Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) bozsgabo válasza Trailblazer (#10400) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Azok a kis fogantyúk kattantak a 2 végénél, úgyhogy gondolom jól... vagy még erősebben nyomjam bele? O.o

(#10402) Trailblazer válasza bozsgabo (#10401) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ellenőrízd azt is a túlvégénél, hogy lefelé nyomva a helyén van-e. Nem tudom máshogy leírni, ezt érezni kell. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10403) bozsgabo válasza Trailblazer (#10402) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Hát ezt átnyomkodtam többször is, de semmi. Ugyan az a hiba. Lehetséges, hogy selejtes a 2es slotom? Mert ha csak oda rakok be RAMot, akkor sem indul.

(#10404) Trailblazer válasza bozsgabo (#10403) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha semmiképp sem oké, akkor megeshet, bár nem vagyok jártas a ramslotok világában, hogy teljes bizonyossággal kijelentsem. Mindenesetre a jelek erre utalnak. :U

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10405) stigma válasza ReFleXx (#10396) üzenetére


stigma
addikt

Bios verzió: P2.80 (2016 januári)

Nálam ha a kezdő képernyő esetén X-et nyomok akkor 110-re emeli a blck-t ami nem rossz, de ez nem tuning, mert a Vcore feszt mocskosul megemeli(> nekem alap 1.1V az alap VID-m (VCore), melyet 1.264-re emel meg.

Szerintem innen kell majd leszedni az egyetlen bios-t amivel lehet OC-ni és szerintem reálsian ameddig én elmennék 24/7-ben az 1.25V.
A megengedett vagy max fesz 1.35V ha jól olvastam, de mivel NonK-t vettem amit hülyeség OC-ni :DDD , csak furdal a kíváncsiság hogy egy 4GHZ-t vinne -e olyan 1.2V körül akkor már boldog lennék nagyon. :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#10406) ReFleXx válasza stigma (#10405) üzenetére


ReFleXx
addikt

Annal a verzional lett kiszedve a Sky OC, vagy a 2.8-as gyarit vagy amit linkeltel azt kellene kiprobalni.
Gyari BIOS

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10407) ReFleXx válasza ReFleXx (#10406) üzenetére


ReFleXx
addikt

valamiert 2.9-et olvastam, szoval a 2.8-asban elvileg meg benn volt a Sky OC

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10408) stigma válasza ReFleXx (#10407) üzenetére


stigma
addikt

Re. Elsőre 2.90-et írtam aztán ma olyan 5 körüli hszben 2.80-at , mert CPU-z ve megnéztem és csekkoltam a BIOS-ban is.
SKY OC engedélyezésével (bootkor X-et ütve) 110-et írt a fix 100-as blck helyett, melyet én 105-re moodsítottam, majd mentettem. Win10 betöltés után CPU-z 105-ös blck-t írt ki, tehát szerintem a 2.8-as támogatja a NonK-s tuningot szerintem.

Bővebben vagy hétvégén vagy 2-3 hét múlva, mert sajnos sok időm nincs a géppel foglalkozni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#10409) joczo1337


joczo1337
tag

http://valid.x86.fr/ab5pmd
Egyre jobban tetszik ez a kis pentium :D Single thread performance-től dobtam egy hátast :DD
Feszt azóta lejjebb küzdöttem 1.32V-ra,Arctic freezer 7 pro 55fok körül tartja.Doomban és Crysis 3-ban HD6970 mellett csak pihenget a proci :DDD

(#10410) sas55


sas55
aktív tag

Egy kis segítség kellene ram oc-be szeretném elérni a 3600mhz jelenleg 3466 van meg stabilan 16-18-18-36 Trfc-451 mellet 1,394-et kap a ram föntebb nem akar menni mod-1 van lapon beállítva már ha ez számít .Merre próbálnátok vagy ez lenne a vége? Alapból 15-16-16-35 3000mhz az időzítése.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#10411) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

CPUZ-vel elindítottam egy Bench-et és 4000Mhz-nél nem megy följebb a 6700K. Nem 4200-on kéne mennie?
Automata feszültségérték van megadva a bios-ban és így 1,216-ot ír a CPUZ.

