Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) #90088192 válasza (baphomet) (#450) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello

A leiras alapjan nem hiszem tobb kellene otthonra neked. Sok visszajelzest nem talaltam a minoseggel kapcsolatban sajnos, igy arrol remelhetoleg a tobbiek tudnak felvilagositst adni.

(#452) (baphomet) válasza #90088192 (#451) üzenetére


(baphomet)
tag

Köszönöm.
Még keresgélek.
Neked van valami ajánlatod?
:R

(#453) 8th


8th
addikt

Srácok! Van köztetek aki okj-s képzés keretein belül szerezte meg a (MIG/MAG) hegesztő képesítését? Volna pár kérdésem privátban. :R

[ Szerkesztve ]

(#454) #90088192 válasza (baphomet) (#452) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha lenne megosztanam :)
Mivel En is csak lelkes amator vagyok, igy nincs sok tapasztalatom markak teren sajnos.
Proba cseresznye, ugy vedd, hogy legyen mit csinalni vele az elso idoszakban, akkor akarmi gond van vissza lehet vinni/kuldeni.

(#455) (baphomet) válasza #90088192 (#454) üzenetére


(baphomet)
tag

Nagyon jó, köszönöm.
Már van rá munkám is, ilyen kis maszek, de akkor is munka :C

(#456) Trebor0522


Trebor0522
csendes tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen elektródával , eljárással hegeszem meg az autómban az akumlátor tartó tálcát mivel az megrohadt. 1988-as járgányról van szó nem tudom konkrétan milyen anyag van ott de körülbeül 1mm vastag valamilyen acél az eyértelmű :)) . Legkönyebben számomra egy olcsó BKI-s gép elérhető ha lehetséges ezzel szeretném megcsinálni ha lehetséges valahogy. Ha nem akkor van VFI is. Azt szeretném, ha azért 5 éven belül nem kezdene el ujból rohadni. Alapvetően az elektróda típusra lennék kiváncsi, ajánlott áramerősségre és az elektróda vastagságra valamint, hogy lehetséges-e BKI hegesztéssel? Ha nem akkor milyen huzalt használjak?Illetve ha tudtok valami jobb helyet ahol ennek a kérdésnek utána tudok járni azt is megköszönném. Előre is köszi a tanácsokat, tippeket.

(#457) #90088192 válasza Trebor0522 (#456) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello :)

Ahogy jeleztem mar tobbszor nem profi vagyok, de leirom en mit szoktam csinalni, mit ajanlok.

Eloszor is a VFI az alap, mert nem irtad az autogent. Rozsdas cirka 30 eves vasnal, nem nagyon lehet megadni az aramerosseget, szerintem senki nem fogja tudni. Tudom hogy letisztitod, mert az alap, de az anyagvastagsag valtozik. Kerdes mit akarsz berakni a helyere? Sima lemezt vagy a gyarival egyenertekut?
A sima lemeznel nem fog minden hajlatot kidni, mas technika kell osszefogatni.
A gyarinal direkt ki vannak alakitva heggesztesi pontok(nem tudom milyen auto, pontheggesztve volt vagy siman), azok segitenek.
VFI eseteben 0.5-0.8 mm tokeletesen megfelel a celra, ha van argon tartalmu vedogaz az kifejezetten idealis, de a CO2 is megteszi.

Amit javaslok, szerezz egy-ket darab lemezt ami kb azonos vastagsagu mint a jarmuved lemeze, es probald meg azon a beallitast, en 70A kornyekere tippelek igy elsore, azzal probald meg, ha szepen olvasztaja a lemezt akkor nagy baj nincs, az elotolast meg latni fogod, ha tolja el a pisztolyt akkor tul sok, ha tul kozel kell tenned es akkor is meg meg szakad az iv akkor tul keves, latszani fog a varraton is, a tul pupos akkor sok, ha tul keves akkor szenvedsz es az is lathato :). A probat ugy javaslom, legyen a 2 lemez kozott kb 1mm res.

Sok sikert, nekem ez valt be. :R

(#458) 8th


8th
addikt

Üdv. Szeretnék venni egy olcsóbb árfekvésű automata pajzsot. Ki mit ajánl, kinek mi vált be? CO-hoz kellene. Továbbá IWELD Nored Eye II és Fantom 4 XL pajzsokról vélemény? Köszi. :)

(#459) (baphomet) válasza 8th (#458) üzenetére


(baphomet)
tag

Hello.

