Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9200) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most lefuttatva:

Véleményem szubjektív...

(#9202) akoska07 válasza #Morcosmedve (#9192) üzenetére


akoska07
nagyúr

Bármikor ajánlható,csak nem neked.

Nem 2 éve,hanem semmikor nem engedtem be a házba asrock lapot és nem is fogok.
vetekszik az első helyért,már akinél.

Változnak az idők vele változom én is...
Azt majd én eldöntöm mi tesz jót nekem. ;)

Sok tagot nem olyannak ismertünk meg,mint amilyenek most,téged sem.
Engem egy kicsit sem zavar,átugrom a változásokat. ;)

#9195 miklosss2012 :
"A sok user error" ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#9203) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9201) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem sokat változott. Egyik adat picit fentebb, másik picit lentebb. Hibahatár kb.
Ez melyik fesz-LLC párosítás? :U

Egyébként a RAM-ok C15-el sem igen gyorsulnak, valszeg kevés az 1,4V neki.:

Láthatóan nálam is el-el mozdul valamelyik L1-L3 érték (kb. egyenes arányban), a Latency, ami stabil kb...

(#9202) akoska07: "Azt majd én eldöntöm mi tesz jót nekem." - Én jó szándékból írtam, azt teszel, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9204) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9203) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1,345V LLC5.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9205) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9204) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

LLC5 pontosabb, lehet oda kéne egy 1,35V körüli pontosat belőni és hagyni így egy ideig, hogy mennyire működik.

(#9206) hackeeeee: Ezért kellene az, amit fentebb írtam, kicsit azért stabilabbra tenni, aztán max még lépteted.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9206) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9205) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez szintén egy teszt volt, hogy meddig tudok lemenni. :) Ezért is lepődtem meg, hogy még 1,32V-n is megy az RB, csak a multitask-ba fagy bele, egészen 1,345V-ig.

Véleményem szubjektív...

(#9207) deicide válasza #Morcosmedve (#9170) üzenetére


deicide
veterán

Nálam is hibátlan az M7 a kezdetek óta 4.6-on hajtott, nem szétfeszelt 6700K-val és 3466-on működő rammal.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9208) keIdor válasza MiklosSaS (#9195) üzenetére


keIdor
titán

Az újabb BIOS-okkal amúgy ez jelentősen javulhatott gondolom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9209) #Morcosmedve válasza keIdor (#9208) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Memória mizéria igen, a funkciók nem. Nem tudom még mindig, hogy miért érv az, hogy stabil... "alap"lap, ez a dolga... Nyilván, aki már idén vette kevésbé kínlódott vele.

© asszongya'hogy

(#9210) keIdor válasza #Morcosmedve (#9209) üzenetére


keIdor
titán

Én azt elhiszem és értem is amit írsz. Én maradok az Asusnál, évek óta nem volt más, már tudom mit-hol és milyen néven keressek, ezért is marad ez a jövőben is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9211) deicide válasza #Morcosmedve (#9209) üzenetére


deicide
veterán

De funkciók alatt mit értesz? Összeraktam, működik. Ezek szerint ezzel csak szerencsém volt, hogy minden ment elsőre?
Másrészt azért nem mindenki extrém tuningra veszi (ahogy én sem), nekem a 4.6-al és a 3466-al szemernyi gondom sem volt és nem tűnt kevésnek az állítási lehetőség sem, sőt, egyszerű (értsd nem profi) tuningosként még sokalltam is kicsit.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9212) #Morcosmedve válasza deicide (#9211) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze, tökéletesen elég, csak ehhez mérten drága (nem ebbe a kategóriába való, csak abba szeretnék elhelyezni). Fentebb kitárgyaltuk, hogy BIOS funkciókban kevés. Minden ~40k+-os lap nem azért kerül többe, mert LED van rajta, de jelenleg egy ennyibe kerülő lap is okosabb.

