Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Sanyi19 válasza golf2gt (#4999) üzenetére


Sanyi19
őstag

OC nélkül hibátlan még régebbiekkel is.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#5002) FID válasza CsonkaImo (#5000) üzenetére


FID
őstag

Ha kitudom puszilni leváltom egy O.C formulára. De nekem is személyes kedvencem ez a kinézet. Augustusban volt nálam egy extreme 7 nyáladzottam is rendesen. :DDD Ma rakok egy friss wint mert ez már a 3. gépe. Egyenlőre nem érzem a 6600k erőtöbbletét a nuc i3hoz képest. Az látom, hogy gyorsabb, de nem annyival mint amire én számítottam.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#5003) golf2gt válasza Sanyi19 (#5001) üzenetére


golf2gt
tag

Igen , láttam benéztem kicsit :) . Más: meg lehet valahogy oldani ha a vga-ban van a monitor hdmi portal és a tv meg az alaplapi hdmi-ben van hogy egy időben lehessen használni őket vagy akár felváltva is jó lenne?

(#5004) blu79


blu79
addikt

- sziasztok, akit érdekel : Skylake Bclk tuning

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5005) Dtomka


Dtomka
veterán

Iponon találtam az alábbi hozzászólást:
Hozzászólások

Vajon igaz, vagy csak 1 negatív reklám?

[ Szerkesztve ]

(#5006) blu79 válasza Dtomka (#5005) üzenetére


blu79
addikt

Szia, a proci a vékony nyák miatt egyes hűtők alatt meghajolhat, ezért az intel csak a saját hűtőjét tartja biztonságosnak ( amit külön kell megvenni) , de sok procihűtő gyártó már dolgozik a saját megoldásáin a meghajlás ellen.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5007) totya1980


totya1980
tag

http://www.guru3d.com/news-story/delid-your-cpu-with-the-delid-die-mate.html

Másik fórumon láttam.Nagyon pöpec kis szerszám delid-hez.Ha itt is fent volt sory.

[ Szerkesztve ]

(#5008) jones965


jones965
Modder

Vállalható fesszel jó a bclk tuning. A 4,5Ghz 1,3V alatt megvan.

(#5009) totya1980 válasza jones965 (#5008) üzenetére


totya1980
tag

Szép!Egy cinebench 11.5-öt tudsz nekem csinálni?Ha igen privibe is küldheted.Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5010) fer


fer
őstag

Ez a proci deformálódás nekem is felcseszte az agyamat, ezért meglestem mi a helyzet, 1 hónap elteltével még nem látható rajta semmi, remélem így is marad, azért elővigyázatosságból most nem húztam meg teljesen a felfogató csavarokat!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5011) CsonkaImo válasza fer (#5010) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha jó a hűtő felfogatása, illetve szállításnál le van véve, akkor nem lehet probléma. Esetleg delid után a rosszul visszahelyezett kupak okozhat még problémát, de ez ugye nem mindenkit érint.

(#5012) jones965 válasza totya1980 (#5009) üzenetére


jones965
Modder

A cpu-z frissíteni kell majd, ez a verzió nem támogat még minden funkciót.

(#5013) totya1980 válasza jones965 (#5012) üzenetére


totya1980
tag

Köszönöm uram.Simán veri a az eladott i5 4440-es procit.Nekem 4.4-et mutat a 4.8-ra felhúzott g4400-as.Szuper proci ez az i3-as.

(#5014) #35434496 válasza jones965 (#5012) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez már az új bios amit Balázs linkelt? :C

[ Szerkesztve ]

(#5015) fer válasza totya1980 (#5013) üzenetére


fer
őstag

Ezt ugye csak viccnek szántad?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5016) totya1980 válasza fer (#5015) üzenetére


totya1980
tag

Melyik részét?

(#5017) totya1980 válasza fer (#5015) üzenetére


totya1980
tag

https://www.youtube.com/watch?v=EuSzVNLJBag

Jó persze a tuningolt i3-ra gondoltam nem alap frekin.

