Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) aok1 válasza rambustibi (#7999) üzenetére


aok1
tag

Hülyék ezek.Ennyi pénzből már 5960x-et veszek alaplappal együtt.

(#8002) Erdei88 válasza rambustibi (#7999) üzenetére


Erdei88
veterán

Itthon nem is, de külföldön azért 8Pack "kézjegyével ellátott" proci azért elég ígéretes :K

(#8003) steeweegee válasza oliba (#7998) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Tegnap felraktam a 2.73-at. 4,2ghz-eb Fixen 1.260-at adok neki. Szépen elindul. A biosban 53-56 fokot mutat de aida és társai fixen 100-at. Ezt miért van? Minden auton van csak a feszt állítom fixen 1.260-ra. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#8004) oliba válasza steeweegee (#8003) üzenetére


oliba
őstag

A magok hőmérsékletét nem tudod monitorozni bclk tuning alatt, de sima CPU hőfokot láthatod AIDA-ban pl. Ja és használat közben nézd meg a max hőmérsékletet, ne pedig biosban :B

[ Szerkesztve ]

(#8005) Walter_White válasza rambustibi (#7999) üzenetére


Walter_White
senior tag

Technikai részletekben már I7 6600K-van :D 4c\8HT

Én olcsobban adom i7 6700K-t 4.6-on csak 300.000Ft :D és több min 2,5 év gar
:)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#8006) steeweegee válasza oliba (#8004) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Ezt nem tudtam. Amint haza értem megnézem. Egyébként baja eshet a procinak efféle tuning esetén. Vagy nem kell félnem e miatt?

(#8007) M3lakH


M3lakH
tag

Üdv Mindenki!

2 gyors kérdéssel fordulnék a tapasztaltabbak felé, egy számítógépet kellene kérésre összeraknom Skylake-el.

Végül úgy néz ki, hogy egy 6600K a kiszemelt, és az lenne a kérdés, hogy egy sima B150-es chipsettel is tudja amit kell, vagy feltétlenül kéne alá egy Z170 es? ( tuning nincs tervezve! )

A másik kérdés, hogy tudtok-e ajánlani egy költséghatékony, de jó hűtőt (aquában kapható lenne a legjobb, csak a tokozással bajba vagyok, mert kevés helyen írják konkrétan hogy 1151-re is jó.. :D ). Olvastam bizonyos oldalakon, hogy némelyik cooler roncsolhatja a procit, mert vékony a nyákja. Erről van tapasztalat?

Előre is köszi mindenkinek! :R

(#8008) fer válasza M3lakH (#8007) üzenetére


fer
őstag

A K-s procinak akkor van értelme ha tuningolsz de akkor meg kell a Z170-es lap, a B150 mellé elég a sima 6600 is! A 1151-nél nem változott a hűtőfelfogatási furatok távolsága!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#8009) Erdei88 válasza M3lakH (#8007) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha nem akarsz tuningolni és nincs szükséged azokra az extrákra ami a Z170en van akkor elég a B150

A procit csak akkor tudod "beleépíteni" az alaplapba, ha eszetlenül meghúzod. A legtöbb gyártónál ez a veszély nem áll fenn

(#8010) M3lakH


M3lakH
tag

A azért a K-s lett nézve, mert magasabb az alap órajele, legnagyobb i5-ös...(gamer gép lesz egy 13 éves srácnak, először i7-et akartak de sikerült rábeszélni őket az i5+nagyobb VGA kombóra :) :)

Szóval nagyobb órajelet tudja B150 essel is ? Erről a processzor törő hűtőkről tudni valamit? Vagy már kiküszöbölték a jelenséget? :D

*Jaa jó, már értem :D

másik, akkor 1150 es hűtő jó rá?

[ Szerkesztve ]

(#8011) CsonkaImo válasza M3lakH (#8010) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, jó az 1150-es hűtő. Az elhajlás a felfogatástól függ, meg nem érdemes felszerelt hűtővel szállítani a gépet.

