Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Erdei88 válasza hackeeeee (#9500) üzenetére


Erdei88
veterán

Már néztem másoknál is, ezt a mem OC-t.
Én semmit nem tudok tuningolni rajta... de azért mert nem értek hozzá :DDD

Elküldenéd nekem pü-ben vagy akár ide is beteheted, a beállításod a memóriákhoz?

[ Szerkesztve ]

(#9502) -Gabesz- válasza Erdei88 (#9501) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A rangerben nálam már 3466-on sem volt stabil a 3000c14 kitt, aztán most ugyanaz a kitt megy 4000 fölött.
Szóval a lap nagyon sokat számít.

Arra viszont kíváncsi lennék mennyivel lenne gyorsabb ugyanazon beállítások mellett egy 6700k-val, mint 6600k-val.

(#9503) Szinyák válasza hackeeeee (#9494) üzenetére


Szinyák
őstag

VCCIO ,SA volt neked Biosba 1,2v vagy HWINFO szerint : 1,2 ??
Mert ha én beállítok biosba 1,2v akkor jóval többet mutat .
Biosba : 1.116v állítottam be így----> 1,2v

Szinyák

(#9504) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9500) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én frissítettem, betettem a GeForce 405 csodakártyát, de működik.

Levettem a PLL-t és stabil, de nálam továbbra sem fagy semmilyenm értéknél, de alapon 4,6-hoz 0,6-PLL OC-t rak a többire pedig a standard 1V-ot (DMI PCH CPU).

Valamiért viszont leálla a luxmark exe a RealBenchnél (OpenCL teszt), miközben a legújabb luxmark lefut, meg a többi rész, na mind1...

Erdei88: Leginkább jó RAM-ok kellenek, aztán alaplapi bekötés és végül az IMC is számít.

© asszongya'hogy

(#9505) Erdei88 válasza -Gabesz- (#9502) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem a 3200/3333Mhz is elég szorosabb időzítésekkel. Nem igényem semmi extrább tuning.

(#9506) hackeeeee válasza Szinyák (#9503) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1,2-re van állítva, 1,25V körül kapnak.

Véleményem szubjektív...

(#9507) ScomComputer válasza hackeeeee (#9506) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez a Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme,ilyen jó hűtő lenne,többet ér mint egy AIO!
:K

(#9508) hackeeeee válasza ScomComputer (#9507) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Seidon 240-et cseréltem erre.

Véleményem szubjektív...

(#9509) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Egy másik kérdés....ti hogyan szoktátok pasztázni a CPU-t....csak középre 1 pötty, vagy szépen elkenitek rajta ?
Eddig MX4-t használtam,most vettem Thermal Grizzly-t de nem látok különbséget a hőfokokban.... :(

(#9510) Hubba12 válasza ScomComputer (#9509) üzenetére


Hubba12
senior tag

Én is most rendeltem Hydronaut-ot ha nem lesz jobb földhöz vágom magamXd :R Nem kell állítani semmit szerintem jó ahogy van a processzor. :R Amúgy középre egy pötty, most el kentem egy kártyával semmi változás még talán rosszabb is...

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#9511) ScomComputer válasza Hubba12 (#9510) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nekem most ilyen van rajta,tán ez a legjobb,de nem nagyon veszem észre....remélem nem én rontottam el valamit... :R

(#9512) Szinyák válasza ScomComputer (#9509) üzenetére


Szinyák
őstag

Én is pont így jártam MX4 vs Thermal Grizzly . Eddig mx4.-et használtam évekig , nemrég vettem ezt a méreg drága német cuccot , fölösleges volt nem jobb semmivel :W még szarabb is mert sűrű nagyon mint a ragasztó nehezen lehet kenni .

Így maradt a jól bevált MX4 én középre nyomok egy adagot és szétkenem kártyával vagy spatulával .

Szinyák

(#9513) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Amig lekváral van kenve és nem forrasztva addig nem sokat számit a paszta. Én pár napja cseréltem le az MX 4-et Thermal Grizzly-re és javult 3-5 fokot a hõmérséklet az 5820K-n.

