulettek, de par orara volt bent egy böhöm NH-D14 is, az is csak 70-72 foknal allitotta meg a magokat (ASUS). 15 percnyi teszt alatt. jol szellözö hazban. es ma meleg sincs a szobaban.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9381) #Morcosmedve válasza slick-adam (#9380) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Vlszg az a valos, meg lehet tobb feszt vesz fel.

© asszongya'hogy

(#9382) AtHoS válasza slick-adam (#9380) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Erre gondolsz? [link]

Alaplapi márkák között hőfokokban erős eltérések lehetnek alá-fölé mérésben.
A nálad volt MSI lapnál, ha az az egy mag nem bukott volna ki, akkor most is gyönyörködnél a jó hűvös processzorú rendszeredben.

A kérdés az, hogy melyik lap mutat valóshoz közelebbi értéket :DDD

read-only mode on the forum

(#9383) slick-adam válasza AtHoS (#9382) üzenetére


slick-adam
aktív tag

lehetseges egyaltalan, hogy a proci altal mert ertekeket (mert ugye ö meri a magokat) szarul mutatja az alaplap?

irtad, hogy lehet elteres gyartok között. de ha az MSI hüvösebb magjait vennenk alapul, akkor az ca. 12 fok elteres lenne "ugyanolyan" OC beallitasok mellett ket gyarto kozott. ugyhogy inkabb abbol indulok ki, hogy az az egy mag volt jol mutatva az MSI-ben es a többi hibasan. akkor csak 3-4 fok lenne a ket lap között. hihetöbb.

na de most visszaraktam az NH-D14-est. ez megis megallitja 69-70 foknal, ugy tunik.:)

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9384) AtHoS válasza slick-adam (#9383) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ugye ha azt vesszük alapul, hogy BIOS/UEFI-n keresztül jön az adat, ahol úgy módosít a gyártó ahogy akar.....bár nem vagyok szakértője a témának :B

read-only mode on the forum

(#9385) Dojcs válasza Szinyák (#9363) üzenetére


Dojcs
tag

Lefutattam a tesztet. Viszont hülye voltam, mert most tűnt fel, hogy LLC5 van beállítva így a terhelés alatti fesz alacsonyabb, mint az idl :D
Majd beállítgatom szépen :)

(#9386) slick-adam válasza Dojcs (#9385) üzenetére


slick-adam
aktív tag

aaa, nalad is "szep" a Core #3 60 fok max vs Core #1 73 fok max diffi.

milyen alaplap?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9387) Dojcs válasza slick-adam (#9386) üzenetére


Dojcs
tag

Asus Sbaertooth Z170

Igen, néztem én is. Érdekes.

(#9388) slick-adam válasza Dojcs (#9387) üzenetére


slick-adam
aktív tag

pedig az jo kis alaplap. nalam meg ra lehetett fogni a "gagyi" MSI-re es megoldotta a belepö szintü gamer ASUS. hmm-hmm

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9389) Dojcs válasza slick-adam (#9388) üzenetére


Dojcs
tag

Nem tudom, hogy van-e összefüggés az alaplap típusa és a maghőmérsékletek közt :D

(#9390) zzeN


zzeN
aktív tag

Üdv!

Teljesen kezdőként próbálnám húzni a 6700k-mat, egy kis segítség elkellen. Manuálban 4.5-ön Vcore 1,29/1.3-ra állítva asztalon random felugrál 4.5-ig, felpörög a venti egy másodpercre, a fesz pedig egészen felmegy 1.36-ig is. Bios-ban step down van bekapcsolva, LLC-t 4-re tettem, mást azt hiszem nem állítottam. Pár tippet tudnátok adni? :F

A lap asus z170 pro.

[ Szerkesztve ]

(#9391) slick-adam válasza Dojcs (#9389) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nalam bizonyitottan volt, ha olvastad a kommentjeimet.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9392) darkhorse válasza Dojcs (#9389) üzenetére


darkhorse
tag

Nincs. Maghőmérsékleteket közvetlenül a CPU-ból lehet kiolvasni. Szóval ha pl ugyanazt a feszültséget kapja mindkét lapban, és ugyanúgy sikerül feltenni a hűtést is mindkét esetben akkor nem lehet eltérés.

#9391 ott valami más magyarázata kell hogy legyen a dolognak.

(#9393) Dojcs válasza slick-adam (#9391) üzenetére


Dojcs
tag

Lehet, hogy a foglalattal nem stimmelt valami, emiatt ferdén volt bent a proci(pár század mm eltérés) és így a hűtő sem feküdt fel rá rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#9394) M^xx


M^xx
aktív tag

Tudtok olyan tesztet ami hasonlóan terheli a processzort mint egy multiplayer játék? Érdekelne, hogy a 3930K-m egy 6700K-val szenben előrelépés lenne-e kb 70 slotos szerveren melyik hogyan viselkedne egy GTX 1070 mellett. A tesztek nagy része single playerben szokott menni ahol a proci nem igazán van terhelve.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#9395) Szinyák válasza slick-adam (#9383) üzenetére


Szinyák
őstag

melyik verzio prime95 ? 1344k-1344k ?

Mag hőmérsékletek nekem 3-4 fok a difi max aszem ..

(#9385) Dojcs Igen nekem is a Z170A LLC5.-ben idle magasabb a vcore mint full load.-ban
LLC6 ott stabil a fesz loadban minimálisat rápakol ...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#9396) slick-adam válasza Szinyák (#9395) üzenetére


slick-adam
aktív tag

26.6, de semmi köze nem volt a problemahoz.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9397) Szinyák válasza Dojcs (#9385) üzenetére


Szinyák
őstag

Most nézem , CPU-Z nem ír core voltaget :F

Szinyák

(#9398) Dojcs válasza Szinyák (#9397) üzenetére


Dojcs
tag

Kikapcsoltam, hogy a proci ne kommunikáljon a vrm-el. Azóta nem írja ki :D

[ Szerkesztve ]

(#9399) Maotun


Maotun
őstag

Sziasztok!
Nyár van és meleg ezért a hűtéssel kapcsolatba kérdeznék
játék közben PCH core 56-59 c :F
cpu 44 c legmelegebb maghő 56 c
alaplap 40 c
memória 45 c
vga 73 c
ssd 51 c
szóval szerintem rendbe van de pch core (déli hid?) nem sok picit?

(#9400) #41133696 válasza #41133696 (#9221) üzenetére


#41133696
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.