Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) makos0078 válasza 8th (#2000) üzenetére


makos0078
tag

Hobbizásra meg első gépnek miért ne. A hasonszőrű Hyundai MIG-161-et nem kevésszer raktam arrébb kerítés készítés közben a rövid kábel miatt, de hát ezeket majdnem felborítja a szél, annyira könnyűek. Huzal is csak 1 kilós megy bele. A kábelek is könnyűek.

A (számomra) új Gorilla 205-höz meg kötelezőnek éreztem, hogy a 3 méteresek helyett hosszabb kábeleket szerezzek, mert azt már nem szívesen pakolgattam volna az 5 kilós gurigával. Most van hozzá 8 méteres testkábelem (régi, 70 mm2 réz) + 5 méteres (Binzel MB 25 AK) munkakábelem. Nem mosolygok, amikor ezeket együtt cipelem ki a kertbe. Kell majd egy babakocsi a gépnek.

Az utóbbit persze én is jobban szeretem munka közben, mert csak lerakom valahová, aztán mindenhová is elérnek a kábelek. Csak cipelni ne kelljen. :)

[ Szerkesztve ]

(#2002) H-Zol válasza 8th (#2000) üzenetére


H-Zol
senior tag

Na megrendeltem az iweld gépet , 2-3 nap és nállam lessz !!
Be fogok rólla számolni , hogy , hogy muzsikál :D
Beszéltem a gyárral , simán viszi az 1,2 huzalt , a csomagban 0,8 és 1 mm huzal toló görgő van de nekem tesznek egy 1,2 huzaltoló görgőt is !
Minden munkakábel benne van a csomagban testkábel , hegesztő fogó és 240 A hegesztő pisztoly !

(#2003) Gyöször válasza H-Zol (#2002) üzenetére


Gyöször
senior tag

A kábelbe kelleni fog olyan spirál ami 1,2eshez való illetve 1,2es áramátadó fúvóka is. (Ha a régi trakiból ezek esetleg nincsenek, de gondolom találsz ilyet, csak a hossza illetve a düzni menetje stimmeljen.)
Én a 0,6os heghuzalhoz szerettem volna felkészíteni a 215ös gorillát, alapból 0,8 -1,0ához voltak benne ezek a cuccok. Webshopban mondtam, válasz az volt, hogy á csak a fúvókát kell cserélni, raknak bele ajiba, egy 5kg tekercset meg rendeltem vele. Én meg nem értettem hozzá. Ott álltam a 0,6os heghuzallal, hozzá való spirál és görgő nélkül :-)
Jó munkát, jó egészséget a géphez!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2004) dellfanboy válasza H-Zol (#2002) üzenetére


dellfanboy
senior tag

latom te L betu tultengesbe szenvedsz, majd ha idod engedi 1-2t dobj at. koszike

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#2005) st6969 válasza st6969 (#1888) üzenetére


st6969
őstag

Na, szóval most lett befogva ténylegesen a kis Hyundai MIG-161 (igen, még mindig azzal az egy árva Sodastream palackkal :DDD, pedig most egy 180x40x120 polcot is összedobtam vele és még nem fogyott ki, nem is értem, pedig már növeltem 9l/percre a gázmennyiséget).
A bajom (azon túl, hogy még mindig bénák a varrataim), hogy most azt csinálja, hogy minden varrat befejeztével marad vagy 2-3cm huzal a pisztoly elején. Úgy 10-ből 8x. Mindig le kell vágni. Érdekes, mert ha csak úgy a levegőbe "kattogtatom" a pisztolyt, akkor nem tűnik úgy, mintha túl forgatná a dobot. Addig forog, amíg nyomom :U
Mitől lehet ez?

(#2006) makos0078 válasza st6969 (#2005) üzenetére


makos0078
tag

Eddig nem így viselkedett?
Nem csak annyi van, hogy túl gyorsan elrántod a pisztolyt a varrat végén, aztán nem tud leolvadni?
Gondolom, ha hegesztés nélkül próbálgatod, akkor a gombot elengedve rögtön megáll a huzal.