(#5018) DJZoliboy válasza blu79 (#5006) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Szia! A noctua nh-d15 alatt nem fog neghajolni egy 6600k? Köszi! :)

(#5019) Szinyák


Szinyák
őstag

A deszkában lévő foglalati tűket barmolja szét vagy a cpu nyákot? Akkor ennyi erővel ,csak a gyári hűtőt használja mindenki :F :U Vízhűtő blokk is szétbarmolja? pl egy Enermax liqmax 2 240 ?
a lefogatása 4 pontos rugós megoldás.. Nem hinném,hogy ennyire gány lenne , szerintem egy kicsit túl van lihegve a dolog, aki szerelt már gépet nem okozz gondot neki , ha meg nyomaték kulccsal húzza meg az ember akkor persze ,hogy át nyomja a nyákot a túlvilágra :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#5020) WaterWawe válasza Szinyák (#5019) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem az Enermax Lepa Aquachanger 240 nem barmolt szét semmit, a csavarokat amennyire lehetett kézzel meghúztam, de ilyen rugós cucc is van rajtuk szóval elvileg nem tud akkor nyomást tenni a procira. Gondolom a liqmax is hasonló. :)

Szerk: Most hogy nézem a képeket, ugyanaz a felfogatása. :)

[ Szerkesztve ]

(#5021) Maotun válasza DJZoliboy (#5018) üzenetére


Maotun
őstag

Nem fog ez alatt se hajlik pedig 1430g !
felfogatásnál nem megtépni, hátára fektetve szállítani/vagy levenni.

azért alaplapot is stabilt hátul is merevítettet vettem mert bennem is volt para :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5022) jones965 válasza #35434496 (#5014) üzenetére


jones965
Modder

Igen, ez a hackelt BIOS. Annyi a hátránya többek közt, hogy az uncore-t sem lehet vissza osztani. Így a korlátozó tényező ez a freki is lehet tuningnál.

(#5023) Milka 78 válasza Maotun (#5021) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez a látvány még mindig megrázó,bitang nagy hűtő! :K

(#5024) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#5023) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem faj, nemhogy a socketnak! :DDD

© asszongya'hogy

(#5025) blu79 válasza Maotun (#5021) üzenetére


blu79
addikt

Én a középső ventit is fehérre cserélném, még durvàbb lenne :D

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5026) Maotun válasza Milka 78 (#5023) üzenetére


Maotun
őstag

nem kicsi a drága de hűt is rendesen,
biosz vcore 1.380 ig elmehetek csak finomhangolni kéne a kockát nem kéne ennyi a 4,7 hez ...de itt még ippen befér a kritikus 90 c. alá:

[ Szerkesztve ]

(#5027) Maotun válasza blu79 (#5025) üzenetére


Maotun
őstag

sorba vannak fehér fekete fehér mögötte 14-es ház venti fekete :DDD

[ Módosította: jones965 ]

(#5028) Maotun válasza #Morcosmedve (#5024) üzenetére


Maotun
őstag

nekem meg hogy nem Hero-t vettem :DDD igy nem megy 1:1 másolásba a memoria oc a leirásod szerint, igen sok a külömbség de jó támpont ! köszönet érte!

(#5029) #Morcosmedve válasza Maotun (#5028) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sajnos nem masolos :( Bitang egy huto, ha vennek, is fektetve hasznalnam a gepet :)

© asszongya'hogy

(#5030) DJZoliboy válasza Maotun (#5021) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Okay, Köszi! :) az asus z170 pro gaming az stabil, nem? :)

(#5031) Maotun válasza DJZoliboy (#5030) üzenetére


Maotun
őstag

mind egyik alaplap az! (hűtő rögzités szempontjából) De mivel volt ez a negatív kampány a skylake vékony nyák miatt ezért vettem egy
[qrva dága asust] a + hátlapi merevítés miatt mert meg akartam tartani a batár léghűtőt. és bedöltem a marketingnek, meg megtetszett a deszka spoilerrel :DDD
De a z 170 pro gaming-ra is feltehető a d-15 is , de szakszerűen felszerelni nem megtépni lehetőleg felszerelés után nem nagyon mozgatni dobálni :K .

(#5032) DJZoliboy válasza Maotun (#5031) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Köszönöm, óvatos leszek vele majd. :) Azigen, komoly lap! :) Megérte az árát? ki tudod használni? :)

(#5033) Maotun válasza DJZoliboy (#5032) üzenetére


Maotun
őstag

kop, kop, kop, eddig bevált .... megérte? ez nehéz kérdés nekem igen, mert saber hívő vagyok :B fx 9590 alatt is saber volt :B

(#5034) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!
LGA 1151-es processzort keresek új gép építéséhez, első sorban játékra és grafikai munkára, kiadvány készítésre / szerkesztésre (corel, ps) lesz használva.

Jelenleg egy i5-4670-et használok ennél azért jó lenne ha jobb lenne. (nem azért cserélem mert nem elég, és jobb gép kell, csak muszáj még egy gépet vennem, és ha már veszek akkor jobbat/lga1151-et gondoltam.)

Alaplapnak őt vettem: Gigabyte Z170-HD3 (itt egész jókat írnak róla)

procira ahogy nézem muszáj lesz 70 ezer körülit költeni
mert a 6400 és a 6500 gyengébb mint a 4670 ha jól nézem a teszteket(?)

tehát csak az i5-6600 vagy az i5-6600K jöhet számításba, megéri a felárat a K (15 ezerrel drágább; 15-20%)?
Ráadásul úgy néz ki, hogy a nem K-s procikat is lehet majd húzni

Mi a véleményetek erről?

(egyéb alkatrészek: 16giga ram, r9 280x (egyenlőre), 3 hdd, 1 ssd, 650w-os táp)
szempont még hogy "VR ready" legyen, de úgy tudom, hogy ott csak a 4 mag a fontos, és ilyen kategóriában, mindegyikben van 4 mag (ha jól tudom)

Előre is köszönöm a segítséget (azért ide írom és nem a Milyen processzort vegyek-be mert ott még nincs senkinek tapasztalta skylake-kel, ott mondták, hogy itt érdeklődjek)

(#5035) WaterWawe válasza Zlcsi (#5034) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ha tuningolni szeretnél, nézz valami combosabb hűtőt is ha nincs még. Illetve tuninghoz én jobb lapot néznék.
Viszont én ahogy láttam az i5-6500-at is húzták 4.5GHz-ekre szóval akkor nem muszáj a legnagyobb i5-öt venni hogy erősebb legyen.

(#5036) Gerr'y válasza jones965 (#5008) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Milyen alaplappal es rammal erted el ezt az eredmenyt?
Leghutessel ment?

(#5037) jones965 válasza Gerr'y (#5036) üzenetére


jones965
Modder

Asus Extrem lapban, HyperX ramokkal, vízhűtéssel.

(#5038) miresz válasza fer (#5015) üzenetére


miresz
veterán

Nincs ebben semmi vicc. A 4460-at simán veri az i3 6300-is 4,2Ghz-n.( pl. Star Wars Bf multiban alatt is.)

De ha egy normális 2800Mhz-s memória van az i3 mellett akkor alapon is eléggé megközelíti a 4460-at! :K

(#5039) fer válasza miresz (#5038) üzenetére


fer
őstag

Ott lehet, de nem minden a játék körül forog, egy videótömörítésnél már bőven alul fog maradni a 2 magos még tuningolva is!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5040) Zlcsi válasza WaterWawe (#5035) üzenetére


Zlcsi
senior tag

és i56500-ből K-t vagy simát?

