Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) kunberci válasza dewil666 (#1250) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!
Az az elektróda, amit használtál az (2,5-es rutilos). Az 55.00 elektróda az bázikus elektróda, nehezebb vele hegeszteni (Neked ilyen nem kell). A másik 4616-os rutilos elektróda 3,2-es , ami nagyon vastag 2mm-es zártszelvényhez.

Amúgy, a jó elektróda meg drága. 2-es, vagy 2.5-es vastagságú rutilos elektródát nézzél.
Lincoln Omnia 46 egy jó elektróda:
2,5-es [link]
2-es [link]

Esab OK 4616:
2,5-es [link]
2-es [link]

Olcsóbban meg ER-23
2,5-es [link]
Azért olyan nagyon nagy különbségek nincsenek árban. Próbáld ki a Lincoln Omniát, sokan használják, és meg vannak elégedve vele. Nagyon elmentek az árak mindenbe.

(#1252) dewil666 válasza kunberci (#1251) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen az információt!
Az utolsó amit linkeltél az 6700ft itt Debrecenben 10e ft felett van 5kg :((

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1253) kunberci válasza dewil666 (#1252) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem jobban bevált a Lincoln omnia, mint az Esab 46-16. Szerintem azon a 2-3 ezer forinton nem érdemes spórolni. Elég sokáig kitart egy 5kg-os elektróda.

Arrafelé is csak 7500: [link]

(#1254) kunberci válasza dewil666 (#1252) üzenetére


kunberci
aktív tag

Esetleg próbálkozhatsz még olcsóbbal is: [link]
2.5-es [link] ESR-11
2,5-es [link] ESR-13

(#1255) dewil666 válasza kunberci (#1254) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1256) kunberci válasza dewil666 (#1255) üzenetére


kunberci
aktív tag

Hegesztéssel kapcsolatos dolgokat itt érdemes megnézni Debrecenben. Nekem co huzalból van ilyen magmaweldes huzalom [link] , nincs vele semmi gondom.
Inkább az ESR-11-et választanám.

(#1257) Gyöször válasza kunberci (#1256) üzenetére


Gyöször
senior tag

Az a magmaweld az qrvajó, olyat adtak a géppel akcióban, idénre tekertem le azt a 15kg-ot. Utána valami hegesztő boltban vett f betűvel kezdődőm van (nem jut eszembe a neve) azzal sokkal rosszabb dolgozni. Nem akar tiszta felületen ívet fogni, ez nem tudom miért játsza.
Ami meg viszont jó, az egy 5kg 1mm-es huzalom, geko. Azt hittem milyen rossz lesz csak nagyon olcsón lőttem vaterán, piszok jó. Most haverom webshopjában van ilyen geko 0,8 15kg lehet bevállalom.
Szóval csak annyit akartam mondani, hogy a magmaweld lehet akár jó is elektródában. Nem volt olyanom. Volt ittt a barkácsboltban omnia, venni akartam próbából. De annyi elektróda van itthon, nem vettem, nem is használom.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1258) kunberci válasza Gyöször (#1257) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálunk régebben ilyen huzal volt a helyi hegesztőboltban (0,8-as magmaweld). Aztán, mivel nem volt drága, bevásároltam belőle. Én is ezzel hegesztek. Most ilyen centroweldet lehet kapni, abból is vettem, de azt még nem próbáltam. Elektródából nekem a Lincoln Omnia vált be, de többnyire a MIG gépet használom már inkább. Ez olcsóbb, mint elektródázni, meg jobb is.

F betüs? Flexman: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1259) Gyöször válasza kunberci (#1258) üzenetére


Gyöször
senior tag

Jah ezaz flexman!! Nekem nem jön be.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1260) (baphomet)


(baphomet)
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, noha nem telejesen hegesztős a dolog de kapcsolódik a fémhez.
Szeretnék venni egy fúrógépet, van 2db kiszemelt.
Mi a véleményetek róluk?