(#2007) makos0078 válasza st6969 (#2005) üzenetére


makos0078
tag

Nekem egyébként szélcsendben 6 liter/perc is elég volt, de a legkisebb fuvallatra már a 8-10 is kevésnek bizonyult. 12-re szoktam állítani. Az értékek nyomott pisztollyal értendők. Ha velem ellentétben zárt helyen dolgozol, hagyhatod kisebb átfolyáson is. Ha túl kevés, úgyis látni fogod: kráterek (kis lukak) lesznek a varratban.

(#2008) makos0078 válasza makos0078 (#2006) üzenetére


makos0078
tag

… úgy értem, a gombot elengedve nem jön ki több huzal a pisztolyból.

(#2009) H-Zol válasza Gyöször (#2003) üzenetére


H-Zol
senior tag

Köszi !
Az rendben lessz a régi gépemnek van két kábelje az egyikbe megy az 1,2 huzal abba acél spirál van a másikba teflon , azt már cseréltem abba 0,8 és 1mm megy !
Majd jön a beszámoló!!

(#2010) H-Zol válasza dellfanboy (#2004) üzenetére


H-Zol
senior tag

Pedig igyekszem nagyon :D sajnos én ezt nem tanultam , más topikban volt aki a megfogalmazásomba talált kivetni valót de ha gondolod küldök egy pár l betűt eldarabolod és csinálsz belőle ékezeteket :D

De inkább foglalkozzunk a hegesztésel ez a topik arról szól , várom az új gépet , nagyon kíváncsi vagyok rá !

(#2011) H-Zol válasza Gyöször (#1960) üzenetére


H-Zol
senior tag

Hát ezzel én is így vagyok , én is majdnem Békés vármegyében lakom , csak rossz helyre tették a határt és én a túloldalon maradtam :U de nincs is ezzel semmi gond erről mi nem tehetünk !!
Amit írtál az így van én már sok tengert töltöttem fel és úgy ahogy az esztergàlyosod mondta csak rá erősen szabad és ellentétes oldalon , hogy ne húzza el a hegesztés , egy varat utánna szünet a másik várost a másik oldalára és így tovább , de majd ha csinálok ilyet le fényképezem !

(#2012) st6969 válasza makos0078 (#2006) üzenetére


st6969
őstag

Pont ahogy olvastam a hsz-ed, előtte gondoltam át, és én is erre jutottam. Valahogy előtte elrántom a pisztolyt és csak utána engedem el a gombot. Nagyon remélem, hogy "csak" ez történik, bár korábban rémlik, hogy ilyen lett volna, igaz, eddig lényegében csak próbálgattam a gépet...Holnap erre különösen figyelni fogok. Így van, ha hegesztés nélkül próbálgatom, rögtön megáll a huzal :K , szóval remélem, a géppel nincs baj.
Nagyon igaz, amit korábban írtál: minéljobban nyugalmi állapotban meg tudom támasztani a kezem, a varrat annál jobb lesz. Bár ma botrányosan rosszakat sikerült, kis túlzással pálcával az első próbálkozásom jobb volt...na mindegy.

#2007 makos0078
Beltéren csináltam, mert nagyon fújt a szél, bár helyem az semmi, nem is fértem oda a legtöbb varrathoz, ez is hozzájárult szerintem, hogy xarok lettek.

