Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) sb válasza #Morcosmedve (#10250) üzenetére


sb
veterán

Ha lehetne én is biosból állítanám nyilván. :)
Bár szvsz a fesz, TDP, egyebek ugyanúgy kell, hogy viselkedjenek sw-ből is. Nyilván ugyanaz a vezérlése fizikailag (TPD-t a proci intézi, vcore-t meg a lap) bárhonnan is állítsuk az értéket. Ami nincs biosban ott én stabilan használom (pl. notiban is ritkán van fesz állítás biosban és amúgy jól jön. alulfeszeléshez. :) )

Lapok: Ennél összetettebb, 2 lapom volt már eleve. Egy mITX-et akartam HTPC-be, bármilyet, G3900 alá. Megvettem, közben meg befutott egy "rendes" DDR4-es mITX is amit nem tudtam kihagyni. :) Gondoltam akkor asztaliban is cserélek egyúttal.
Viszont mellé meg van egy rakás DDR3 ramom itthon, még fiókban is, így a további halmozás miatt gondoltam kevesebb DDR4-et veszek csak, így megy HTPC-be Asrock+G3900+2x4 DDR4. Desktopba meg Asus+i5-6500+2x8 DDR3.

De az i5 alá nem tenném be hosszabb távra az 1.5V-os ramokat. G3900 alá még bevállalnám csak akkor meg fordított a ram felállás. DDR3L-t is vehetnék, de alig kapni plussz még több DDR3-am lesz. :D Akkor már egyszerűbb DDR4-et+lapot venni, ha nem úszom meg a további vacakolást. Mert utolsó pontként meg minél kevesebb vétel/eladás lett volna még a cél, lévén így sincs nagyon időm vele vacakolni.
Igazából tök felesleges volt az egész, így szabadidő nélkül, de olyan rég cseréltem már, hogy erős volt a kényszer. Azt hittem 2-3 hw-vel kevesebbel megúszom. Így jártam. :D

@Z170+DDR4: Igazad van, ezen átsiklottam.

[ Szerkesztve ]

(#10252) #Morcosmedve válasza sb (#10251) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze! :)

Notinál nincs más ugye, itt viszont amikor elindulnak egymást alul/felül vezérelni... az mégis egy szoftver, nem igazán javasolt.

Akkor most végül is DDR4 lesz/lett mindenhol? :U :) HW. csere mindig pénz, de jobb esetben megéri. :)

© asszongya'hogy

(#10253) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, van az a garancia Intelnél hogy 25$ ért lehet olyan garanciat venni ami tuningra is érvényes. Csinált már valaki ilyent? Nem sok esély van rá gondolom én se vennék. De érdekel mert van procim amit a Lectől vettem és a vevők be vannak szarva hogy nem bolti gari van. Amihez nincs számla azt is vajon be lehet így gariztatni?

(#10254) #Morcosmedve válasza Kaci84 (#10253) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem pontosan leírja az intel, de volt már aki vett 5960X-re, ha nem tévedek, akoska07.

© asszongya'hogy

(#10255) Kaci84 válasza #Morcosmedve (#10254) üzenetére


Kaci84
őstag

Persze leírja angolul, meg engem a gyakorlat érdekel inkább. Megnézem a felhasználót.

(#10256) HaZsolt


HaZsolt
őstag

A NB Frequencyt mennyire szoktátok állítani 4400Mhz-es tuning során?

(#10257) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Összeállt a gépem végre, a procit alul feszeltem 1,15v-ra, húzni egyenlőre nem szeretném, számomra fontosabb, hogy terhelve is halk legyen a gép, és Throttling mentes.
Viszont a ramokat XMP profil alapján beállítottam 3200Mhz, cl 14-re.
Jelenleg az alaplap alapjáraton 35, 10 perc Aida 64 rendszer stabilitási teszt után 38 fokos ez jónak számít?
A procin nem parázok, az 50 fok alatt van stressz teszt alatt is. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#10258) #Morcosmedve válasza Pöttön (#10257) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó minden. :) 1.15V-on mennyit megy? 4,2? Nem megy lentebb? :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10259) joczo1337


