Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) sas55 válasza Semin (#10200) üzenetére


sas55
aktív tag

Gpu-Z-vel meg tudod nézni teszt program alatt vagy megy a kártya 100% vagy nem.
min-max fps szokott emelkedni magasabb órajelnél.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#10202) sid.:Rc211v válasza Semin (#10200) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Miért nem húzod föl és nézed meg :U

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#10203) HaZsolt válasza Semin (#10200) üzenetére


HaZsolt
őstag

Attól függ milyen felbontásban játszol. Illetve régi vagy újabb játékokat futtatsz-e. 4k-s felbontásban biztosan kihajtja. A magasabb órajel kis felbontáson régebbi játékoknál sokat hoz. Amúgy én meghajtanám, főleg ha már vizezed:).

(#10204) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Alapból mennyi feszültséget kap az i5 6600k IGP-je? Pontosan szeretném tudni, a lap minden más alapfesz értéket kiír, de ezt az egyet nem.

(#10205) rambustibi


rambustibi
őstag

Egyéni rekordom i7 6700K@4.8Ghz:

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#10206) hackeeeee válasza rambustibi (#10205) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eredményeim otthon, de Nálam valami 1080 körül volt a max.

24/7, 4.8/3600-on 1060-1070 pont körül van.

1 szál mennyi?

Tényleg fesz ,mennyi? (hagyjukacpu-zidlefeszt.. :D)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10207) hackeeeee válasza rambustibi (#10205) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update:

Ezt találtam meg most így gyorsan: (1.36V-LLC5).
Itt látszik az 1088 pont is, de arról nincs meg a shoot, csak otthon.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10208) aok1


aok1
tag

A későbbiekben ezt a topicot bővítik ki az asztali kaby lake processzoros témával?Vagy kap egy új topicot?Mert elvégre a foglalat ugyan az lessz,csak kap egy másik chip készletet is.Csak kiváncsiság képpen kérdezem. :) Tudom,hogy az asztali variánsokat csak jövő januárjára igérik.

[ Szerkesztve ]

(#10209) #Morcosmedve válasza aok1 (#10208) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez bővül ki. :K

© asszongya'hogy

(#10210) deja vu


deja vu
addikt

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Van egy Asrock Z170 Extreme4 alaplapom és egy sima i7-6700 procim. Annyit már megtettem, hogy fölraktam a Sky OC Bios-t amivel lehet tuningolni a sima processzorokat. Innentől vagyok gondban mert amikor a BLCK-t akarom állítani akkor mindig átírja és kisebb lesz a proci órajele ~3ghz. Nagyon megköszönném ha valaki segítene egy pici tuningban mit állítsak elég a 4-4.2 ghz. Tehát nem akarok nagy tuningot csak egy kicsit és ebben kérném a segítségeteket. Már olvasgattam, de így sem teljesen világos.
Köszönöm! :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#10211) Archttila válasza deja vu (#10210) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Közben látom idetaláltál :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10212) aok1


aok1
tag

Nem akarom elterelni a témát,de azt írják,hogy a speed shift hatásáraa kaby lake-nél kisebb idő alatt vált órajelet mint a skylakenél és ez idézem.

"Ennek az eredménye még gyorsabb programindítás, rövidebb reakcióidő, érzésre is gyorsabb gép."

De ez egy nagy paraszt vakítás megint az én véleményem szerint.Mert pl én nekem manuálban van tuningolva a vas.Teljesítmény centrikus mód beállítva(min és max processzor órajel is 100%-ra belőve)+ minden energiagazdálkodási ficsőr letiltva a biosban fix feszültség és órajelen használva a vasat.

Akkor kérdezem én,hogy milyen gyorsabb gép,meg jobb reakció időről szól a fáma?

[link]

Ez az állítás max offset meg esetleg adaptív módra igaz.Meg az energia gazdálkodási módok bekapcsolásánál.

De manuál fix órajeles és feszültséges tuningolásnál kötve hiszebb,hogy egy jobb reakció idejű rendszert adna a kaby lake a skylake-hez képest,ahol inkább az igp-n fejlesztettek az IPC-n meg nem.A turbó órajel lessz elméletileg nagyobb az i7 7700k-nál.

(#10213) #Morcosmedve válasza aok1 (#10212) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

EZ azért elég összetett, most akkor mondhatja azt, aki vesz 7xxx-et, hogy jójó, hogy hamarabb lesz fent az órajel, de ezzel együtt többet is, azaz többet eszik, valahol elveszik az ugrabugra órajel, nem tudom forditva meg hamarabb esik-e annyival, hogy legalább utolérje magát. Továbbra is a fix az fix, az a legjobb, nincs bohóckodás, csak erő. K-s prociknál ez eleve irreleváns, szerintem (link szerint is) U-s prociknál érdekes ez.