(#2013) H-Zol


H-Zol
senior tag

Ma volt időm elő vettem az öreg Co gépet [kép] minden kontaktot át tisztítotam , mindent meghúztam , de nem lett jobb , megy megy de nem jól ! A hálózati dugókat is át néztem , minden rendben van ott is !
Lehet már a tekercsekkel van baj , mert tizen pár év alatt volt , hogy meg lett melegítve úgy , hogy kis szaga is volt !
Itt ágy búza asztal csúszó, azt hegesztettem meg vele az átnezés után [kép]

(#2014) H-Zol válasza st6969 (#2012) üzenetére


H-Zol
senior tag

Menni fog az ( gyakorlat teszi a mestert :D ) elősször én is két kézzel fogtam a pisztolyt , támasztottam , most meg szinte nem is nézem , félkézzel támasztás nélkül hegesztek !
Vagy 20 évig pálcával hegesztettem, de mióta megvan a CO , azóta csak nagy vastag komoly dolgokat hegesztek pálcával , általában bázikusal , azt sokan nem szeretik mert egyből oda ragad , pedig megforditom a polaritás, a + a test és a - a fogó!!

(#2015) Gyöször válasza H-Zol (#2011) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem van valahol kép arról a tengelyről, majd megpróbálom előkotorni.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2016) makos0078 válasza st6969 (#2012) üzenetére


makos0078
tag

Hát, gyakorolni kell, ha szépeket akarsz, ez van. :) Vannak olyan napok is, amikor egyszerűen nem sikerül, mert nem vagy olyan hangulatban.
Akkor ez valószínűleg csak kezdők hibája lesz (bocsi), én is csináltam az elején. Ha vége a varratnak, csak engedd el a ravaszt, és hagyd ott a pisztolyt még egy mp-re.
Ha már szóba került, én Bobtól tanultam a varrat végét: kicsit megállni, majd enyhén vissza. Szépen fel lehet tölteni a krátert. Pl. 2:35-től: https://youtu.be/mUw9tqLHecs

(#2017) makos0078


makos0078
tag

Hyundai MIG-161 vs Iweld Gorilla 205.
Minden ugyanaz, kivéve a gép.
3 mm anyag, Inefil 0,8 SG2 + CO2, belső sarok, folyamatosan toltam.
A majmos varratnál “szexuáltam” lecsiszolni fémtisztára, ahogy látszik is.
Nagyobb a fojtó a Gorillában? Más a jelalak? Miniatűr cunder szinte semmi. Azért a kis gép se szégyenkezhet!

(#2018) H-Zol válasza makos0078 (#2017) üzenetére


H-Zol
senior tag

Szép mind a kettő , de a majmos az szépen be van égetve , a másik már nem annyira , de elmegy , lehet kelett volna még neki egy kis amper :)
Én is hegesztettem ma is de nagyon döcögősen megy olyan szaggatva de azért a hegesztés jó lett !
Nem csináltam képet rólla .

(#2019) makos0078 válasza H-Zol (#2018) üzenetére


makos0078
tag

Igen, így ránézésre kicsit több kakaó kellett volna a kis géppel, én is látom. Volt az feljebb is állítva, úgy meg túl sok volt, aztán túlságosan visszavettem. De ez az apró cunder mindig ott van. A Gorilla meg kicsit félreállítva (már rossz a hangja) se csinál ilyet. Persze a belső saroknál látszik a legjobban. A külsőn meg szinte semennyire. :)


Nincs meg az egyenletes szalonnasütés hangod? Szinergikus gép? Lusta voltam utánanézni.

[ Szerkesztve ]

(#2020) H-Zol válasza makos0078 (#2019) üzenetére


H-Zol
senior tag

Egy öreg 14 éves [kép] alu dróttal tekert trafós kisipari gyártmányú gép , tegnap minden kontakt részét át huztam , tisztítottam , de csak nem megy jól !
Igen nincs meg az a sercegő hangja, és úgy megy mint mikor a kocsi alapjáratban nem egyenletesen jár , na ez úgy megy ! Már ki szolgált , úgyhogy holnap , holnapután jön az új [kép] már nagyon várom !!