Annó a 4770K-nál próbáltam végig a pasztákat....sirmalmas volt az eredmény.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9514) Hubba12 válasza MiklosSaS (#9513) üzenetére


Hubba12
senior tag

Az X99-es procik forrasztva vannak? De akkor a skylake-et miért nem?? Kisebb a mag? csíkszélesség? wut?

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#9515) CsonkaImo válasza Hubba12 (#9514) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen.

(#9516) #Morcosmedve válasza Hubba12 (#9514) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen és így pasztázva is hozzák azt a szintet, amit a Haswell-E/Broadwell-E hőfokban.

© asszongya'hogy

(#9517) Szinyák válasza MiklosSaS (#9513) üzenetére


Szinyák
őstag

:D ;] győzött a Feketeszeder lekvár !

Ennyi hazamegyek leveszem, a polcról és felkenem ! :)

Hűtőpaszta vs. lekvár

Szinyák

(#9518) CsonkaImo válasza Hubba12 (#9514) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Így költséghatékonyabb a gyártás. Spórolnak.

(#9519) MiklosSaS válasza Hubba12 (#9514) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mert az intel bácsi igy fogja vissza a tuningot mesterségesen.

@Péter: a haswell is melegedõs volt, 1.25 V felett majdnem hüthetetlen. Az 5XXX széria az Haswell-E, de a sima mezei haswell-tõl jóval jobb, mivel több mag nagyobb feszen hüthetõ. Nálam 1.35 V-on sincs melegedési baj.

A skylake-nél szerintem valami nem stimmel, nem egyszer és nem egynél volt 24 fokos szobában 19-21 fokos a magok.

Majd meglátjuk jövõre a Skylake-E processzorokat, addigra orvosolni fogják a nyügjüket, lesz majd 6/8/10 mag, forrasztva és a mihaszna IGP nélkül :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9520) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#9519) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez a Skylake topik, nem a Haswell! :B

Az a lap mérési hibája, ha kisebb mint a szobahő..

Én szeretem az iGPU-t, konvertálni imád, ha éppen nem kell VGA is kiváló.
Skylake-E majd aranyárban, szvl kb. te fogsz venni meg 1-2 ph!-s.

© asszongya'hogy

(#9521) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#9520) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elfekejtettem offba rakni. Töröld vagy szerkeszd ha zavar. :R

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9522) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#9521) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, csak Skylake-re nem igaz már a hőfok, hiszen már 1,3V-os 5820k-t nem hűtöttem le komoly ventikkel, még a 6700k-t sima 500RPM-en elviszi 1,35V-ig. Persze ezek IBT-re igazak. Általánosan 60 körül elviszi mindkettőt H110.

Ma mókoltam mert nem volt stabil mem OC-val és elégdett vagyok, volt jó pár fesz, amit le tudtam venni, így hűvösebb is picit. Illetve szépen beálltak a feszültség értékek kerekre. :)
Ehhez kellett a csoda dVGA :D Ami még meglepett, hogy Auto CL-re olyan jót rakott a lap (jo, elöre par tr trfc stb-t ballitottam, hogy ihaj :) )

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9523) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9522) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én most eljátszottam a TRFC-vel, azért játékhoz bizony lazítani kellett. :)

Véleményem szubjektív...

(#9524) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9523) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

380-ra raktam, pont ezért. Minimális, mérhetetlen különbségek vannak.

© asszongya'hogy

(#9525) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#9522) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Persze hogy nem igaz. Ezért is mondtam hogy az X99-et a Z97-el kell hasonlitani, nem Z170-el. Ott majd az X199 lesz ...

Visszont nekem valami nem kerek..MSI, Asus, Asrock lapokban láttam idle hõfokokat amik kisebbek voltak mint a szobahõ, és ez nálam is elõfordult annó hogy 24 volt a szobában és a magok 20-25 fok közt voltak az Asus és MSI lapban. Nekem annó gyanus is volt, az összeesküvés elmélete alapján volt egy sanda gyanúm hogy az Intel bácsi kicsit buzerálta a szenzorokat hogy ne sírjon a nép szája hogy forró a cpu..ugye amit nem tudsz/látsz az nem zavar. Lehet hülyeségnek hazgzik de megfordult a fejemben.