Én is ezen a Nord Eye II-n gondolkozom.
Az egyik srácnak a cégnél van ilyen pajzsa és megvan elégedve vele.

:R

(#460) Sz.Péter válasza 8th (#458) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ez egy olcsó,és megbízható pajzs.

(#461) SoulReaver válasza 8th (#458) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem volt Fantom 4 XL pajzsom. Egy kalap szar. 2 sörért túladtam rajta.

ESAb warrior tech pajzsot vettem helyette. Nem kell jobb... Awizok meg néha elektródázok.

(#462) moha21 válasza Sz.Péter (#460) üzenetére


moha21
addikt

+1

Bár nekem inkább másodállásom a hegesztés, lakatosmunka vettem egy ilyen pajzsot és
tökéletesen elég. Könnyen cserélhető az üveg karcosodás után.
MMA/ és fogyó elektródához használtam, eddig bevált, bár 5-6mm felett nem hegesztek.
Lehet van jobb is, de itt legalább van gyártói támogatás.
Használok amúgy esab szemüvegeket, nekem beváltak ( nyaralni még din5-öst is vittem tengeren fasza )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#463) 8th


8th
addikt

El is felejtettem a topikot, végül próbaképpen a leg-legolcsóbb 10ezer forintos iweld-ből vettem egyet. Pár napot már dolgoztam benne eddig bevált. Negatívumként a kosár kialakítását tudnám említeni és, hogy a burkolat fejtetőn nem nyújt elég védelmet. Többször előfordult, hogy beattant egy két szikra felülről. Különösebben más bajom nincs vele. Az árát megéri igaz, egy forinttal sem többet. :N

#459: az olcsó pajzsok többségében ugyanaz a belső van csupán az öntőforma más. Van cégnél Extol és Centroweld pajzs 1:1 ugyanezzel a belsővel. Ha olcsó pajzsban gondolkozol a legolcsóbbat vedd.

[ Szerkesztve ]

(#464) moha21 válasza 8th (#463) üzenetére


moha21
addikt

Akkor inkább már vennék egy normális Fix pajzsot. Én esab párti vagyok / vagy speedglass/ és 30k-ból már lehet használható pajzsot venni.
Az ennél olcsóbbak legtöbbje annyira rossz már mechanikai kialakításra is, hogy gyakorlatilag használhatatlanok. / nekem ez személyes tapasztalatom /. Nyeklik, nyaklik, néha nem jól sötétedik stbb.
Akkor inkább már használtam a fix pajzsot 3-4 k-ból lehet jót kapni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#465) 8th válasza moha21 (#464) üzenetére


8th
addikt

Csak ez volt itt helyben raktáron és sürgős volt a dolog. Egy jobb védelmet nyújtó hátul zártabb kialakítású automata pajzsot szeretnék majd venni ehelyett. Működésére amúgy nincs panaszom csak ha fél napot fent van az ember fején egyrészt kényelmetlen másrészt féltem a szemem világát.

(#466) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

manapság gyakorlat, tapasztalat nélkül, nyelvtudással érdemes kimenni külföldre? gondolok itt német, ausztria

(#467) Sz.Péter válasza BUZZLGHTYR (#466) üzenetére


Sz.Péter
tag

Lehet,hogy érdemes.Ha nem zavar,hogy jó eséllyel nem hegeszteni fogsz akkor igen.Ha mázlid van akkor találsz egy helyet ahova(nem véletlenül nem találnak embert),és betanítanak,cserébe megismerheted a német pedagógiát.:) :D

(#468) 8th


8th
addikt

:D

(#469) do3om


do3om
addikt

[link]
Ezek az új kiadásúak jobbak mint a régiek?
Még mindig nem vettem semmit, persze attól még van itthon egy nagy trafó, csak az közel sem hordozható.
Az ARC mini van még mindig amit ha rászánom magam befutó lehet. Drágább nem kell mert akkor már többre tartom a Co-t, meg jobban is szeretem, akkor már vennék azt de felesleges.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#470) (baphomet) válasza do3om (#469) üzenetére


(baphomet)
tag

Hello.