(#2021) makos0078 válasza H-Zol (#2020) üzenetére


makos0078
tag

Benéztem, azt hittem az új géppel kínlódsz. :Y

(#2022) H-Zol válasza makos0078 (#2021) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem , nem , azt még nem kaptam meg , és remélem az zökkenő mentesen fog menni !!
Ha meg lessz , már írtam be fogok rólla számolni :D :K

(#2023) st6969 válasza makos0078 (#2016) üzenetére


st6969
őstag

Tegnap már jobban ment. Sikerült kifejezetten szép varratokat csinálni, még ha nem is sokat. A széle soha nem megy, kipróbálom a videón látottakat.
Arra is rájöttem, hogy meg kell világítanom a hegesztési területet, mert egyszerűen nem látom, mit csinálok (ilyen pajzsom van).

Más:
Gyorsdaraboló. Vettem egy ilyet. Hát elég pontatlan :( A lap pedig merőleges az asztalra, de az eredmény mégsem az. Olyan, mintha vágás közben hajlana a lap. Ilyesmivel van tapasztalatod? Vagy bárkinek? Megpróbálok majd egy Bosch lapot, hátha azzal jobb (egy házi teszt videó van fent erről a gépről, ott se pontos, de miután a lapot kicserélte, jobb lett). Nem értem, hogy miért nincs finombeállítási lehetőség ilyen gépeken :F

(#2024) makos0078 válasza H-Zol (#2022) üzenetére


makos0078
tag

Az előtolással nem lehet probléma? Szemre-fülre egyenletesen tolja? Olyan hangokat ad a hegesztés, mint amikor túl gyors vagy túl lassú a huzalsebesség? Csattog, sziszeg, puffan, ilyesmi.

(#2025) makos0078 válasza st6969 (#2023) üzenetére


makos0078
tag

A varrat végén (anyag szélén) azt is csinálhatod, amit a srác, azaz odapöttyintesz még 1-2-t. 6:20-tól pl.: https://youtu.be/xdf0QjjMW7Y
Érdemes megnézni a videóit, fantörpikus minőségben látni mindent, még hasonlót se láttam mástól.

Én anno egy Einhell TC-MC 355-öt vittem vissza másnap az Obiba, hogy ipari hulladék. Szó nélkül visszavették. Kerítés projekthez gondoltam, hogy jó lesz a sok 45 fokos vágáshoz. Végül kézzel jelöltem és sarokcsiszolóval vágtam.
2 nagy problémája volt. A tárcsa gyakorlatilag alkalmatlan volt a feladatra, inkább csak izzásig melegítette meg elkente az anyagot. 40x40x2 zártszelvényt próbáltam… A szorító meg annyira lötyögött az alaplapon, hogy a befogott anyag előrebillent, ahogy belekapott a tárcsa, azaz onnantól nem feküdt fel az alaplappal párhuzamosan. Így vágjál 45 fokot, a végére több mm-t ment félre a vágás. Állítási lehetőség semmi. Kínomban hangosan röhögtem, hogy milyen lett a végeredmény. Ha 90 fokokat akartam volna vágni, arra talán jó lett volna másik tárcsával.

[ Szerkesztve ]

(#2026) Gyöször válasza st6969 (#2023) üzenetére


Gyöször
senior tag

[link]
[link]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2027) do3om


do3om
addikt

Ha netán venni szeretnék egy CO gépet van valami ajánlott darab?
Látom most pont téma.
Ami viszont nálam probléma az az áram. 3x10A van. A kis elektródás gépnél is van hogy leveri, de azért amit kell meghegesztek.
Jobb lenne ha 3 fázisú gépet nézegetnék?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#2028) makos0078 válasza st6969 (#2023) üzenetére


makos0078
tag

A munkaterület világítása pont téma a másikon.
https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9222005
Lámpát a pajzsra! 😁

