Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) shteer válasza core i7 (#10450) üzenetére


shteer
titán

nyers teljesítményt nem vesztenél, nyernél. ahogy kedvezőbb fogyasztást is

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#10452) core i7 válasza shteer (#10451) üzenetére


core i7
addikt

Hiányozhat valahonnan az a 2 mag hátrány ha váltanék?

(#10453) CsonkaImo válasza core i7 (#10452) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Felhasználástól függ, de szerintem a szálankénti teljesítménye annyival jobb a Skylake-nek, hogy így is gyorsabb lesz a több magot igénylő feladatoknál.

(#10454) core i7 válasza CsonkaImo (#10453) üzenetére


core i7
addikt

Jó lenne cserélni de talán kivárom még a kaby laket most néztem már hamarosan jön

(#10455) CsonkaImo válasza core i7 (#10454) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ja, én is arra várok. :) Volt i7 6700k-m, most is azt vennék ha sürgős lenne a gép, de kíváncsi vagyok a Kaby Lake-re is.

(#10456) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Adott a következő kombó:
i5-6600K (4.4GHz)
GTX 1070 (non-OC)

Normális, hogy 1080p-ben minden egyes játékban 100%-on pörög folyamatosan a CPU? The Division, Witcher 3, Rainbow 6, The Crew, GTA V, For Honor Alpha. Mindegyikben, kivétel nélkül, állandóan 100%-on megy a proci (mindenhol max grafika, esetleg 1-2 beállítás lejjebb véve):F

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10457) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szevasztok!

Ugy nez ki hogy lesz egy kis vissza fejlesztes X99-rol ideiglenesen, amig kijon a kaby lake meg a Skylake-E platform, aztan artol es teljesitmenytol fuggoen meglatom melyik lesz...Z270 vagy X199(?!). Ket (harom) kombo volna jo aron, csak nem nagyon vagyok mult ev kozepe ota temaban melyik alaplap milyen, mennyire stabil....

Szerintetek melyik erne meg ?

ASRock Fatal1ty Z170 Professional Gaming i7 + 6700K

vagy

Asus Maximus VIII Hero + 6700K (ez plussz 10.000 HUF)

PS: Volna egy harmadik alternativa is: ASRock Z170 OC Formula + 6700K (+21000 HUF a fenti seggsziklahoz kepest)

Igazabol kiprobalnek egy seggszikla ASRock lapot is, jovo januar vegen jarna le a fogadalmam, de 3 honap mar nem jatszik. Asus Hero volt, annyira nem kedveltem anno az eretlen BIOS miatt...de tudom hogy most mar rendben van.

Na akkor a lenyegre, kinek milyen tapasztalatja van a fenti Asrock-al? De ugy altalaban az Asrock-al Z170-en?
A ramok azokat az X99-bol orokolne, 4x4 3200 1.35 V-os mezei korszar ramok. Hutve meg H2O-el lesz....hazai, hame made viz :)

:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10458) FrozenThrone válasza MiklosSaS (#10457) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Asrock Z170 Extreme4 -et használok teljes elégedettséggel. Atom stabil és az OC is szépen megy vele.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#10459) Archttila válasza MiklosSaS (#10457) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

ASRock Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/ac beton stabilan tartja a feszt, részemről ajánlott márka. :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10460) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#10457) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az én véleményem tudod. :)

© asszongya'hogy

(#10461) Trailblazer válasza -FreaK- (#10439) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem is ilyen lapom van. Amikor utánanéztem a témának legutóbb (1 hónapja kb.), nem láttam ennél a decemberi biosnál újabbat a célra.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10462) -FreaK- válasza Trailblazer (#10461) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi! Közben rájöttem, hogy nem a legjobb topicban írtam, a másikban meg kaptam már választ rá.
Nem is lesz több erre sajna, amit sajnálok, mert ez a jelenlegi nem valami stabil.

4.34Ghz-ig jutottam a Tuninggal (i5-6500) mert annyira bugos a bios. Ezt tartja is, de néha (ahogy tegnap is) kiírja induláskor hogy nem jók az OC beállítások, ekkor egy mentés a BIOS-ban változtatás nélkül és tovább megy.
Mondjuk tegnap egy kékhalált kaptam WoW alatt, majd utána írta ki, ez néha előjön mostanában, de inkább a Windows számlájára írom, bár aztán ki tudja.

(#10463) Trailblazer válasza -FreaK- (#10462) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én pedig nem szeretnék emiatt downgrade-elni, és amit olvastam róla, komoly limitációk is fennállnak ilyenkor, mármint BCLK tuning esetén. Tehát kimarad.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10464) -FreaK- válasza Trailblazer (#10463) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az energiagazdálkodási funkciók esnek ki, így ha arra szükséged van, az tényleg fájó pont. Egyébként meg elméletileg nincs több hátrány, csak gyakorlatilag, ezzel a lappal. Miután megvettem a gépet, írta itt valaki, hogy egy AsRock lappal nem voltak gondjai.

