Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) f4lcon válasza Gyöször (#750) üzenetére


f4lcon
őstag

nem tudom, ezért kérdeztem
ha csak 2,5 kiló, akkor igen, saját költségen kell vissza küldeni a garanciális terméket is.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#752) kunberci


kunberci
aktív tag

Visszaküldéssel kapcsolatban egy vélemény:
Én sem örülnék , ha használt gépet kapnék, de: ha csak a munkakábelekkel lenne probléma én biztos, hogy nem küldeném vissza saját költségen. Egy visszaküldés árából már megvan, vagy a munkakábel, vagy a testkábel cseréje 25 mm2 hegesztő kábelből. 3m kábel 3e Ft körül mozog. [link]. A hegesztőgépen úgysem veszed észre, ha egy kicsit letesztelik.
Az Iweldnél úgy is rezezett vas az elektróda fogó, még a drágább Iweld 205 alaufluxnál is [link] . Esélyes, hogy a gyári kábelei is csak rezezett alu kábelek. Szóval én a visszaküldés árából inkább megcsinálnám az egyik kábelt, de természetesen a másikat is kicserélném. Azokkal a gyári kábelekkel nem sokat vesztene az ember.
Mondjuk én az Iweld cuccokért nem nagyon rajongok, de ez csak egy magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

(#753) Gyöször válasza kunberci (#752) üzenetére


Gyöször
senior tag

Láttam már ezt az epizódot, jókat röhögtem rajtuk. El is döntöttem, hogy magnetizálom a 215 alufluxom elektródafogóját, kíváncsi vagyok, de mindig elfelejtem. Meg azt nem is használom, szóval töknyóc. A régi praktikeres trafóm elő kellett kapni mikor a kutyakennelt alakítottam fatárolóvá mert a 215öt meguntam cipelgetni az egyik végéből a másikba, de a trafónak meg 1,7m a két munkakábele. Találtam itthon egy bicikli kábel szerűséget kb 10 mm2nél nem lehet sokkal húsosabb, volt az egyik végén egy szemes saru, azt elegánsan 8as csavarral összekókányoltam a gyári kábellel, kapott egy fél tekercs szigszallagot, a végére megnyerte az elektróda fogót. 2,5ös elektródát gond nélkül el lehet tüzelni kókány tyúkbéllel is, de nem akarok senkit gányolásra buzdítani, csak annyit akartam mondani, amit már régebben is írtam mikor vki 1,5m kábellel vett gépet, hogy a 3 méternél kezdődik amit már munkakábelnek lehet nevezni, de a 4 méter sem ördögtől való, ha már új kábel kell! Egyszer kell rászánni.
Ja, egy élmény volt elővenni az elektródákat. Gyak már azt se tudtam melyik végén kell befogni :)) újra kellett tanulni a művészetet. Gyorsan rá is jöttem, nem való ez nekem, elkényelmesedtem. Salak kopogtatás ugyebár... Csomó lukat produkáltam stb :-) ha valaki úgy nem tud hegeszteni mint én, de akar, az inkább szánja rá és MIG/MAG.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#754) kunberci válasza Gyöször (#753) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem is kevés a 3 méteres kábel. Én 5 métereset használok. A hegesztő kocsiról is lelóg a földre a kábel, ott már kb: 70 centi el is veszett. Kint tudok hegeszteni, nekem nagyon bevált a hosszú munkakábel. Valóban egyszer kell csinálni egy normális szettet, és az nagyon sokáig kiszolgálja az embert.

(#755) Mike Farrel


Mike Farrel
tag

Sziasztok!