(#2029) Gyöször válasza makos0078 (#2028) üzenetére


Gyöször
senior tag

Autósimogató mittomén ki videójában láttam, hogy a lidi árult lámpás pajzsot. Ó hát ez kell nekem is, egyszer vettem egy semmire való cob ledes fejlámpát ezresért a pennybe, nem világít messzire viszont széles szögben igen. Meg irgalmatlanul zabálja az elemeket. Összeszedtem az összes halottnak nyilvánított AAA akksit, kiválogattam a javát használat közben (multiméterrel) lett 3 garnitúra. Kapott ilyen 3M kör alakú tépőzárat kettő párat az iweld fantom 4xl. Ha kell felteszem ha nem akkor nem égetem. Azóta nem villan be a szemembe a hegesztés éjszaka mert a cob led szórja a fényt, kötsög iweld pajzs meg este lemegy mélyalvás módba hamar és nem sötétít le ha elkezdek heftelni.

A lakkbenzin jól leviszi a lámpáról a fekete ráégéseket. Úgy mint a pajzs plexijéről is. De nem oldja mint gondolom a nitró tenné :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2030) Gyöször válasza do3om (#2027) üzenetére


Gyöször
senior tag

Egyfázisúnak nagyon kevés a 10es. Rádfűt bent a mosógép azonnal abbahagyod a munkát.

3 fázisúnak is biztos kevés, ha boltban megmondod, hogy miből élünk szerintem széttépik a garipapírt reflexből. De dolgozni meg kell, bővíteni marhadrága... Nem merném ajánlani a 3 fázisút se nyugodt szívvel.. nem tom azok mit kajálnak.

Nekem 3x B20 biztim van. Ezt csak a gyorsdaraboló veri le, azt lágyindítva tudom használni. 1 fázisú 215ös 🦍 elmegy gond nélkül. Mosógéppel, hajszárítóval, meg vagy 5 hűtő-fagyasztóval egyszerre.

Esetleg egyet kibővíteni? Persze csak ha a mérőhely szabványos. Különben brutál a buli.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2031) makos0078 válasza Gyöször (#2029) üzenetére


makos0078
tag

Sajna műanyag lencsés a lámpám. A sisakom plexije viszont úgyis cserés, majd vágok elé védőkarikát. Szerencsére maga a lámpa full alumínium, annak nem lesz baja. A gumi gomb meg a gumi töltőaljzat takaró minimálisan para. Annyira egyébként nem zavar, ha meglátszik rajta a cunder eső, van belőle még egy, meg 2000 Ft-ért van új is.

(#2032) st6969 válasza Gyöször (#2026) üzenetére


st6969
őstag

Nem is emlékeztem rá, hogy ez már téma volt, pedig anno rá is kerestem erre a márkára. Köszönöm :R
Bár, most 355-ös méretben Swaty Comet tárcsát sehogy sem találok :(
Metalynx márkából dob fel ilyet (megváltozott volna a gyártó?)

(#2033) Gyöször válasza st6969 (#2032) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem mondom, hogy csak a swaty jó, hanem a gyári makita korong biztos nem jó, megdöbbentő különbség van a swaty javára, mert nekem ezt ajánlották a webshopban. Rendesek voltak meg értettek is hozzá, raktam be a kosárba valamit és felhívtak, hogy nagyon szívesen leszállítják, de ne baccak ki magammal, esztergályosok ajánlásával tudnak jót is adni ami olcsóbb is volt mert valami 1800ért vettem, itthon a barkácsboltban akkor 2550Ft volt egy vágótárcsa. Azt meg azért tudom mert a szomszéddal voltam aki mérgelődött, hogy ugyan ilyet 1500ért vett, a szorító pofa alatt megtaláltuk az elkopott előzőnek az árát, tényleg annyi volt. És ö napi szinten darabol sokat.

