Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) slick-adam válasza bozsgabo (#9248) üzenetére


slick-adam
aktív tag

wow! nagyon jo ertekek.
lasd alabbi kommentemet + nekem is ket venti kavarja befele a levegöt (+2 ki). valamit jol csinalsz. feltetted egyaltalan a haz oldalat? :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9252) bozsgabo válasza slick-adam (#9251) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Fent van biza! :)
Szerintem éjjel nyomok egy GPU stress tesztet... valamiért újraindul a masina :/

(#9254) AtHoS válasza slick-adam (#9251) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A berakott képen nincsenek rajta a magok hőfokai, ami akár ~15 fokkal is magasabb lehet a képen látható CPU hőfoktól, bár ettől függetlenül jó az 50 fok CPU-ra, viszont a Statistics fülön sokkal hasznosabb infókat lehet berakni kijelzésre

read-only mode on the forum

(#9255) deadwing


deadwing
addikt

No én is áteveztem ide :)
4.6GHz 1.25V-on az átlagosnak számít?
IBT-t még nem futtattam, vacakul raktam fel a blokkot, holnap korrigálom. CB alatt 60 fok peak.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#9256) slick-adam válasza deadwing (#9255) üzenetére


slick-adam
aktív tag

inkabb a 4.4 annyin

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9257) deadwing válasza slick-adam (#9256) üzenetére


deadwing
addikt

Na, mégis 1.3V lett belőle. Prime elhasalt 1.25-ön.
26.6-al néztem, amit javasoltatok, egyelőre stabil, holnap még nyomkodok rajta egy kicsit, lehet.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#9258) jocee777


jocee777
csendes tag

Üdv!
Az I5 prociban lévő gpu (Intel HD Graphics 530) kooperál a pcie videókarival? Azt tudom, hogy az AMD-nél működik ez a kombó.
Thx

Eskü nagyon adja a sok meglepődő arc ahogy felszínre hatol a felismerés, hogy a villamossinen egy villamos jön!

(#9259) slick-adam válasza deadwing (#9257) üzenetére


slick-adam
aktív tag

hagyd azert futni a blend-et is utana!
nekem a minap 8 ora utan kresselt a gep, de ugy, hogy meg BSOD se volt. csak beeeeeng, kikapcs.
a 1344 csak egy gyors teszt, de nem garancia semmire.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9260) Erdei88


Erdei88
veterán

A napokban megleptem magam egy i7-6700-al. BCLK tuning lehetséges még? Maximus VIII Ranger-höz szükséges külön bios?

(#9261) bozsgabo válasza bozsgabo (#9245) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Na... Jobb ötletem nem volt, mint mindent visszaállítani alapértelmezettre... Ha így is újraindul a gép magától, akkor lehet, hogy a VGA-val lesz a gond? Elvileg a tápegységnek bírnia kellene... nem hinném, hogy használatban lenne a 750 W :D Be merném kockáztatni, hogy 600W táp is elég lenne ehhez a confighoz...

(#9262) core i7 válasza bozsgabo (#9261) üzenetére


core i7
addikt

600Watt is elég simán

(#9263) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#9260) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Unofficial BIOS-al a legkönnyebb. :)

© asszongya'hogy

(#9264) Erdei88 válasza #Morcosmedve (#9263) üzenetére


Erdei88
veterán

Ebben is tiltva van az igp, és nem mennek a C-Statek?

(#9265) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#9264) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Itt egy guide (és egy másik BIOS alul), fel van sorolva, hogy mik a hátrányok...szerintem ezek mindig érvényben vannak, pontosabben ezek nélkül nem akar majd menni.

© asszongya'hogy

(#9266) Erdei88 válasza #Morcosmedve (#9265) üzenetére


Erdei88
veterán

Köszi! Már szalad is 4.4Ghz-en! :R

(#9267) kislaki92


kislaki92
senior tag

Halihó ! egy picit aggódok a procim hőfoka miatt ! alapjáraton ilyen ! Igaz atom meleg van ! meg van ,hogy ilyen 10 fokokat ugrik másodpercek alatt ! Ház oldala leszedve ! Pasztázás rendben ! Hűtő nem gyári jó hűtő!Alapból a biosban 44 fokot mutat!
Vagy ez a skylake alapból ilyen ?
Ez egy i 7 6700-k tipusú processzor !