Most tanulom a hegesztést, van is egy Iweld Gorilla Pocketmig 215 Aluflux gépem. Szeretnék CO-val is hegeszteni és el is kezdtem palackokat nézegetni. Környéken csak Linde telep van így elsősorban Linde palackokat nézegetek (10,20 kg-os), viszont olyan problémába ütköztem, hogy árulnak több féle palackot. Kérdés hogyan tudom megkülönböztetni a sima CO illetve a hegesztési célra használatos CO palackokat? Láttam van olyan palack amit árulnak, hogy CO palack hegesztéshez, de a Linde-s cíkméjén rajta van, hogy élelmiszeripari célra. Ez most a felhasználási területét jelenti a gáznak, vagy azt, hogy éllelmiszeripari felhasználásra szánt alaktrészek heegsztéséhez is használható védőgáz? Láttam olyat is, hogy szórakozóhely árulja mint beragadt CO palack, de gondolom az hegesztésre nem alkalmas.

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#756) Áfogat válasza Mike Farrel (#755) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Szia!

Nem, az élelmiszeripari megjelöléssel ellátott termékek azt jelzik, hogy az adott terméket lehet használni élelmiszeriparban.

Gyógyszeripari, élelmiszeripari területre speciális követelményeknek kell megfelelni, hogy a végtermék is emberi felhasználásra alkalmas legyen. A hatóságok szabályozzák a gyártók által felhasználható anyagok körét, hogy az esetleges magasabb profit érdekében ne válasszanak egy hatékonyabb, de káros anyagot (vagy legyünk jóindulatúak, azért mert a gyártó nem tudja milyen hatása van az adott anyagnak).

Nem ismerem a szénsavas üdítők gyártását, de én oda tudnám elképzelni az élelmiszeripari megjelöléssel ellátott CO használatát. Gondolom el kell érnie egy bizonyos tisztasági szintet, hogy ne kerüljön bele a palackba túl sok szennyező. Ha bölénységet írtam nyugodtan javítsátok, biztos van olyan aki a Coca-Colánál dolgozik, és olvassa topicot.

(#757) Gyöször válasza Mike Farrel (#755) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem vagyok kocsmába járó típus, de azért élelmiszeripari, mert ezzel megy a sörcsapoló gép. Szódát ebből állítják elő, stb. Nem csak a kólagyárban van ilyen palack hanem minden sarki kiskocsmában. Én palackjaim is bezárt kocsmából valók, lehet velük hegeszteni. Aki co2vel hegeszt ismerősom mind ilyennel teszi. Ami kapható még és érdemes lenne annak neve corgon, aki hivatalosan a c18as hegesztő gázkeverék nevet viseli. Ez sokkal jobb hegeszteni, de ez még drágább. Ha aprón veszel palackot vigyázni kell, a legbiztosabb az lenne ha elvinnétek a telepre kicserélni együtt, de ha ez nem megy legalább vigyél fényképet róla a lindés embernek, hogy kicseréli-e, csak aztán vedd meg.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#758) Mike Farrel


Mike Farrel
tag

Köszönöm a válaszokat!

Valószínúleg az lesz, hogy a cseretelepen veszek 20kg-os palackot, mert a zsír új nem sokkal drágább, mint az aprón a kétes palack.

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#759) kunberci válasza Mike Farrel (#758) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!
20 kg töltetű palack, már nehezen kezelhető. 50-60 kg körül van az összsúlya. Én inkább a 10 kg töltetű törpe palackot javasolnám. Ennek is 30 kg körül van az összsúlya. Ez nem úgy működik, hogy bemegyek a cseretelepre, és veszek egy palackot. Cseretelepen bérpalackot bérelhetsz, viszont ha viszel saját palackot, akkor azt ki szokták cserélni.
Jártál már Linde-s cseretelepen, ahol azt mondták, hogy vehetsz náluk palackot? Nem sok helyen van, ahol lehet palackot vásárolni.
Az Iweld 215-ös gép 15 kg-os huzaldobot fogad, Tényleg ehhez a géphez már 20 kg töltetű palack stimmelne. Hegesztő kocsi feltétlen kell, így már közel 100 kg-os lesz a gépezet mindenestül.

