Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) bugizozi válasza mandriva11 (#2599) üzenetére


bugizozi
őstag

Mennyi helyet / memóriát eszik?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2602) mandriva11 válasza radi8tor (#2600) üzenetére


mandriva11
tag

Így van , de gondoltam cserélek másra, hátha az jobban sikerül és szerencsére a 2012 nem panaszkodott a 64 GB ssd-re. Ezért is köszöntem meg a segítséget.

(#2603) mandriva11 válasza bugizozi (#2601) üzenetére


mandriva11
tag

Memóriát nem néztem, mert 8GB nekem így van miből gazdálkodni. De most megnéztem, alap telepítés, Antivírus és 36 futófolyamat esetén 10% mem 10% alatt processzor kihasználtság és kb 15GB merevlemez hely kellett neki.

[ Szerkesztve ]

(#2604) mandriva11 válasza mandriva11 (#2602) üzenetére


mandriva11
tag

Ja és ezzel a beállításokkal:Link

(#2605) bugizozi válasza mandriva11 (#2603) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm az infot! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2608) kordasb


kordasb
tag

Nos megvan a szerver (meg nem uzemkesz legalabb is nem abban a formaban ahogy majd futni fog) szereztem gigabites routert, hogy a TV re kitudjam adni a kepet kerdesem szuksegem van-e cat6 kabelra vagy eleg a cat5. (olyat vagatok a boltban)
Dlna keresztul szeretnek fileket nezni.
Masodlagos kerdesem, hogy abban formaban tudom hasznalni a gepet asztali gepnek, hogy a TV amit monitornak hasznalnek LAN on adja ki a kepet? vagy ezt sci-fi kategoria ?

[ Szerkesztve ]

(#2609) DopeBob válasza kordasb (#2608) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát létezik HDMI over Ethernet, sosem láttam még előben, de hátha segít elindulni :B

MZ/X

(#2610) zsolt501 válasza kordasb (#2608) üzenetére


zsolt501
nagyúr

CAT6-os kábel olyan esetben ajánlott, ha nagyobb a távolság (kábel hossz), illetve több olyan berendezés is van ami a kábelben interferenciát kelthet, én otthon a CAT6-SFTP-t preferálom, mert nekem több olyan készülék is van ami interferált a kábellel, ezért kisebb volt az adatátvitel.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2611) ZCoyote válasza kordasb (#2608) üzenetére


ZCoyote
őstag

Viszonylag kis távolságra elég a cat5e kábel is.

Romani ite domum.

(#2612) mandriva11 válasza ZCoyote (#2611) üzenetére


mandriva11
tag

Mit értesz kis távolságon?

(#2613) radi8tor válasza mandriva11 (#2612) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

20 méter.

⭐ Stella

(#2614) cucuska79


cucuska79
tag

Mit találtam :D

http://www.ipwebcamera.hu/index.php?old=prods&id=9

[ Szerkesztve ]

(#2615) radi8tor válasza cucuska79 (#2614) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem valami bizalomgerjesztő a márkája a kamerának :)

⭐ Stella

(#2616) zsolt501 válasza radi8tor (#2613) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam már 20 méter alatt is gond volt ezért kellet komolyabb kábel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2617) kordasb válasza zsolt501 (#2610) üzenetére


kordasb
tag

koszi, hat kb ugy 12 meter kellene, de mondjuk nem nemtudom mennyi kabel van a falban stb.
ahol lakom az ablak alatt valatt buszmegallo es es digi TV pixeles lesz ha ha jon busz.
ugyhogy szerintem nemfogok varialni es megveszem jobbat nem akarok 2x kort menni.

(#2618) zsolt501 válasza kordasb (#2617) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ebbe a 2x körbe én is belefutottam, mert én meg troli végállomásnál lakom, illetve a mikrosütő is tud érdekes dolgokra, és néhány rossz, vagy öreg elektromos berendezés is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2619) ZCoyote válasza mandriva11 (#2612) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nálam kábelhosszban mérve kb. 15 méterre van egy másik gép és ott még tudja a gigabites sebességet a cat5e.

Romani ite domum.

(#2620) zsolt501 válasza ZCoyote (#2619) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem csak a kábel hosszon van a hangsúly, hanem a környezeten is, és ezt sokan nem veszik figyelembe, csak utána gondolkodik el hogy miért is nem stabil a gigabit, és miért ingadozik az adat átvitel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2621) ZCoyote válasza zsolt501 (#2620) üzenetére


ZCoyote
őstag

Rendben, én csak a saját tapasztalatomat írtam le.

Romani ite domum.

(#2622) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Mitől lehet az hogy random móron leáll a gépen a hálózati csatoló és elérhetetlen a géphálózatban, illetve olyan mintha nem lenne internet, minden ötletet várok, mert a hiba idegesítő, mert átlag havi 1-2 alkalommal csinálja.
Miután a gépet újraindítom egyből lesz hálózat, de míg ezt nem teszem meg addig semmi internet, a lan csatlakozó ledjei villognak, de nem reagál semmire újraindításig.

Nagyon hardveres gondnak tűnik .