(#8012) M3lakH válasza CsonkaImo (#8011) üzenetére


M3lakH
tag

Oks, köszi. 70e ért végülis miért is ne kelljen szétszedegetni... :D
Szerintem ezek fényében akkor marad rajta a gyári (gondolom nem fog throttlingolgatni azzal sem, tuning nélkül játékok alatt), mert nekem készre kell majd szerelnem a gépet, és úgy viszik el. :W

(#8013) fer válasza M3lakH (#8012) üzenetére


fer
őstag

Ezek fényében én meg azt nem értem, ha ezekkel nem vagy tisztában, akkor miért vállalod el, inkább olyanra kellene bízni aki ért is hozzá! :F

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#8014) CsonkaImo válasza M3lakH (#8012) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Elég a stock intel hűtő, alapon nem lesz gond. Milyen hűtő menne rá pontosan? Mert a szállításnál a duplatornyos monstrumokra kell figyelni inkább.

(#8015) M3lakH válasza fer (#8013) üzenetére


M3lakH
tag

Te most pontosan mire is gondolsz? Hogy nincs még tapasztalatom a kispórolt nyákos skylake törésével kapcsolatban?? Vagy hogy inkább kérdezek, mielőtt szétcsesznék egy 70 rugós procit??? Azért vállalom el (mellesleg tök ingyen...) mert aki meg kért rá még ennyire sem ért hozzá...

(#8016) oliba válasza steeweegee (#8006) üzenetére


oliba
őstag

Elméletileg nem lesz semmi baja :)

(#8017) M3lakH válasza CsonkaImo (#8014) üzenetére


M3lakH
tag

Még nem néztem ki pontosan, elméletileg valami standardabb toronyhűtőre gondoltam 6-10 K között, ilyen CM hyper 103 szerűre, lényegében hogy csendesebb legyen mint a gyári, és pár fokkal hidegebb.

(#8018) CsonkaImo válasza M3lakH (#8017) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ja, az ilyen kategóriájú hűtőket nyugodtan felteheted, nem lesz nagy teher a CPU-nak. A felfogatásra figyelj azért, ne legyen gagyi. A "Milyen CPU hűtőt vegyek?" topicban biztosan tudnak ajánlani hűtőt, csak említsd meg, hogy Skylake-re lesz.

(#8019) steeweegee


steeweegee
csendes tag


I5 6500......4000 MHZ
Vélemények?
Mit gondoltok jó ez így?

[ Szerkesztve ]

(#8020) steeweegee válasza steeweegee (#8019) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Cinebench 647 @ 4000mhz
50 Fokos volt a processzor

(#8021) oliba válasza steeweegee (#8019) üzenetére


oliba
őstag

Jónak jó. BCLK tuningot nem lehet rosszul csinálni, max, ha indokolatlanul nagy feszt adsz neki. Ez teljesen rendben van. Ha kell még extra teljesítmény, akkor mehet feljebb a fesz és az órajel is. Hőmérsékletet pedig huzamosabb terhelés alatt nézzél (mondjuk fél óra).

(#8022) steeweegee válasza oliba (#8021) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Köszönöm. Majd még rá nézek 4,2-4-4-re hogy mit lehet kihozni belőle.
PRIME 95 gondolom megfelelő stabilitás ellenőrzésére igaz?

(#8023) Szinyák válasza steeweegee (#8022) üzenetére


Szinyák
őstag

jaja , prime 95 29.8 a legújabb verzió small FFT's vel 30perc menjen legalább .
Ha nem dobja-le magát v.melyik magról a terhelést vagy nem fagy bele akkor jó .
IBT is mehet maxon 20kör ....

Szinyák

(#8024) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

Én is egy 6700k tulaj lettem egy Asus Z170 Pro Gaming társaságában.

Az a probléma, hogy a cpu 1.42Volt-on megy. BIOS-ban semmit nem állítottam. Érdemes lenne manual-ra venni a fesz szabályzást? Dark Rock 3 van rajta és 80 fokra is felmegy simán 1-2 mag AIDA stress test alatt. Már le akartam szedni a hűtőt, hogy tuti jól raktam-e fel.

Üdv,
Dave

[ Szerkesztve ]

(#8025) ThePoweR válasza ThePoweR (#8024) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Közben keresgettem és beállítottam Adaptive mode-ra 1.25V most. Viszont így is 72 fok az egyik mag GTA 5 közben. Lehet hogy rosszul sikerült felrakni a hűtőt?
Magok sorban:
69°C 72°C 62°C 62°C

(#8026) Szinyák válasza ThePoweR (#8024) üzenetére


Szinyák
őstag

Hi.
Az rengetek alapórajelhez a 1.42 ne csodálkozz , hogy nem tudod hűteni :)
1.23v elégnek kell leni alapórajelhez .. Bioban auton nekem is , illetve mindenkinek túlfeszeli fölöslegesen ..
Ezért mindent manualba kell rakni, hogy jól muzsikáljon ..