(#760) Mike Farrel válasza kunberci (#759) üzenetére


Mike Farrel
tag

Szia!

Igen, voltam az esztergomi telpen ahol a 20kg-os palackok sorban állnak 41.000 Forintét vehetek is, amit utána majd cserélnek nekem. Ezt mondta az ottani srác. Súlyokkal tisztában vagyok, így itthon a 20kg-os palack fix helyen lenne, helyszíni munkához tervben van egy 10kg-os palack (csak ritka, mint a fehér holló). Tudom mennyire macera mozgatni, haveromnak is 20kg-os van, ráadásul neki négyzet alakú talpa van és azzal jár helyszínre kisebb munkákhoz, de az katasztrófa...

Jelenleg mi helyszínen, ha kell akkor "pálcával" hegesztünk, gondolkodtam a porbeles huzal kipróbálásán is, csak burtális az ára a CO huzalhoz képest, meg a nagyon vékony lemezekhez esélytelen számomra, aki most tanulja a hegesztést. Havernak aki minősített hegesztő bezzeg megy csukott szemmel is mindennel, de ő nem ma kezdte.
Sajna nekem másmilyen fémipari alapszakmám van és hegesztést nekünk anno (7 éve) nem nagyon oktattak, plusz eddig is teljesen más területen dolgoztam/dolgozom.

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#761) Gyöször válasza Mike Farrel (#760) üzenetére


Gyöször
senior tag

20kg palack a házi barkács hegesztő kocsimon semmi, gond nélkül gurul a garázsban, jól is áll a gép mögött. Olyan emeletes kocsit csináltam mint az iweld gyárija. Persze anyagból van, nem lehet összehajtogatni mint azt :-) Csak hátsó kerék legyen komoly alatta. Na offroadozni az udvarra nem indulnék el a 20 kg val,de a 10 kilos alacsony palackkal azt is megoldom gond nélkül. Ami gond lesz, hogy ha sikerül corgont szerezni az a 180cm magas palack lesz, azt biztos a sarokba állítom büntibe pár évre :-)) levegős gyorscsatlakozóval oldottam meg a reduktor és a gép közti védőgáz kapcsolatot, ezt ajánl mindenkinek, ha kitelepülés van jól jön. Illetve most a 20kg co2 is kiküldetésben van, vettem a lidibe egy tömlőt, kicsi vékony hajlékony, és szép kék, 2800 körül volt. Levegős szerszámhoz használhatatlanul vékony, semmire való kategória, de ide pont jó. Kipróbálva. De majd rámegyek szappanhabbal, mert élek a gyanúperrel, hogy kicsit ereszt.. nélküle napokig megmarad a tartály nyomás a reduktoron ha elzárom a palackot. Ezzel meg percekig :-))

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#762) kunberci válasza Mike Farrel (#760) üzenetére


kunberci
aktív tag

Akkor tényleg onnan kell palackot vásárolni. Azt írod, hogy ott a 20 kg-os palackok sorban állnak, akkor biztosan lehet ott kapni 10 kg-os palackot is kitelepülős munkához. Még mindig olcsóbb, mint a porbeles. A porbeles huzalt azért szokták szeretni, mert azzal szélben is lehet hegeszteni.
Azért, ha mész palackot vásárolni, a biztonság kedvéért kérdezz rá, hogy Te saját palackot szeretnél, és nem bérpalackot, nehogy valami félreértés legyen, aztán küldik a bérpalackról a számlát.