[Makita]
[Metabo]

Köszönöm a segítséget.
:R

(#1261) kunberci válasza (baphomet) (#1260) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!
Mit szeretnél fúrni vele általában?
Téglához, betonhoz fúrókalapácsot vennék inkább: [link]

Fémfúráshoz meg kevésnek érzem azt a teljesítményt, amit néztél. Szerintem legalább 1000W környéki gépet kellene nézni.
Nekem Makita van ilyenből 2db: [link]
Metabó-ból: [link] [link]
Ezekkel már lehet normálisan fémet is fúrni. Én a sima hagyományos tokmányú gépeket jobban szeretem a gyorstokmányossal szemben.
Szerintem érdemesebb fém hajtómű-házas gépet nézni.

(#1262) (baphomet) válasza kunberci (#1261) üzenetére


(baphomet)
tag

Köszönöm.

Igen, leginkább fémet szeretnék vele fúrni.
Van amikor az önfúrós csavart is be kell hajtani.
A fogaskoszorús tokmánnyal sincs semmi bajom, olyan van az asztali gépen is (nem kínai :D )

(#1263) kunberci válasza (baphomet) (#1262) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én úgy gondolom, hogy fém fúrására jobb lenne legalább két fokozatú fémházas fúrógép, ütvefúró.
Csavarbehajtásra meg az alacsonyabb fordulatú, nagyobb nyomatékú csavarbehajtó illene.
Villanyos fúrógéppel nem igazán célszerű csavart behajtani, az nem arra van kitalálva.

(#1264) Gyöször válasza (baphomet) (#1262) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nálam fontos adat a kábelhossz. Legyen már 3m legalább. Fúrógépnél marha jól tud jönni az 5m. Egy bóvli sárga einhell Bavaria 650Wot nyúzok vagy 15-20 éve. Van hozzá egy fúróállvány 10mmig oké amit tud. Előfúrni kicsi könnyű. Ha 12es furat kell, akkor elő kell venni az 1000Wattot, ami nekem egy lidis sdses fúrókalapács. Ez volt itthon. Kellemesen lassú fordulat, viszont fém fúrásra alkalmatlan mert raktak bele max nyomaték határolót ami csattogva meg szokott állni. Azért említettem csak, hogy tényleg kell az ezer watt. Na meg a sebváltó is jól jöhet.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1265) Gyöször válasza kunberci (#1263) üzenetére


Gyöször
senior tag

Csavarbehajtásnál egy erős fúrógép nagy fordulattal fémben simán letépi az önfúrós csavar fejét, ha kicsit jobban elszalad az ujj a gombon. Oda kell a behajtók állítható nyomatéka.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1266) kunberci válasza Gyöször (#1265) üzenetére


kunberci
aktív tag

Igen. Te szebben megfogalmaztad. Ezért nem jó a villanyos fúrógép csavarbehajtásra.

(#1267) (baphomet)


(baphomet)
tag

Tejlesen igazatok van.
A fúrógép úgy eltépi a csavar fejét, mint a sicc.
Sajnos gondolom más is járt már így. Erre a célra valóban egy csavarbehajtó kellene. A kábelhossz valóban fontos dolog, mert amikor létrán van az ember és pont már centi kellene de nem ér el odáig a gép, húzol egyet a hosszabbítón és láss csodát szét is jött az egész... :W

(#1268) kunberci válasza (baphomet) (#1267) üzenetére


kunberci
aktív tag

Kábelhossz:
Amelyik normális gép, ahhoz már gumikábelt adnak. A régi fekete B&D gépemen már legalább 4-5 ször cseréltem gumikábelt. Olyankor meg olyan hosszút szerel az ember, amilyet akar. Nem tart semennyiből egy fúrógépen kábelt cserélni. Inkább az lényegesebb szerintem, hogy strapabíró, megbízható gép legyen.

(#1269) Gyöször válasza kunberci (#1268) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ja igen általában könnyen szét lehet szedni ezeket és könnyű kábelt cserélni. Lehet nem is kapható olyan fúró ami alapvetően jó lenne nem is drága és a kábel nem 2m.
Ügyesen cserélni, ha meg gond van akkor vissza a gyári és nem veszik észre a turpisságot garin. Esetleg pár hétig használni a rövid kábellel, hogy egy kicsit antikolódjon. Hülyén mutatna koszos gép penge új kábellel :-)

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1270) kunberci válasza Gyöször (#1269) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én olyat gépet néznék, aminek fém hajtóműháza van, és legalább két fokozatú.
Ez lenne a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#1271) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Porbeles elektródákban létezik rutilos és bázikus?

Ha igen akkor mi a jelölésük?
Mit figyeljek vásárlásnál?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1272) villifog válasza hódmaci (#1271) üzenetére


villifog
tag

Csak bevont elektródánál van rutilos és bázikus elektróda. Portöltésű huzalnál nincs ilyen.
Milyen géped van?
Kicsi vagy nagy dobot fogad a géped (1kg vagy 5kg).
Általában a porbeles huzalhoz recés huzaltoló görgő kell. [link] [link]
0.8-as vagy 0.9 huzal is van.

Visszaolvastam és látom, hogy Lidl-is porbeles géped van.

[ Szerkesztve ]

(#1273) hódmaci válasza villifog (#1272) üzenetére


hódmaci
senior tag

Áhh ennyire nem komoly. Kicsi dob.
Lidl :K

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1274) villifog válasza hódmaci (#1273) üzenetére


villifog
tag

Lidl-ben kapható huzalt vennél?
Általános dolgokat (szerkezeti acél) hegesztesz?

[ Szerkesztve ]

(#1275) kunberci válasza hódmaci (#1273) üzenetére


kunberci
aktív tag

Most nem lesz a Lidl-ben porbeles huzal. Úgy látom, hogy elég jól megy felfelé mindennek az ára.
1kg-os Iweld: [link]
A legjobb porbeles huzal az esab huzalja, de az csak 4,5 kg-os dobbal kapható, és 0,8-as, és ez is k@rva drága. [link] . Ezt viszont csévélni kellene a kisebb dobra.

(#1276) hódmaci válasza villifog (#1274) üzenetére


hódmaci
senior tag

" Lidl-ben kapható huzalt vennél?"
Nem. Ahol kapok jó ár/érték arányban

"Általános dolgokat (szerkezeti acél) hegesztesz?"
Igen

kunberci
Köszönöm. Meglesem. :)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1277) kunberci válasza hódmaci (#1276) üzenetére


kunberci
aktív tag

"Ahol kapok jó ár/érték arányban"
Nincs már olcsó porbeles huzal. 4,5-5 e Ft környékén mozog kilója.

(#1278) villifog válasza hódmaci (#1276) üzenetére


villifog
tag

Nem használok porbelest, nem is szeretem.
Esetleg egy alternatíva.

(#1279) kunberci


kunberci
aktív tag

Aki Iweld gépet szeretne vásárolni, annak most érdemes körülnéznie:
[link]
[link]

(#1280) kunberci


kunberci
aktív tag

Esetleg egy jó Lincoln 200 A-es MMA gép a 160 A-es gép árában.

(#1281) villifog


villifog
tag

Aki olcsóbb és használható profi kategóriás MMA gépet szeretne (Iweld).
ARC mini
MULTIARC
Ipari kategória, még ennél is olcsóbb:[link].

[ Szerkesztve ]

(#1282) Gyöször


Gyöször
senior tag

Nézegettem neten, hogy kb 14ezertől indul a 15kg 0,8as SG2 heghuzal. Bementem egy boltba szomszéd városba, van 15kg heghuzal? kérdéssel. Mondták van, 11ezer mittomén hányszáz forintKELLLLL szóköz nélkül. :-)))) nyúl érte a boltos: flexmann. Basszus, múltkor pont írtam is, hogy nem vagyok vele megelégedve. Na ennyiért hajlandó vagyok megszeretni, nem is volt igazából az olyan rossz :-))) a tető is áll még amit összetákoltam belőle :C
Mondta a boltos, hogy már csak ez az egy van tegnap vitték el a tesóját. Gondolom valami régen ott porosodó cucc. Weben havonta rányomtak egy ezrest. Most nézem ezt a flexmannt meg 18ért adják, esab árban van kábé..
Van egy másik bolt ott is van 11ért, de az nagy orsóra való 270 vagy mekkora az? Az enyém csak 55ös. Lehet megkérdezem jövő héten. Majd barmolok bele valamit, hogy fel tudjam tenni. Hegesztő van :-) vagy .. áttekerem :Y

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1283) Alg


Alg
veterán

Sziasztok, hülye kérdés lesz de egyszerűen nem találom a választ sehol, gondoltam hátha az itteni topiclakók jól ismerik a CO2 reduktorok lelkivilágát...