Aztán egy dolog amit látsz, a valóság meg egy másik...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9526) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#9525) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ok! :R

En sose lattam szoba ho alatt. Legjobb esetben is 2 fokra volt, ami lehet, mert vegulis viz forog rajta.

© asszongya'hogy

(#9527) Szinyák válasza #Morcosmedve (#9526) üzenetére


Szinyák
őstag

Én se láttam még szobahőfok alá menni 3-4 fok +

Szinyák

(#9528) #Morcosmedve válasza Szinyák (#9527) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Anno én is olvastam másoknál, de nem értettem, miért, aztán kiderült, hogy lapok/BIOS-ok oka.

© asszongya'hogy

(#9529) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9524) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

320-hoz képest azért lassult. Én lazítottam rajta 430-ra. Így nincs gond, úgy néz ki, de még tesztelés alatt.

Szobahő: Ha mondjuk folyamatos huzatban van a gép, vagy nem is kell huzat, csak mozgó levegő pl. az ablakban, ami folyamat a gépre megy, simán le lehet menni idle a szobahőmérséklet alá.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9530) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9529) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Majd holnap meg nezegetem, de IBT eleg jol kidobalja a mem oc hibat. De most van egy jo settingem, aztan majd nezem.

Le lehet, de azert pici az esely, foleg sok usernel.

© asszongya'hogy

(#9531) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9530) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

BF4 alatt tök jól kijött, hogy nem tetszik neki, attól függetlenül, hogy benchmark stabil.

Véleményem szubjektív...

(#9532) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9531) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Majd a BF1 :DDD addig nem igen kesz semmi, ahogy látom...

© asszongya'hogy

(#9533) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9532) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Horizon 2! ;]

Bár, lehet hamarabb lesz BF1.. Nodemajd. :D

Addigra csak lesz 24/7 beállítás. :)

Véleményem szubjektív...

(#9534) semetka válasza Szinyák (#9527) üzenetére


semetka
őstag

i5-6600 25 fok a szobában.
cpu 28
1 25 fok
2 25 fok
3 23 fok
4 23 fok

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9535) MiklosSaS válasza semetka (#9534) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na ez az, vannak dolgok amik fizikailag lehetetlenek....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9536) semetka válasza MiklosSaS (#9535) üzenetére


semetka
őstag

Nem igazán foglalkoztatott a dolog eddig, mert általában én a CPU temp-et nézem, nem a magokat :)
Giga z170x gaming 3 van a gépben. F3-as BIOSsal, de van F6 os is csak nem raktam fel. Lehet azzal mást mutatna

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9537) MiklosSaS válasza semetka (#9536) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Engem csak azert foglalkoztat mert kivancsi vagyok hogy meg mindig ilyen benak a BIOS-ok, vagy az Intel kormol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9538) Zalanius válasza MiklosSaS (#9537) üzenetére


Zalanius
tag

Asus, Asrock lapokban néztem Skylake hőfokokat 5-féle biosban, nagy kamu mindegyik. A HWiNFO-nak is akkor hiszek majd, ha ló legel a sírján... és ez azért is problémás egy kicsit, mert olykor tuningolna az emberfia, és ha a szenzorokból ilyen egyértelmű baromság jön, mégis mire kellene alapozni. Ha meg az a helyzet, hogy x fokot / x tized voltot stb kell mindig hozzáadni a kiolvasott értékekhez valami kozmetikázás miatt, akkor már csak az x-et kellene valahogy felderíteni, amit egy szakember céleszközzel/tesztpadon esetleg megold, de nekem esélytelen.

Persze boldogan elhinném a szobahő alatti értékeket, meg azt is, hogy intelék érdekeltek a légkondis iparág megreformálásában, de akkor meg miért van dögmeleg a szobában...