(#763) Gyöször válasza kunberci (#762) üzenetére


Gyöször
senior tag

Naja én is erre gondoltam, hogy készséggel eladják a bérpalackot.
Régebben a szomszéd esztergályos-lakatosomnál nagy lepedőkkel fogtam a szelet, az hogy van, hogy az enyém nem nagyon foglalkozik vele? elég nagy szellőkben hegesztettem már és olyan mint a műhelyben. Pedig direkt vettem porbeleset kaput stb hegeszteni. De inkább kigurítok egy palackot. Mondjuk szomszéd gázterelője a pisztolyon van vagy 20as, enyémen a gyári 14es. Nincs odahúzva a gáz, 0,8as dróthoz 8-9et szoktam, ahogy sikerül betekerni. Nem veszem észre ha 6-7 sikerül.. Néztem volna szomszéd mennyit fújat, de egyszer hanyatt esett a palackja és nem működnek az órák. Ő se tudja fülre nyomja, ha sziszeg, jó..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#764) kunberci válasza Gyöször (#763) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az marha nagy biznisz idézőjelben a szolgáltatónak, ha nem bérpalackod van. 2-3 évente cseréled a palackodat, a szolgáltató intézi (fizeti) az időnkénti nyomáspróba díját. A hegesztőnek csak a csere (gáz) díját kell fizetni.
A bérpalacknál is olyan van, ha nem cseréled bizonyos időnként a palackot, akkor rád-vernek valamennyi zsetont.
Egy biztos a saját palack a szolgáltatónak nem bolt, neki a palackon is kell valamit keresni, és a gázon is, neki a bérpalack a biznisz.
Január elsejétől szigorítások is jöhetnek, azt rebesgetik, hogy majd a saját palackot ki se fogják cserélni egyik, másik szolgáltatónál.

Én corgont használok, és az udvaron hegesztek, nagyon észreveszem, ha egy kicsit is fúj a szél.

(#765) peti_k


peti_k
csendes tag

Sziasztok!

Én most gondolkozom mig hegesztő vásárlásán, így ma elmentem a legközelebb lévő Dabasi cseretelepre (Linde partner), hogy milyen árak vannak. A 20 kg-os co2 palack töltve 60 eFt + áfa, újratöltési díj 11 900 Ft bruttó, 7,1 l-es Corgon palack töltve 75 eFt + áfa, újratöltési díja 20 eFt bruttó. Co2 palackból van 5 és 10 kg-os is, ezeket is meg lehet venni (árat nem kérdeztem), de az 5 kg-os palack értékesítését jan 1-ével megszüntetik csak bérelni lehet, a vásárolt palackokat visszaveszik, de csak béreltet lehet tölteni/cserélni. Gondolom előbb-utóbb a 10 és 20 kg-osra is bevezetik ezt. Egyébként a palack bérlési díja évi 33 eFt (minden palackra, mérettől, típustól függetlenül). Ha havonta cserél az ember palackot, akkor még elviselhető összeg, de a palack árához képest drága.

Édesapám Békés megyében él és a helyi szódásnak adja oda a palackot és Ő kicseréli neki, árra már nem emlékszem pontosan, de az is kb 10 eFt (20 kg-os palack), azért adja a szódásnak, mert a városban csak valami műhely engedély birtokában lehet cserélni, neki meg az nincs. Nincs már meg a vállalkozása évek óta, jelenleg nyugdíjas és csak barkácsolgat. Egyébként meg van elégedve a szódás által cserélt gáz minőségével.

Neki még egy ezer éves hegesztője van, a gép kerekeken gurul és a hátulján van palack tároló, ha az udvaron kell hegeszteni, akkor a betonon kényelmesen, a füvön 2 ember is már kicsit nehezen tolja-húzza, de mozgatható. Messzire azért nem vinném, mert nagyon nehéz a gép és plusz még a palack súlya is ott van.

A gép vásárlási tervemben szerepelt az is, hogy veszek 1 db 5 kg-os palackot és házon kívüli (szomszéd, vagy messzebb) melóhoz azt használom, de mivel drága lesz a bérlési díja, így ez felejtős. Így marad a 10 vagy 20 kg-os palack vásárlása, esetleg mindkettő és akkor a 10 kg-os lesz a külsős melós, a 20 kg-os meg a falhoz rögzítve a műhelyben.

