Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) kunberci válasza borix (#898) üzenetére


kunberci
aktív tag

Azt azért megnézném, amikor a Pocketpower 190-el nyomod 139A -rel reggeltől estig, estétől reggelig.
A jasic , és az Iweld nem egy kategória, és nem az Iweld javára.

(#902) kunberci válasza ovics (#899) üzenetére


kunberci
aktív tag

Megbízható mosfetes gépet is nézhetsz: [link]

Iweldből inkább a mini: [link]
Multiarc: [link]
Mehetnek a Jasic-ok is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#903) kammler válasza ovics (#899) üzenetére


kammler
senior tag

Vedd meg valamelyikat, azt hulladékvason hegessz kikapcsolásig. Stressz teszt :DD
Ha kibírja marad, ha nem, három napon belül köszi, nem kell :D

(#904) kunberci válasza kammler (#903) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nincs már 3 nap, csak internetes vásárlás esetén a 14 napos indoklás nélküli elállás.

(#905) ovics válasza kunberci (#904) üzenetére


ovics
aktív tag

Internetről lesz véve, ez tuti, szóval ilyen szempontból rendben van, de nem szeretnék bajlódni a visszaküldéssel.
Amiket linkeltél azok bírják a 3,2-es elektródát esetlegesen 1-2 órán át kisebb megszakításokkal? Az iWELD HD200 és a JASIC ARC200 között vacilálok az ajánlás alapján.
Köszönöm az eddigi segítségeket!

(#906) borix válasza kunberci (#901) üzenetére


borix
őstag

Nyilván nem bírná, nem ipari felhasználásra szánták...

[link] Lincoln Invertec® 170S 100%/ 100A 293.000Ft.
Valószínű a Jasic közelebb áll a valósághoz.
Lehet a többi jobban bírja nem kapcsolgat le de kérdés, hogy mikor hullanak majd szét komolyabb igénybevétel esetén?

[ Szerkesztve ]

(#907) kunberci válasza ovics (#905) üzenetére


kunberci
aktív tag

Azért az árambetáplálás sem mellékes szempont. Nem ártana legalább egy C20-as kismegszakító, és legalább 2,5-es réz vezeték.

(#908) kunberci válasza borix (#906) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem is van Lincoln MMA inverterem: [link] , meg egy Rilon: [link]

Visszatérve a Pocketpowerre. A bekapcsolási időnél a 100% azt jelenti, hogy azzal az áramerősséggel egyfolytában tudsz hegeszteni. A BI nem ipari, vagy hobbi felhasználás kérdése. Amennyiben nem bírja a gép, akkor kamu, amit a gyártó ráír. Egy normális gyártónál amit ráírnak, azt tudja is a gép.

[ Szerkesztve ]

(#909) borix válasza kunberci (#908) üzenetére


borix
őstag

Erről a 2 gépről írhatnál pár dolgot!
pl: hogy viszonyulnak egymáshoz, melyiket tartanád meg kettő közül, hosszabbítón 25-30m, hogy viselkednek?
Vagy ha most vennél gépet mit vennél?

(#910) kunberci válasza ovics (#905) üzenetére


kunberci
aktív tag

Egy-két órán keresztül elég sok elektródát el lehet hegeszteni egymás után. 3,2-es elektróda kb: 110-140A. egy párat hegesztesz, pihensz, salakolsz egy kicsit, drótkefézel, iszol egy hideg védőitalt, aztán megint hegesztesz egy kicsit. Így talán bíni fogják. A legjobb bekapcsolási idővel a 200-as Rilon rendelkezik. [link]

(#911) kunberci válasza borix (#909) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálunk nagyon fontos szempont volt, hogy nagy dinse csatis gépeink legyenek. A Rilon nagyon megbízható, strapabíró gép, a Lincoln pedig kisebb, hosszú hosszabbítóról használható finom kis műszer. Mindkettő otthoni használatra tökéletes. A Lincolnak a ventije egy picit hangos. A munkakábelek nálunk mindkét gép esetén cserések voltak. 35 mm2 hegesztő kábelből: 5 méter munkakábelre, 4,5 méter testkábelre lettek cserélve a gyári kábelek.
Mind a két gép jó a maga módján, egyiktől sem válnék meg.
A munkakábelek cseréje is megdobja a gép árát egy húszassal.