Keldor: Asus elég jól stagnál szerencsére, de mindig érdemes az új szériánál lecsekkolni a valóságot. :)

© asszongya'hogy

(#9213) MiklosSaS válasza keIdor (#9208) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Természetesen lehetséges, de akkor (augusztus-szeptember 2015) elég udegesitõ volt amikor 1.35 V-ot adok neki és terhelésnél vagy kifagy 1.27-el, vagy megsül 1.48-al...elég durva anomáliák voltak annó...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9214) rambustibi válasza akoska07 (#9171) üzenetére


rambustibi
őstag

Asus lapom van, és most a "hülyegyerek tuningját kipróbáltam" kattintottam kettőt BIOS-ban és lefuttattam az IBT-t.
Picit jobban teljesített a 6700K az Asus lapban:

:D

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#9215) Callisto


Callisto
őstag

AsRock K6+ alaplapom van, bár lehet ez lényegtelen a kérdésem szempontjából.
Jelenleg Offset módban használom, hogy ne nyomja fel a VCore-t olyan magasra, mivel stabil 1.1V mellett teljes terhelésen is a 6700K viszont az Auto mód felnyomja 1.32-re a VCoret.
Szóval Offset mód -75 értékkel. Ezzel terhelésen 1.2V, de ez még mindig sok az 1.1-hez képest. Azonban ha az offsetet magasabbra állítom, akkor már lehal a proci idle-ben vagy alacsony terhelésnél, mert ott már nem elég a feszültség. Be lehet állítani a minimum feszültséget amire droppol? Vagy használjam Fixed 1.1 volttal? Ez utóbbi növeli a fogyasztást ha idle/alacsony terheléssel megy a CPU?

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9216) LeslieG Jr. válasza Callisto (#9215) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hát igen ez az Offset-es feszültség beállítás rákfenéje. Sajnos ha sokat kell levenni negatív irányba a feszültségből akkor átesik az ember a ló másik oldalára és IDLE módban bizony kevesebb feszt kap a proci mint azt alapjáraton. Ezért két lehetőséget látok.

1. Vagy FIX feszt állítasz be neki és akkor FIX feszel megy a proci ami persze azt jeleni hogy IDLE módban is annyit kap.

2. Az UEFI-ben ki kell kapcsolni minden energiatakarékos funkciót ami a feszültségre vonatkozik, hogy IDLE módban ne vegye vissza a feszültséget.

Valójában a 2.-es pont is ugyan az mint az 1.-es pont csak Offset-ben.

Vagy 3. pont még emelsz a MHz-en és akkor az Offset-et 0 vagy + irányba elmozdítod. :DD

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#9217) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek váltsak most i7 6700k-ra vagy várjak az új generációs i7-re, marad a foglalat vagy az is változik? :) Köszönöm.

(#9218) #Morcosmedve válasza DJZoliboy (#9217) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Habár ez találgatás, de a leak-ek szerint Z170-Socket kompatibilis lesz a 7700k is, ha jön új chipset, ha nem.
Procit kb. 2016Q4-ben vagy jövő év elején, lehet majd kapni, talán addigra beáll az ár és a készlet is...
Semmi más nem fog változni az iGPU-n és a csökkentett alap órajelen (4,0->3,6-ra) kívül.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9219) CsonkaImo válasza DJZoliboy (#9217) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A foglalat marad. Az új i7 én nem sokat tudok, de valószínű ráncfelvarrás lesz pár % teljesítmény növekedéssel.

(#9220) Ueda válasza LeslieG Jr. (#9216) üzenetére


Ueda
senior tag

+ Callisto : Akkor úgy néz ki, nekem szerencsém van. XTU -val -150 mV adaptív/offset használom (-175 mV stabil, de lomhább is lesz). Tesztelés közben végig terhelésen fagyott ki, sosem idle. Nem akartam elhinni, hogy most is nő az idle terhelés tuning esetén. LGA 775 -nél is zavart ez a dolog, azt hittem azóta jobbak lettek a beállítási lehetőségek.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#9222) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#9218) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont mint Z68(Z77), Z87(Z97) itt is jonni fog meg egy kis penz lehuzas..vagyis egy uj lapka keszlet a Z270. De ettol fuggetlenul a 7700K (kaby lake) mukodni fog Z170-ben is a megfelelo BIOS frissites utan.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9223) Callisto válasza Ueda (#9220) üzenetére


