Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) HaZsolt válasza Laraxior (#13000) üzenetére


HaZsolt
őstag

Itt látszik milyen gyenge munkát végzett az Intel, mintha ráköpték volna.

(#13002) Erdei88 válasza Laraxior (#13000) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez gyors volt , grat hozzá!

(#13003) Szinyák válasza Laraxior (#13000) üzenetére


Szinyák
őstag

Nekem még ilyen állapotban van :DDD ;] de lehet majd így fog kinézni ..

SR33A az enyém is .

Batch NR # L640F780 Remélem ez is jól fog menni ...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#13004) Laraxior


Laraxior
titán

Hatvanpárfok :C

(#13003) Szinyák :Y :))

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13005) Szinyák válasza Laraxior (#13004) üzenetére


Szinyák
őstag

Tyűűű ha te ez kegyetlenül megy így :) szerintem én is skalpolni fogom úgy érzem .
Mennyit javult így ???

Berendeltem a delid tollt hozzá+CLU .-t én is :) majd meglátjuk kell e

Szinyák

(#13006) subaruwrc válasza Laraxior (#13004) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez is javult egy huszast legalább nem ?

(#13007) Szinyák válasza Laraxior (#13004) üzenetére


Szinyák
őstag

Vissza is ragasztottad a IHS.-t vagy csak lepasztáztad és ment a helyére ?

Szinyák

(#13008) dime27 válasza Laraxior (#13004) üzenetére


dime27
őstag

Most szépen csukd be a teraszajtót és tedd át very high-ra az IBT-t! :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#13009) Laraxior


Laraxior
titán

Játszottam előtte egy óra BF1-et, csak, hogy ne merüljön fel a gondolat, hogy hideg levegővel tesztelek.
Így is 70°C alatt maradt...

Nincsen visszaragasztva, csak CLU, jó vastagon, mert vékonyan kenve, kupakot visszatéve, nem is érintkezik :Y :W
Ennyi fesszel volt 100°C is már két mag hőmérséklete IBT alatt. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13010) hackeeeee válasza Laraxior (#12985) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, so sorry. W10 alatt is ennyit hoz, mint Win7 alatt?

Hm, hát nem tudom.. Ez még mindig lassabb mint Nálam a 4800.. Viszont a hőfokok nagyon jók. Nekem 4800-on 1.35V-vel már felmászik 80 fok fölé.

Mondjuk, veryhigh IBT kéne, eredmények miatt is, mert ez így cincit csalóka. plusz, az valszeg megfűti sokkal jobban.

Jah közben látom, hogy delid.. Oké. :DDD Attól mondjuk még kéne egy veryhigh ibt. ;]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13011) darealkilla válasza Laraxior (#13009) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Nekem a 6700K kupakja szinte pörgött a lapkán, ha rendesen le volt pucolva a ragasztó a NYÁK-ról és a kupak aljáról, előbb felfekszik a chip-re mint hogy leérne a kupak pereme.

én vagyok az ördög

(#13012) hackeeeee válasza Szinyák (#13003) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, grat. Hajrá! :)

Véleményem szubjektív...

(#13013) #16939776 válasza Laraxior (#13009) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt tudod hogy a kupakot is meg kell nedvesíteni vele (bele kell dörgölni), és akkor a két vékony réteg szépen összenő. A sok CLU a csak a magra kenve, kinyomódik a mag mellett és nem csinál 100%-os kontaktot a kupakkal. Ha szétbontod, és a kupak csak foltokban CLU-s, akkor ez a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#13014) dergander


dergander
addikt

Na én is nyomtam már egy benchet a winrar-al. 4.4Ghzen.

(#13015) #Morcosmedve válasza darealkilla (#13011) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, pont akartam írni, hogy meg kell szabadítani a maradék ragasztótól, illetve Duracellm is jól mondja. :) Habár, alap esetben egy normális/vékony CLU réteg elég kell legyen, csak a die oldalra, de az "ecseteléssel" nem veszít semmit.

© asszongya'hogy

(#13016) Balu77 válasza Laraxior (#13009) üzenetére


Balu77
őstag

Szép eredmény! Milyen lapban hozta?

Már lassan nem is merem olvasni a fórumot, mert valahogy folyamatosan belső késztetést érzek, hogy egy 7700K-ra váltsak és megskalpoljam. Az élmény kihagyhatatlan! :D Pedig inkább örülnöm kéne mint majom a farkának hogy most stabilan szépen pörög a gépem, de nehezen bírok magammal. :DDD

izé

(#13017) Laraxior válasza Balu77 (#13016) üzenetére


Laraxior
titán

Csak egy Z170 Gaming 7.
Szerintem nem valtok Z270-re.
Mondjuk a droppolassal nem vagyok megelegedve. Lehetne kicsit masszivabb is. Biosban 1,37-1,38 van belove, idle kap 1,35-ot, de terhelesnel leesik 1,33-ra. :O
De még ismerkedünk.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13018) #Morcosmedve válasza Laraxior (#13017) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Load Line Calibration. Most amugy fix feszen vagy? C-state-ek?