[link] találtam neked még swatyt, enyém sem 355 csak 350 mint ez. De szerintem menj be valami bótba otthon, nem vagyok képben nálatok milyen helyek vannak, aztán csak nem xart árulnak. Kisflexből ez a flexco korong is jó, meg a norton is.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2034) do3om válasza Gyöször (#2030) üzenetére


do3om
addikt

Tudom hogy drága a bővítés, vagyis már régen meg kellett volna, akkor olcsón volt. Sajnos van hogy leveri valami de elég sok gépem van, 3 fázisú motorokat használok, a legnagyobb 5,5 kw szalagfűrész.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#2035) st6969 válasza Gyöször (#2033) üzenetére


st6969
őstag

Köszi.

Kicsit tartok a helyi barkácsboltoktól. Random lapot rám fognak sózni, "mert az a legjobb". Inkább mennék biztosra, még ha többe is kerül (a posta miatt). Hacsak nem lehet kapni Szentesen ilyet (jól rémlik, hogy te is idevalósi vagy?)

(#2036) Gyöször válasza st6969 (#2035) üzenetére


Gyöször
senior tag

Igen jól gondolod földik vagyunk, de mégsem. Én csak a nagytőkei faluvégi Feri vasashoz jártam át nézelődni Öcsödről :-) van már valami vas bent? Júli 13án este jöttem arra, zárva volt de kapun kívülről látszott, hogy fel van söpörve az egész platz.
Korongra visszatérve próbálj meg egy flexco-t, fogalmam nem volt mi az a swaty comet, csak rámmelegítette a webshop. Most látom, hogy ez flexco. ám lehet, hogy egy másikat kipróbálnék, még jobb lenne, nem tudhatjuk :-) a gyári az borzadály volt ez biztos. És úgylátom mindenkinek.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2037) Gyöször válasza do3om (#2034) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én nem lennék nyugodt tőle, ha mondjuk hegesztek 3fázisú modern géppel mint amit már most lehet épp csomagol ki H-Zol barátunk, és valami miatt elszáll a betápból egy fázis...

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2038) H-Zol válasza Gyöször (#2037) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem csomagolom ki csak kedden , Axiáléktól rendeltem Hodmezővásárhely , és rendeltem több mindent és valami csak hétfőn ér oda hozzájuk , úgyhogy kedden fogok menni , amikor minden még lessz ! Rendeltem 0,8 as Co huzalt , nyomás csökkentőt , és több mező gép alkatrészt és azokból jön meg valami hétfőn !!

(#2039) H-Zol válasza makos0078 (#2024) üzenetére


H-Zol
senior tag

Előtotás rendben van , már a villany áram is ki lett próbálva , el vittem egy ismerőshöz , ott is ugyanígy megy ! Hegesztés közben mintha meg állna utánna újra indul megint leáll de ezt folyamatosan műveli !!
Ha csak pontokból rakom akkor nem lehet észre venni csak ha folyamatosan tolom neki !
Szerintem valami a trafóval van mert lett már többször meg melegítve úgyhogy jó erős szaga is volt !
Lehet vele hegeszteni de érdekesen megy .

(#2040) H-Zol


H-Zol
senior tag

Most néztem , hogy a Linde 30 literes palackom lejárt 2021 be , ilyenkor mi a helyzet ha viszem be cserélni másikra nem fogják ki cserélni :U
Van még két Meserem azok korgonok azokat nem is néztem az egyik tele van a másik is félig van !

(#2041) makos0078 válasza H-Zol (#2040) üzenetére


makos0078
tag

Kérdezd meg a lerakatban.
Kb. fél éve Hanyeczéket kérdeztem telefonon 10 kilós törpe CO2-vel kapcsolatban: 8 ezer Ft felárat mondtak a lejárt palackra.
Linde/Messer sok méretet már nem is cserél, csak bérleti szerződéssel lehet olyanod. Pl. ilyen asszem a 4 köbös 200 baros kevertgáz.

(#2042) Gyöször válasza H-Zol (#2040) üzenetére


Gyöször
senior tag

Változó. Határon innen Szentesen legutóbbi infóm, h a messeres srác még cserél bérpalackozás nélkül, és ő volt az aki csak egy kicsit beszélgetett a lejárt diszu palacknak. A lindés srác szarvason nekem 2 éve szó nélkül cserélte a 96ba lejárt aga és 99ben lejárt linde palackokat.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2043) Gyöször válasza H-Zol (#2039) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem a kis praktikeres trafóm csinálja ezt, tolom neki a bundással, egyszer megáll. Újra koppintva indul az de utána sűrűn megáll. Rossz vele melózni, kis hülyeségeket lehet csak megcsipkedni.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#2044) H-Zol válasza makos0078 (#2041) üzenetére


H-Zol
senior tag

Hanyecékat Siófokon , én anno 13 éve töllük vettem a Co gépet , meg ezt a 30 literes palackot is :D
De nekem az messze van 350 kilométer :K
Mármint mi a 8 Ft felár :U

(#2045) H-Zol válasza Gyöször (#2043) üzenetére


H-Zol
senior tag

Azért is gondolom hogy ebbe is a trafó lehet a ludas , mert más már minden ki van zárva !
Télen ha lessz időm , lehet fel veszem Hanyec úrral ( aki gyártotta ) a kapcsolatot és ha nem valami csillagászati árát mond vissza viszem de nekem a két út is 1400 - 1500 kilométer ha akkor tudja orvosolni akkor csak egy út de ha vissza kell mennem érte akkor kettő.

(#2046) H-Zol válasza makos0078 (#2041) üzenetére


H-Zol
senior tag

Jaj de hüje vagyok rosszul értelmezetem :D a felárat félárnak értettem , de mostmár okés :R

(#2047) H-Zol válasza Gyöször (#2042) üzenetére


H-Zol
senior tag

Akkor szerintem nem lessz gond , amúgy Szegedre viszem cserélni , már évek óta ott cserélem , itt nállunk határon túl itt sokkal hülyébek és kilóméterben itt is szinte anyit kéne menjek !
Kedden megyek Szeged palack és onnan Hódmezővásárhely hegesztő és az apróságok !

(#2048) pweisz


pweisz
senior tag

Sziasztok,

ti mivel szoktatok csiszolni? A leveles cucc az bazi gyorsan elkopik. Brutál rozsdás amúgy az alany. Utánfutó felujítós projektben vagyok.

Köszi!

(#2049) H-Zol válasza pweisz (#2048) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én ilyen [link] korongal szoktam , nem az élével hanem olyan féloldalra , félkörösre koptatom és finoman lehet vele csiszolni , de ha kell hegesztést vagy valamilyen kiálló részt törést stb azt is ezzel de akkor bátran oda lehet nyomni !
A leveles cucból is van több féle szemcsével de azt én sem nagyon szeretem csak nagyon finom munkára !!

(#2050) makos0078 válasza pweisz (#2048) üzenetére


makos0078
tag

Mi a feladat?
Ha a rozsdát akarod lekapni, akkor az erős csavartszálas drótkorong vagy négertárcsa.
Az előbbi elég veszélyes, lehetőleg fordulatszám szabályzós gépen használd, amit két kézzel fogsz erősen. Én jártam úgy, hogy rossz szögben nyúltam be vele valahová, ki is tépte a korong a kezemből a gépet, ami (miután odab.szott egy aranyosat a combomra) a járdán vergődött, én meg azt néztem, hogy mikor cseszi össze a hegesztőgépet. Szerencsére végül bepattant a fűbe, aztán lenyugodott, és ki tudtam húzni a röfiből.
A ruhád meg mindened tele lesz leszakadt drótdarabokkal. “Búvár” védőszemüvegben plusz a hegesztőpajzsban szoktam használni. Ez viszonylag jól tolerálja a sarkokat meg a kiálló részeket is.
A négertárcsa inkább sík felületre való, ha eltalálsz vele valami kiálló dolgot, akkor hamar game over lesz neki, és nem olcsó.
Egyik sem kap bele magába a fémbe, az a jó bennük. A legyezőtárcsa az igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.