[ Szerkesztve ]

(#912) borix válasza kunberci (#911) üzenetére


borix
őstag

A Rilon hosszú hosszabbítóról nem az igazi?

(#913) Gyöször válasza kunberci (#907) üzenetére


Gyöször
senior tag

C-set felénk nem raknak már fel, 2 éve megpróbáltam a B20aimat C20ra cseréltetni, de elutasítottak hülye indokokkal. Később papírra vetették, hogy nem lehet, így már paragrafusra hivatkozva tudtak elutasítani. De a B20 már sztem jó, 40méter 4es réz megy ki a garázsba, falba 2,5öt húztam a röfiig, onnan 2,5ös hosszabbító megy a gépig. Trafós gépnek kellene több, de le tudtám ütni a szomszédot, mikor kigurítja a hetrát a pihenő sarokból :-)))) bár örök mint a nyomorúság, meg is érdemli cipelni :-))) még a ledes izzók is villognak. :-))

Van ez az Etap garázs nevű jelenség jútubon, neki élő adásban horkant meg a 185, de az már a digit kijelzős. Nekem még régi 215öm van töredékét nem hegesztem mint ez a Márton. Remélem addig bírja mint a szomszéd Hetrája.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#914) kunberci válasza borix (#912) üzenetére


kunberci
aktív tag

Azzal is hegesztettünk villanyórától számítva 80-90 méterre, de végig 2,5-es réz vezeték volt. Ha sokat hegesztesz hosszú hosszabbítóról, akkor érdemes olyan invertert választani, amelyiknek a leírásában ez külön szerepel.
Pl: A BLM-ek is alkalmasak hosszú hosszabbítóról való hegesztésre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#915) st6969


st6969
őstag

Nem igazán értem ezt a hosszabítóról működést. Ha a melléképületedben van dugalj, amihez a falban megy a vezeték (általában 1,5-es réz, esetleg 2,5-es), az is lehet vagy 50m a főépülettől / kismegszakítótól. Ez is "olyan", mint egy hosszabbító. A hosszabbító is ugyanez, csak azt bármerre viheted. Hogyhogy valami működik dugaljból, de hosszabbítóval már nem ajánlott?

(#916) kunberci válasza Gyöször (#913) üzenetére


kunberci
aktív tag

Tényleg nem raknak már C-s kismegszakítót, de még a régi bakony művek kismegszakítói, (ahol nem volt még szabványosítás), azok elég jól bírják. Arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy folyamatos 3,2-es elektródánál nem árt, ha a hálózat is megfelelő.

(#917) borix válasza kunberci (#914) üzenetére


borix
őstag

Úgy vagyok vele, hogy ha csak 1db gépet veszek, akkor menjen hosszú hosszabbítóról is mert az évek alatt szükség lehet rá, és legyen jobb hatásfokú.
A BLM van olyan minőségre mint a Lincoln?

st6969
Amit te mondasz az sok háznál 20-30 méteren belüli vezetékhossz.
A ház hátsó részénél bedugod a hosszabbítót és még 50métert mégy le a kertben hegeszteni.
Így már 70m vezetékhossz lesz az órától.

[ Szerkesztve ]

(#918) kammler válasza Gyöször (#913) üzenetére


kammler
senior tag

Ja, meg is találtam a videót. Ezekkel a sárga aluflux 185-ökkel akkor jól rémlett volt gond.

(#919) kunberci válasza st6969 (#915) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nem a hosszabbító, vagy a normál kiépítés a lényeg, hanem a feszültség esés. A nagyobb feszültség esést nem mindegyik inverter tolerálja. Megpurcanhat.

(#920) kunberci válasza borix (#917) üzenetére


kunberci
aktív tag

Itt egy teszt a 170-es Lincoln-ról [link] , ami otthoni használatra szerintem tökéletes. Ez is nagy dinse csatis, [link]
BLM-ek is jók, azt válaszd, amelyik Neked tetszik, amelyik szimpatikus.

(#921) ovics válasza kunberci (#920) üzenetére


ovics
aktív tag

Ez is jól bírja a 3,2-es elektródát? Lehet kicsit félreérthető voltam, nem naphosszat lenne 3,2-essel használva, de ha fél órát, órát esetleg 2 órát kell vele hegeszteni, akkor bírja a gép. Nagyrészt 2,5-össel lenne használatban.
Ennek fényében is az ajánlott Rilon?