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2623) sellerbuyer válasza zsolt501 (#2622) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Vezérlőpult->Eszközkezelő->Hálózati kártyák->Broadcom Nextreme...->Energiagazdálkodás panel->A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg elől kiveszed a pipát, aztán OK.

(#2624) mandriva11


mandriva11
tag

Milyen típusú LAN kártyát tudtok ajánlani, amelyik bele megy az N36L-be? Ja és merre kapható?

(#2625) radi8tor válasza mandriva11 (#2624) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Intel EXPI9301CTBLK. Ennél jobbat nem találsz erre a célra.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2626) Fex válasza mandriva11 (#2624) üzenetére


Fex
tag

Arra figyelj, hogy low profilos hátlap is legyen hozzá...

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#2627) Tangerine válasza mandriva11 (#2624) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nincs alaplapi? :F

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#2628) radi8tor válasza Fex (#2626) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ehhez adnak LP hátlapot. Ezért ajánlottam. Ha nem adnak, akkor ne ott vedd. :)

⭐ Stella

(#2629) ZCoyote válasza Tangerine (#2627) üzenetére


ZCoyote
őstag

Gondolom kell neki mégegy.

Romani ite domum.

(#2630) slashing


slashing
senior tag

Mindig is érdekelt hogy mire kell még1, gyakorlatban? Mondjatok pár példát csak hogy legyen fogalmam mire használjátok a másodikat?

(#2631) ZCoyote válasza slashing (#2630) üzenetére


ZCoyote
őstag

Pl. linux tűzfal, proxy, router.

Romani ite domum.

(#2632) radi8tor válasza slashing (#2630) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam több gép van, mint amennyit a routerbe be tudok dugni. Átjárónak használom a gépet.

⭐ Stella

(#2633) Fex válasza slashing (#2630) üzenetére


Fex
tag

hyper-v, vmware, ms clustering, vlanok használata, mind-mind több hálókártyás módban működik! Ráadásul ez a kis masina nagyon jó kis tesztkörnyezetet biztosít mindehhez.

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#2634) mandriva11 válasza radi8tor (#2625) üzenetére


mandriva11
tag

Köszönöm, és azt is,hogy megválaszoltátok a feltett kérdést,hogy mire jó több lan. :R

(#2635) Tangerine válasza ZCoyote (#2631) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ja értem, köszi.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#2636) slashing


slashing
senior tag

Köszi, mostmár legalább van elképzelés :R

(#2637) mandriva11 válasza radi8tor (#2625) üzenetére


mandriva11
tag

Sajnos az összes számtech-et felhívtam, és csak magas profilú van nekik BULK kiszerelésben :O

Hát most mi tévő legyek? :F

(#2638) radi8tor válasza mandriva11 (#2637) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ment PÜ.

⭐ Stella

(#2639) Fex válasza mandriva11 (#2637) üzenetére


Fex
tag

Nem reklám, de itt azt írják, hogy van low profile hátlap hozzá.

[link]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#2640) Trava


Trava
tag

Találtam egy érdekes kezdeményezést, vagy próbálkozásnak is mondhatnám.
Egy nagyon ismert nas gyártó nyílt forráskodjából kiindulva csináltak egy imaget microserverre. (is)
Kipróbáltam stabil, gyors, egyedül az usb-k nem mennek még.

[ Szerkesztve ]

(#2641) golya87 válasza Trava (#2640) üzenetére


golya87
őstag

Akár nevesíthetnéd is.

(#2642) zsolt501 válasza Trava (#2640) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Engem is érdekelne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2643) nvyktor válasza Trava (#2640) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Engem is érdekelne.

Ráadásul még a topik is erről szól... :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#2644) Trava válasza nvyktor (#2643) üzenetére


Trava
tag

A synology szoftverét portolták.
Nekem van itthon eredeti syno nassom is, így először csak összehasonlítás képpen kipróbáltam.
Teljesen jól működik, minden ugyanolyan mint az eredeti hardveren. (sőt az enyemnél gyorsabb is lett)

(#2645) zsolt501 válasza Trava (#2644) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És hol található ez a szoftver?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2646) Trava


Trava
tag

Mielőtt valaki itt elkezdené a warezre mutogatást.
Mutatók egy synology megosztást.
http://sourceforge.net/projects/dsgpl/

(#2647) zsolt501 válasza Trava (#2646) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hol találok valami leírást ehhez?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2648) kordasb


kordasb
tag

Ugy nez ki Tv alatt alatt lesz a helye a szervernek idonkent hasznalnam asztali modban TV-re kotve, skype-olni a csaladdal esetleg van van aki ebben a kombinacioban hasznalja/tud ajanlani olyan kamarat (csiptetheto jo lenne samsung TVhez lattam gyari tartozekban pofasat) aminek normalis a mikrofonja es nem kell 3 meterre levo kanaperol ordibalni ? (koszonom)

[ Szerkesztve ]

(#2649) radi8tor válasza kordasb (#2648) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Logitech TV Cam HD ehhez számítógép sem kell.

⭐ Stella

(#2650) worxland válasza radi8tor (#2649) üzenetére


worxland
addikt

Ja, egy normál kamera árának tízszereséért.
Ennyi erővel miért nem mindjárt egy Cisco Telepresence-t ajánlasz?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.