(#766) borix válasza peti_k (#765) üzenetére


borix
őstag

Valószínű, hogy a bérléses lehúzásra mennek rá majd a többinél is.
Egyébként a palack bérlési díja évi 33 eFt
Akkor lényegtelen, hogy egy éven át nem cseréled, vagy többször van cserélve a vége ugyan az lesz.

(#767) kunberci válasza borix (#766) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem sincs bérpalackom, de a szolgáltató szemszögéből is érdemes megvizsgálni a dolgot. A szolgáltató a palackjait meghatározott időnként nyomás-próbázza, felújítja, palack-szelepet cserél benne, újrafesti. Abból nem él meg, hogy egy pl: 10 kg-os CO-2 palackot a 10 év alatt 3-4 szer kicseréli egy hobbi hegesztő 3-4 szeri csere díjért. A szolgáltató a palack költségeket, és a gáz árát is rá akarja varrni az ügyfélre.

(#768) borix válasza kunberci (#767) üzenetére


borix
őstag

Nekem sincs bérpalackom
Majd lesz...

Eddig ezek nem voltak olyan nagy gondok?
Pl Újabban a palack x időnkénti bevizsgáltatása a töltés feltételhez?
Így akkor nem nyernének vele annyit mint a bérpalackozással.

[ Szerkesztve ]

(#769) kunberci válasza borix (#768) üzenetére


kunberci
aktív tag

"Pl Újabban a palack x időnkénti bevizsgáltatása a töltés feltételhez?"

Nem! Félreértetted!
Az időnkénti bevizsgálást a szolgáltató végzi. Ekkor hitelesítik újra a palackot, (nyomás-próbázzák). A Messer-nél ez 10 év. Ha olyan állapotban van a palack, akkor újrafényezik, kicserélik a palackon a palackszelepet, és beütik a nyomáspróba dátumát a palackba. Ezt a szolgáltató intézi.

Szerintem egy hobbi hegesztőnek a bérpalack a legdrágább, eddig úgy volt, hogy vettél kéz alatt egy palackot, és elvitted a szolgáltatóhoz, hogy ez a saját palackod, és a szolgáltató kicserélte Neked. Nem kellett bérelned a palackot, csak a csere díját fizetted ki. Januártól meg majd elválik, hogy milyen szigorítások lesznek.
Vegyél egy saját palackot inkább, aminek még egypár évig jó a nyomáspróbája.

Nekem saját palackjaim vannak, nekem nem lesznek soha bérpalackjaim.

[ Szerkesztve ]

(#770) borix válasza kunberci (#769) üzenetére


borix
őstag

Bevezetik a teljes bérpalackozást pár éven belül, akkor kifizeted majd 2 palackra a 66E egy évre + töltés?

(#771) kunberci válasza borix (#770) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nem!
Van olyan hely, illetve lesz olyan hely, ahol majd ki fogják cserélni a saját palackot.

[ Szerkesztve ]

(#772) Gyöször válasza peti_k (#765) üzenetére


Gyöször
senior tag

50ezret sokallnék kiadni egy palackért, inkább aprón kellene próbálkozni. Pláne ha jövőre már ki sem lehet cserélni. Tegnap voltam egy messer telepen, és a néni panaszkodta, hogy jan elsejétől a cég kötelezi őket, hogy adják vissza a saját palackjaikat (amiket cserélgetünk), darabjáért 12ezret fognak kapni. Ha ez igaz (annak tűnt) akkor nemtom meg lehet-e venni tőlük akár most illetve ha igen, akkor azt nemtom minek? Lehet kidobott pénz lesz az is.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#773) kunberci válasza Gyöször (#772) üzenetére


kunberci
aktív tag

Inkább érdemes saját palackot venni. Ha lesz rá kereslet, akkor úgy is ki lehet majd cserélni. Én meg azon az állásponton vagyok, hogy inkább legyen több palackod odahaza, amit most (megtöltesz), kicserélsz telire, mint fizetni a bérpalackért. Magyarán legyen otthon 3-4 tele palackod. Minden csoda 3 napig tart.