joczo1337
tag

Üdv az uraknak!
Nos,végre összeállt a gép,mindenestül (Giga Z170-HD3P + Pentium G4400).
Neki is álltam húzni :D jelenleg 4.3GHz-en vagyok,fesz fix 1.3V.Lehet menne lejjebb,még nem kísérleteztem ki teljesen,de tudom hogy egy kicsit sok.
Próbálkoztam tovább menni: 1.3V-on már 135bclk-val se bootol,1.35V-on 140bclk-val windowsba bejutok,de gyakran becrashel.
Szóval kérdezném tőletek,hogy milyen beállításokat javasoltok?Skylake platformon még szűz vagyok,örülök hogy idáig eljutottam egyedül :DD olyan 4.6GHz környékére azért szeretnék eljutni.Alapműveltség megvan(toronyhűtő,ram visszaosztva,stb),de utoljára Athlon II-t húztam FSB-vel,aztán FX-et,intelem csak egy rövid időszakra volt.
Ha kellene még bármilyen adat,le tudok írni bármit.Köszi a segítséget! :))

(#10260) Pöttön válasza #Morcosmedve (#10258) üzenetére


Pöttön
őstag

Jó hogy mondod, felraktam a CPU ID-et az egyből kimutatta, hogy alapjáraton 800mhz volt az órajel, most vissza tettem a feszt inkább auto ra, most 1,360-at ad neki, terhelve, aida alatt a hőfok felment max 67fok ra, de legalább most 4200Mhz-en megy. :R
Valami amúgy most elállítódott az alaplapom biosánál, olyan gyatra felbontású lett, hogy az értékeket nem tudom kiolvasni. :F

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#10261) #Morcosmedve válasza Pöttön (#10260) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nincs mit, habar most nem igazán értem. 1,15V-on mennyi GHz-et ment? Ekkor mi volt a nem jó? :U
HWinfo64-ben latszik a legjobban mikor mi volt. :)
Az furcsa, kábel rendben van? Egyedi eset lehet, hogy rossz... szerintem legujabb BIOS-t tedd fel, aztán XMP, (jobb esetben manual) memoria beallitasok, aztan 4,2x-es valami offsetes fesz megoldas, hogy levegye a feszt es az orajelet, de ha jobbat szeretnel, lefixalod allando 4,2-re. En 4,4-et allitanek be, ha meg nem akarsz meleg procit, de kis teljesitmenyt novelnel. 1,36V az nagyon sok, mert 1,1V korul kene lennie 4,2-t.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10262) Pöttön válasza #Morcosmedve (#10261) üzenetére


Pöttön
őstag

na most beállítottam úja, turbo modot kikapcsoltam a francba, xmp-t beállítottam,, ez a ramokat alapból beállította patentul, a procinak beállítottam megint 1,15v-t, és most 4ghz-n megy.
A felbontás megoldódott, be kapcsolva maradt a hm erősítőm, és az bolondította meg a biost egy kicsit, lehúzta a felbontást 640x480-ra kb... :N

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#10263) #Morcosmedve válasza Pöttön (#10262) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jól van, akkor minden ok, igaz (közel) szerintem ennyin 4,4-en kéne menjen. :)

© asszongya'hogy

(#10264) Pöttön válasza #Morcosmedve (#10263) üzenetére


Pöttön
őstag

Hát most megpróbáltam 4,4 ghz-re belőni, de nem akar sikerülni...
Lehet (sőt biztos is) én csinálok valamit rosszul, AI Overclock Tunert átállítottam Manualra, (ramot beállítottam manuálisan, az gyönyörűen működik is) CPU Core Ratio-t Sync ALL Core-ra, Core Ratio Limit-et 44-re, a target CPU Freguency-nél felül szépen ki is mutatja hogy elméletileg 4400Mhz-en fog menni a proci, mentem, újra indítom, és ugyan úgy 4ghz-en megy, a target cpu frequency ugyan úgy 4,4ghz, de minden hol máshol 4ghz-et mutat, oldalt a ratio ugyan úgy 40... :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#10265) Pöttön válasza #Morcosmedve (#10263) üzenetére


