Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) core i7 válasza fauv (#9650) üzenetére


core i7
addikt

Elég jó az egymagos teljesítménye + ott a 4 szál megfogj dobni a minimum FPS-t

(#9652) fauv válasza core i7 (#9651) üzenetére


fauv
őstag

De gondolom nem csak a min.fps fog nőni, vagyis remélem, hogy egy picit azért jobban fog teljesíteni a játékoknál.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#9653) core i7 válasza fauv (#9652) üzenetére


core i7
addikt

Igen

(#9654) joczo1337 válasza #Morcosmedve (#9641) üzenetére


joczo1337
tag

bclk tuning miatt aggódtam :D még új vagyok(leszek) a DDR4/skylake platformon,és arról ugrott be,hogy nehogy ez limitáljon mint anno DDR2-nél,amikor nem lehetett eléggé visszaosztani a ramot.

(#9655) #Morcosmedve válasza joczo1337 (#9654) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Áh, nincs ilyen gond :)

© asszongya'hogy

(#9656) Landon válasza #Morcosmedve (#9648) üzenetére


Landon
őstag

Nagyon koszonom! Most magyon megnyugodtam. :D Nekem Aida alatt max 65-70C de vcore az csak 1.28v ez csak 4.5Ghz. Ha gondolod mondj egy szoba hot mire lojem be es akkor tudok teljesen pontos eredmenyt is mondani kalibralt ambient mellett. :)

Aida alatt nekem sem szall el annyira a 2 mag kozotti delta de linpack alatt 10-12C is van. De ezeket az extreme eredmenyeket csak linpack alatt produkalja.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#9657) #Morcosmedve válasza Landon (#9656) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Összefoglalóban ott van a jelenlegi BIOS-om, IBT-vel egy dropbox link alatti ZIP-ben. Azok ugyan ugy 27,5C-os szobai meresek. Nezd meg. De mint irtam, levett ventik stb, illetve eleve a radin levo az egy alacsony rpm-es halk hazventi, alkalmazasok alatt boven jo, halkabb fontosabb szamomra. Innen csak az NB 14cm-es elop ventije lenne. 8k/darab áron :D :B

© asszongya'hogy

(#9658) Landon válasza #Morcosmedve (#9657) üzenetére


Landon
őstag

Ja, felreertesz szerintme nem rosszak ezek a hok! :) Sot. Csak nem tudtam neked pontos osszehasonlitasi alapot adni ezert kerdeztem, hogy merjek e valami pontosabbat. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#9659) #Morcosmedve válasza Landon (#9658) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Neked 28C volt, az sztem belefér, csak arra írtam, hogy nekem lehetne még jobb, mert Akasa Apache Balck-el is -5-6C volt, de azt hangosabban hozta.

© asszongya'hogy

(#9660) Landon válasza #Morcosmedve (#9659) üzenetére


Landon
őstag

Radin nekem 2 Akasa Viper van. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#9661) #Morcosmedve válasza Landon (#9660) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az még 1-2 fok. :) Hangban annyi amennyi.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9662) hackeeeee válasza sas55 (#9649) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én azt mondom neki h ne monitorozza ezt a szenzort, és kész, működik minden gond nélkül.

De ha monitoroztatom vele, akkor sem fagy ki. 1701 van még fent.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9663) Lotus_Omega válasza Runner_fxr (#9630) üzenetére


Lotus_Omega
tag

B150-es lapban lehet feszt állítani??

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#9664) Runner_fxr válasza Lotus_Omega (#9663) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Van ilyen funkció a biosban, de nem engedi állítani.

(#9665) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Feltettem a 1902-t a Hero-ra.. Hát, atyaég. :D

Bios-ban 1,315V-LLC5 - terhelve 1,312V-t kap.. :Y - és nincs még finomhangolva..

Véleményem szubjektív...

(#9666) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9665) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, elég jó BIOS lett, mint írtam is! :)

Szép-szép, node valami nem oké, mert:

:U

Terhelve 1.328V, nem?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9667) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9666) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is volt jobb.. Eleve az lepett meg, hogy lefutott így, mert eddig 1,34 volt a legalja, alatta nem ment.. valszeg kevés neki a fesz.. Megnézem eddigi fesszel, szerintem ott már rendben lesz. Plusz nincs piszkálva más.

Véleményem szubjektív...

(#9668) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9667) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze, mondjuk én még mindig futtatnék egy IBT-t. Várom az eredményeket! :K :)

© asszongya'hogy

(#9669) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9668) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a TP beállítása után a multitasking romlik le valamiért, nem tudom miért.. :) De most kicsit játszok csak vele, aztán ráhagyom, reggel kelni kell.

Véleményem szubjektív...

(#9670) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9666) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy, nem.. Az idle. írtam korábban. Nekem LLC5-nél még lefelé droppol.

TP menüpontban minden auto, 1,35V LLC5

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9671) Simi37


Simi37
őstag

Amm ha valaki használ itt Asus viii rangert... arra melyik a "legjobb" bios?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9675) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9670) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez màr hihetőbb mérés! :K
Igen, valamiért akkor leejti a feszt...de nem tudom mennyire mérési hiba, nálam most nem ejti le, pedig LLC5.