(#774) kovyhun


kovyhun
tag

Ha tényleg nem akarják cserélni, talán majd valami szódás vagy tűzoltós cég rááll a Co2 töltésre. A többi gáz már problémásabb :(

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#775) Gyöször válasza kunberci (#773) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én is így gondolkozom most, a gyűjteménnyel elleszek egy darabig. Lehet áram se lesz mire én ezeket elfújkálom. :)) Nem örületesen sok, nekem sok csak hobbistaként. Mert ami nagy munkáim voltak betervezve azt megcsináltam, persze tudom már, hogy a melót nekem nem kell keresni, mindig megtalál. A trakik meg jók ilyesmiben. Tud valaki öntvényt hegeszteni? Egy-két mondatban eldarálhatnátok hogy kell? :F :DDD Azon kívül, hogy hozzá se fogjak, mert úgyse sikerül :U

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#776) Gyöször


Gyöször
senior tag

Este lett egy kis hegeszteni való a kistrakin, 50x10 laposvas darab került a kezembe, meg egy rövid darab 30x30x4. Egy kis erősítés kellett egy helyre, megszereztem nemrég a corgont, gondoltam kipróbálom. Kicseréltem a heghuzalt 1esre, potikat hasraütésszerűen ide oda tekergettem a megszokott pozícióból, mindezt olyan fejjel mintha értenék is hozzá :-)

Nem sikerült. Szép varrat nem lett, feszkót valószerűtlenül le a drótot meg fel kellett tekerni, de akkor sem sikerült tutira. Majd egy óra múlva fürdéskor nem is gondolkoztam rajta, csak bevillant, hogy DC- volt a pisztolyon mert előtte porbelessel bohóckodtam az egyik kapun.. :-) jó lesz ez, még jó,hogy spirált épp nem kellett cserélni a munkakábelben.
Corgonnal egy éve hegesztettem, most megint megdöbbentem rajta mennyire jó. Egy szikra nem repült el. Nem csöppent le.. érdekes így Co2 után.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#777) Revesz


Revesz
aktív tag

Sziasztok,

Hobby hegesztéshez 2020-ban milyen automata pajzs az ami ajánlott?
Sajnos nem értek hozzá..., de a fix sötétnél nagyon zavar, hogy semmit sem látni benne zárt térben.

(#778) kunberci válasza Revesz (#777) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!
Nem írtad, hogy mennyit szánnál rá.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Érdemes nagy látómezős, true color, real color, (színhű), 1.1.1.1 optikai besorolású pajzsot választani. Árakat érdemes máshol is megnézni, ha van lehetőséged, akkor érdemes felpróbálnod is pajzsokat.

[ Szerkesztve ]

(#779) dellfanboy válasza Revesz (#777) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nekem a legolcsobb iweld nored eye3.0 van. eg es fold mint az idaig hasznalt fix. persze biztos van jobb, de az hobby elektrodas benazasaimhoz szuper.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#780) Revesz válasza kunberci (#778) üzenetére


Revesz
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget és a sok linket, így már könnyen tudok választani ;).

dellfanboy: Neked is köszönöm ;).

(#781) KrAt


KrAt
veterán

Sokat olvasgattam mindenfelé, mivel majd kerítést / kocsibeállót / melléképületre ajtót akarok hegeszteni, hogy mit vegyek, aztán végül az iWeld Microforce 120-ra esett a választás, egy Nored 3 pajzzsal, meg kalapács, drótkefe, mágneses derékszöggel 40k-ból kijött a mutatvány, a szerszamhaz.hu-n most egész jó leárazások vannak.