Pöttön
őstag

Próbáljam meg BCLK-val?
40es ratio mellet 110bclk 4400mhz lenne, a memóriát meg 100:100 mellett 3190-re tudnám állítani.
Csak ezzel az a gondom hogy húz mindent, az igp órajelét is 1100 ra, azt bírná?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#10266) AtHoS válasza Pöttön (#10265) üzenetére


AtHoS
nagyúr

BIOSban egy menüponttal odébb (jobbra) a CPU beállításoknál át lehet rakni, hogy Turbo frekivel induljon a rendszer ;)

Szerk.
Amúgy semmi jelentősége nincs mivel "csak" a boot közbeni frekire van hatással, win alatt szépen fog menni a Turbo és ezáltal a 4400 MHz is meg lesz :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#10267) Simi37 válasza Pöttön (#10265) üzenetére


Simi37
őstag

Nekem 1350ig megy az igp az auto igp fesz adagolással (ratiot növelem)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10268) Pöttön válasza AtHoS (#10266) üzenetére


Pöttön
őstag

Szia AtHoS!
Téged is látni erre? :DDD
Küldtem egy privátot. :)

Közben rájöttem, megoldottam a lentebb említett ratio növeléssel, így a turbo órajelet 4400Mhz-re állítottam, ami win alatt szépen fel is skálázódik.
1,184 v-on beton stabilnak ígérkezik a rendszer, nagyon elenyésző hőfok emelkedés mellett. :R
Köszi mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#10269) #Morcosmedve válasza Pöttön (#10268) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Helyes, erre gondoltam én is :K Grat! :)

© asszongya'hogy

(#10270) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Halihó
i7 6600K-hoz első körben milyen coolert és lapot ajánlotok? Egy kis tuning lenne, de inkább stabilitás a lényeg... nem igazán vagyok képben ezzel az új Skylake-l.

Asus z170 valamelyik modellre gondoltam, hűtőből teljes tanácstalanság.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#10271) #Morcosmedve válasza Ren Hoek (#10270) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Itt érdeklődj, n+1 találatod lesz minden kategóriában. Arany kozeput (3 ev garral) seggszikla ASRock Z170 Extreme4.

Milyen házba és mennyiért szeretnél hűtést? :U

© asszongya'hogy

(#10272) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!
Azért ide kèrdezek be mert itt sok embernek van hero VIII-as lapja.
Próbálgattam a procit állítgatni az alaplap programjában ,majd lefagyott és most nem kaocsol be a gép.14-es hibakòdot ír ki.
Lègyszi ha tudtok segítsetek.
Köszi.

(#10273) Ren Hoek válasza #Morcosmedve (#10271) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen sorry, csak gondoltam konkrétan a procihoz tudtok valami best buyt a proci topicban. (Vagy amit el kell kerülni) Igazából nem akarok nagy tuningot, csak egy picit megrántani... átlag ház 10-15 körül, talán valami Zalman.

Igazából VGA nem is lesz benne, csak egy workstation lesz. Tehát -1 hőforrás.

(#10274) #Morcosmedve válasza Ren Hoek (#10273) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Elore ettol meg erdemes jo hutot venni. Azért kerdes a haz pontosan, mert ha AIO vizhutes ferjen be, egyreszt 240-280-360-as, attol fugg milyen, masreszt vastagsagra. Ha leghuto, akkor azok el tudnak ugrani magassagban es nem tudod majd becsukni a haz oldalat. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10275) Ren Hoek válasza #Morcosmedve (#10274) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Léghűtés lenne, mostani gépemben egy Scythe mugen 2 van, annál nagyobb nem kell méretre.

Léghűtővel meghúzva kb hány %-al gyorsulhat? Számolgatni kell. Matlab, sok sok videostream stb...

(#10276) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Z170-es Asrock lapok rendben vannak? Ismerõsnek kell gépet szerelni, a 6600K már megvan meg 2x 8 gb corsair 3200 MHz, de pénz Hero-ra már nem maradt neki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10277) sid.:Rc211v válasza MiklosSaS (#10276) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Sztem jók, de minimum akkor egy Extreme4. Az egy jó lap ASrock-nál.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#10278) CsonkaImo válasza MiklosSaS (#10276) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nagyon rendben vannak, Asus lapjaival vetekednek. :K

(#10279) hackeeeee válasza MiklosSaS (#10276) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is az Extreme 4-et javasolták először.