© asszongya'hogy

(#10214) aok1 válasza #Morcosmedve (#10213) üzenetére


aok1
tag

Meg ennek a dedikált gpu vagy Igp 4k Hevc hardveres gyorsításnak nem tudom,hogy van-e létjogosultsága egy erősebb proceszornál.Max annyi,hogy leveszi a processzor válláról a feladat nagy részét.A 6700k is viszi szépen a 4k-s Hevc 10 bites 60 fps-es demókat folyamatos lejátszással szoftveresen.Bár erre a szoftvert is fel kell készíteni.De pl az MPCHC,mert én ezt használom,viszi mint a vajat.Hardveres gyorsítás nélkül.Nem tudom,hogy próbáltátok-e a szoftveres 4k-s lejátszást.Ahol csak a proci dekódolja a 4k-s anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#10215) #Morcosmedve válasza aok1 (#10214) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

CPU/iGPU only laptopoknal lesz ez erdekes szerintem.

© asszongya'hogy

(#10216) Archttila válasza aok1 (#10214) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen max szoftveresen mert hardveresen Skylake esetében csak 8 bit supported. de fix me!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10217) aok1


aok1
tag

Ez is érdekes.

Mérnöki példány kikerült a 7700k-ból.

A turbo orajel 4.5 ghz a 7700k-nál.Elméletileg jobb eredményt ér el a 6700k-hoz képest.Csak azt nem írják,hogy azonos turbo órajelet beállítva a 2 i7-es esetében tesz nagyobb sebességre szert a 7700k vagy a 6700k 4.2-es turbo órajelét hasonlítottak a 7700k 4.5-es turbójához.

Na mindegy.Nem akarom szét offolni a topicot.Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#10218) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!
Nekem 4212Mhz megy 1.4V-on ,ez jó így vagy vegyem lejjebb ?

[ Szerkesztve ]

(#10219) Habugi válasza Shaza (#10218) üzenetére


Habugi
addikt

Már próbálhatod is 1.3V-al.., 90% hogy elég lesz, sőt még sok is, szóval ezzel egyetemben húzhatod is mindjárt ~4.4Ghz-re, cirka LLC5-el. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#10220) Frenky89 válasza Shaza (#10218) üzenetére


Frenky89
őstag

Szerintem rengeteg. Nálam 1.275-tel megy 4.5-öt a 6700K.

(#10221) Shaza válasza Habugi (#10219) üzenetére


Shaza
senior tag

Valaki segítene nekem hogy csökkentsem (ez gyári beállítás) ,mert gondolom nem annyi hogy lejjebb tekerem a core voltage és tesztelem mondjuk cinebench-el.

(#10222) HaZsolt válasza Shaza (#10221) üzenetére


HaZsolt
őstag

Húúúha, az 1,4 rengeteg, ne csináld ezt a processzorral, 4200 Mhz-et Kis túlzással alapfesszel viszi. Adj neki 1,25v-ot az is elég lesz:). Pedig annyi, hogy lejjebb tekered a core voltage-et és teszteled prime-al cinebench-el vagy a topikösszegfoglalóban írt programok közül bármelyikkel.

(#10223) Shaza válasza HaZsolt (#10222) üzenetére


Shaza
senior tag

Ezt hol érdemes csinálni a BIOS-ban vagy az asus lap programjában?Kipróbáltam a progival le is vette 1.2-re, a cinebench is lefutott viszont a cpu-z még mindig 1.4-et mutat.Az Aida és a progi 1.2-t.

[ Szerkesztve ]

(#10224) Shaza


Shaza
senior tag

Bios-ba vettem le 1.2V-ra.

Valaki elmagyarázná hogy tudnám 4.4-re felhúzni?
Pl mi az az llc?
Esetleg ha mindent úgy csinálok mint a videóban (csak az értékek lennének mások) az megfelelő lenne?
Köszi!

(#10225) Shaza


Shaza
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=gZe26lv7lJ4

(#10226) SEMY


SEMY
tag

Asus MAXIMUS-VIII-RANGER alaplapokhoz új bios tölthető le, rendszer stabilitást növel.

Egyenlőre tesztelem...

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#10227) Simi37 válasza SEMY (#10226) üzenetére


Simi37
őstag

Na kíváncsi vagyok hátha van diff a gyárihoz képest...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10228) ScomComputer válasza SEMY (#10226) üzenetére


ScomComputer
veterán

Má megint..... :DDD

(#10229) Shaza


Shaza
senior tag

Hello
Azt tudom hogy a biosban lehet beállítani de mi az az llc?

(#10230) hackeeeee válasza SEMY (#10226) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, kint van a Hero-hoz is.

MAXIMUS VIII HERO BIOS 2001

Jeah.. Majd holnap, talán. :DDD

Eszközkezelő->rejtett eszközök megjelenítése

Maradt még az ismeretlen eszköz, vagy eltüntették?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10231) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#10230) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem most annyira összeállt a tuning, hogy egyelőre nem frissítem le. Nem néztem, de nem mintha érdekelne az az ismeretlen eszköz. VI Formulán is volt egy, aztán elvolt nálam 2.5 évig. :)

© asszongya'hogy

(#10232) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#10231) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez csak kíváncsiság lenne, hogy megoldották-e, vagy ilyesmi. :)

Nálam is most rendben van minden, valszeg Én sem fogok most hozzányúlni.

Gondolom a várható új procik miatt sűrűsödnek a bios frissítések. :)

Véleményem szubjektív...

(#10233) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Ha DDR3L-t támogat csak a Skylake proci akkor hogy lehet tele az Asus H110I Plus D3 támogatott ram listája 1.5-1.65V-os modulokkal? Vagy valamit félreértelmezek?

Kézi fesz állítás sajnos nincs a biosban, ezért is néztem a listát mert úgy indult, hogy majd kézzel visszaveszem a sima modulok feszét, de nem jött össze.

(#10234) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#10232) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Gondoltam, de felesleges... :K

Ne is, majd felteszi màs, akinek nincs centizve.

Viszont egyúttal ez jó kis figyelmeztetés a BCLK OC BIOS-t használóknak, hogy óvatosan frissítgessenek, nehogy egyszer FW update legyen aztán off az OC-nak..

© asszongya'hogy

(#10235) #Morcosmedve válasza sb (#10233) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az kellemetlen, illetve nagy blama a gyártótól... gondolják nem lesz benne drága proci, aztán nem érdekes az IMC. Legalább lehetne feszt állítani... biztos nem lehet, egyik BIOS-ban sem? Nem jött oda is új update? :U

© asszongya'hogy

(#10236) sb válasza #Morcosmedve (#10235) üzenetére


sb
veterán

Köszi. Sejtettem a választ mivel a lap nem nagyon tud csodát tenni, lévén a prociban van az IMC.
De elég fura így a lista...
A bios frissítés eszembe jutott, de még nem néztem, csak egy bekapcsolásig jutottam el. Megnézem, de sok esélyt nem adok neki. Esetleg XTU... de abban sem bízom, eddig 3 lapnál néztem, kb mindenhol mást (keveset) tudott. (És így wint feldobni sincs sok kedvem/időm. :D)

Max lapcsere lesz, variálni még tudok vele mert asztaliban is cserélek ha minden igaz. A DDR3 jó lett volna ha marad az egyszerűség kedvéért de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#10237) Simi37


Simi37
őstag

Balszerencsémre meg van az nagyjából stabil 4,6 :(
4,5hoz 1,35v kell,
4,6hoz 1,424v kell :( egy-egy benchre belefér a 85 fok de 24/7re ez kizárt...
3dmarkok simán lemennek 4,7el is ezen a feszen de cpu igényesebbek nem

4,6on 1,4v alatt lefut az összes bench kivéve realbench és mind1ik játékkal ahogy betölt a pálya crash és kékhalál...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10238) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!
Az llc érdemes auto-n hagyni?
Vagy mi ez pontosan?

Köszi!

(#10239) hackeeeee válasza Shaza (#10238) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még mielőtt többször megkérdezed, olvasd el a téma összefoglalót, ott le van írva a válasz, hogy "hogy érdemes használni.."

Véleményem szubjektív...

(#10240) sid.:Rc211v válasza Simi37 (#10237) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Nekem most 1,36-on megy 4.6ghz-en. Ez biosba offset +0,10 , llc6. Stabilnak tűnik mert még nem fagytam ki sehol több óra game alatt(GTA 5, Doom). GTA-ba 60 fokot alig érik el a magok, Doom-ba 50 :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#10241) Simi37 válasza sid.:Rc211v (#10240) üzenetére


Simi37
őstag

Már nem emléxem írtam-e valamit tegnap erre...talán igen...