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#9268) Erdei88 válasza kislaki92 (#9267) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem szabadna ilyen soknak lennie. Biztos hogy jól raktad fel a hűtőt?
Ha megfogad lehet érezni, hogy a cpu átadja a hőt?

(#9269) deadwing válasza kislaki92 (#9267) üzenetére


deadwing
addikt

Valami hajtja azt a procit a háttérben.
Biosban nekem is 45 fokos, de win desptopon csak 26-27.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#9270) kislaki92


kislaki92
senior tag

elvileg jól van felrakva ! hát most igy alapjáraton annyira nem érezni.magasabb hőfokon érezni.de most is 44-45 fok.
ez a hűtő: https://ipon.hu/webshop/product/coolermaster_hyper_212x_rr_212x_17pk_r1/1354863
viszont speed fan ezt mutatja :

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#9271) Erdei88 válasza kislaki92 (#9270) üzenetére


Erdei88
veterán

A háttérben bem fut valami? HWInfot töltsd le, azzal meg tudsz nézni egy csomó mindent

(#9272) slick-adam


slick-adam
aktív tag

remlik, hogy volt szo MSI alaplapokrol, hogy nem a legjobbak OC-re, vagy valami ilyesmi.
szerdan erkezik egy uj i7 6700K peldany, ha azzal is jelen lesz (nagy valoszinuseggel igen) meg a problema, hogy az #1-es mag joval melegebb, mint a többi, akkor leszukitettem a hibat a mainboard-ra (lasd alairas). 3 procit ugyanolyan szar pasztazassal nem hiszem, hogy könnyü lenne kifogni...
bar az OC resz lenyegtelen, mert anelkul is megvan a difi.

szoval elkezdtem nezegetni alaplapokat. ASUS-ok erdekelnenek leginkabb (korabban is mindig az volt, csak most MSI-t vettem a cashback akcio miatt, amit mar eleve buktam a 6600K -> 6700K valtas miatt...). olyan 180 €-ig.

neztem Z170-A-t, Z170-PRO-t es Z170 GAMING PRO-t. van itt ASUS tulaj, aki rendelkezik ezek közül valamelyikkel vagy hasonloval? a jo minoseg es egy könnyed 4.4 GHz OC, amit szeretnek, semmi mast. ill. hogy legyen minimum egy DVI csati a lapon (maximus-okon ugy latom nincs egyiken se ilyesmi)

tudom ez nem az a topik, de nincs dedikalt ASUS Z100-as topik es sima alaplapos topikban se fogok valaszt kapni ugy latom, szoval remelem nem gond, hogy itt kerdezem. ha mar ugyis erintett a 6700K es OC...

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9273) deadwing válasza Erdei88 (#9271) üzenetére


deadwing
addikt

Én ezt is rábízom az Afterburnerre :)

(#9272) slick-adam: Asrock Z170 Extreme4, illetve Extreme6 - nekem ez van, meg van szórva VRM fázissal rendesen, tuningban eddig nincs okom panaszra.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#9274) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek egy BIOS beállítása részletesen leírva? (i5 6600k+corsair 3000Mhz cl 16 2x8gb + Hero lap)

Köszönöm! :)

(#9275) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#9266) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nincs mit! :)

(#9274) DJZoliboy: Összefoglaló... (memória dobozán lévő adatokkal beírva).

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9276) kislaki92 válasza Erdei88 (#9271) üzenetére


kislaki92
senior tag

nem tudom...nem nagyon látom,hogy futna valami olyan...
film+chrome fut a háttérben.

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#9277) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9134) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Megcsináltam:

Ha már kiszedtem a gépet, ki is takarítottam, szinte nem volt poros, látszik, hogy alig tekernek a ventik.
Procit is újra pasztáztam, de jó állapotban volt az egy éves...meglepetésemre MX-4. :D Így azzal kentem most is, MX-2 jobban szárad, azt érdemes évente.