© asszongya'hogy

(#13019) akoska07 válasza Laraxior (#13000) üzenetére


akoska07
nagyúr

Elég sz@r kép,de elsőre úgy néz ki rendben van.

Kíváncsian várom mit hoz.

Mármint 5GHz-en.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13020) Laraxior válasza akoska07 (#13019) üzenetére


Laraxior
titán

Majd ma... Van egy fél nap szabadom... Vegre.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13021) hackeeeee válasza Laraxior (#13017) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg ezt helyre lehetne tenni LLC-vel.. Elvileg.

Véleményem szubjektív...

(#13022) b0rZ válasza Laraxior (#12995) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Az enyem meg kesik par napot. A Merlintol rendeltem, azt mondjak keszlethiany van. Biztos mindenki skalpol. :D

(#13023) Szinyák válasza #Morcosmedve (#13018) üzenetére


Szinyák
őstag

OC.-nál a C-state-ek ki kell kapcsolni ?
Ezekhez a biosba nem nyúltam , mit csinál pontosan ?

Szinyák

(#13024) #Morcosmedve válasza Szinyák (#13023) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ki. Variálja a processzor feszt, az energia megtakarítás jegyében, ezzel együtt szépen belassítja az órajel váltásokat - mondjuk fixen kell használni az órajelet mindig, pont ezért, aztán mellé mehet a fix (stabil) fesz.
Nem hiába tettem fel a BIOS-omat az első diába...több mint fél éve hozzá se lett nyúlva, se frissítve, se semmi és soha nem fagyott ki, minden fesz annyi, amennyi a BIOS-ban, nem ugrál el, órajelek is hasonlóan stabilak.
Minden más OC próbálkozás kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#13025) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#13024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam egyedül az órajel ugrál, mert nálha a bus speed elmászik 100MHz-ről, de ezzel nem nagyon tudok micsinálni.. Ez CPU-zben is látszik. Nálam fent van a 2202, de nem vettem észre különbséget. :)

Plusz a windows is érdekes, mert ugye a feladatkezelő->teljesítmény fülben a CPU-hoz eddig soha sem láttam max órajelet eddig.. 4.8-nál ilyen 4.75 körül ír, 4.7-néz pedig 4.65 körül.. Bár ez szinte biztos, hogy valami windows fícsör, mert az fX-nél is így volt.

Véleményem szubjektív...

(#13026) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#13025) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, ez az egy megvan néha, hogy 1MHz-et föl-le elugrál Nálam is a CPU órajel, de ez a Z170-Z270 "tulajdonsága". Nincs is a BIOS-ban az a funkció, ami ezt kikapcsolja, kikerült, ha jól emlékszem. De már nem is tudom, pedig Z97/Z87-en mindig bekapcsoltam. :B

Az a windows butasága sajnos...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#13027) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#13026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi! :)

Próbáltam stabilizálni valahogy ezt a 100 MHz-t magamtól is, de nem is találtam rá opciót sehol, plusz valahol azt hiszem olvastam is (simán lehet, hogy még a kezdetekkor itt a topic-ban), hogy úgymond ez a lapkával jár.

De akkor ez a 270-nél is megvan, oké. :)

Ez a windows téma sem annyira vész, csak elég zavaró, hogy nem is annyit mutat, plusz még ugrál is, közben pl. CPU-zben betonstabil az órajel.

Véleményem szubjektív...

(#13028) Laraxior válasza hackeeeee (#13021) üzenetére


Laraxior
titán

Hát ezaz, hogy már high-on van.
1,3V-on még oké volt, de hogy most feljebb mentem tobbet esik.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13029) Laraxior


Laraxior
titán

Úgy látszik, hozza a kötelezőt.
5GHz@1.4V

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13030) #Morcosmedve válasza Laraxior (#13029) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jol hangzik. IBT Very high. Meresre a HWinfo64-et kene hasznalni, hogy lassad az ertekeket normalisan, ez az ablakozas semmire se jo.

© asszongya'hogy

(#13031) MiklosSaS válasza Laraxior (#13029) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Dobj egy IBT very high-t. Cine15-ben is kevesebb a pontod. 5 GHz-en kb 1120-1140 körül kellene kapjál.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#13032) Modst3R válasza Laraxior (#13029) üzenetére


Modst3R
senior tag

Ok h delidelt, és h jó hűtéssel üzemi hőn tartható, de nem degradálodik gyorsan így?