Akkor inkább erre szavaznék.
Leírás alapján jó

iWeld

(#471) do3om válasza (baphomet) (#470) üzenetére


do3om
addikt

Az ARC minihez is be van írva ugyan az a tudás, ami hátrány hogy csak 1 év a gari rá. Az hogy gyengébb nem számít mert 2,5-ös pálcáim vannak, minden féle, elég komoly árazású is, azzal szeretek is hegeszteni, sima, szép kék a varrat, ha jól sikerül egyben ledobja a salakot, olyan marad átunna mint a co-val lenne, semmi salak nem marad.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#472) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

értem.. akkor ha leraknék egy awi minősítést, több esélyem lenne külföldön?

(#473) Sz.Péter válasza BUZZLGHTYR (#472) üzenetére


Sz.Péter
tag

Igen pl így elsőnek szénacél csőre.De nagyon érdemes lenne,legalább annyi időre itthon melóznod,hogy a leendő érvényes minősitésedet,gyakorlatban is tudod hozni,vagy kell egy kis gyakorlat még.Ja és ne vegyél papírt,jó eséllyel leellenőrzik,és jobbik esetben Csak hazaküldenek.

(#474) (baphomet) válasza do3om (#471) üzenetére


(baphomet)
tag

De akkor miért nem a fogyóelektródás gép?

(#475) do3om válasza (baphomet) (#474) üzenetére


do3om
addikt

Mégis csak mobilabb az inverter, nagyon sok pálcám van mint írtam, nem 1-2 kg, hanem sok....(igen csak minőségi). Árban is azért jó duplája mire össze van rakva.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#476) (baphomet) válasza do3om (#475) üzenetére


(baphomet)
tag

Ezekkel az érvekkel igen csak nehéz vitatkozni :)

(#477) BUZZLGHTYR válasza Sz.Péter (#473) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

El akarom vegezni, kifizetem es lenyomom a tanfolyamot, nemcsak szimplan megvenni, ugy nincs ertelme szamomra.

(#478) do3om


do3om
addikt

Végül nem vettem drágán, egy használt iweld gorilla 190 pocket power lett a vége.
22e volt, így ha valamikor rászánom magam jöhet mellé egy co, sajnáltam volna drágát venni amit ha co is van nem vesz az ember soha elő.

Na de csak kézi pajzsom van, így kéne egy automata.
Valami gagyinál azért jó lenne egy jobb, vagy pl a lidl-ös pajzsok milyenek voltak? Biztos lesznek még megvárhatom.
Esetleg IWELD FANTOM 4 XL már jobb?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#479) moha21 válasza do3om (#478) üzenetére


moha21
addikt

Ajánlották már előttem pár hsz-el fentebb : [link]

Lidl-ös nekem kuka kategória. Nyilván talicskát meghegeszteni azzal is lehet, de kicsit komolyabb munkára már nem ajánlható egyáltalán. Az iwield phantom-ról is fentebb írtak elég rosszat.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#480) do3om válasza moha21 (#479) üzenetére


do3om
addikt

Tudom hogy ez jó, de keveset használom, szóval ha az olcsóbb is megfelelne akkor inkább nem költenék rá.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#481) 8th válasza do3om (#480) üzenetére


8th
addikt

Nekem "öreg" hegesztők itt a cégnél azt tanácsolták, hogy ha mindenképp olcsó pajzsot akarok venni akkor a leg-leg-legolcsóbbat vegyem mert ugyanazt a minőséget kapom bármelyiket választom. Így vettem egy filléres Nored Eye 2-t. Bevált úgy ahogy itt írtam róla pár sort. Kipróbáltam kolléga horror drága profi Miller csodapajzsát őszintén szólva nem sok különbséget vettem észre.

(#482) moha21 válasza 8th (#481) üzenetére


moha21
addikt

Azért is írtam, hogy nyilván talicskát meg ezt azt hegesztgetni el lehet velük, de akármilyen kényszerpozícióban való hegesztés már kb lehetetlen velük, mert annyira szar a mechanikájuk ( is ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#483) Sz.Péter válasza 8th (#481) üzenetére


Sz.Péter
tag

Más dolog mikor csak pár percet dolgozol vele,vagy mindennapos használatban van.A nagyon ocsóknál a szemed is hamar amortizálodik.

(#484) do3om


do3om
addikt

Megjött a pajzsom:
[link]
[link]
[link]
[link]

Már rendelni akartam az olcsóbbat de mondom annyira nem nagy az eltérés, így kipróbálom az itt ajánlottat.
Még élesben nem teszteltem.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#485) moha21 válasza do3om (#484) üzenetére


moha21
addikt

Én azért is szeretem, mert pótolható hozzá minden alkatrész. Hidd el ez is fontos tud lenni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#486) SoulReaver válasza do3om (#484) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem ez van már több mint fél éve. Awizok, néha elektródázok is benne. Nagyon szeretem. Megbízható. Sosem villant még be.