© asszongya'hogy

(#9278) rambustibi válasza slick-adam (#9272) üzenetére


rambustibi
őstag

Asus Z170-Deluxe alaplappal rendelkezem. Nagyon felszerelt, megbízható és kinézetre is nagyon jó. Bátran ajánlom.
A tápellátása 20 fázisú.
Egy rövid ismertető:
[link]

Az Asrock márkát személy szerint nagy ívben kerülöm, mondjuk Asus-on kívül mindent kerülök :D

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#9279) deadwing válasza rambustibi (#9278) üzenetére


deadwing
addikt

Közel 100k-ért... LOL :)

12 fázis is bőven elég, az alatt már én is húzom a számat, de 20... szvsz felesleges.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#9280) #Morcosmedve válasza rambustibi (#9278) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mindig adott szériát kell nézni, most ASRock nagyon betalált Skylake-en.
Deluxe az deluxe, de továbbra sem a fázisok száma a legfontosabb, hanem a VRM minősége összeségében.
Illetve Hero (talán a Ranger) alatti lapok és nem ROG lapok BIOS-ban sokszor nem engednek annyi beállítást.

© asszongya'hogy

(#9281) slick-adam válasza deadwing (#9279) üzenetére


slick-adam
aktív tag

le tudnatok irni röviden, buta gyermek kompatibilisen miert jo a több fazis? es egyaltalan mit is csinal pontosan? hw-el sose foglalkoztam, bevallom.:)

pl az mit takar, ha egy ASUS Z170 Sabertooth S (TUF) laphoz 8+4 Phase-t irnak (10K-sakat)? miert nem 12?
egy ASUS Z170 Gaming Pro-hoz meg 10 Phase...

melyik a jobb? szamit, hogy a TUF lap "military" grade alkatreszeket hasznal?

jelenleg ott tartok, hogy a kettö közül vennem valamelyiket (HA kell... azert meg kiprobalom az uj CPU-t az MSI lapban, ami mellesleg 7 phase-es...). 150 ojró Gaming Pro, vagy 5 ev garis, elvileg "tank" stabil Sabertooth 200-ert... :F

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9282) #Morcosmedve válasza slick-adam (#9281) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

VRM-et szokták felosztani az egyenletesebb terheléseloszlás és feszültség finomítás/ellátás miatt. De maga a vezérlő is fontos, illetve a VRM után rakott kondezátorok szűrési/leválasztási/töltési képességei (mennyisége, minősége).

8+4 fázisú VRM:
8 fázis megy a CPU-nak, maradék 4 a memóriáknak (vezérlő sávoknak), így felosztva a VRM- et (minek 4 a memóriáknak, az egy jó kérdés).

Pro Gaming-nél szerintem 10 van a CPU-nak, a maradékot nem írták ki... de mint az alaplap választóban is írtam, itt is ezt a lapot ajánlanám vagy az ASRock Z170 Extreme 4-et.

TUF, military stb. mind marketing bullshit, az nem, hogy alapon beállítva 5 évet elmegy, de az OC-ja...nagyon rossz tapasztalatokat ébreszt bennem.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9283) deadwing válasza deadwing (#9257) üzenetére


deadwing
addikt

Nem tudom mi van ezzel a procival, azt hittem a hűtővel van a baj. Vizesblokk van rajta, políroztam, kipucoltam, újrakentem, a hőfok semmit se változott. Prime alatt 75 fok, 4.6-on. 1.3V mellett.
Azt vettem még észre, hogy 1.3V után kb 10 fokot felugrik, 1.2-n full rendben van.
BF4 alatt jelen esetben 60 fok.
Sztem így hagyom, nem is próbáltam meg a 4.8-at.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#9284) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9277) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Grat! :)

Véleményem szubjektív...

(#9285) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#9282) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg termeszetesen 8 kemeny magas minosegu fazis utcahosszal jobb mint 33 csili-vili duplazott olcso kategoria...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9286) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#9285) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez igaz, fentebb említettem is! :)

© asszongya'hogy

(#9287) kislaki92


kislaki92
senior tag

cpu voltage értékek (nem turbózott) mik? :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#9288) Callisto válasza deadwing (#9283) üzenetére


Callisto
őstag

VCIO és VCSA nem túl magasak? Nekem jelenleg 45 fok körül van játékban úgy, hogy helyi levegő 33 fok. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9289) kislaki92 válasza Callisto (#9288) üzenetére


kislaki92
senior tag

én épp a hűtéssel szenvedek.45-50 alapból... i7 6700 k...hűtő okés.pasztázás oké...nem tudom mi a gebasz

viszont mikor hűvüsebb volt pár hete..32 volt alapból... kb :D

apropó.a speed fan mennyire mutat pontos értéket?

