Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) golya87 válasza Nagytalp (#2449) üzenetére


golya87
őstag

Ez alapján én azt mondanám, hogy olyan ventillátort érdemes választani, aminek a ~35% körüli teljesítménye 500-as fordulat fölé esik. Így a 12-es PWM-es - mivel csak négy eres csatlakozóval ellátott ventivel hajlandó működni a gép - Noctua ventik kiesnek. Az F12-es széria terelőlapos megoldása teljesen felesleges számunkra.

Tápventinél van valami megkötés?

(#2452) *Ropi* válasza golya87 (#2448) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt találtam legolcsóbban. :U

Közben látom, mit írt (#2451) golya87, akkor ez ki is esik kapásból.

Viszont van a Noctuának PWM-es ventillátora.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2453) *Ropi* válasza Nagytalp (#2449) üzenetére


*Ropi*
félisten

Arra is kell figyelni, de legfőképpen arra, hogy elegendő legyen a légszállítása. ;)

Tessék: már volt róla szó. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2454) slashing válasza *Ropi* (#2453) üzenetére


slashing
senior tag

szerintem bármelyik Noctua elég légszállításban a cikk egy slip stream 12 scythe ventit tett be 700 rpm aminek ez a légszállítása
10,70 dBA / 40,17 CFM = 68 m³/h / DC12 V / 0,10 A (800 rpm Version)
Noctua NF-P12 Pwm
Airflow with L.N.A. 63,4 m³/h / 900 rpm
Noctua NF-F12 Pwm
Airflow with L.N.A. 74,3 m³/h / 1200 pwm
A gyári ventinek sajnos nem tudom a légszállítási adatait :F

bár én nem érzem hangosnak a gyárit sem, lehet az én fülem ezt a fajta venti zajt jobban bírja.

(#2455) radi8tor válasza slashing (#2454) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A gyári venti elég jó légszállításban, mert asszem 2000 feletti fordulatszámú (persze csak vész esetén).

Én nem bántanám a nagy ventit. A tápventi a gyenge láncszem a gépben.

⭐ Stella

(#2456) Nagytalp válasza *Ropi* (#2453) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A fordulatszámot azért írtam mert valahol olvastam, hogy túl alacsony fordulatszámnál "fan fail warning" hibával leáll a gép! De cáfoljon meg valaki aki már cserélt. A 4 centis táp ventire nem tudom mi lenne a jó megoldás. Én egyenlőre a rendszer ventillátort hallom hangosnak.

Köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#2457) zsolt501 válasza Nagytalp (#2456) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Már több gépben cseréltem ventilátort, de bőven elég a táp ventilátorát cserélni, mert bizony az a nagyon hangos.
És az ajánlott ventilátor ebbe a típusba [link] Ez méretben és teljesítményben is megfelelő ebbe a tápba, és a hangja is tökéletes.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2458) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A véleményeteket szeretném kérni erről a winchesterről.

A címben szereplő gépbe menne, és ha van már valakinek ebben a gépben vele tapasztalata, azt várom, mert nem akarok lukra futni vele, és 24/7-ben menne nem RAID tömbben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2459) golya87 válasza zsolt501 (#2458) üzenetére


golya87
őstag

Nekem két 3TB-s változat van ebből a változatból RAID1-be kötve. Bár még nem sokat használtam a gépet, eddig semmilyen problémát nem tapasztaltam. Amúgy ez egy megnövelt garanciával rendelkező Green ráadásul 2TB-os ami még hivatalosan is támogatott, így semmi akadályát nem látom a vásárlásnak.

(#2460) zsolt501 válasza golya87 (#2459) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi a választ.

Neked mekkora sebességet sikerült hálózatban elérned ezekkel a HDD-kel, illetve mekkora belső adatátvitelt sikerült elérni ebben a gépben ezekkel a HDD-kel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2461) golya87 válasza zsolt501 (#2460) üzenetére


golya87
őstag

Huhh erre a kérdésedre két ünnep között fogok tudni releváns választ adni. Most amikor bekapcsoltam, csak win explorerrel másoltam, de ott WD Green 1 tányéros 1TB-s vinyóról 100+MB/s-t írt ki a gép egy mkv fájlnál. Kábellal gigás hálózaton RT-N66U routeren keresztül.