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#13033) Laraxior válasza Modst3R (#13032) üzenetére


Laraxior
titán

Remélem nem :D
Az én felhasználási igényeimnek bőven elegendőek az ilyen tesztek. Ezekkel nincs nagyon kínozva a CPU.
Visszatettem 4.8GHz-re, alapfeszültségre.
Tegnap néztem egy Unigine-t 4K-ban, de semmit nem gyorsult tőle, úgyhogy asszem tökmindegy mennyin megy a CPU, használhatnám alapórajelen is :K

(#13031) MiklosSaS: 5.2GHz-en dobott annyit.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13034) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#13031) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Régi OS sok futó cucc, plusz eleve van W10-en gyorsulás, de leginkább a memória fogja vissza a gépét.

(#13033) Laraxior: FHD-n is 4,4-4,5GHz mindenhova elég már, nemhogy nagyobb felbontásokon.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#13035) Modst3R válasza Laraxior (#13033) üzenetére


Modst3R
senior tag

Reméljük a legjobbakat. Delidet valszeg én is megcsinálom/csináltatom majd... :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#13036) keIdor válasza Laraxior (#13029) üzenetére


keIdor
titán

Ilyen hőmérsékettel és fesszel még tartható is 24/7-re.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13037) -Gabesz- válasza Laraxior (#13029) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Tehát IBT alatt 1,4v felett valahol (HWinfóban lehetne látni pontosan hol, szerintem 1,44 körül lehet) 62 fokos a legmelegebb mag?
Ez elég hihetetlenül hangzik. Ment az a realtemp rendesen? :D

(#13038) Laraxior válasza -Gabesz- (#13037) üzenetére


Laraxior
titán

Ilyen szintetikus teszt alá kötelező a hűvösebb levegő...
Mondjuk delid nélkül hiába nyitottam rá az ajtót, úgy is 100°C voltak a magok.. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13039) darealkilla válasza -Gabesz- (#13037) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Nekem a delid után a 22 fokos szobában megállt 68 foknál a legújabb prime blend teszt közben, 20 perc után is. (4,5 giga, 1,31v)

én vagyok az ördög

(#13040) -Gabesz- válasza darealkilla (#13039) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Az úgy oké, 1328v 4,8Ghz nálam 84fok az IBT VeriyHigh beállításokon és delid nélkül 25 fokos szobában.
A tied reálisnak mondható, de 1,4v felett már erősen kellhet neki a hideg levegő hogy 70 fok alatt maradjon :D:D

[ Szerkesztve ]

(#13041) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#12933) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

© asszongya'hogy

(#13042) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#13041) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bőven jó! :) Köszi, hogy megnézted! :R

Ha hazaérek megnézem a "hikomat" 4700-amon mit hoz! :) Persze majd hozzá lövöm a TP-t is, mert az még ad a zsákba egy kicsit. De elvileg ilyen 13k körüli pontot hoz ha jól emlékszem.

Alapból a PLL OC emelése eléggé befűti a procit, +4-5 fokot jelent, így azért nem szoktam használni. Bár 4700-on simán kordában tartható IBT alatt is. 4800-on már eléggé elszáll.

@Laraxior: Kéne a veryhigh ibt + hwinfo, tudva, hogy felfelé droppol a lapod, hogy mi a vége. Nekem 1.47V körül nem sikerült IBT stabillá tenni 5GHz-n, bár ott el is forrt már a SilverArrow alatt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13043) Laraxior


Laraxior
titán

375EUR a 7700K.
Még pár hét és be is áll a normális 100k-s árra :C :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13044) Szinyák


Szinyák
őstag

Beleraktam a gépbe teljesen alap beállítás mellet ilyen lett ..

Max Vcore: 1.216v ezek szerint lehet egy jó példány landolt nállam , hőfokoktól nem vagyok elájulva , de majd ezen segítünk ;]

Szinyák

(#13045) Archttila


Archttila
veterán

Amazon: 7700K | 330GBP | ~116k

Szerintetek hozassam haza vagy várjak még hátha hamarosan itthon is beállnak az árak? 23.-ig jelezhetem ha igényt tartok rá.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13046) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#13041) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Játszottam, hát végül nem a hikomat, hanem adtam egy kis feszt még a 4700-at.. Majdnem megpaskolta a 4800-as eredményemet:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13047) Szinyák


Szinyák
őstag

4.7Ghz ----> auto fesszel

Szinyák

(#13048) Laraxior válasza Szinyák (#13044) üzenetére


Laraxior
titán

Ha 1.2 az alap nálad, akkor elvileg jobb példány mint az enyém, mert nekem 1.3 az alap. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13049) #Morcosmedve válasza Laraxior (#13048) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Milyen alap? :U Nem létezik ilyen.

hackeeeee: Nem rossz, de még mindig nem értem, hogy magasabb CPU órajellel, hogy lehet kb. ugyan annyi az eredményünk, miközben elvileg már neked is bőven elég a fesz. 4.8 alá szerintem nem elég, ott nem is említettem meg. Mondanád, hogy azért nálam jobbak az időzítések, de már más tesztprogram alatt is hasonló jelenséget véltem felfedezni.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#13050) Laraxior válasza #Morcosmedve (#13049) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor a default értéket minek hívják? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.