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#9290) DJZoliboy válasza #Morcosmedve (#9275) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Úgy értem mi az a maximálisa Mhz beállítás a RAM-nak ami még stabil, és annak a beállításai kellenének. :) Köszi! :)

(#9291) Balu77


Balu77
őstag

No ebben segítsen nekem valaki. Adott egy maximus ranger lap + 6700K (átpasztázott). Ramok: corsair lp 3Ghz 2x8. Egész eddig 4,4-en ment szépen 1.3V-on. Melegedés max. 82 fok léggel prime95 alatt. Szépen stabilan megy már így vagy 2-3 hete. Tegnap óta viszont random kiresetel a gép. :F Kicsit visszavettem a ramból és a prociból is, de a jelenség ugyanaz. Windows dump file nincs, szóval ez amikor elkapja, akkor rendesen.
Ja és valaki fel tudna homályosítani, hogy a cpu north bridge freki hol állítható? Most 4,1-en hajtja a lap, de nem találtam meg hol kell. (lehet csak én vagyok vak, vagy láma :DDD )

izé

(#9292) Balu77 válasza Balu77 (#9291) üzenetére


Balu77
őstag

Pontosítok. Gép lekapcsol és egyből újraindul, szóval nem is sima reset. Terhelés nélkül is, tök random. Na erre gombot varrni... :F

izé

(#9293) deadwing válasza Balu77 (#9292) üzenetére


deadwing
addikt

"Kicsit visszavettem a ramból és a prociból is, de a jelenség ugyanaz."

Ilyenkor nem kicsit kéne visszavenni, hanem mindent defaultra. Szerintem.
Próbáld úgy, aztán ha jó, akkor apránként pakolni fel mindent.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#9294) #Morcosmedve válasza DJZoliboy (#9290) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez nem ilyen egyszerű. Próbáld meg 100-133MHz-enként emelni a memóriát, gyári idozitessel. Vagy tedd CL17 vagy CL18-ra és úgy emeld meg, aztán vedd vissza a CL-t, ameddig megy. VCCSA/VCCIO 1.25V-ig mehet, RAM fesz. 1,4V-ig.

© asszongya'hogy

(#9295) bozsgabo válasza Balu77 (#9292) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Olyan érzés, mintha elmenne 1 pillanatra az áram?
Mert én ilyen problémában szenvedek (szenvedtem)...
Nálam valószínű, hogy a pci-e x16 slotom lesz a ludas az alaplapon... :(

(#9297) Szinyák válasza slick-adam (#9272) üzenetére


Szinyák
őstag

Nekem Z170-A van meg vagyok vele elégedve eddig beton stabil, van rajta minden ami nekem kell .
OC.-t is jól viseli , a legfrissebb bios is jó stb ..

Szinyák

(#9298) Szinyák válasza bozsgabo (#9248) üzenetére


Szinyák
őstag

Hát jó , hogy 50 fok fölé nem megy .. a tesztbe csak a STRESS FPU van bepipálva !
Úgy csinálj egyet , 30 percen át, hogy Stress CPU ,FPU,Cache, System memory legyen bepipálva.
Garantálom nem 50 fok lesz a vége...

Illetve a proci magok hőfokai nincsenek kijelezve se ! :DD ;] így jó hogy...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#9299) Balu77 válasza bozsgabo (#9295) üzenetére


Balu77
őstag

Pontosan! :)
Úgy veszem észre, hogy ez tuning független. Amúgy én is a lapra gyanakszom!
Neked milyen van?

izé

(#9300) bozsgabo válasza Szinyák (#9298) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Rendben, majd megcsinálom! :) Egyenlőre kísérletezek, hogy mi lehet azt én gondom a géppel... most jelenleg reseteltem a biost...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.