Callisto
őstag

Közben sikerült megoldanom. Néhány dolgot manuálisan beállítva (főleg CPU órajeleket) már megy. Úgy néz ki a lap Auto beállítása bezavart az Offsetnek. Másrészt arra is rá kellett jönnöm, hogy Offset módban a VID max az alacsonyabb érték és ahhoz képest kell megadnom az offszetet nem pedig az adaptív max VID-jéhez képest. Nem csoda, hogy nem ment. :D
Így most beton stabil 1.1V feszültséggel és játék közben is 42-50 fok között mozog minimum fordulatú ventikkel.
Így már elégedett vagyok. Húzni nem akarom, mert felesleges. A csend fontosabb. Majd húzom, ha már kevésnek érzem ezt a CPU-t. :)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9224) ImpersonatoR

Gondoltam hogy jo lesz az uj 6700k de azt nem hogy ennyire. Ekkora ugrasra nem szamitottam. Kb alapon hoz annyit fire strike ban mint az 5 ghz es 3770k 1080 al ( kb 18000). Gta V ben a minimum fpst tolta meg pl igazan.

(#9225) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Egy hirtelen próbálkozás 6600K tuning ügyileg.

UEFI VCore: 1.300V Fix beállítás
LLC Level: Level 2.

Már 3x lefutattam a IBT próba képpen. Most még tesztelem természetesen. :DD

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#9226) rambustibi


rambustibi
őstag

4.8@1.38V

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#9227) Szinyák válasza LeslieG Jr. (#9216) üzenetére


Szinyák
őstag

UEFI energiatakarékos opciók a C-state az összes disabled illetve a power saving mode .-ra gondolsz ??
Vagy még van más opciós is ezen kívül ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#9228) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Szerintem nálam ez a vége sajnos.

UEFI VCore Voltage: 1.350V Fix beállítás
LLC Level: Level 1.

Itt éppen a Prime95 futott alatta. IBT is végigfutott.

(#9227) Szinyák: Igen arra gondoltam. Valamelyik C-state visszaveszi a feszt ha be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#9229) hackeeeee válasza rambustibi (#9226) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A szokásos kérdés, még mindig..LLC mennyi?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9230) rambustibi


rambustibi
őstag

Egy újat futtattam:

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#9231) hackeeeee válasza rambustibi (#9230) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1,35V-LLC5.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9232) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

Valaki akinek hero lapja és i5 6600k-ja van, tudna segíteni a tuningban?
Elküldeni privátban a BIOS-a beállításait?
Köszönöm!
:)

(#9233) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

A Prime 95 a 2. magon egyből hibával indul. mitől lehet?

(#9234) slick-adam válasza DJZoliboy (#9233) üzenetére


slick-adam
aktív tag

keves a core voltage? :U

4.4-ig keveske tapasztalataim alapjan (6600K & 6700K) okes az 1.23-1.26V (vagy alacsonyabb, ha nagyon makos vagy), utana mar nagyobb a lepcsö.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9235) DJZoliboy válasza slick-adam (#9234) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Mennyire állítsam?

Az a baj hogy beállítottam BIOS-ba a Core Voltage-et 1.35-re és nem azt adja be a cpu-z hanem csak 1.28-at-. miért van ez?

[ Szerkesztve ]

(#9236) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Most 1.31 -et adott neki de 2 mag is stoppolt!

(#9237) deadwing válasza DJZoliboy (#9236) üzenetére


deadwing
addikt

Alacsonyabb órajelen miért nem próbálod meg? :F

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#9238) Melorin


Melorin
addikt

Látom aktívan tesztelgetitek a Skylaket :D
Megnézne valaki egy olyat, hogy az összes mag órajelét monitorozza, és figyelje, hogy a minimum érték nem esik-e vissza prime vagy ibt közben valamelyik magon. SpeedStem és C-state legyen bekapcsolva.
Köszi!

(#9239) LeslieG Jr. válasza DJZoliboy (#9233) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali!

Nekem a 6600K-hoz 4.5Ghz-hez több kell mint 1.300V. Jelenleg a VCore voltage 1.300V fix beállítással(CPU-Z: 1.280 körül mutatja) megy 4.4GHz-en. Jelenleg stabil eddig hiba nélkül megy mindennapi használat alatt. Valószínű több kakaó kell oda VCore ügyileg.