(#782) 8th válasza KrAt (#781) üzenetére


8th
addikt

Arra majd figyelj, hogy a hegesztő mágnesek általában elég pontatlanok. Én összeraktam az ajtókeretet négy mágnessel (YATO YT-0863) és több mint fél centi eltérés volt a két átló között. Megnéztem őket lakatos derékszöggel de köze nincs a derékszöghöz egyiknek sem. Szóval marha jó vétel volt, csak hat darabot vettem belőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#783) KrAt válasza 8th (#782) üzenetére


KrAt
veterán

:D Az úgy fasza. Én csak 1-et vettem, azt mondjuk 3e-ért.. :O De van rajta 30, 60, 45 és 90 fok is.

Az ajtót hogy és milyen zártszelvényből csináltad?

(#784) 8th válasza KrAt (#783) üzenetére


8th
addikt

30 x 30 x 2.00 mm zártszelvényből. Nem bonyolítottam túl. Elharmadoltam és kapott keresztbe két merevítőt. Még rendes zár sincs rajta csak egy filléres tolózár. Valaha nyitott fatároló helyiség volt most a két szemetes a fűnyíró meg a kerti szerszámok, hólapát és hasonló szirszarok vannak berakva oda. A szomszéd macskái kinevezték nyilvános vécének így muszáj volt összedobni oda gyorsan valamit.

(#785) Gyöször válasza 8th (#782) üzenetére


Gyöször
senior tag

Fél cm átlóban? Mekkora ajtó? Összeállítod derékszöggel, pontos megvarrod 2centi. Sarkára szoktam ejtegetni.
Futót csináltam 2,5x1,5m. Összeállítottuk fél centi átlóban. Valami 250es kalapáccsal hozzáértem fél centi de a másik átlóban. Aztán ráhagytam és addig gondolkoztam, hogy merről kezdjem varrni, hogy úgy húzódjon, hogy fogyjon a fél cm plussz átló. Jó lett valami 2 mili maradt benne.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#786) KrAt válasza KrAt (#781) üzenetére


KrAt
veterán

Sziasztok,

hétvégén elkezdem hegeszteni a kerítést, de kicsit elbizonytalanodtam.. :)

A fent említett iWeld Microforce 120-ra esett a választás, azonban az áramerősségen kívül még ezer dolgot lehet rajta állítani.. Na most ezekre kérnék tanácsot, mire.. :)

2,5-ös ESAB 46.16-os pálcával hegesztenék 2 milis zártszelvényt oszlophoz.
Majd utána ugyanilyen zártszelvényből megpróbálnék alkotni egy ajtót.. :) Odáig eljutottam, hogy a 80 amper kiindulásnak jó lehet.

Meg előtte gyakorlás gyanánt mindent is összehegesztek, amit találok.. :D

(#787) hungar


hungar
tag

Sziasztok!

Hegesztő vásárlás előtt állok. Eddig még nem hegesztettem, otthoni felhasználásra lenne, alapvetően zártszelvényekhez kisebb javításokhoz.

Ezt a típust néztem ki: Iweld gorilla 170

Viszont egyre többet találkozok ezzel a típussal:
Raketa 295WD Inverteres Hegesztő 295A Digitális Kijelző Ár: 18.990 Ft

Fejpajzsnak ezt a típust néztem ki: IWELD NORED EYE 3 Automata hegesztő fejpajzs

Mit gondoltok a Rekatarol? Megéri inkább azt venni?
Másik félelmem a hegesztő pajzs elegendő védelmet nyújt, nem várható idővel szemromlás?

Köszi előre is.

(#788) kunberci válasza hungar (#787) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!
A két gép közül inkább az iweld pocketpower: [link]
Szerintem ez is jó választás lehet: [link]
Pajzsnál talán egy kicsit drágábbat választanék, inkább 4 érzékelős, nagyobb látómezőst.
Iweld-ből a Falcont: [link]
BLM: [link]

A Raketa gép adatai a valósággal köszönő viszonyban sincsenek, a leadott teljesítmény a ráírt teljesítmény felénél is kevesebb lehet.
Inkább normális gyártó 2 év garis hegesztőgépei közül érdemes nézelődnöd.