(#922) kunberci válasza ovics (#921) üzenetére


kunberci
aktív tag

Kicsi könnyű gépet akarsz, vagy nem baj, ha egy kicsit nehezebb, és nagyobb a gép. Hosszú hosszabbítóról, vagy aggregátorról akarjátok-e használni? Műhelygép lenne, vagy sokat lenne hordozva? Elég sok szempont lehetséges. A Rilon az nagyon strapabíró, de szerintem a Jasic is jó választás lenne. A Rilon beállítása nagyon egyszerű, csak az áramerősséget tudod állítani, a Jasic viszont hosszú hosszabbítóról, és aggregátorról is üzemeltethető. Az a véleményem, hogy egyikkel sem jársz, jártok rosszul.

(#923) do3om válasza ovics (#921) üzenetére


do3om
addikt

Azért itt nem igen értem.
Mi az hogy bírja ha netán 2 órát van vele heggesztve? Ipari acélszerkezetekkel foglalkoztok? Akkor oda minek ijyen barkács gép?
Ha meg otthoni akkor ki az aki csak 5 percet is tud hegeszteni mielőtt meg kéne állni jó időre amíg megint beálítja a munkadarabot, mér, darabolt, varratot csiszol... Nem értem. Egyszer használtam huzamosabban az enyémet 10es lemezt 1m hosszan. Ott tartottam pihenőt közben mert a test csipeszen elkezdett olvadni a burkolat ami a kábel rákötést takarja. De mivel otthon dolgozol, nem időre így mágáltam, ennyi.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#924) ovics válasza do3om (#923) üzenetére


ovics
aktív tag

3,2-es elektródára vonatkozott a 2 órás hegesztés, egyébként 2,5-ös lesz használatban.
Mint feljebb írtam édesapámnak kell, gépész szakmunkás, nem csak ezt használja majd, mert sokszor lánggal hegeszt, de kell neki egy, ezért olyat akarok, hogy ne hátráltassa a munkájában, ha úgy adódik.
#922 kunberci
Hosszabb hosszabbítóról lenne használva, aggregátorról biztosan nem, építési területen is és műhelyben is, viszont változó mennyiségben. Az egyszerűség miatt lehet hogy így a Rilon felé hajlok most már. Ezt mennyire lehet hosszabbítóról használni?

(#925) kammler


kammler
senior tag

Először is azt kell megnézni, hogy hány volttól hány voltig megy, mekkora a tűrés. Tehát pl +- 15%
Ezt nem tapasztalati úton kéne meghatározni. Meg kell kérdezni, aki a riont forgalmazza. Iweldnél az iweld kft.-t stb. Ha nincs egyértelműen feltüntetve az adattáblán. Ha nem tudnak határozottan, normálisan válaszolni, mást kell venni. Kétszer olyan drágán, aztán nincs kétség. Asszem az én iweldemnél +-15% ha jól rémlik. A hosszabbító az legyen 2.5-ös mindenképp. Azonkívül lehet a kanóc végén mérni egy feszültséget amúgy. Ez mondjuk nem sokat segít, mert attól egy rössz kötésnél a nagy átmeneti ellenállás miatt terhelésnél eshet a feszültség, melegedhet ott. Pl. nálam régen volt egy konnektorban 232V, aztán mikor indult a kompresszor, néha röfögve, rámértem, 180V-ra beesett. meg persze, hosszabbító letekerve teljesen, hogy ne fojtótekercs legyen belőle. Főleg ne vasmagos.

[ Szerkesztve ]