Előzőek törölve, akkor nem hiába láttam már töbször csak kis üres kockát, ne használd a rive-os beszúrást. :)

© asszongya'hogy

(#9676) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9675) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Majd linkesítek max. :)

Annyi, hogy a multitask-ot sikerült 195-200k közé behozni 4.8-on, de ehhez kell már a 400 alatti trfc, és 1,35V. Most épp 320-on van, 3600-on, de így mondjuk áramtalanítás után elsőre 55-ös kóddal nem indul. Utána ki-bekapcs, F1, save, és már jó is, utána folyamatosan megy. Jelenleg a TP menüpontban minden auto-n van.

Belőttem a TP-s részt is, akkor is van ennyi szórása a fesznek, vagyis, Nálam még lefelé droppol. Viszont akkor stabilan beáll 190-195k közé az encode és a multitask mérés is.

Jam és 2 dolog, az egyik, hogy 4.8-on level 2-es bandwidth-tal Nálam nem indul, level 3-mal már igen.

És, 1902-vel is, áramtalanítás után egyszer azonnal kikapcsol indítás után, utána viszont indul.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9677) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9676) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Érdekes dolgok ezek, viszont akkor nem stabil a TRFC csökkenéssel.

Mondjuk én nagyobb teljesítmény növekedésre számítottam 4,8-al, de ez legyen az én bajom :D

Nekem elsőre indul, lehet a többi OC-hoz is van köze, ezt már nehéz kitalálni...

Level 2 a 0,88V a Level 1 lenne a gyári. 1V környéke lehet a Level 3. Tweakers-ben a többit beírtad? Próbáltál feszeket a CPU és az Internal-ra? Auto-s feszeidet legalább, vagy azt picit emelve?

(#9664) Runner_fxr: Mindegyik lapnál vagy csak nálad? :U Nem szabad ilyen simán kijelenteni dolgokat. :B

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9678) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9677) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Korábban sem volt sokkal jobb.. 197k körül volt a legjobb Encode-om ha jól emlékszem és 205k körül a multitask. De ez friss windows-sal volt még.. Azóta valszeg ezért is romlott kicsit. :)

Igen megcsináltam. Lehet jobban kéne játszani vele, plusz lehet CPU Core pll-nek is többet kéne adni, mert ugye auto-n 1,2V Nálam a CPU COre PLL voltage, ezt mondtam is korábban, de ha alatta már az Internal PLL-t is belövöm 1,2V-re, akkor az bizony már sárga. Vagy ezzel ne foglalkozzak? Próbáljak meg neki 1,1V körül adni (a core és internal PLL-nek, és mellé level 3 vagy level 4?

Igen, azt néztem, hogy a level 2 még 1V alatt van (1702-vel még ment így), a level 3 pedig 1V körül.

Mondjuk viCCes, hogy magas órajel mellé már level 6 felett javasol, ami ugye >1,4V CPU PLL OC feszt eredményez.

Jaja, annó ezért álltam vissza 400 fölé, de ezzel a bios-szal játszok megint. Lehet ezzel beáll 400 alatt stabilra. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9679) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9678) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen, nekem is ez egy éves Win..TH3-at akartam tisztán feltenni, de még nem volt erőm. :D
Ilyenkor az IBT is kisimul, nyilván, nincs fent semmi, csak egy másolt tesztprogram csomag és driverek.

Szerintem azokat add meg úgy mint én, hiszen eredetileg nálam is ezek az értékek voltak Auto-n amik nálad, igaz, megy a Level2, de akkor te adjál nagyobb Level-t 1,2V körülre emelje valójában.

Igen, Level 4 pl.

Mi javasol(ja)? :U

Nem tudom, nem ér annyit, hogy levidd és állandóan szarakodni kelljen, inkább legyen 400 vagy 410. CL-eken már eleve sok elúszik.

© asszongya'hogy

(#9680) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Érdemes húzni egy non-k i5 6500-at (gyári hűtővel) ? Asus H110M-K a lap, tehát nem egy tuning lap, de van rá lehetőség. Egy 400w-os FSP Hexa+ táp hajtja a gépet. Ha lehet, akkor meddig biztonságos?

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#9681) #Morcosmedve válasza sirszevenap (#9680) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Z170-ben lehet és ott se mindegyik gyártó ad erre lehetősséget a BIOS-ban...
Gyári hűtővel ne, illetve szerintem már most is elférne egy jobb hűtés. :K

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9682) sirszevenap válasza #Morcosmedve (#9681) üzenetére


sirszevenap
őstag

Tervben van, bár a kollégák azt mondták mikor összeraktam, hogy elég rá egy sima rézmagos! :K Majd nézek rá valamit.

Bankkártyával? Hát persze!

(#9683) #Morcosmedve válasza sirszevenap (#9682) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Legolcsóbb, de már korrekt hűtési verziók:
CM Hyper 212 Evo vagy Scythe Ashura. Feltétel, hogy férjen el a házban.

Alaplapnak ASRock Z170 Pro4S vagy Z170 Extreme4 tárcától függően (3 év garival).