(#10412) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Na akkor Ripjaws V 3000c15...bűn gyenge memória.3100-en még elindul,de 3200c16-on még 1.45v-n sem hajlandó indulni.Lehet csak Asrock lapokkal ilyen,de ez így komolytalan akkor is.Aki csak be akarja rakni és használni annak jó,de az oc-sok messze kerüljék el,mert egy Corsair LPX 2666 is körberöhögi.

(#10413) Milka 78 válasza Milka 78 (#10412) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Update : Szerintem nem szereti a lapom a szettet.3200c16-ban el sem indul.3200c15-ben meg vígan megy az ibt 40 perce fagyás nélkül.Ha az időzítésekhez nyúlok akkor megmakkan a lap,de ha csak az órajelekkel variálok akkor úgy fest okés. :F

(#10414) Milka 78 válasza Milka 78 (#10413) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor szerintem az Asrock deszkások kerüljék ezt a szettet.Ha bármilyen szinten belenyúlok az időzítésekbe akkor a gép nem hajlandó elindulni.Viszont ha az időzítéseket XMP-AUTO-n hagyom és csak az órajelet csesztetem akkor nincs gond,de akkor minden esetben a 15-16-16-35-2t-540-es beállítást lehet használni.Igy indul 3333mhz-n is,igaz itt kapott tőlem 1.40v-t.Nem is lenne ez a fenti nekem gond,de az a 540 trfc bődületes,úgy 340-360 körül kéne lennie.
A fenti probléma egyértelműen kompatibilitási probléma ami érdekes módon a Corsair szetteknél nem áll fent.

(#10415) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Üdv!
Csatlakoznék egy 6600K-val :C
Máris egy kérdés: Rainbow 6 Siege-ben 100% CPU használat és 50-60 körüli GPU. Ez mitől lehet? :F

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10416) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki skylake alapú i7 vagy i5 esetleg i3 DDR3 rammal?Azon gondolkoztam hogy beneveznék egy i3 6300ra meg valami H vagy B-s 170 lapra ( melyik a jobb?) aztán decemberbe meg kapna egy i5 6600 vagy i7 6700. Most vettem 16 gb memóriát ddr3 csak úgy voltam hogy nem lesz váltás :D aztán még is :)

Vélemények?Jó a ddr3 skylakera? azt hallottam hogy csak speckó ramokkal megy valami 1,35v azt le tudom venni én is az enyémeken teszteltem mennek 1,35v cl9 1600mhz ez nekem tökéletes fps-t úgy se add a ram kb semmit.

(#10417) HaZsolt válasza DokiBaxxi (#10415) üzenetére


HaZsolt
őstag

Vsync bekapcsolása (le van korlátozva az fps).

(#10418) DokiBaxxi válasza HaZsolt (#10417) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Közben Divisiont is megnéztem, ott is instant 100% CPU használat. Újrarakom a win-t, mivel azt nem tettem meg (csak letöröltem a régi drivereket és felraktam az újakat), gondolom ez miatt kavarodott be valami.

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10419) HaZsolt válasza Pixx96 (#10416) üzenetére


HaZsolt
őstag

A DDR4-et ajánlanám, add el a 3-at, ha viszont mindenképpen marad akkor arra figyelj, hogy 1,35v-nál ne kapjon több feszültséget. Valóban nem számít a RAM fps szempontjából, 1-2 fps változás, sem mutatható ki egyes játékokban.

(#10420) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!
Mi lehet az oka hogy hiába állítok be a biosba 4.2 vagy 4.4Mhz-et a windowsba nem akar 4 fölé menni?
A feszültséget is hiába viszem lejjebb.(1.315V 4Mhz)
Valamit nem állítottam be a biosba?