(#926) kunberci válasza ovics (#924) üzenetére


kunberci
aktív tag

Azokat lehet hosszú hosszabbítóról használni, amelyiknek írja a leírása. Ez a hosszú hosszabbító kérdése is esetleges. Milyen hosszú, és milyen keresztmetszetű a hosszabbító kábel? A 10-15-20 méteres megfelelő keresztmetszetű kábelnél még biztosan nincs gond, de a hátsó műhelyből bedugsz egy kis keresztmetszetű 50 méteres hosszabbítót, akkor lehet, sőt biztos. Ahol hegesztesz, azon az ágon legalább 2,5 mm2 kábel legyen mindenhol, egészen a villanyórától, és ahogy írtam a kismegszakító is bírja a 3,2-es elektródával való hegesztést, ne csak a hegesztő készülék.
Ilyen nagyobb áramú hegesztéseknél azért érdemes a munkakábeleket is cserélni. A gyári kábelek általában rövidek, és "kis" keresztmetszetűek. Sajnos egyszer érdemes egy normális kábelkészletet is csinálni (összeszerelni), vagy venni hozzá. Ez is 20-25 e Ft-os kiadás. [kép] A réz nagyon drága. Szeretnek spórolni rajta a hegesztőgép gyártók. A hosszú hosszabbítóról való hegesztés kivételével a Rilon egy nagyon megbízható gép, akinek ilyen gépe van, az nem szokott panaszkodni rá. Ez a hosszú hosszabbító is egy túl általános, konkrétum nélküli megfogalmazás.

(#927) borix


borix
őstag

Melyik gyártók szerintetek azok akikre hosszabb távon is lehet tervezni, alkatrész utánpótlás és szervizhátteret nézve?

(#928) Gyöször válasza kammler (#918) üzenetére


Gyöször
senior tag

Egyik videóban mutatta egyébként ez az Etap garázs Marci, hogy ha kell, akkor hegeszt a teszkós piros hosszabbítóról de nem szabad.
De nem hinném, hogy attól halódott volna el a gép, de nem lehetetlen.. a teszkós az 3x1. Enyém 3x1.5x15 méternél rosszabb szituációba még nem került. Amivel mindig hajtva van az 3x2.5x4 méter, a műhelyben. De beszédes, hogy a saját kábele 2x4mm2+2.5 mm2 a föld. A biztosítéknak 32 Amperosnak kéne lenni. Bementem egy elég nívós villanyász szakboltba itt a környéken és megnézegettük, hogy az ipari (kék csapfedeles) 230V aljzatba is 16 Amper van írva. Mindegyikbe ami készleten volt. Ígyhát vettem a legdrágábból ami sima kommersz abból ami tényleg jó minőségűnek is tűnik. Ez van ezt ossza be. Az én gépem 200 Amperos egyébként.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#929) kammler válasza Gyöször (#928) üzenetére


kammler
senior tag

Hát, normális mennyiségű elektron nélkül nem megy a dolog rendesen az biztos. Amúgy azok az alufluxok (mint az etap videóban) simán lehettek attól rosszak, hogy a meghajtása az IGBT-nek nem jó. Elromlik, IGBT csere, csak épp nem az a rossz minőségű, hanem a meghajtásukkal van gond. Úgy aztán megint elromlik egy idő után. A belsejükhöz van közöm igazából, hegesztéshez ahhoz mondjuk alig értek, csak kókányolok. Szóval mikor javítják őket nem tudom használnak-e szkópot, vizsgálván hogy miféle jelalakokat kap a nyomorék a lábán, vagy csak csere, próba. Azt ha nem jó durrneki komplett panelcsere is.

[ Szerkesztve ]

(#930) Gyöször válasza kammler (#929) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ezzel az is tud hegeszteni aki nem tud, pld én :-) szeretek vele munkálkodni.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#931) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. Szeretnék egy hegesztő gépet venni, kisebb itthoni munkákhoz.
Egy kipufogóval szeretném kezdeni az anyag vastagsága kb 1-1,5mm. Gondolom itt a pálcás nem játszik, egyből védő gázasra vagy porbelesre kellene koncentrálnom.

Kicsit nehéz helyzetben vagyok, mert Angliában élek, és itt a felhozatal szinte teljesen más mint otthon. A gép soha nem menne órákat, csak pár perces hegesztések lennének. Hordozhatóság nem szempont, csak a "finom hangolás". Vékony lemezekhez legyen megfelelő, de néha egyéb motor alkatrészeket is szeretnék hegeszteni, pl felfogatókat, lábtartó, kiálló stb...

Véleményetek szerint milyen árkategóriában kellene keresgélnem?

Az alábbi két weboldalról szeretnék rendelni:

[link]

[link]

Köszönöm! :R

Szerk.: Árat egyenlőre kb 40-80 (100-200) font közé lőném be, ha lehet ekörül kapni rendes gépet.