Szóval nálam a mag alatti paszta sem 100as, mert a legmelegebb és a leghidegebb mag között 10 fok a diff. GTA5 alatt 75 fok a legmelegebb mag pedig megfelelően nagy hűtő van rajta és a pasztázást sem szokásom elrontani... ez ilyen ezt dobta a silicon lottery.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10242) AtHoS válasza Simi37 (#10241) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kis helyteigazítás: "mag alatti paszta" = kupak alatti paszta, ha jól veszem ki erre gondoltál :DDD

read-only mode on the forum

(#10243) Simi37 válasza AtHoS (#10242) üzenetére


Simi37
őstag

Igen erre és ezt is akartam írni csak valahogy nem jött össze és nem olvastam el mit írtam :D :R Ez van kezdtek fáradni

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10244) myckey


myckey
veterán

3. Linx teszt.

A core hőmérsékletek egy-egy fokkal nőttek, egyenesen arányosan, a linx tesztek számával, elég is volt belőle, megvolt a " három a magyar igazság".

CPU offset voltage: 50 (mV)
Szorzó egyelőre csak 43X
A long és a short duration power limit is egyaránt 250W lett beállítva, biztos ami biztos alapon. ( ennyit úgy se kér kajálni, )
Long duration maintainded : 2 értéken.
Load Line calibration: köztes megoldás: másodikra állapodtam meg, a 4 értékből.

A memóriám az G.Skill ripjaws v CL15 3000Mhz. 2x8GB. Egyelőre az XMP profil van belőve, 1.35V értékkel.

Ennyi Így hirtelen.

Ebben ahogy nézem, még van bőven tartalék, feszültség és hőmérséklet szempontjából is.( pláne ha nem futtatom hármasával a linxet )

Egyelőre ezt tartsa meg, mert volt jó pár újraindulásom, mire ezt belőttem. Feszültség szabályozása nagyon nem akart beállni.

Arról nem beszélve, hogy nem kívánom senkinek azt a kálváriát, amin péntek délután óta átmentem, a géppel kapcsolatban.
Most jöhet a dVGA tornászása.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#10245) Simi37 válasza myckey (#10244) üzenetére


Simi37
őstag

Pénteken szerintem én is beszállok egy blekk edisönnel :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10246) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok megéri váltani i7 2600k-ról i5 6600kra?Mostani i7 nincs tuningolva de az i5 az lenne egy z170 lappal lenne.

(#10247) ÁdiBá válasza Pixx96 (#10246) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen! Főleg ha játszol és a gépen, és előnyben részesíted az új játékokat!

ÁdiBá

(#10248) MiklosSaS válasza Pixx96 (#10246) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Told fel azt a i7-et 4.6-4.7 köré és várd meg a 7600K vagy 7700K szériát, lesz hozzá majd új lap is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10249) sb válasza #Morcosmedve (#10235) üzenetére


sb
veterán

Közben a specben megtaláltam a memlista mellett egy kiegészítő mondatot. Gyanítom utólag került be mivel lefordítani sem sikerült a magyar oldalon. :D

* A memória QVL (minősített szállítók listája) a www.asus.com webhelyen és ebben a kézikönyvben található.
* To prevent system instability, either install DDR3L DIMMs or DDR3 DIMMs with voltage lower than 1.5V.

Sajnos AI Suite-ból és XTU-ból sem megy a ram voltage állítás. Érdekes módon a cpu/cache feszek állíthatóak amik biosból szintén nem elérhetőek. XTU-ból simán. AI Suite-ból csak nyakatekert módon, különböző profilokban. (Sima profilban pl. nincs ott, a SIlentben meg ott van a TDP és vcore is.)

Azóta beraktam az Asrock H110M-ITX-be is a procit DDR4 mellett, ott minden fesz állítható. Pedig fapadosabbnak tűnik, Egy rakás apróság nincs (mondjuk nem is hiányzik) ami Asusban volt. De pl. XMP-t sem látok, az SPD szerint 2400-as ramot sem lehet kézzel 2133 fölé állítani, csak az SPD adatokra rábökve... és úgy sem megy. :D

(#10250) #Morcosmedve válasza sb (#10249) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na ugye, le van az biztosítva, hogy jó, de mégsem :DDD

AiSuite (és bármilyen szoftveres dolog) a ventik beállításán és egy két monitorozáson kívül nem igazán használható, vagy igen, de nem lesz stabil vagy csak egy újraindításig változtat meg dolgokat. Többi lehetőség, pl.: Ai szerver, usb charge , stb. az megint más.

Persze, mert csak Z170-ben megy 2133-nál többet a memória.. viszont akkor csak lett DDR4-ed és másik lap is!? :U :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.