Köszi!

(#10421) Shaza


Shaza
senior tag

Lefutattam egy cinebench-et 145!!! a korábbi 960 helyett.

(#10422) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Hát én ezt nem értem :F
Újrahúztam a gépet, Witcher 3-ban Novigrad Főpap tér 30 FPS :(
CPU kihasználtság 95-100%, GPU kihasználtság ~50%. A régi procimmal (i5-3350p) jobb értékeket kaptam, hogy lehet ez? :W (Ugyanazok a beállítások)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10423) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#10411) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Esetleg ha nem nagy kérés, valaki tudna erre válaszolni? Köszi!

(#10424) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok!
Ma csatlakoztam a klubhoz egy Asrock Z170 Extreme4+6600k-val (+16GB HyperX fury 2400-es ram)
Tudna esetleg valaki privátban segíteni nekem akinek ilyen lapja van? Mert az az igazság, hogy nem nagyon megyek el ezen a bios-on csak találgatok utoljára 1156-on foglalkoztam intellel.
Nagyon megköszönném a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#10425) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

ASRock Z170 Pro4S-sel kb. meddig lehet elmenni tuningban? Vagy csak emelgessem az értékeket, amíg stabil? (még nem tuningoltam soha, bocsánat ha láma kérdés)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10426) -FLY-> válasza HaZsolt (#10419) üzenetére


-FLY->
őstag

Ezt a "nem számít a ram fps szempontjából" a DDR3 1600MHz vs DDR4 2133MHz-re érted? Nekem ez így elég hideg zuhany...

[ Szerkesztve ]

(#10427) Frenky89 válasza Runner_fxr (#10423) üzenetére


Frenky89
őstag

Azért marad 4 GHz-en, mert a 4.2 az az egy szálon történő terhelés esetén elérhető maximum turbó frekvencia.

Ha tudsz olyan gyorsan kattintani, akkor nézd meg, hogy mi a maximum frekvencia amíg a single thread teszt fut, vagy inkább pl. egy cinebench-et állíts át 1 szálra és aközben figyeld a frekit.

(#10428) sas55 válasza Frenky89 (#10427) üzenetére


sas55
aktív tag

Ha elindítja a HWinfo-t az is írja neki mennyit ment max-on.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#10429) Runner_fxr válasza Frenky89 (#10427) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Értem, köszönöm! Egyébként van értelme tuningolni? Egy erre alkalmas lappal mondjuk húzok rajta 4-500 Mhz-et. Hozhat ez érdemi változást játékokban?

(#10430) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Most nézem a Cinebench-ben a procinál 1 magot és 1 szálat mutat ,Aida szerint is csak egy mag van.
Ez miért van vagy hol lehet ezt beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#10431) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Akinek oc-s kérdése van az pilláza már meg az összefoglalót,minden benne van.Ha ezek után is vannak gondok,jöhetnek a kérdések

swagger55 : 1.320v és 4.5ghz szerintem simán mehet,de sanszos,hogy kevesebb fesz is elég lesz.Ez fix feszes beállítás,nem offsetes.

[ Szerkesztve ]

(#10432) sas55 válasza Milka 78 (#10431) üzenetére


sas55
aktív tag

Ok de lehet nem kellet volna 3 órát szenvednem ha kapok választ.
De azért megvan amit akartam :B

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#10433) Shaza


Shaza
senior tag

Mi a különbség a cpu vid( cpu-z szerint 1.378) és a core voltage között?

(#10434) -Gabesz- válasza sas55 (#10410) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Kicsit emeljél a VCCIO és a VCCSA feszültség értékeken is!
próba cseresznye...