(#790) kunberci válasza #46372352 (#789) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem nem. Amennyiben jól működik a hegesztőgéped, akkor felesleges lecserélni. Az, hogy milyen a varrat inkább a hegesztőn múlik. Régi szakik a sima trafóval is olyan varratot tudtak húzni, hogy le a kalappal. A rengeteg gyakorlás számít inkább, azt nem helyettesíti semmi.

(#792) hungar válasza kunberci (#788) üzenetére


hungar
tag

Köszönöm a segítséged! :)

(#793) kunberci


kunberci
aktív tag

1-2 Iweld gép olcsóbb a mai nap a gépszerszámnál, aki Iweld gép vásárlásán gondolkodik, érdemes körülnéznie. [link] [link]
Aki MIG gép vásárlásán gondolkodik a 205-ös aluflux egész jó árban van: [link]

(#794) kunberci válasza #46372352 (#791) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem, ha fejleszteni akarsz, akkor inkább ilyen gépet lenne érdemes vásárolni: [link] . Egyelőre lehetne használni bevont elektródával, és porbelessel. Később lehetne venni hozzá egy kis CO-2 palackot is. Egy kis teszt a gépről: [link]

(#796) 8th válasza Gyöször (#785) üzenetére


8th
addikt

1600 x 1300 körül van nem emlékszem pontosan. Bevallom én nem pöcsöltem vele, hogy egyforma legyen csak összecsaptam gyorsan. A kész verzióban van több mint egy centi de nem izgat. Funkcióját ellátja meg ugye melléképületen van nincs szem előtt. Kapott egy ponthegesztett háló borítást és kész. Utólag azt mondom ez elég hülyeség volt mert a szél befújja rajta a havat de az már így marad. A hétvégi jó időre leszek kíváncsi. Ha tényleg lesz plusz tíz fok és nem szakad az eső nekiugrok a garázsajtónak is.

[ Szerkesztve ]

(#797) nessh


nessh
tag

Sziasztok,

Tervezek venni hegesztőt hogy megtanuljak hobbi szinten hegeszteni és itthon tevékenykednék vele (nem túl gyakran).
Amit néztem gépek:
- iWELD GORILLA MULTIFLUX 153 SYNERGIC NOGAS
- iWELD GORILLA POCKETPOWER 170

Szerintetek melyik lenne jó választás? Árban a felső a plafon amit rá tudok szánni (most 49000-ért van akcióban 1kg porbelessel)

(#798) 8th válasza nessh (#797) üzenetére


8th
addikt

Üdv. Én a sima bevont elektródás gépet ajánlanám de ha mindenképpen többfunkciós gépet szeretnél akkor erre a gépre is vetnék egy pillantást a helyedben.

(#799) villifog válasza nessh (#797) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Én biztosan nem vennék olyan gépet, ami nem rendelkezik EURO csatlakozóval. 2.2m-es a fix munkakábele, és 2m-es a testkábele (IWELD GORILLA MULTIFLUX153 SYNERGIC NOGAS. Ha nagyon keveset hegesztenél, és próbáltad már a porbelest, akkor vegyél ilyet. Ennyi pénzért ezt tudod választani. Sajnos egy normális MIG gép minimum két, háromszorosa a megadott keretnek.
Ha még nem hegesztettél sem bevont elektródával, sem porbeles huzallal, akkor inkább az elsőt válaszd, mert az mindkét eljárást tudja.

(#800) kristka1


kristka1
újonc

Sziasztok!
BLM hegesztővel kapcsolatban tudtok valamit mondani nekem, ismeri-e valaki ezt a típust?
A gép nem olcsó, helyszíni alu hegesztésre (míg) kellene awi helyett.
A céget már kérdeztem, nekik eladó.
Köszönöm! [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.