© asszongya'hogy

(#9684) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9679) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az olvasás és az írás elég jól skálázódik felfelé az alacsonyabb trfc hatására, 16-18-18-38-on egészen pontosan az XMP-s CR1-es, Mode 2-es eredményeket simán hozza 3600-on, sőt, jobbakat is. A többi időzítést nem bántottam.

Úgy próbáltam, úgy áll be nagyjából 190-195k közé mindkét érték. Vagyis ugye 1-1V a core és az internal voltage, és level 3. És így, nem is tudok 400 alá menni a trfc-vel, mert nem indul el. Vagyis, ott valamelyik fesz elfogy, szerintem a PLL lehet kevés, mert ugye lényegében az az ami sokkal kevesebb így. 1,2 helyett 1V.

Auto-n hagyva pedig megy, minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9685) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9684) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor maradjon Auto-n? :U

© asszongya'hogy

(#9686) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9685) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az az érdekes, hogy eddig úgy néz ki, hogy auto-n jobb.. Ugye a PLL OC feszt így is tudom neki adagolni, a Bandwitdh level adagolásával, ami nem gond.

Csak, ugye a fesz értékek lényegében mind magasabb mint az auto, kivéve a pll-t, és ott már valami nem kerek..

Próbáltam ezzel a bios-sal 5GHz-t 1,4V alatt RB stabillá tenni, de nem sikerült. :)

Véleményem szubjektív...

(#9687) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9686) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Furcsa, főleg, hogy nem engedi szabadon állítani (PLL-t kivéve). Miközben ugyan annyit adnál elvileg. Nem igazán értem, mert nálam nem csinálja ezt... de ha nem, akkor "kénytelen" leszel elengedni.

© asszongya'hogy

(#9688) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9687) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő, hát alapból kevesebbet, mert ugye auto-n 1,2V-t kap a CPU Core PLL. Ami 0,2V-vel több, mint a kézzel beállított érték, ami ugye alapból 1V, ha a Tiéd alapján állítom be.

Viszont, ha az auto-hoz nézem, és a CPU Core és Internal PLL fesz már 1,2V, akkor az internal-t már sárgával jelzi, ha kézzel állítom be. Bár igaz, az elvileg 1,8V körüli max értékhez képest lófütty.

Kicsit kényes... De ez van, ha neki így jó, akkor így lesz. Kap egy kis CPU PLL OC feszt a bandwitdh-tal, aztán akkor a többi úgy marad, ahogy neki jó.

Véleményem szubjektív...

(#9689) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9688) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

"Kicsit kényes... De ez van, ha neki így jó, akkor így lesz. Kap egy kis CPU PLL OC feszt a bandwitdh-tal, aztán akkor a többi úgy marad, ahogy neki jó."

Igen, akkor marad ez a verzió..

© asszongya'hogy

(#9690) Maszki


Maszki
tag

Szerintetek egy 6700k-t fix órajelen, esetemben 4.5Ghzen jobb járatni, vagy inkább vegye vissza az órajelet, ha nincs terhelés? Illetve a CPU Cache Ratio-t érdemes bántani? :)

◄ Maszki ►

(#9691) #Morcosmedve válasza Maszki (#9690) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Cache mehet 44x-re. Jó az fixen, ne piszkáld meg, nem lesz észrevehető különbség fogyasztásban.. :K

© asszongya'hogy

(#9692) Simi37 válasza #Morcosmedve (#9691) üzenetére


Simi37
őstag

hamar itt vagyunk... mennyi az optimalis diff cache es sima multipler kozott? 4,3 folott

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#9693) #Morcosmedve válasza Simi37 (#9692) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Amit bír, hogy mennyinek van értelme az más kérdés. Nálam 44 és 46 közt nem volt semmi különbség.
De, ha általánosan szeretnél egy számot kb. 100-200MHz a Core-hoz képest.

© asszongya'hogy

(#9694) Maszki válasza #Morcosmedve (#9691) üzenetére


Maszki
tag

Köszi, már be is lőttem 44xre. :R

◄ Maszki ►

(#9695) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9679) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most néztem, izé.. tehát a bios írja a Bandwitdh-nál, hogy magas bclk-hoz vagy órajelhez level 6-8.

Véleményem szubjektív...

(#9696) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9695) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen igen, aztán nekem mégis 0,8V, alapon pedig mind a kettőnknek 0,6V. Eközben 1,3-1,4V felé menni ne ajánlott, bizonyos vélemények szerint 1V fölé sem.

© asszongya'hogy

(#9697) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9696) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, hm... Okaj, thx.

Véleményem szubjektív...

(#9698) Runner_fxr válasza #Morcosmedve (#9677) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyilván fogalmam sincs, hogy minden lapnál, nálam nem engedi. Bár az fura, hogy akkor miért van ilyen opció?

(#9699) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#9696) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

CPU Core PLL: 1,1V
Internal pll: 1,15V
Bandwitdh: level3
CPU 1,35V llc5

Plusz a többi T.P. beállítás is beállítva.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9700) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#9699) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na, megy ez, csak idő kell :D Grat! Mostmár használjad is! :)

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.