Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz laed #98886 üzenetére

    Gondolom az amit nagyban, professzionális megoldásoknál már sok helyen használnak ahol hálózatfüggetlen vagy nagyteljesítményű UPS rendszerek mennek.
    4-600 voltos akkumulátorbank, és erről közvetlenül dolgozó H hidas 1 vagy 3 fázisú DC-to-50Hz-AC megpoldások.
    Ipari léptékben ezek előnye szinte elmondhatatlan, egy 10-100kW "inverter" ilyen módon megvalósítva a faéknél is egyszerűbb.
    H híd+ SPWM vezérlés.

    Mezei rendszereknél ha meglenne a 350-400V DC, minden további nélkül közvetlenül mehetnének róla azok az eszközök amik nem hagyományos transzformátoros vagy szinkron-aszinkron motoros berendezések, ezek igénylik csak az 50hz-et.

    Mezei smps tápok, aktív pfc-sek, minden, pc tv hűtőgépek stb.

    Míg egy hagyományos HF inverter kezdődik egy megfelelő teljesítményű 12, 24, 48, 96V DC-DC konverterrel ami megcsinálja a 400V DC-t és ezt H hidazzák,
    vagy kell egy megfelelő teljesítményű 50Hz transzformátor és ennek a primerét kapcsolgatják, LF iinverter.
    Gondolom azonnal lejön hogy az utóbbi 2 módszer a 10-100kW tartományban 100x bonyolultabb és kb. ugyanennyiszer drágább és nagyobb, nehezebb, sérülékenyebb.

    Ha valaki napelemezik, az minimum 4 konverzió.
    Pv panelek 200--500V DC
    Ezt átalakítjuk akkura, 24, 48V DC.
    Majd ezt átalakítjuk 230V AC-re.
    És a berendezések nagy része ezt átalakítja 350-400V DC-re.
    Arra ahonnan elindultunk a legelején.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés