Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dominator


Dominator
aktív tag

Halihó!

Mostanában valami perverz késztetést érzek arra, hogy gézhegesztő készülékkel, 3000 Celsius fokon izzó lánggal a kezemben acéllemezeket egyesítsek. De sajnos a suliban hetente csak egyszer van ilyen óránk, ami gyakran el is marad. Van szakkör is, de nem mindig jutok el oda, így nincs elég alkalom megtanulni az összes mesterfogást. Van valaki, aki ért hozzá, esetleg kifejezetten rajon érte, és megosztaná tudását velem, és sztárvendégeimmel? Mellesleg jöhet ívhegesztés is, nem vagyok konzervatív.

(#2) válasza Dominator (#1) üzenetére



addikt

Ez most komoly?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3) Dominator válasza (#2) üzenetére


Dominator
aktív tag

Igen, miért ne lenne az? Mindenkinek kell valami kellemes elfoglaltság, nem igaz?

(#4) jakobkacsa válasza (#2) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

igaz, meg csak fel ketto van, de tuti nevezheto a nap topicja cimre :D

Dyslexia for cure found!

(#5) Dominator


Dominator
aktív tag

Jaj, most látom, ''gézhegesztőt'' írtam ''gázhegesztő'' helyett, nem félreértendő.

(#6) válasza Dominator (#3) üzenetére



addikt

De, hobbi az kell.

Azért ugye nem gondolod, hogy egy forumon keresztül fogsz megtanulni heggeszteni?

És, hogy miért merült fel bennem, hogy komolytalan vagy? Lássuk csak:

''Halihó!

Mostanában valami perverz késztetést érzek arra, hogy gézhegesztő készülékkel, 3000 Celsius fokon izzó lánggal a kezemben acéllemezeket egyesítsek. De sajnos a suliban hetente csak egyszer van ilyen óránk, ami gyakran el is marad. Van szakkör is, de nem mindig jutok el oda, így nincs elég alkalom megtanulni az összes mesterfogást. Van valaki, aki ért hozzá, esetleg kifejezetten rajon érte, és megosztaná tudását velem, és sztárvendégeimmel? Mellesleg jöhet ívhegesztés is, nem vagyok konzervatív.''


Ha alapból ilyen a stílusod, akkor bocs, nem szóltam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7) Dominator válasza (#6) üzenetére


Dominator
aktív tag

Hát, fogjuk rá, hogy alapból ilyen. De már este van, el lehet nézni, nem? Tudom, hogy megtanulni nem fogok, de esetleg kaphatnék tippeket, tanácsokat, és az áraktól is szeretnék tájkozódni. Mellesleg a www.kaki.hu óta szerintem a neten mindent szabad :) Egyébként mindenkinek ajánlom, hogy próbálja ki, csodálatos érzés, amikor a rideg acél, mint az olvadó sajt, úgy kavarog alig pár centire az arcodtól :))

(#8) válasza Dominator (#7) üzenetére



addikt

Hát jól van, akkor sok szerencsét.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9) Sátán44 válasza Dominator (#1) üzenetére


Sátán44
addikt

Teljesen loll :DD

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#10) Dominator


Dominator
aktív tag

Valami szakmai hozzászólás, esetleg?
De azért kösz az Up-ot :)

[Szerkesztve]

(#11) Dominator


Dominator
aktív tag

UP!

(#12) snt


snt
senior tag

:DD :DD :DD :DD :DD

ilyet.... :DDD

(#13) tibibi válasza Dominator (#10) üzenetére


tibibi
őstag

veszel a pr@ktikerbe egy ivhegesztőt meg elektródát és próbálgasd nem nagy tudomány,de ha nincs gyakorlatod akkor hamarabb kapsz kötöhártya gyulladást mint gondolnád :DD Ja és a lánghegesztést egyenlőre hanyagold nem véletlen kell hozzá szakvizsga.:Y

(#14) Dominator válasza tibibi (#13) üzenetére


Dominator
aktív tag

Azzal nincs gond, a szakvizsgát biztos megkapom, év végén, vagy jövőre. De az ívhegesztést scak később fogjuk tanulni. Mert itt az elméleten van a hangsúly :( Technológia, mechanika, stb... És itthon az ívhegesztőt nem is tudnám hova dugni :D Egyébként mennyibe fáj egy olyan?

[Szerkesztve]

(#15) Dominator


Dominator
aktív tag

UP!
Ne már, hogy senki nem tud itt hegeszteni :F

(#16) Arhquis válasza Dominator (#15) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Nem olyan nehéz heggeszteni.
Melyik részével van bajod, hátha egy amatőr tud neked segiteni...

(#17) Dominator válasza Arhquis (#16) üzenetére


Dominator
aktív tag

cs nekem semmi gondom a hegesztéssel. Amatőr szinten én is tudok. Arra vagyok kíváncsi, van-e itt ''profi'', hivatásos, gyakorlattal, aki tud tippeket, tanácsokat, mesterfogásokat adni, főleg gázhegesztéshez.