Én meg épp azon gondolkozom, hogy lecserélem a 6500-at egy 6600k-ra, és akkor elvileg megszűnnek ezek a gondok, valamint még magasabb órajelet is el tudok érni.

[ Szerkesztve ]

(#10465) Simi37 válasza -FreaK- (#10464) üzenetére


Simi37
őstag

Nekem 6600k val is eljatssza neha h oc failed jellemzoen akkor ha resetelek boot kozben de neha a random is.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10466) -FreaK- válasza Simi37 (#10465) üzenetére


-FreaK-
veterán

Aucs. Előző HSZ után jutott eszembe, hogy azért nem csak úgy belépek bios-ba, majd ki volt a megoldás tegnap, mert a kékhalál után konkrétan nem indult a gép, pontosabban a monitor nem adott képet. Áramtalanítás, majd újra.

Ezt viszont nem jó hallani, cseréljek lapot is, hogy végre stabilan menjen? A legújabb bios van fent nálad? (1901 talán)

[ Szerkesztve ]

(#10467) Simi37 válasza -FreaK- (#10466) üzenetére


Simi37
őstag

Nekem a Ranger csinálja pedig drága lap. Néha napján belefér.. a gyári bios van fent asszem 1402

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10468) Runner_fxr válasza Milka 78 (#10447) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi a választ! Szerintem majd benevezek valami jobb lapra, meg memóriákra, de egyelőre marad. Most van fontosabb kiadásom. :)

(#10469) hackeeeee válasza MiklosSaS (#10457) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is Asrock-on agyaltam, mert azt javasolták többen, aztán a végén Hero lett, főként azok után, amit Hablaty mesélt róla.

Véleményem szubjektív...

(#10470) DokiBaxxi válasza DokiBaxxi (#10456) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Valaki?

Azóta annyit sikerült megoldanom, hogy nem mindig megy 100-on a proci, de így is mintha alulteljesítene, közel sincs annyi FPS-em, mint a PH!-s tesztben vagy bármelyik YT videóban.

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10471) Milka 78 válasza MiklosSaS (#10457) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Viva Seggszikla! :DDD Még Players is megtért :K
Ellenben a memóriáknál csak okosan (már ha később elkap a gépszíj és váltanál),mert pl a Ripjaws V-t (fentebb részleteztem is ) nem szereti az Asrock igaz nincs is nagyon benne a qvl-be.Trident úgy fest okés és megy is mint a veszedelem és persze az elnyűhetetlen Corsair lpx ami jól megy benne,de most látom neked is az van.

Runner_fxr : Szerintem sem kerget a tatár ez ügyben,ráérsz váltani :K Asrock Z170 Extreme 4 és a memóriákat felhúzod,nem kell abba újat venned.Szerintem 2800-at simán fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#10472) MiklosSaS válasza Milka 78 (#10471) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Viva Seggszikla! :DDD: :C :C :C

Mondjuk Playersrol sohasem felteteleztem hogy normalis...de lassan es sem leszek. :D

Kosz mindenkinek! Eldontottem, Asrock Gaming i7 vagy OC Formula lesz a kicsike :)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10473) Milka 78 válasza MiklosSaS (#10472) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És csak egyre lejjebb csúszik! :DDD
Van itt két OC Formula tulaj is tőlük esetleg megérdeklődheted milyen is a leányzó fekvése :K
-Gabesz- és BMW001 fórumtársak.
Utóbbinak talán volt egy kis frixije a lappal,de az ha jól emlékszem Ripjaws-os memória probléma volt.

(#10474) sas55 válasza MiklosSaS (#10472) üzenetére


sas55
aktív tag

Majd mesélj hogy szalad az OC Formula ha az lesz. :R

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#10475) MiklosSaS válasza Milka 78 (#10473) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A mostanitol lehet meg lejjebb? Mar reg a melyponton van :D

Az alaplap topicbol mar kiraktak? Vagy meg mindig feszegeti a hatarokat?

Na de ne OFF-oljunk mert jon mindjart Petike, megmutatja hogy ki az Asszony Ur a haznal/topicban !

@sas55: termeszetesen!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10476) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#10475) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kick és ban! :DDD Tudtam én, hogy a seggszikla formula lesz :)

© asszongya'hogy

(#10477) Trailblazer válasza -FreaK- (#10464) üzenetére


Trailblazer
addikt

Valamit írtak arról is, hogy az IGP működését is korlátozza ez a fajta tuning, úgyhogy aki épp vga nélkül van, az megszívta.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10478) falijja válasza Trailblazer (#10477) üzenetére


falijja
őstag

Ha mimdent alapra tesz, akkor ugyan úgy megy minden nem..?

(#10479) Trailblazer válasza falijja (#10478) üzenetére


Trailblazer
addikt

Minden bizonnyal, de OC-ről volt szó. Nyilván felmerül a kérdés, hogy minek akkor tuningolni, ha nincs vga, ám pl. ha kell a gép valami más számítási, enkódolási célokra, ahol igp mellett is jól jön a plusz lóerő.
Tehát akkor ez így kiesik.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10480) -Gabesz- válasza MiklosSaS (#10475) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

OC formula inkább erősebb memória tuninghoz javasolt.
Egyéb tekintetben megfelelő volt a rangerem is, azzal is 4,6-on hajtottam a 6600k-t meg az formullával is. :)
Biztosan bírna többet is, de én léggel hűtök. Pár tesztet futtattam csupán 4,8-on.