[ Szerkesztve ]

(#932) kammler


kammler
senior tag

Háát hallod. Én vettem már ebay-ről, Aliexpress-ről, wish-ről, meg gearbest-ről sokmindent, de hegesztőt még nem. Amazonról még nem kellett semmi, de ettől függetlenül én, ha már mindenképp ilyen helyekről kell azt ajánlanám. Az ebay kicsit bazárszerűbb, az amazon szerintem komolyabb. Ott ha kell és baj van, nem sokat tökölnek ha igazad van. Lássuk más mit mond. Amúgy az indexnek is van ilyen fórumja. Ott láttam is olyan hozzászólást, hogy valaki Northamptonshire megyéből van. Ott lehet több válasz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#933) Gyöször válasza zsolti_20 (#931) üzenetére


Gyöször
senior tag

Hali! Amúgy van tapasztalatod hegesztésben? Mert nem a legegyszerűbb kipufogót hegeszteni, hogy az ne sziszegjen.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#934) zsolti_20 válasza Gyöször (#933) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Igen tapasztalatom van a hegesztésben, amikor otthon laktam elég sokat csináltam. Elektródással és védőgázassal. De itt teljesen más gépek vannak, így nem tudom melyik lenne a legjobb.

Meg tudnátok erősíteni, hogy ez megfelelő lehet nekem?

[link]

EZ elektródás, gázos és porbeles ha jól látom.

(#935) kammler


kammler
senior tag

Fixre szerelt munkakábel. Nehogy rövid legyen. 2-2.5 m

[ Szerkesztve ]

(#936) borix válasza zsolti_20 (#931) üzenetére


borix
őstag

Nem a felhozatal ott a gáz hanem az árak drágábbak.
40-80eFt-ért még sz@rt veszel.
jasic promig 160 [link] [link]
Van egy ilyen géped kérdés, hogy a kipufogót porbeles huzallal meg lehet e szépen hegszteni vagy kell a palack hozzá...?

(#937) zsolti_20 válasza borix (#936) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Meg nem volt gepem, amit belinkeltem azt vettem meg ma. A napokban nezek hozza gazt. Gazzal sokkal szebben megtudom oldani mint porbelessel. Bar a porbeles sem problema, csak ott szinte pottyoznom kell, es megallni takaritani allandoan.

(#938) Gyöször válasza zsolti_20 (#937) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ilyen idióta mig kábelt se láttam még. Jó drágák a 'zárak arrafelé...
Először azt hittem polaritást se tudsz migen váltani, de látom már pont úgy kell mint enyémen.
Áramátadó düzni legyen 0,6 0,8 a dobozban meg görgő porbeleshez is aztán ha bírja akkor jó munkát!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#939) dellfanboy válasza borix (#936) üzenetére


dellfanboy
senior tag

en a kiput palcassal is meg tudtam hegeszteni. (nem az r1-en a titan akrat, hanem a 99-es polo-n a femet)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#940) Gyöször válasza dellfanboy (#939) üzenetére


Gyöször
senior tag

A pálca az más, te biztos a bundásra gondoltál, ami elekróda. :-) pálcával AWI. Azzal menne az R1 kipu. Egyébként vagy rendhagyó lehetett a kémény vagy akkor te vagy überpro, mert az átlagos lyukas kipuffot már nem kell hegeszteni csak a nyakadba potyog minden ;-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#941) dellfanboy válasza Gyöször (#940) üzenetére


dellfanboy
senior tag

igazsag szerint a kipu alulrol kaphatott egy utest par eve, ott rohadt szet. annyi rutinom mar van hogy tudjam rozsdat nem lehet hegeszteni ;] csak femet, szoval egy kb 10cm-es egyenes resz kivagva es egy uj 10cm resz behegeszt volt a feladat.
es valo igaz elektroda-t hasznaltam.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#942) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Egy beton alapra 6mm vastag, 100x135mm-e lemez van rácsavarozva. Erre kellene ráhegeszteni 60x40x2-es (130cm magas) zártszelvény oszlopot. Hogyan oldanátok meg, hogy az függőleges legyen?
Az ok, hogy először csak 1-2 helyen kellene megpöttyinteni, de ha ekkor nem áll függőlegesen, hogyan fogom korrigálni?
Ha először hegesztem rá, és utána csavarozom le, akkor az tuti, hogy nem lesz függő...
Köszi, ha van tippetek.