Véleményem szubjektív...

(#10280) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valami történt.. Nem tudom megmagyarázni, hogy micsoda.. De.. De.. :D

A multitask az utóbbi időben megállt 195-200k között, nem ment 200k fölé..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10281) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#10280) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Eppen jol volt a Win10 :D

© asszongya'hogy

(#10282) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#10281) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az utóbbi pár napban konstans 200k fölé ment, most, hogy letoltam a ramokat CL16-ra, ennyit ugrott még pluszban.

Véleményem szubjektív...

(#10283) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#10282) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az lehetetlen, a memoria nem szamit! :DDD De bizony szamit :K Helyes!

© asszongya'hogy

(#10284) antihero0112


antihero0112
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 6700K-t, és egy ASUS Z170-A lapot, és az összefoglalót jó párszor elolvastam, de nekem még mindig magas ez az OC. FX-eket húztam, nyúztam eddig, azzal nem volt semmi para.
Utoljára 4790-em volt, ugye azt nem lehet húzni, meg hát a lap is olyan volt hozzá. Azelőtt meg még i7 920-asom volt azt még húztam valameddig, de az nem UEFi-s volt, meg hát régen volt.
Vizuális típus vagyok ;] , valakitől kaphatnék képeket beállításokról, és egy kis magyarázatot?

Nagyon hálás lennék érte!
Jöhet akár privátban is. :R

(#10285) #Morcosmedve válasza antihero0112 (#10284) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az is van az osszefoglaloba.. De nem nehez, ha nem akarsz sokat, Load Line Calibration Level 5-re allitsd, melle svid disabled, c states disabled, voltage, manual override 1,2V 4,2GHz.

Ezek utan noveled a GHz et melle allitod a feszt. Ezt kell kitesztelni, ugy h 90C alatt maradj IBT very high 15-20 kor kozben/utan. Lehet 1,2V on 4,4 et megy lehet 4,2-t ezt ossze kell hangolni mit mennyin, ebben nem tudunk segiteni.

© asszongya'hogy

(#10286) budo82 válasza #Morcosmedve (#10285) üzenetére


budo82
tag

Az összefoglalóhoz már akartam mondani:

"- VCore = VRing --> Ez lehet processzorfüggő, de 1,1 V +/-0,5V az pont megfelelő alapbeállítás lehet"

Azért az 1,6V-ra én nem a "pont megfelelő alapbeállításként" tekintek...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

(#10287) antihero0112 válasza #Morcosmedve (#10285) üzenetére


antihero0112
tag

Köszi szépen! Ez így talán elég lesz 4,5Ghz a cél, feszültségekkel tisztában vagyok, hogy minden procinak más kell. :R :R :R

(#10288) antihero0112 válasza #Morcosmedve (#10285) üzenetére


antihero0112
tag

Hú de buta vagyok, most láttam a képeket a BIOS beállításokról, köszi szépen mégegyszer. :C :R

(#10289) #Morcosmedve válasza budo82 (#10286) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igaz, egy kettes kimaradt, de levettem 1-1,1V-ra. :R Nyilvan nem az a jo, legkozelebb atadom a lehetoseget az osszeirasra. :DDD

© asszongya'hogy

(#10290) budo82 válasza #Morcosmedve (#10289) üzenetére


budo82
tag

Legtöbb embernek persze nyilvánvaló, hogy az 1,6 V nem jó, viszont mivel nagyon elterjedt az "olvasd el az összefoglalót!" hozzáállás, így egy kezdőt azért összezavarhat. Természetesen csak javítási szándékkal jeleztem, egy kis csipkelődés meg gondolom belefér :P

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

(#10291) #Morcosmedve válasza budo82 (#10290) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Elsőnek tovabbra is alap elolvasni. :R Gondoltam, hogy nem szeretnéd. :DDD