(#10481) MiklosSaS válasza -Gabesz- (#10480) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Stabilitás? Bios? Kiforrotság?

A biosa milyen a Asuséhoz visszonyitva?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10482) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Üdv.
Milyen progival/játékkal/benchmarkkal stb. tudnám letesztelni, hogy hibázik-e a proci? (A menetét tudom csak melyik program adhat megbízható eredményeket illetve olyanokat amik tényleg kihozzák, ha ilyen baja van a cpu-nak)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10483) -Gabesz- válasza MiklosSaS (#10481) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Csak a rangerhez tudom hasonlítani.
Kitesztelt beállításokkal mindkét lap stabil és nem volt semmi gondom semelyikkel sem.

Tuningnál kicsit csavaros a dolog. A rangerban 4,7-en ment a proci 24/7, mert alacsonyabb hőfokokat dobott a lap (idle a szobahőmérsékletét hozták a magok :D)
Az asrockban magasabbak lettek a hőfokok ugyanolyan Vcore mellett, ezért 24/7-re lentebb vettem a procit.
Max órajelben amin még a tesztek lefutottak az OC formula nyert.

Memóri tekintetében az Oc formula alázza a rangert tridentZ-vel. (és én emiatt váltottam)

Az oc formulát tuningra tervezték, elrendezésileg a procihoz közelebb vannak egy kicsit a memória slotok és az 1. vga slot is. Emiatt a nagy léghűtőm(d14) jobban rálóg a ramokra, és a vga kártyától is vagy 5mm választja el. Ezt el kel fogadni. A ranger ebből a szempontból kényelmesebb elrendezésű volt.

A ranger biosa több beállítási lehetőséget tartalmaz, aminek nagy részét nem használtam és feleslegesnek is éreztem. Az asrock biosa ezért talán egyszerűbbnek tűnik, nem flancoskodik, ami kell benne van, nekem jobban bejön.

Talán egy hero-val izgalmasabb lenne összevetni, de a rangerről való váltást nem bántam meg.

(#10484) MiklosSaS válasza -Gabesz- (#10483) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R

Megrendeltem ma este....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10485) Simi37


Simi37
őstag

Ha valakinek van Asus M8 Rangere... tud valamit a legfrissebb bios ami miatt érdemes lenne frissíteni a gyáriról?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10486) gyiku


gyiku
nagyúr

tud egy i5-6600t egyszerre 3 monitort meghajtani mondjuk egy ilyen lapban? irodai gep, szoval semmi komoly, bongeszok, meg xls, de mindenkepp kell a 3 monitor.

hüllő

(#10487) Milka 78 válasza gyiku (#10486) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak Segsziklában tud/vegyél ZEN-t és VISZLÁT!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10488) shteer válasza gyiku (#10486) üzenetére


shteer
titán

Tud

..szerintem jónak tűnik

(#10489) MiklosSaS válasza gyiku (#10486) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azt csak a jövõtlátó Radeon tudja!

Viszlát!!!

;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10490) AtHoS válasza Simi37 (#10485) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én folyamatosan frissítettem a BIOS-t, de igazából egyikkel sem volt problémám, tehát indokoltsága lényegében 0 volt. Mondjuk nem is rontott a helyzeten a frissítés :DDD

Viszont talán HERO lapnál írták a 1902-esre, hogy stabilabb lett az OC vele. De ez csak úgy rémlik, hogy megemlítették

read-only mode on the forum

(#10491) gyiku válasza shteer (#10488) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi, a tobbi meg elmehet a pics@ba :DDD

hüllő

(#10492) shteer válasza gyiku (#10491) üzenetére


shteer
titán

Most már mehetsz te is ;] :D

..szerintem jónak tűnik

(#10493) MiklosSaS válasza shteer (#10492) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egy lyukkal följebb :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10494) hackeeeee válasza shteer (#10492) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Legalább DX12-ben tolja a multimonitort.

Oh wait.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#10495) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Urak!
Egy stock órajeles 6600K-nál 586 az mennyire jó/rossz eredmény Cinebench-ben?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10496) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

L606F474 ez a batch szam mond nektek valamit?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10497) Erdei88 válasza MiklosSaS (#10496) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem :D

(#10498) gyiku válasza MiklosSaS (#10496) üzenetére


gyiku
nagyúr

Ez egy intel processzor :K

hüllő

(#10499) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#10496) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Elvileg az L6xxxxxx már egyben S-spec: SR2L0, így van benne SGX, de ennyi kb... alig van Batch# táblázat.

© asszongya'hogy

(#10500) dime27 válasza MiklosSaS (#10496) üzenetére


dime27
őstag

Megy 5Ghz-et is 24/7-ben de csak 1.5V-on! :K :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.