[ Szerkesztve ]

--= Zalán =--

(#9539) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9533) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem most megvan :) Csak a VGA mutatós :DDD

(#9536) semetka és miklosss2012: Frissíteném a BIOS-t.

(#9538) Zalanius: Tegnap mértem meg infrás hőmérővel a lapon mindent, amit lehetett és tök ugyan annyit mért, mint a HWinfo64. Ajánlom mindenkinek, ha úgy erzi failt mér a lapja. Feszmérés ugyan ez.

© asszongya'hogy

(#9540) semetka válasza #Morcosmedve (#9539) üzenetére


semetka
őstag

HWinfo is ugyanazt a hőfokot mutatja mint az AIDA :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#9541) szabadoslac válasza #Morcosmedve (#9459) üzenetére


szabadoslac
tag

Hali

Ezzel a válaszoddal kapcsolatosan érdeklődnék egy kicsit.

Ha veszek pl. egy i7 6700T akkor a max. gyári beállításokat nem tudom túllépni viszont a fogyasztásom 35W. max.

De ha pl. nem T jelzésű i5 ös procit veszek akkor be tudom állítani, hogy a fogyasztás max. limitje 35W. legyen???

(#9542) Simi37


Simi37
őstag

Nemsokara lesz egy 6600k-m. Ugy latom az ajanlott max fesz 1,45v 24/7re. Egy kerdesem lenne. Ez pusztan azert van mert ekkor mar annyira melegedne a cucc, hogy nem.lehet leggel huteni, vagy azert mert szimplan a magas fesz karositja (akkor is ha kompit vagy szaraz jeget kapna persze azt nem 24/7re)?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9543) Erdei88 válasza Simi37 (#9542) üzenetére


Erdei88
veterán

Én megállnék 1.4V alatt, de inkább max 1.35V-ot javasolnék 24/7-re

(#9544) Tom5 válasza Simi37 (#9542) üzenetére


Tom5
addikt

1,35V a lélektani határ hétköznapokra. 1,35+ valami értelmes órajel. (4,4 -4,5Ghz) e felett marhára elkezd fűteni és fogyasztani, nem éri már meg plusz 100 Mhz-ért.

(#9545) #Morcosmedve válasza Simi37 (#9542) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Károsíthatja és stabilan nem tudod tuningolni, mert hűthetetlen. 1,35V-nál meg kéne állni, de ezt inkább az dönti el, mit fog menni ezen feszültség környékén.

© asszongya'hogy

(#9546) hackeeeee válasza Simi37 (#9542) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, attól függ mivel hűtöd.. Lehetőség szerint 1,4V körül érdemes megállni, vagy inkább alatta.

Attól függ mit fog tudni a proci, és, hogy milyen hűtőd van/lesz.

Masszívan nem ajánlott határon hajtani. Főként ha párszor bele is fagy abba, hogy eléri a TJMax-ot.

Én kipróbáltam, kicsit 1,5V felett már eléri a 6700K. (5100-on próbáltam, léggel. :D)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9547) Simi37 válasza hackeeeee (#9546) üzenetére


Simi37
őstag

Be Quiet Pure Rock a tervezett hutes ami _elvileg_ 150w ot tud lehuteni... nem celom a hatar legszelen jaratni majd de egy 4,6nak azert orulnek... btw 10-11en lesz megveve.

Mindenkinek koszi az eddigi valaszokat :R

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9548) #Morcosmedve válasza Simi37 (#9547) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1,35-el lesz a proci neccesen lesz hutheto. De majd meglatod, arányokat kell nézni az OC-n.

© asszongya'hogy

(#9549) Tom5 válasza Simi37 (#9547) üzenetére


Tom5
addikt

4,5Ghz is bőven jó. Nálam ezt bírja még 1,35V-al és lehűteni sem nehéz. Ezen felül már aránytalanul több fesz kell neki...

(#9550) hackeeeee válasza Tom5 (#9549) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Procitól függ, de alapjában véve igen.

Nálam 1,35V LLC6 a 4800 a 6700K-val.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.