(#10435) Milka 78 válasza sas55 (#10432) üzenetére


Milka 78
nagyúr

De azért meglett a válasz? ;) Jól mennek azok a Tridentek. :K

(#10436) sas55 válasza Milka 78 (#10435) üzenetére


sas55
aktív tag

Igen meg lett az amit Gabesz írt. Megemeltem a VCCIO és a VCCSA feszeket és akkor indultak meg.1,150-ről-1,1875-re

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#10437) Runner_fxr válasza Milka 78 (#10431) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igazán nem akarok kötekedni, de az angol nyelvű cikk az összefoglalóban nem mindenkinek érthető. Ez egy magyar fórum, de javítsatok ki ha tévednék. :)

(#10438) shteer válasza Runner_fxr (#10437) üzenetére


shteer
titán

Le kell fordíttatni.

..szerintem jónak tűnik

(#10439) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlen, hogy az ASUS Z170 Pro Gaming-re jött ki tavaly december óta újabb BCLK OC-t támogató bios? A módosított 1301 volt akkor egyedül ami támogatta.

[ Szerkesztve ]

(#10440) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

BIOS-ban nekem van egy opcióm, hogy CPU Thermal Throttling, ez be van kapcsolva. Ezt érdemes így hagyni, vagy nem? Mert fogalmam sincs, hogy hány foknál kezdi visszavenni a teljesítményt :F

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10441) #Morcosmedve válasza Runner_fxr (#10437) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

A plusz anyagok alatt? :U

(#10440) swagger55: 90 foknál, ha nagyon felmegy kikapcsolja a gépet. Érdemes bekapcsolni az opciót, nehogy egyszer véletlenül elromoljon a hűtő, sok feszültséget kapjon...vagy bármi gond legyen, akkor is megvédje.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10442) Archttila válasza #Morcosmedve (#10441) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezert nem is ertem, h pl. auto feszen tuningnal tonkremehet a proci. Direkt megneztem de nalam 100 foknal csak kifagyott a rendszer es ujraindult a gep.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10443) Milka 78 válasza Runner_fxr (#10437) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyen angol nyelvű?Minden le van írva magyarul oc terén,de még van benne egy gyönyörű táblázat is ha valaki nem beszelné a föld egyik nyelvét sem.Nem kevés munkát ölt bele a bolhás,baromi jó támpont,el kell olvasni.Ha ezek után is van anomália akkor jöhetnek a kérdések. :)Engem milliószor leoltottak,hogy nem használom az összefoglalót,keresőt és ennyi év után azt kell mondanom,hogy igazuk volt,mert a kérdés már 1000x meg volt válaszolva,de sas fórumtárs is igen szépen megoldotta a házit,amit jeleztem is felé. :)
Nálatok a bicósnál is pont ilyen szép összefoglaló van amit bőszen ajánlotok is (pont volt is egy rossz mérető bicikli vásárlás esetén is emlegetve).;)

[ Szerkesztve ]

(#10444) Runner_fxr válasza Milka 78 (#10443) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én nem azt kérdeztem, hogy miként kell beállítani a tuningot, mert az valóban le van írva. hanem, hogy mennyire van értelme játékok szempontjából? Erre vonatkozóan nem találtam az összefoglalóban leírást.
A plusz anyagokban van egy részletes angol nyelvű cikk, de én nem tudok angolul annyira, hogy megértsem.
Ezért kérdeztem.

Egyébként kerékpáros témában szinte mindenre válaszolok, a legalapvetőbb kérdésekre is. Egy összefoglalóból nem mindig derülnek ki alap kérdések egy nem hozzáértőnek. :)

(#10445) Milka 78 válasza Runner_fxr (#10444) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor elbeszélünk egymás mellett,mert én az oc technikai részleteiről beszéltem és nem is neked szántam a téma indító h.sz-t. :N
Válaszolva a kérdésre...nem lehet álltalánosítani,mert van ahol sokat hoz a proci tuningja és van ahol zéro értelme van.
Zéro hatás. és az ellen példa.
Annyi talán elmondható,hogy multi alatt jobban kijön az oc értelme.