(#9235) DJZoliboy: Valószínű nem jól van beállítva az LLC szint és feltehetően nagy a vdroop terhelésnél. ;)

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#9240) DJZoliboy válasza LeslieG Jr. (#9239) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Ahogy te leírtad azt állítottam be én is és így fut nekem is :) stabilan 4,4-en :) Köszi! :)

Ezek a Level szintek mit takarnak?

[ Szerkesztve ]

(#9241) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

tudna nekem küldeni valaki egy (i5 6600k+ hero VIII lap + corsair 3000mhz cl 15 2x 16gb) BIOS maxmimális RAM beállítást? Én kb 3200 mhz-ig saccolom.

Köszönöm! :)

(#9242) HaZsolt válasza MiklosSaS (#9222) üzenetére


HaZsolt
őstag

Mikor jön a Kaby Lake? Mennyivel csúszik a megjelenés?

(#9243) core i7 válasza HaZsolt (#9242) üzenetére


core i7
addikt

Szerintem Idén már nem csak jövőre :(

(#9244) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali!
Egy kérdés 6700K-val kapcsolatban...
Aida64-el mérve nekem 4600Mhz-n összevissza ugrál a hőfok jelző egyszer 40 majd 35 aztán 60 majd megint 50 fokot mutat....A 4790K-val nem ugrál összevissza,ez most ilyen vagy rossz a progi(aida64) a legújabb és eredeti változat van meg nekem...
Köszi....
:R

(#9245) bozsgabo


bozsgabo
csendes tag

Srácok, egy újabb kérdés...
Procit húztam kb másfél hete, i5-6600k-t 4.4 ghz-re és adtam neki 1.270 voltot. 9 órán át futtattam a stresstestet, stabil 50 fokos volt a hőmérséklet.
A héten megjött hozzá az MSI GeForce GTX 1070 Gaming X kártya és azóta random időközönként újraindul a gép.
Kicsi lehet a Evga SuperNOVA 750 G2 750W táp ? Vagy csinálhat ilyet a Videókártya?

(#9246) slick-adam válasza bozsgabo (#9245) üzenetére


slick-adam
aktív tag

valaszolni nem tudok sajna, de...
mivel tartottad 50 fokosan? :Y

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#9247) aok1


aok1
tag

Most ez akkor,hogy van?Elméletileg az usb type-c csatlakozón keresztül meglehet hajtani 2db 4k-s monitort?Mert a herónál alpine bridge vezérlőn keresztül a thunderbolt 3 használja nem?Az 2db 4k-s kijelzőt elméletileg megtud hajtani?Vagy hogy van ez?

(#9248) bozsgabo válasza slick-adam (#9246) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Arctic Cooling Freezer i30 CO processzor hűtővel. :)
És van egy jó nagy gépházam (Phanteks Enthoo Pro), amiben 2db (azt hiszem) 12 cm-es ventillátor van gyárilag.. elől szív, hátul fúj. :)

[ Szerkesztve ]

(#9249) Callisto válasza slick-adam (#9246) üzenetére


Callisto
őstag

Nincs semmi ördöngösség 50 fokban. Nekem is 45-55 játék alatt (Fallout 4, Paragon, GTA 5) 31 fokos levegő mellett léghűtéssel miközben a gépnek nem sok hangja van. Jó beállítások, átgondolt gépépítés és sajnos pénz kérdése.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9250) slick-adam válasza Callisto (#9249) üzenetére


slick-adam
aktív tag

NH-C14S-es hütöm van es szinten 4.4-en, övenel picit alacsonyabb core voltage-el is felment stressztesztben 69-70 fokra (jatekban meg elegge ingatag ugye, ott hirtelen felugorhat 74-re is, de csak egy pillanatra). igaz nalam meg mindig jelen van az "1 mag joval melegebb, mint a többi" problema es valszeg sose tudom mar meg miert (ketszer kifogni rossz gyari pasztazast különbözö procikkal? hmm, nem valoszinu...). DE a többi mag is felmegy azert 50-60-ra.

viszont kedden lehet erkezik egy NH-D14, arra kivancsi leszek nagyon. csak felek, hogy az ~1.2kg tömegevel ketteszakad az alaplapom :DDD

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.