Röviden:
Az akváriumom alatt van egy CO2 palack, rajta reduktor, a reduktoron 6 luk: 2 óra (palack és munkanyomás), egy mágnesszelep (időzítéshez), egy kimeneti csatlakozó meg egy ami le van zárva egy csavarral (kép lent, pont szemben a kimenettel). Kérdés, ez a lezárt lyuk lehet hogy egy második kimeneti csatlakozó helye lenne? Azaz ha kitekerem a zárócsavart és beteszek egy csőcsatlakozót, arra a szolenoid ugyanúgy a munkanyomást engedi rá? Vagy ez valami más szerelvény(helye) lenne?

Ha sehonnan nem tudom kideríteni, hogy lehet biztonságosan kipróbálni? :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1284) Alg válasza Alg (#1283) üzenetére


Alg
veterán

Törölhető, közben megvilágosodtam hogy valószínű a nyomásállító rugót tartja a helyén, nem piszkálom.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1285) f4lcon


f4lcon
őstag

mennyiben számít, hogy a pajzs True Color vagy nem?
ezt néztem: [link]
4 érzékelő, nagy látómező, napelemes energiaellátás, de nem True Color
munka közben miben veszem észre ezt a hiányosságot?
jobb egy olyan, aminek 2 érzékelője van, de "Real Colors" mint ez: [link]
esetleg ez: https://www.hegesztobolt.hu/munkavedelem-109/vedopajzsok-126/vedopajzs-fejre-automata-parweld-xr938hblueezust [link]

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1286) f4lcon válasza f4lcon (#1285) üzenetére


f4lcon
őstag

közben még ez is képbe jött: [link]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1287) kunberci válasza f4lcon (#1285) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem sokat. Ma már nem érdemes megvenni olyan pajzsot, ami nem 4 szenzoros, és true colors-os. Nagy látómező is jól jöhet. Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy ezek az "olcsó" kazetták mind kínaiak.
[link]
[link] [link]
[link] [link]
[link] [link]
[link]
[link]

(#1288) f4lcon válasza kunberci (#1287) üzenetére


f4lcon
őstag

a Parweld XR938H az TrueColor és 4 érzékelős, itt egy teszt róla: [link]
viszont az a BLM amit először linkeltél szintén tetszik, és nem kék :D
valószínűleg azt választom, köszönöm a tippet :R

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1289) kunberci válasza f4lcon (#1288) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mi a bajod a kék színnel?

(#1290) f4lcon válasza kunberci (#1289) üzenetére


f4lcon
őstag

valahogy nem passzol munkaeszközre, az inkább legyen matt szürke vagy matt fekete.
a szerszám nekem nem metálkék. és félnék is, hogy megkarcolódik
jó lesz az a BLM, meg is rendeltem közben.

sikerült lőnöm egy iWeld Gorilla Microflux 131-et Black Friday-ben 42-ért, ez passzolni fog mellé

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1291) kunberci válasza f4lcon (#1290) üzenetére


kunberci
aktív tag

Porbeles gépet vettél? Legalább jó drága lesz a huzal hozzá, ha már a gép olcsó volt. Úgy is poros lesz a pajzsod.

(#1292) f4lcon válasza kunberci (#1291) üzenetére


f4lcon
őstag

tisztában vagyok a hátrányaival, igen
vehettem volna CO-s gépet, tudom, de ez is ágyúval verébre egyelőre
ha meg kiderül, hogy olyan sokat használom majd, hogy kelleni fog a CO akkor árában el fogom tudni adni használtan

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1293) kunberci válasza f4lcon (#1292) üzenetére


kunberci
aktív tag

Arra figyelj, hogy a porbeles huzal ne szívja meg magát párával. Célszerű száraz helyen tartani.