(#2462) bugizozi válasza zsolt501 (#2458) üzenetére


bugizozi
őstag

Jó választás, direkt nas-ba 7/24-re szánják :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2463) radi8tor válasza zsolt501 (#2458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: Hard drives - HP Microserver Wikia

⭐ Stella

(#2464) zsolt501 válasza radi8tor (#2463) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Na ez elég érdekes, mert itt amit linkeltél azt írják, hogy a 3TB-os RED működik, de a 2TB-os RED nem működik benne, na most tanácstalan vagyok így.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2465) radi8tor válasza zsolt501 (#2464) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem félreértetted az oldalt. Ami itt fel van sorolva az mind működik jól vele. Lényegtelen mi van a "Comments" mezőbe írva.
Amelyik HDD nem szerepel a listán azt nem próbálták még.

⭐ Stella

(#2466) zsolt501 válasza radi8tor (#2465) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az lehet :D

Amúgy ez mit jelent: ZFS-friendly without ashift hack

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2467) radi8tor válasza zsolt501 (#2466) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ZFS fájlrendszerrel használod, akkor nem kell ashift-et hackelni. Kb ezt. :)

⭐ Stella

(#2468) Rosep válasza zsolt501 (#2458) üzenetére


Rosep
senior tag

Én egy 1 terrás Red-et használok pár hónapja hiba mentesen. Ezen csak a torrent fut 24/7-ben. Direkt erre vettem.

(#2469) zsolt501 válasza radi8tor (#2467) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hú nekem ez magas, annyit tudok, hogy a ZFS az Linuxon van, az ashift-et meg nem ismerem, még nem is hallottam róla. Én Windows Home Server 2011-et használok, illetve Windows 2008R2-t, nem tudom ezeknél lehet e gond.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2470) zsolt501 válasza Rosep (#2468) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is hasonló céllal venném a 2TB-os RED-et annyi kiegészítéssel, hogy nekem azért másra is kell, média kiszolgáló is a gép illetve FTP szerver.

Amúgy nálam már kb 1 éve fut nonstop 24/7 ben, csak portalanításkor volt leállítva.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2471) radi8tor válasza zsolt501 (#2469) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezért írtam, hogy lényegtelen mi van a comment mezőbe írva. Ami ott szerepel a listán azzal működik.
(sőt még azzal is, ami nincs rajta :P )

⭐ Stella

(#2472) McSzaby válasza zsolt501 (#2470) üzenetére


McSzaby
őstag

Megkérdezhetem, hogy média kiszolgálónak mit használsz? Linux fut a gépeden? :) Ha igen, akkor azon belül was? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#2473) zsolt501 válasza McSzaby (#2472) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A 2469-es hozzászólásban benne van az op rendszer, linux rendszerrel többször is meggyűlt a bajom, mindig belefutottam egy két olyan dologba amit nem sikerült megoldani linux alatt, pl a Connon MP110-es nyomtatót sem tudtam rendesen beüzemelni, illetve az ebbe épített szkenner sem akart életre kelni.
Szép és jó a linux, de nálam nem volt 100%-os.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2474) McSzaby válasza zsolt501 (#2473) üzenetére


McSzaby
őstag

Jah, ne haragudj, nem látok a szememtől :DD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#2475) mandriva11 válasza zsolt501 (#2473) üzenetére


mandriva11
tag

Hát igen a Linux az nem Windows, de ha jól sikerül belőni akkor bomba biztos. :DD

(#2476) aicon válasza mandriva11 (#2475) üzenetére


aicon
senior tag

Igen ez valahogy így van...belövi az ember utána használja.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#2477) sxboy


sxboy
tag

Szerintetek ehhez is jár az LP hátlap? Sehol nem találok róla semmit. :/

(#2478) radi8tor válasza sxboy (#2477) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Illene, mivel low-profilenak hívják az oldalon is. :U
Egy webshopban van is kép a LP hátlapokról: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2479) sxboy válasza radi8tor (#2478) üzenetére


sxboy
tag

ezt én miért nem találtam meg?! köszi szépen!

(#2480) radi8tor válasza sxboy (#2479) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A rutin meg az évek. ;)

⭐ Stella

(#2481) DopeBob válasza sxboy (#2477) üzenetére


DopeBob
addikt

Én kb 2 hete vettem ilyen Asus-t, és nem jár hozzá. Egyébként a 2Gb-os szeretnéd? Szvsz felesleg rá annyi memória :U

MZ/X

(#2482) sxboy válasza DopeBob (#2481) üzenetére


sxboy
tag

Igen, a 2GB-osat, de sajnálattal hallom, hogy nincs LP hátlap hozzá. Ám, mivel így is olcsóbban veszem, mint az 1GB-os kisker ára, úgy gondolom, megéri, de akkor majd olyan kitétellel veszem át, hogy ott a hátlap benne.

Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2483) DopeBob


DopeBob
addikt

TV-Tuner-t (DVB-C) valaki pakolt a gépbe? Van esetleg valami jól bevált típus, ami belepasszol a vga mellé, az 1x pci-e slot-ba? Esetleg olyan létezik, ami két tuneres? Android/iOS tabletre szeretném streamelni a TV műsort :D

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#2484) bYt válasza DopeBob (#2483) üzenetére


bYt
csendes tag

Én egy GT520-as kártya mellett használok egy Terratec/Cinergy T PCIe Dual DVB-T/DVB-C TV Tunert, Windows7 alatt DVBViewer szoftverrel. Gond nélkül megy, Digi-TV kábeles adásokat nézem vele.

(#2485) bambano válasza DopeBob (#2483) üzenetére


bambano
titán

"Android/iOS tabletre szeretném streamelni a TV műsort": ezt majd ugye részletezed, ha készen van?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2486) HummeRC válasza bambano (#2485) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ez engem is érdekelne. :K

Ha már eszembe jutott, akkor megkérdezem, a tapasztaltabbak majd elirányítanak, hogy merre keressem a választ.
Win7 hálózat, sima megosztásokkal ugye hibátlanul működik. A kérdés az, hogy hogyan tudok androidos kütyüvel filmet nézni az itthoni hálózaton. Pl hogyan tudok betallózni a win7 hálózatba, vagy milyen lokális szerver progit kell feltennem a microserverre, hogy a kívánt célt elérjem? :F

(#2487) radi8tor válasza HummeRC (#2486) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy rémlik, hogy XBMC is tud ilyet.

⭐ Stella

(#2488) DopeBob válasza HummeRC (#2486) üzenetére


DopeBob
addikt

ES File Explorer-t ajánlom, tud SMB megosztást kezelni.

bambano :MediaPortal-t akarom majd streamelésre használni. Van hozzá webes felület külön iPhone-hoz, de elvileg Androiddal is jól működik: iPiMP

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#2489) cucuska79


cucuska79
tag

Sziasztok

Én erre a Bubble Upnp nevű progit használom, playstoreból le lehet tölteni. Nagyon jó kis progi, wifin tud stremelni, avit, akinek jobb telója van az mkv-t is tud, és zenékből a flac-et is megeszi.
A többi DLNA-s eszközt is felismeri, pl lehet telefonról vezérelve a szereveren lévő filmet/zenét tvre mediaplayerre streamelni.

Üdv
Gábor

(#2490) cucuska79


cucuska79
tag

A másik kérdésre meg a szerverre van egy Mezzmo nevű progi, azzal lehet filmet és zenét streamelni.

[ Szerkesztve ]

(#2491) HummeRC válasza DopeBob (#2488) üzenetére


HummeRC
senior tag

radi8tor1, DopeBob köszönöm, megnézem majd. :R

(#2492) golya87 válasza zsolt501 (#2458) üzenetére


golya87
őstag

Nem tudom, hogy aktuális-e még. Csináltam egy gyors tesztet windows másolással. Az első képen egy nagy fájlt másoltam (14GB), a másodiknál kicsiket másoltam (~55MB). Kábeles gigabites hálózat és két WD RED 3TB RAID1-ben WD10EZRX-ről.

(#2493) Menotti válasza golya87 (#2492) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ezt melyik program tudja így kijelezni?

(#2494) Thusor válasza Menotti (#2493) üzenetére


Thusor
őstag

Windows 8 vagy Windows Server 2012

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2495) mandriva11


mandriva11
tag

Kicsit átalakítottam a N36L-et így nincs benne ODD, kérdésem,hogy mivel lehet telepítésre alkalmas pendrive-ot készíteni linuxnak?

(#2496) slashing válasza mandriva11 (#2495) üzenetére


slashing
senior tag

UNetbootin

(#2497) radi8tor válasza mandriva11 (#2495) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Unetbootin

⭐ Stella

(#2498) Nagytalp válasza radi8tor (#2497) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Sokkal jobb az Universal USB Installer.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#2499) mandriva11


mandriva11
tag

Köszönöm, sikerült, csak az fstab-ot kell átírni utána,mert hiába nincs benne cdrom ő mindig keresi, és onnan akarja telepíteni a dolgokat, pl mc.

(#2500) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy NAS célokra ez lenne a legmegfelelőbb választás. A hálózatomba szeretnék egy N36L-t beépíteni, egy 250 GB-os és egy 500 GB-os HDD-vel használnám, otthoni hálózatomon való mkv, half sbs 3D mkv, BD3D streamre. Ezeknek eleget tesz a konfiguráció alapesetben 1 GB RAM (bővítem kettőre) társaságában?

Milyen rendszert telepítsek rá? FreeNAS? OpenMediaVault? :)

Köszönöm a választ!

Üdv. core2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.