© asszongya'hogy

(#10292) Trailblazer válasza #Morcosmedve (#10289) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egy kérdés feléd: az Asus lap biosának Ai Tweaker szekciójában látható egy olyan, hogy FLCK Frequency, az alábbi opciókkal: Auto (ezen van most); Normal (800 MHz); 1 GHz; 400 MHz. Mire érdemes állítani ezt, ha egyáltalán érdemes?
A cpu még mindig a non-k i7 6700.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10293) Knobber


Knobber
aktív tag

Elég szépen esnek a prociárak a Kaby Lake közeledtével. Jelenleg gondolkozom egy G4520-on, vagy AMD Athlon 880K-n ( Esetleg AMD Athlon X4 845-ön).
Viszont a neten ( youtube ) elég sok benchmarkot láttam hogy a kétmagos G4400 is már veri a négymagos Athlonokat: [link]
Árban körülbelül hasonlóak pedig, 25 000Ft környékén lehet kapni G4520-at és 880K-t is ( Sőt a 845 csak 18 000Ft )
Amolyan budget gaming pcn gondolkozom, egy R7 265 mellé.

Youtube: Knobber

(#10294) turbokappa válasza Knobber (#10293) üzenetére


turbokappa
senior tag

Hi
Nekem egy asus z-170 lap,meg egyenlőre kltségtakarékossági okok miatt egy g4400 van bent,egy amd 6970 társaságában. Aprocit idén egy i7-re akarom cserélni,jövőre meg majd az új szériás videókarira.
Szóval a g4400-al nem volt gondom eddig,persze ha több mindent csinálsz i7 6700 kell venni,a 6600k nem éri meg,pont annyit tud húzva mint az i7 alapon,és pl inventorhoz,autocad-hez sokkal jobb. A kabylake nem éri meg az árát semmivel nem tud többet.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#10295) Knobber válasza turbokappa (#10294) üzenetére


Knobber
aktív tag

Jó is lenne egy i7, bár annál a i7-2600 amit meg tudnék engedni magamnak maximum. AutoCAD-et nem használok, helyette inkább többféle böngésző fut egyszerre a gépen ( Edge, Chrome ) és sok-sok lapfüllel meg flash tartalommal. Az egyszálas teljesítmény fontos emiatt. Meg néha játszok 1-1 játékkal, mert FPS-t bill+egér kombóval néha jobb mint Xboxon a kontrollerrel.
Csak igen szíven ütött, amikor a Quantum Break-et akartam Win 10-re telepíteni, hogy nem támogatott a processzorom (Q9550), emiatt gondoltam lassan itt az ideje a váltásnak.

Youtube: Knobber

(#10296) MiklosSaS válasza turbokappa (#10294) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mennyi a kaby lake hogy nem éri meg az árát?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10297) turbokappa válasza MiklosSaS (#10296) üzenetére


turbokappa
senior tag

Még nem kapható,de szerinted egy árban lesznek? Ugye nem gondolod komolyan.
A tudása a leírás szerint egy hajszállal lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#10298) joczo1337


joczo1337
tag

Sziasztok,előbb túl sokat rizsáztam és nem kaptam választ,szóval rövidre fogom magam :D
Pentium G4400 1.3V-ot kér 4.3GHz-hez.nekem soknak tűnik.ha a bclk-t vinném feljebb,ott már crashel,viszont nem akarom elégetni se.van valami egyéb beállítás,amit én kihagytam?idáig mélyebben csak FX-eket húztam.
Köszi!

(#10299) HaZsolt válasza turbokappa (#10294) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ezeket te sem gondolod komolyan, egy meg sem jelent processzorról azt mondani, hogy nem éri meg. Honnan tudod, hogy nem éri meg, tesztelted? Na ugye. Az ára az új generációs i7-es processzoroknak 350 dollár körül szokott lenni i7 3770k, 4770k, 4790k, 6700k, nincs gyakorlatilag az áruk között különbség. Akkor miért is nem érné meg?

(#10300) turbokappa válasza HaZsolt (#10299) üzenetére


turbokappa
senior tag

[link]

A semmiért vállalom a felelősséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.