(#5041) aok1


aok1
tag

Hát én szerintem meg túlzás kiköltekeznie az embernek magát platformról platformra.Akinek van rá keret az csak tegye.De nem hoz annyit,hogy elgondolkozzon az ember a cserén a gyakorlatban.Ezt mondom úgy,hogy 2500k-ról valtottam i7 6700k-ra.Azt hittem többet fog hozni.Kö ezzetek meg,de abszolút nem vagyok megelégedve vele.

[ Szerkesztve ]

(#5042) Habugi válasza aok1 (#5041) üzenetére


Habugi
addikt

Szerintem senki nem fog megkövezni, úgy váltottál hogy nem voltál vele tisztában mit is szeretnél, mással is előfordult már.

Multiban a 6700k közel duplája a 2500k-nak, az hogy te ezt nem használod ki semmivel nem a CPU/platform hibája. Egy szálon is jóval erősebb, ezt még érezhetnéd is akár de ehhez meg olyan játék és olyan VGA kell.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5043) aok1 válasza Habugi (#5042) üzenetére


aok1
tag

Nem egy egetverő egy kulönbségek.Én elhiszem hogy sokan a tesztek,meg benchmarkok megszállotjai vagytok,de nekem a gyakorlatbeli különbségek érdekelnek.15-20 s meg nem idő.Távfutásnál esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#5044) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Most cseréltem le a 6600k-t 6700k-ra, azonban alap órajelen, bármilyen módosítás nélkül picit magasnak tűnik nekem a VCore.

Vagy Asus VIII Hero alatt 6700k CPU-val ez abszolút normális?

(Legfrissebb BIOS van fent, de a BIOS-on belül nézegetbe a 1202 és 0802 BIOS-al is ugyanannyi volt a VCore)

(#5045) Habugi válasza aok1 (#5043) üzenetére


Habugi
addikt

Még egyszer, _nem használod ki_.

Videót vágnál/szerkesztenél, renderelnél stb akkor leesne a hajad a 2500k után és/vagy SLI/CF rendszert üzemeltetnél de szerintem már egyetlen High-end VGA esetében is éreznéd.

Annál gyakorlatbelibb különbséget nehezen tudok elképzelni így 2016 küszöbén, mint hogy pl YT-ra fel szeretnél tölteni valami videót, amit előtte le kell tömörítened, dolgozgatni vele kicsit Premiereben, na ebben pl minimum kétszer előrébb vagy. Egy ~60GB-os anyag esetében hasamra ütök mert sok mindentől függ de 6óra helyett csak 2óra 20perc alatt végeznél most, szemben a 2500K-val. Jaaa, hogy te nem csinálsz ilyesmit, na erre írtam hogy ez nem a CPU/platform sara.. :N :B

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5046) miresz válasza fer (#5039) üzenetére


miresz
veterán

Nem vagyok ebben olyan biztos. :N pl. WinRar alatt is gyorsabb. A DDR4 sokat dob.

[ Szerkesztve ]

(#5047) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#5044) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na ez már picit barátságosabb:

Nem semmi mennyi voltot pumpál bele az Asus alapból...a régi léghűtésel 100C-n throttlingolt volna lazán kb azonnal ... :W

(#5048) WaterWawe válasza Darth_Revan (#5044) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem is 1.28V volt az alap Vcore a 6600k-nak, Ranger lapban. Ha elkezded a tuningot nézd meg ezen mit megy, biztos hogy többet mint az alap. :))

Nekem az úgymond "alapfeszen" megy 4.6-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#5049) keIdor


keIdor
titán

Jött végül egy Formula is, hogy teljes legyen a paletta: [link]
Mondjuk nekem nagyon nem jön be, de ez egy más kérdés.
(nincs VIII topik, ezért ide)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5050) Dtomka válasza blu79 (#5006) üzenetére


Dtomka
veterán

Jó az Intel hűtője, bár sztem én inkább más gyártótól vennék.Vagy így akarják az embereket a vizes hűtés felé terelni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.