(#18) Flashy válasza Dominator (#10) üzenetére


Flashy
veterán

ez számítástechnikai hardver fórum. itt olyan szakmai hozzászólást nem biztos hogy fogsz kapni, fölösleges is upolnod.
nemtom egyeseknek miért van olyan kényszerképzetük hogy a ph fórumon _mindenre_ kaphatnak választ.

(#19) chiccoka


chiccoka
csendes tag

Szia.Nagyon kevés ember fog tudni neked ebben segíteni.A kérdés rengeteg.Mit szeretnél heggeszteni.Ha Autókasznit akkor már buktad mert nem használják nagyon már csak melegítésre ha valami nagyon korrodált.Gázcsővekre ???na azt megint kezdik nélkülözni a roppantós meg a réz korszakban.kicsit bövebben és ha lehet inkább keres + skype-on mert ez inkább verbális lenne.

Attilaace néven megtalálsz

the PUNISHER

(#20) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Én mindíg az aktuális asszonykámat szoktam hegeszteni :D

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#21) tiv83us válasza Thulcandra (#20) üzenetére


tiv83us
veterán

:C

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#22) dabadab válasza Flashy (#18) üzenetére


dabadab
titán

Egy (programozo) kollegam a Banki Donatra jart, nekik pl kellett hegeszteniuk (gondolom hasonlo okbol, amiert a Kandon a villamossagtant nyomtak, a Miskolci Egyetemen meg a geologiat), szoval nem teljesen remenytelen az ugy.

DRM is theft

(#23) Dominator válasza chiccoka (#19) üzenetére


Dominator
aktív tag

Köszi, akkor majd megkereslek.

(#24) #16741888


#16741888
törölt tag

Az ívheggesztés tényleg nem nagy cucc, ha csak úgy akarod csinálni, ahhoz azért már kell egy kis gyakorlat hogy pénzért tudjál cuccokat csinálni, és a végtermék, szép is legyen.
De ha csak magadnak ''gányolni'' akarsz, ahhoz tényleg nem kell sok ész, én 8éves koromban már csináltam.:DD Igaz az nem gányolás volt, hanem segítettem vateromnak összeállítani, egy kerítést, hogy utána ő ki tudja heggeszteni.:D megfogni persze nem mertem, erre asszonyga akkor heggessz:DD, én meg heggesztettem.:DD

(#25) hanari


hanari
csendes tag

Szia! Ha érdekel a téma itt láthasz majd érdekes dolgokat:
Bővebben: link
Bár amit te szeretnél az sok idő,és gyakorlás...és már elég kevés helyen használják.
Ahogy kollegám mondta:még tíz szorgalmas év és akár tehetséges kezdő is válhat belőled...:)

(#26) predikator


predikator
tag

Hát szerintemmeg ittténleg mindenre lehet választ kapni és én is szeretek hegeszteni, bár nálam az ív a favorite :) csak mindig parok h megb*sz a sok sok áram :) de pont ezért jó extrémsport

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#27) Den válasza Dominator (#1) üzenetére


Den
veterán

nekem van lánghegesztő vizsgám. mi érdekel?

www.simson4t.hu

(#28) Den válasza Dominator (#17) üzenetére


Den
veterán

tól sok fogás nincs, itt a biztos kéz és a gyakorlat a lényeg. a legfontosabb hogy jó szögben tartsd a keverőszárat hogy az olvadéktó jó alakú és méretű legyen, és jó tempóban haladj hogy ne égjen át az anyag de ne legyen élrátétes sm a varrat (ha jól emléxem még a szakkikfejezésere, több mint tíz éve nem hegesztettem)

www.simson4t.hu

(#29) Den válasza predikator (#26) üzenetére


Den
veterán

nem fog megb...ni :)

www.simson4t.hu

(#30) gozso


gozso
senior tag

én meg szeretnék vájártanuló lenni...nyitok is egy topicot...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#31) Den


Den
veterán

no ennyi volt a lelkesedés? :) végre egy téma amiről papírom van hogy értek hozzá, erre befulad :)

www.simson4t.hu

(#32) pweisz válasza Den (#31) üzenetére


pweisz
senior tag

engem érdekel, mesélhetsz még, esetleg az ívheggesztésről is, vagy amit az autószerelők használnak, azt nem tudom hogy híják.

(#33) Den válasza pweisz (#32) üzenetére


Den
veterán

sajna bár úgy volt hogy ívhegesztőt is leteszem aztán az elmaradt. pedig az a faszább, a lángot csak vékony lemezekhez használják mert kicsi az energiabevitele és szétolvasztja a munkadarabot.

az autószerelőknél gondolom a védőgázas hegesztőre gondolsz. az ma a legfaszább, nem megy tele oxiddal a varrat, meg nem ég ki a szén az acélból.

www.simson4t.hu

(#34) Vangelis válasza pweisz (#32) üzenetére


Vangelis
nagyúr

CO ra gondolsz???