Ne is mond èn az alaplaposba ténykedek,de ha jól rémlik neked is segédkeztem ott a deszka váltásoknál :) .

[ Szerkesztve ]

(#10446) Runner_fxr válasza Milka 78 (#10445) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor valóban elbeszéltünk egymás mellett, mert azt hittem neked címezted. :)
Azt elhiszem, hogy 1ghz körül OC már jelentős, de ahogy nézem a 6700K esetében ez általában 4-500 Mhz-et jelent. Ha figyelembe veszem azt, hogy 4,2-re felmegy a Turboval, akkor még 4-500 at sem tud pluszba. És ehhez ugye kéne vennem 50k körül egy lapot és gyorsabb memóriákat is. Csak ezért gondoltam azt, hogy jelen esetben nem sok értelme lehet egy OC-nak.
Egyedül azért gondolkodom el egy jobb lap vásárlásán, mert a CPU feszültség beállításánál vannak anomáliák. Ha már egy kicsit vissza veszem nem akar elindulni a rendszer. Olyan is volt, hogy beírtam 50-et, visszavette 50mV-al a feszültséget, de ha nagyobb számot írtam be akkor meg emelni kezdte. Így most csak az auto feszültség-el működik stabilan a gép, ez pedig 1,330V-ot is jelent, ami ugye OC nélkül feleslegesen sok.

Egyébként az normális jelenség ha elindítok egy Linx 0.6.5-öt és rányomom, hogy az elérhető max memóriával teszteljen, akkor a gép kb használhatatlanra lassul? Olyan is volt, hogy elsötétedett a kép ha bármihez hozzányúltam. Az egér mozgott, nem fagyott le, de nagy feketeség volt és újra kellett indítanom. Ha nem nyúlok hozzá akkor lefutnak a tesztek.

Igen én is úgy emlékszem adtál már tanácsot alaplap vásárlásnál. :)

[ Szerkesztve ]

(#10447) Milka 78 válasza Runner_fxr (#10446) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Oda se neki. :)
Baromi vegyes a kép az oc terén,de azért az esetk többségében elég az alapórajeles 6700 a vga-d mellé.Persze aki sokat multizik,maximalista az mást mond és valóban marad kicsi a vga-ban,de ez nem egy olyan borzasztó nagy tragédia.
Én pl hajlamos vagyok mindent koppra húzni,de ez egy másik sztori...

Azt viszont ne feljetsük,hogy a 4.2ghz-t csupán egy maga éri el,nem mind a 4 ami nem egyenértékű egy fix 4.2ghz-s beállítással (de ezt a fórumtárs talán pont szóba is hozta).

Nem értem miért csinálja nálad a deszka.A cégnél van Pro4 igaz sima 6600-al,de ott rendben van az alapfesz.

Normális,hisz az összes memóriát befoglalja.Én IBT-t használok tesztre és bár nincs ilyen súlyos esemény,hogy elsötétedik a kép,de érezhetően belassul a gép.Nálam volt hogy teszt alatt kiirta,hogy elfogyott a rendszermemória és katapultált a rendszer :D

[ Szerkesztve ]

(#10448) core i7


core i7
addikt

Sziasztok! i7 990x-ről megéri Skylake i7-re váltani?

Csak mert az enyém még mindég 6 magos de azóta sokat fejlődött az egymagos teljesítmény Vagy még várhatok pár generációt?

(#10449) CsonkaImo válasza core i7 (#10448) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jelentős előrelépés lenne, de hogy megéri e, ezt neked kell eldönteni.

(#10450) core i7 válasza CsonkaImo (#10449) üzenetére


core i7
addikt

Mivel a lapom elég ritka és a proci is lehet megúsznám 0Ftból annyi ,hogy vesztenék két magot
Sokat gondolkodom rajta

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.