(#1294) f4lcon válasza kunberci (#1293) üzenetére


f4lcon
őstag

a garázs a házunk része (használtan vettük, ilyennek építették) szóval ahogy a szakmabeliek mondják "a ház temikus burkolatán belül van" vagyis körbe van szigetelve mint minden más is, és a falfűtésből is kihúztak oda egy keveset, szóval télen temperálva is van, nagyjából 15 fok a leghidegebb, ami előfordul. párát még nem láttam
köszönöm a tanácsot, figyelni fogok rá!

megjött közben a BLM pajzs, és le a kalappal
olyan szinten állítható a fejpánt, hogy a nagy, hülye formájú fejemre is jó
kicsit meglepett, hogy mennyire vékony anyaga van egyébként a pajzsnak, valamiért arra számítottam, hogy nem egy ásványvizes flakon merevségével fog bírni, de nyilván a súly sokkal fontosabb ebben a sportban mint a merevség. én még ugye a régi, kézzel tartós merev pajzsokhoz voltam szokva :)
holnap teszt

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1295) kunberci válasza f4lcon (#1294) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem is viszonylag nagy fejem van. Én Esab warrior-tech pajzsot használok. Ennek elég kényelmes a fejpántja. Itt az a lényeg, hogy minél könnyebb legyen a pajzs. Ég, és föld a különbség egy hagyományos kézi pajzs, és az automata pajzs között. Még egyel több szabad kezed lesz.

(#1296) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. A következő elektróda milyen géppel használható? Csak ragad és ragad?
Vagy elő kellene melegíteni? Inverterem van, nem megy fordított polaritással se.
[link]

(#1297) kunberci válasza Kolty (#1296) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ha jól nézem a nagyításon, akkor ez bázikus elektróda. Pozitívon kellene lenni az elektróda fogónak. Bázikus elektródával nehezebb hegeszteni, mint rutilossal. 10 dobozzal megvettél belőle? Mit szeretnél vele hegeszteni? Miért nem rutilost vettél. Otthoni hobbi hegesztőnek a rutilos elektróda bőven jó, én sem hegesztettem még bázikussal.

"Bázikus bevonat (B): Jó mechanikai tulajdonságok jellemzik, de nehéz vele hegeszteni. A bevonat nedvszívó, ki kell szárítani az elektródát. Fő alkotói: alkáli földfém-karbonátok, pl. kalcit, folypát, ferroötvözetek, szilikátok és egyedi ötvözők is. Durvacseppes anyagátmenet jellemzi. Összetett bevonatok, az egyes típusok jó tulajdonságait egyesítik (pl. RB, RC).
Bázikus bevonat szükséges fokozott mechanikai követelményű szerkezeteknél."

"A bázikus bevonatú elektróda közepes cseppekben olvad le, kevés fröcskölési veszteséggel. A varrat egyenletes, a beolvadás csekély, a sarokvarrat enyhén domború. Az elektróda érzékeny az illesztési hézagra, ezért a 2 mm-t általában ne haladja meg. Hegesztéskor kerülni kell az elektróda széles ívelését, a nagy hegesztési sebességet. A varrat gyökét célszerű rutilos elektródával elkészíteni, mivel az kevésbé érzékeny az ívhossz változására és az illesztési hézag nagyságára. Az elektróda leolvasztásával létrejövő varrattömeg 30…80 g/elektróda. A bevonat érzékeny a nedvességre, ezért az elektródát száraz helyen kell tárolni és hegesztés előtt feltétlen ki kell szárítani, éspedig:
– ha a folyáshatár ReH Ł 355 MPa, akkor a szárítás 250 °C-on 2 óra,
– ha a folyáshatár ReH > 355 MPa, akkor a szárítás 300…350 °C-on max. 10 óra."

[ Szerkesztve ]

(#1298) kunberci válasza Kolty (#1296) üzenetére


kunberci
aktív tag

Hegesztés előtt beteszed a sütőbe, és szépen kiszárítod.

(#1299) Gyöször válasza kunberci (#1297) üzenetére


Gyöször
senior tag

Szerintem ez valami régi beszerzés, hagyaték, talált tárgyak osztálya stb lehet :)
Unokatesóm mondta, hogy mindig bázikussal hegeszt, erre mondtam én, hogy még rutilossal se tudok :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1300) kunberci válasza Gyöször (#1299) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én is így látom. A kérdés, hogy maradt valahonnan, vagy vette? Elsőre nem biztos, hogy bázikus elektródával kezdenék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.