(#487) Sz.Péter válasza do3om (#484) üzenetére


Sz.Péter
tag

Nekem a régebbi origo tech a másodlagos pajzsom,és már régóta jól megy,pedig kapott gyűrődést.Ez fejlettebb annál.Sokáig jó lesz.

(#488) do3om


do3om
addikt

Nem sokat használom majd, de hasznosabb lesz mint a kézi pajzs, mert itthon csak az volt, a műhelyt (csak saját célra van) meg mindig fejlesztgetem valamivel. Pár dolgot eladni kéne mert kezdek betelni :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#489) emre


emre
veterán

A Lidl-ben árult porbeles hegesztő milyen cucc?

Ezekhez egyáltalán nem értek, de lenne egy kis karosszériás munkám otthon, és ha máshoz viszem ennek a hegesztő árának a többszörösét elkérnék érte. Védőgázosat már nem érné meg vennem, nem használnám ki.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#490) 8th válasza emre (#489) üzenetére


8th
addikt

Biztos használható de én nem vennék olyan gépet amin nem tudom fokozatmentesen állítani az áramerősséget (is).

(#491) emre válasza 8th (#490) üzenetére


emre
veterán

Jogos észrevétel.
Akkor ezt kihagyom, keresek másikat.
Esetleg van ajánlott típus kis pénzért?

Köszönöm! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#492) SoulReaver válasza emre (#489) üzenetére


SoulReaver
veterán

Meg nagyon fröcsköl is. Jobban mint egy sima inverteres ív.

(#493) 8th válasza emre (#491) üzenetére


8th
addikt

Jó kérdés, én még csak tanulom a szakmát. :)

(#494) emre


emre
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

Nekem sem nem szakmám, ezért nem is vagyok képben egy csomó dologgal, de jó lenne ha már nem kellene állandóan kölcsönkérnem apóstól ha pirítani akarok valamit.

Jelenleg ez a befutó: Alfaweld Hobby MIG-MMA 131 inverteres porbeles hegesztőgép

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#495) SoulReaver válasza emre (#494) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mindenképpen ezt a porbeles cuccot akarod? Nem jobb egy sima inverter? Ez is ugyanúgy salakos meg még jobban fröcsköl.

(#496) emre válasza SoulReaver (#495) üzenetére


emre
veterán

Ez inverteres és hibrid, a bevont elektródás hegesztésre is jó.
Mikor mi kell.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#497) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van vmi ökölszabály, hogy 40*20 kerítésdarab zártszelvényt hány amperrel kellene összevarni? (inverteres , pálcás géppel)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#498) emre válasza dellfanboy (#497) üzenetére


emre
veterán

Asszem én 2,5-ös ev50-es pàlcához 80a körül adtam neki, 2-es saválló pálcát már 60-65 amperral elvitt.
Ez függ az invertertől is. De a 2,5-ös pálcával már könnyen átégett.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#499) kunberci


kunberci
aktív tag

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni. Otthoni használatra kb 20-25 éve vásároltam egy Hetra 160/200 ívhegesztőt, amit azóta is használok. Azonban elgondolkoztam egy inverteres hegesztő vásárlásán.
A kérdésem az lenne, hogy egy inverteres gép milyen előrelépést jelentene?
Kérnék szépen egy gépajánlást is. Az elvárásom az lenne, hogy az áramot fokozatmentesen lehessen szabályozni, a gép jó minőségű legyen. Többnyire 2.5 pálcát használok, de nem baj , ha nagyobb pálcát is elbír.
-Még egy kérdésem lenne, mivel a régi trafóm 2 fázisról (380V)-ról is üzemel, az inverteres készüléknél van-e olyan lehetőség, hogy 380V-ról üzemeljen, és így az otthoni három fázisomat ki tudjam jobban használni. A betáplálásom 3x16A, ami azért fázisonként is jól le van terhelve.

[ Szerkesztve ]

(#500) djtyto1


djtyto1
csendes tag

Sziasztok inverteres gép vásárlás előtt állok és nem tudom melyiket vegyem meg iweld arc 160 vagy hetra mma 180 ebben kérném a segítségeteket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.