(#8025) ThePoweR : az is rengeteg alapórajelen :Y :Y :F ott v.mi nem stimmel vagy nagyon rossz példányt fogtál ki .

Pl 4h intenzív gta5 után 4,4-4,5 .-en 52-55 fok

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8027) ThePoweR válasza Szinyák (#8026) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Holnap leszedem a hűtőt és megnézem a pasztát. Nem egy egyértelműen felszerethető darab szóval lehet hogy rosszul van rajta. Meghúzni se nagyon mertem a csavarokat.

(#8028) Szinyák válasza ThePoweR (#8027) üzenetére


Szinyák
őstag

akkor lehet ott lesz v-mi hiba ! Dark Rock3 azért szép nagy robusztus hűtő nem ennyit kellene tudnia...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8029) steeweegee válasza Szinyák (#8023) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Nos gyerekek a helyezet a következő. Non-k-s processzorral a cinebench szerint túl szárnyaltam 4,4ghz-en az i7 3770-et 707cb-vel és ilyen kellemes hőfokkal.
Mit gondoltok?
Biosban 1.325-öt adtam neki de megnézem 1.3-on is.
Bármilyen furcsa a tuninghoz nem értek így kérném véleményezzétek a látottakat, leírtakat. :)
Köszönöm :)) :)) :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8030) Szinyák válasza steeweegee (#8029) üzenetére


Szinyák
őstag

ebből a postbol nem sok minden derül ki a teszt végig se ment pontszám sehol, illetve órajelek stb..
Hwinfo64.-et szedd le és azzal monitorozd ..

IBT maxon menjen rajta 20kört és ott lesz a hőfokod , ha bírja értelmes hőfokokkal akkor jó ...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8031) ThePoweR válasza Szinyák (#8028) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Na leszedtem és mintha az egyik oldalt egy kicsit hiányos lett volna a paszta, és szerintem a csavarokat sem húztam meg eléggé.
Most LinX 0.6.4-et toltam. 66°C 67°C 56°C 58°C A kupak alatt elég ótvar a paszta de hát ez van. :D A pasztát is kicseréltem MX4-re.

Feszkót akkor még próbálgathatom lentebb is? Most 1.260V van beállítva bios-ban.

[ Szerkesztve ]

(#8032) oliba válasza steeweegee (#8029) üzenetére


oliba
őstag

Írtam, hogy bclk tuning pofon egyszerű, mert csak bclk-t kell állítani + fix feszt tudsz adni. Ezek után csak a memóriát kell igazgatni, hogy a ráírt értéken menjen, vagy fölötte és kész. December óta 4520MHz@1,4V mellett üzemelek 2920MHz-es memóriával és még nem volt semmilyen anomália, se fagyás

(#8033) steeweegee: IBT nem jó, mert a tuning megzavarja. Prime Small FFT-t nézd, vagy a Blendet. Nekem a Blend kibukott, míg Small FFT nem. Valószínűsítem, hogy a cache órajel miatt halt le.

[ Szerkesztve ]

(#8033) steeweegee válasza Szinyák (#8030) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Íme így már látható! ITB-ben 10 kör után 4400-en.
Mit gondolok?
:)) :))

(#8034) Szinyák válasza steeweegee (#8033) üzenetére


Szinyák
őstag

jó csak nem standard.-t beállítással... mehet very high, vagy maxon 10 kör de inkább maxon :)
;] :P telefonos hálózat nem kell hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8035) steeweegee válasza Szinyák (#8034) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Menézem úgyis aztán posztolok! :D
Igen a net valahogy ott maradt bocsi. :D

(#8036) steeweegee válasza Szinyák (#8034) üzenetére


steeweegee
csendes tag


10 percig ment folyamatosan maxon. :)

(#8037) Szinyák válasza steeweegee (#8036) üzenetére


Szinyák
őstag

Np vicceltem :) most meg a cpu hőfok maradt le a merevlemez hőmérséklet nem érdekel. XD. + azért 5 kör menjen le min :)

Sorry látom már 65 fok elvileg ?? Az akkor tökéletes . Bclk oc nál ossze katymaszolódnak a mag hőmérsékletek ??

