Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#754) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Akadt egy fura problemam.
Rendeltem egy Atreus62-ot, meg hozza egy Falbatech-es Bamboo lift hazat, ez utobbi annyibol lesz erdekes, hogy nagyon keves benne a hely, irjak is az oldalukon, hogy a microcontroller pin-jeirol a separator-t le kell szedni, mert nem fer el maskepp.

Osszeraktam eloszor egy Proton C-vel, separator le lett szedve, meg jo rovidre levagva a pinek, hogy ne erjen hozza a haz aljahoz.
[kép] [kép]
Az egyik oszlop ekkor nem mukodott, minden mas igen, ez balrol a 4., a "3,e,d stb" a default layouton.
Kiforrasztottam a Proton C-t, majd vissza, a pinek hosszabban voltak hagyva elsore, minden bill mukodott, amint levagtam rovidebbre megint meghalt ugyanaz az oszlop.

Lovesem nem volt mi van, kiforrasztottam, ment a helyere egy Pro Micro, mert azt hittem a Proton C-vel van valami.
Eloszor itt is ment minden, de megint csak, amint rovidebbre vagtam a pin-eket a PCB hatuljan (csak ott), azonnal megszunt mukodni ugyanaz az oszlop.
Igy neznek ki a pinek most, amikor nem mukodik, elotte 2mm-el voltak hosszabbak: [kép]

Van barmi otlet, hogy ez mi a fene lehet?
Mi osszefugges van a pinek hossza es az oszlopok/sorok mukodese kozott?

2 masik kerdes.
Hol lehet ilyen pineket kapni MO-n ami a microcontrollerhez kell vagy milyen magyar neven futnak ezek?
Kifogytam beloluk a sok ki-be forrasztgatas soran.
Kellene egy multimeter is, hatha valamit megtudok allapitani, melyiket vagy milyet ajanlanatok?
Vagy barmelyik jo csak folytononossag meres legyen benne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.