[ Szerkesztve ]

(#943) kunberci válasza st6969 (#942) üzenetére


kunberci
aktív tag

Megpöttyinted a zártszelvény egyik sarkát. (Ha nem derékszögbe vágtad pontosan, akkor azt a sarkot, amelyik a derékszöghöz képest a leghosszabb.) Utána átlósan, és közbe mindig ellenőrzöd a derékszöget, ha nem jó akkor elvágod a pöttyintést egy vékony vágókoronggal, és újra csinálod, ha jó akkor mész tovább. Amikor mind a 4 sarka megvan heftelve, és derékszögben áll a zártszelvény, akkor készre hegeszted minden oldalát.

(#944) st6969 válasza kunberci (#943) üzenetére


st6969
őstag

Igyekeztem derékszögbe vágni, de a beton sem 100% vízszintes, így a rácsavarozott lemez sem.
A lemez 6mm vastag, a zártszelvény 2mm. Bevont elektródával fogok hegeszteni. 2-es vagy 2,5-ös elektródát használjak? Gondolom a vastagabb anyag felől menjek a vékonyabb felé?
Köszönöm :R

(#945) kunberci válasza st6969 (#944) üzenetére


kunberci
aktív tag

2 mm vastag zártszelvénynél kell egy kis rutin, hogy ne égesd ki. 3 mm vastag jobb lett volna szerintem. Próbáld meg a vékonyabb elektródával. Inkább szakaszosan csináld, mert ki fogod égetni.

(#946) st6969 válasza kunberci (#945) üzenetére


st6969
őstag

Rendben, így lesz.
Ha már anyagvastagság: vettem 1,5-es lemezt, 1 tábla normál acélt és egy tábla rozsdamenteset. Az előzőből a régi talicska szétlyukadt puttonya lesz, a rozsdamentesből pedig grillező tűztér és kürtőskalács sütő a terv.
Javasoltad korábban, hogy ilyen anyagvastagságot porbelessel próbáljam hegeszteni. Bevont elektródával nem is érdemes próbálkozni? Mivel még nem vettem gépet (csak kölcsöben van itt egy, de az csak MMA-t tud), így azon még tudok filózni, hogy milyen gépet is rendeljek 60k környékén...
Eddig az Iweld Microflux 153-at néztem ki, de az Indexes fórumon olvastam, hogy ezért a pénzért vehetnék olyat is (Hyunday MIG-161), ami akár Co hegesztésre is alkalmas (egyelőre nem akarok beruházni palackba, de később ki tudja). Úgyhogy mostantól erre hajtok, hacsak nem beszéltek le róla :)

(#947) kunberci válasza st6969 (#946) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én porbeleset nem javasoltam senkinek soha. Az más kérdés, hogy 60 körül csak ilyen gépet tudsz venni. Az igazi a palackos fogyóelektródás hegesztés lenne. Én inkább ezt preferálnám. Palackkal az a helyzet, hogyha veszel egy magyar szabványos palackot, akkor azon nem buksz semmit. Azt, ha meggondolod magad, mert nem tetszik, vagy bármi okból, azt árában mindig el tudod adni. Kis túlzással, ha palackot veszel, az olyan, mintha bankba tennéd a pénzed. A hegesztőgépen buksz egy idő után, a palackon meg szerintem nem. Az már csak ráadás, hogy a varratod is szebb lesz.
Szóval inkább kombi gép, ami nem fix, rövid munkakábeles.
Ezek ilyen 100-120-ba kerülnek.
[link] [link] [link] [link]

(#948) st6969 válasza kunberci (#947) üzenetére


st6969
őstag

Átgondolom. Végülis egyszer kell megvenni.
Magyar szabványos palackot honnan érdemes venni? Honnan tudom, hogy szabványos? Mi a legkisebb töltet, ami kapható (és utántöltethető)?

(#949) kunberci válasza st6969 (#948) üzenetére


kunberci
aktív tag

Előtte én is had kérdezzek. Fiatal vagy, sokat fogsz, vagy szeretnél hegeszteni még? Merre felé laksz, melyik város?

(#950) #87057920 válasza st6969 (#942) üzenetére


#87057920
törölt tag

Én legyártanám előre és így rögzíteném, állítható, bár nem túl esztétikus:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.