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#35) pweisz válasza Vangelis (#34) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem tudom, lehet akkor az amit Den mond. Arra kiváncsi lennék hogy pontosan hogy csinálják, nem is nagyon láttam még. Ível heggesztettem már, dehát nem nagyon sikerült épkézláb varatot csinálnom, kell azért a gyakorlat hozzá. Meg lángheggesztést se tudom hogy megy.

(#36) pweisz válasza Den (#33) üzenetére


pweisz
senior tag

Lángal vágás meg a heggesztés között mi a különbség, vagy melyik hogy van?

(#37) Vangelis válasza pweisz (#35) üzenetére


Vangelis
nagyúr

csak a nevét tudom..nem nagyon ismerem.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38) Vangelis válasza pweisz (#36) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen vágni sima PB palackal + oxigénnel is lehet....
Argonnal+ oxigénnel kell hegeszteni, mert nem habzik.

Vágni másabb. de keress egy jó lakatost majd elmondja:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Na én mondok neked vmi épületeset mer' én annyi mindennel foglakoztam, hogy csak na! Meg nem nevezett cég hegesztési főosztályán is dolgoztam. Ha otthon szeretnél autókarosszériát javítani, akkor jó a lánghegesztés. Ívhegesztés csak masszívabb cuccokhoz, ha pedig sikeres akarsz lenni, ásd bele magad az elektron sugaras hegesztésbe. Dörzshegesztés zsákutca. Na milyen vagyok? :Y :Y :Y


[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#40) Den válasza pweisz (#36) üzenetére


Den
veterán

a lángvágáshoz speckó szár kell, ami plusz oxigént adagol, ugyanis a lángvágó úgy ''vág'' hogy elégeti az anyagot, ezért kell a plusz zoxigén

www.simson4t.hu

(#41) Den válasza Vangelis (#38) üzenetére


Den
veterán

argonnal, meg oxigénnel? :) az érdekes mert az argon nemesgáz, és nem ég, védőgáznak használják. sztem te az acetilénre gondolsz

www.simson4t.hu

(#42) Vangelis válasza Den (#41) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mondtam, hogy nem vagyok szakértő.....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43) Den válasza pweisz (#35) üzenetére


Den
veterán

a védőgzas is ívhegesztés, csak ott a pálca helyett egy vékony ''drót'' van amit egy dobról adagol folyamatosan a hegesztőberendezés, és a drót körüli csőből pedig széndioxid áramlik heggesztés közben így nem tud kiégni az acél széntartalma és sokkal szilárdabb lesz a varrat plusz a fém oxidációját is gátolja

www.simson4t.hu

(#44) Den válasza Vangelis (#42) üzenetére


Den
veterán

de azért kémiaórára bejártál :)

www.simson4t.hu

(#45) Dominator válasza Den (#43) üzenetére


Dominator
aktív tag

Ó de szeretem is a vas-szén állapotábrát, meg a szénkiégést, csuhaj.
De ez jó, úgyis meg akartam kérdezni, mi a különbség a lángvágás meg a hegesztés között, a vékony kis lemezeket el tudom vágni a hegesztővel is :)

(#46) And válasza dabadab (#22) üzenetére


And
veterán

A Kandón is kellett (ív)hegeszteni, a kúpesztergálás mellett ;). Technológia gyakorlaton le is hordták az embert, hogy milyen csúnya lett a varrat. Há vazze', első alkalommal, 5 perc ''gyakorlat'' után milyen legyen?
[off+]Úgy általában: vajon honnan a pékből jöhetett ez a 'heggesztés' :F [/off+]

(#47) vtechun


vtechun
veterán

én is hegesztettem ivhegesztővel kicsit, amikor gabonatárolót építettünk a malmunkhoz, egész jó volt meg akkor érdekelt is, mint most is sokminden, de biztos megunnám, ha huzamosabb ideig kellene csinálni, bár aszongyák a jó hegesztőkre van igény és meg is fizetik őket.
De amikor sokat néztem az ívet akkor utána éjjel ki***szottul fájt a szemem, mintha homokot szórtak volna bele

(#48) hanari válasza Dominator (#45) üzenetére


hanari
csendes tag

Hegesztő égőszárral max. szétolvasztani...hiányzik a nagynomású oxigén,és más fúvókakialakítás is kell.

(#49) Vangelis válasza Den (#44) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De akkor az argont mi a fene miatt használják.....mert itt heggesztenek mint állat..és van egy csomó:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50) hanari válasza Vangelis (#49) üzenetére


hanari
csendes tag

AWI hegesztés védőgáza,magában,vagy hidrogén,hélium társaságában,valamint
MIG/MAG hegesztéshez(fogyóelektróda) pedig oxigén,vagy szédioxid van benne különböző %-os arányban,az alapanyagtól és a feladattól függően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.