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8038) steeweegee válasza steeweegee (#8036) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Igen fentebb írták hogy ilyenkor a magok nem monitorozhatók sajnos. :(

(#8039) Szinyák válasza steeweegee (#8038) üzenetére


Szinyák
őstag

ha 65 fok IBT alatt és játékok alatt és napi használat során stabil maradt akkor tökéletes :)

Szinyák

(#8040) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Na akkor most melyik feszt kell nézni? :D Vcore vagy VID?
Nekem a System agent 1.215V alapból. Az nem sok?

(#8041) ThePoweR válasza ThePoweR (#8040) üzenetére


ThePoweR
senior tag

BIOS-ban manual 1.180V van beállítva. Itt 1.2-t és 1.216 maxot ír. Minden más alapon van. Ez így jónak számít alapórajelen? Lefutott egy ROG Realbench 15 perc és a prime is fut már lassan 20 perce.

[ Szerkesztve ]

(#8042) Szinyák válasza ThePoweR (#8040) üzenetére


Szinyák
őstag

Mindenféle képen a Vcore.-t ! A VID az intel által megállapított fesz ami az adott órajelhez kelhet ...

SA volt nem sok egyáltalán Voltage

ThePoweR (#8040) : 65fok alapórajelen ? realbench alatt vagy Prime95 és milyen Prime milyen beállításokkal . Egyébként a 65 fok korrekt ..

Prime95 29.8 small FFT's maxon vagy Linx 0.6.5 all promlem sizzal 10 kör nah az teszteli mit tud a hűtő és jó e hőfok ;]

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8043) Szinyák válasza ThePoweR (#8041) üzenetére


Szinyák
őstag

képek alapján jól van beállítva alapórajelhez 1.216v kell is szerintem ha stabil akkor tökéletes .
Manual feszt adtál a biosba ?

Szinyák

(#8044) ThePoweR válasza Szinyák (#8042) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Manual feszt adtam BIOS-ban. Adaptive-al random újraindult kétszer, szóval kipróbáltam manuallal hogy stabil e. Mondjuk kb 2 órát cs-ztem és mikor kiléptem indult újra.

Prime 95 28.5 small FFTs ment közben.

[ Szerkesztve ]

(#8045) Szinyák válasza ThePoweR (#8044) üzenetére


Szinyák
őstag

szed le a legújabbat 28.9.-et az sokkal jobban fűti az új utasításkészlet miatt.
Akkor ott még v.mi nem kóser .. Alapórajelen megy minden ??

p95v289.win64.zip

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8046) ThePoweR válasza Szinyák (#8045) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Auto-n van minden. Ezért is kérdeztem hogy a 1.215 System Agent nem e sok. Ennyit lő a lap. Ezen a képen meg standard 1.05V.

Képek

(#8047) ThePoweR válasza ThePoweR (#8046) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Most beállítottam mindent alapra ahogy a képen van. Most már nincs akkora eltérés a magok között és a legmelegebb mag is csak 63°C.

[BIOS]

A PLL-t is belőttem alapra.

[ Szerkesztve ]

(#8048) CsonkaImo válasza ThePoweR (#8047) üzenetére


CsonkaImo
addikt

1,180V nekem is max alapórajelen, de nálam gyárilag ezt az értéket adta, nem kellet a BIOS-ban állítani semmit. Asus lapok miért adnak ekkora feszt?

(#8049) Szinyák válasza CsonkaImo (#8048) üzenetére


Szinyák
őstag

jaja ezt én se tudom , de mikor bekapcsoltam és alapórajelhez 1,4v.-t odavert nah akkor mondom turn off ez nem móka :D ;]

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8050) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Most hogy droppolja a feszt üresjáratban, mínuszos offsettel 0,180V van neki adva. Így terhelés alatt 1.168V. Adaptive-ra azt írták hogy skylake-nél broken. Nem hiába indult újra nekem is 2x. Az összes fesz manuálisan van beállítva.
Pedig már örültem hogy most úgysem tuningolok, mert a 6700k simán elég. Majd talán ha unatkozok. Erre meg mindent be kell állítanom, mert az egekbe feszel a lap. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.