Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) st6969 válasza kunberci (#850) üzenetére


st6969
őstag

Igen, ez jó ötlet. Bár reális esélye csak az elektródás hegesztés kipróbálásának van, másfajta gép nincs azon ismerőseimnek, akiknél lenne lehetőségem próbálkozni :(

(#852) Gyöször válasza st6969 (#851) üzenetére


Gyöször
senior tag

Jó lesz az is, ha az elektródát ki tudod próbálni. Feltétlen tedd meg. Én mindhármat szeretem, legjobban persze a védőgázast.
Gépet nem néztem, de 3m munkakábelt minimum ajánlok. Xar vinni, de dolgozni meghálálja.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#853) dellfanboy válasza st6969 (#845) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mi celbol akarsz hegeszteni es mit?evente 1x otthon a keritest/kaput? vagy esetleg ez lenne a masodallasod?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#854) st6969 válasza dellfanboy (#853) üzenetére


st6969
őstag

Nem lenne ez a másodállásom, semmiképpen. A tervek: zártszelvényből (mondjuk 30x30x2 keretekkel és 60x40x2 oszlopokból) kerítést, ami ~1,2m magas, 5m hosszú. Ezen kívül lemezeket hegesztenék (1-1,5, 2-es vastagságúakat), és a ház körül, ami épp szükséges. Nem évi 1 alkalom, de nem is kerül elő minden héten. Én úgy gondolom, átlagban havonta 1x használnám.

#852 Gyöször
Ha jól látom, 2m munkakábel van hozzá :(

(#855) kammler


kammler
senior tag

Ngy a csend. Tönkrementek az IGBT-k....?

(#856) Gyöször válasza kammler (#855) üzenetére


Gyöször
senior tag

Dehogyis épp ellenkezőleg, mindenki heftel vele :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#857) kammler válasza Gyöször (#856) üzenetére


kammler
senior tag

Microforce-al én is húztam egy rövidet :D

(#858) Gyöször válasza kammler (#857) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én meg az aluflux 215el felraktam a rota also tengelyét. Jó buli volt. Nekem tetszett, az esztergályos rávágta poénból, hogy szar, de nem maradt benne gödör egy pöttynyi se. Tehát jól dolgoztam. :))

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#859) st6969


st6969
őstag

Időközben én is elkezdtem...Igaz még nem vettem sajátot, de kaptam kölcsön egy 180A-s invetreres gépet (hirtelen nem jut eszembe a márka). MMA-t és TIG-et tud.
Panelectrode elektródával próbálkoztam. Egyelőre borzasztó nehezen megy. Egy 2mm falvastagságú zártszelvényen húzgálok varratokat, de nem könnyű. A legfőbb gondom, hogy pillanatok alatt átégeti az anyagot 80A-s beállításon, de még 60A-n is. Olyan 50 körül tűnik jónak...Normális ez?
De azért van sikerélményem is. Ráhegesztettem egy 17-es horganyzott anyát a zártszelvényre (ezt már rég ki akartam próbálni), illetve 10 éve a talicskám lábait összekötő merevítő el van törve, azt is visszahegesztettem.

(#860) borix válasza st6969 (#859) üzenetére


borix
őstag

[link] Időnként megszakítod a hegesztést akkor nem égeti át.
Ez nem versen, hogy az elektróda minél hamarabb fogyjon el.

(#861) emre válasza Gyöször (#858) üzenetére


emre
veterán

Rota szivattyú?
Mifelénk ilyesmiket használunk, és nem gondoltam volna hogy mások is ismerik ezt a kifejezést.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#862) Gyöször válasza emre (#861) üzenetére


Gyöször
senior tag

És nem, azt sem tudom mi ez, meg melyik az eleje, a Szevafém Rk-02A rotációs kapálógépemre gondoltam. :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#863) kammler válasza Gyöször (#862) üzenetére


kammler
senior tag

Hát rotaszivattyú :-D

[ Szerkesztve ]

(#864) st6969 válasza borix (#860) üzenetére


st6969
őstag

Megnéztem a videót, köszönöm :R Számomra rengeteg fontos infó van benne.
Bár lyukadásról nem beszél, illetve arról sem, hogy szakítsuk meg a hegesztést, de így is kipróbálom.

Más:
125-ös sarokcsiszolót vennék. Egy 115-ös van, de nem baj, ha lesz nagyobb is. Makita 9558 HNR-t több helyen dicsérik.
Mennyire lehet fontos az, hogy nincs benne fordulatszám szabályzás? Mire lehet jó alacsonyabb fordulat? Illetve a konstans elektronika?
Ha van egyéb ajánlás sarokcsiszolóra, azt szívesen fogadnám (nem baj, ha olcsóbb :) )

(#865) kammler válasza st6969 (#864) üzenetére


kammler
senior tag

Polírozáshoz mindenképp, ha kell vele olyat csinálni kell fordulatszám szabályozás, csiszoláshoz is jó. Lágy indítás is jó még, de inkább a nagy flexnél, vagy 1000W fölött. Indítási áram kicsi. Meg nem rántja ki magát a kezedből. Ami jó még a ráindítás gátlás. Ha valami miatt elmegy a villany, nem kapcsolod ki, csak leteszed, akkor ha visszajön a villany akkor nem indul be. Újraindítás gátlást, lágyindítást tudja, amit linkeltél. Szerintem jó az, ilyen 800W-nál kisebbet nem érdemes. Ez elég kicsi is, ha az fontos. Létezik 125-ösbe makitába 1000W fölött, erős, de az meg nagyobb kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#866) borix válasza st6969 (#864) üzenetére


borix
őstag

Már ha van odahaza egy 115-ös én akkor vennék 125-öst mellé hobbi felhasználásnál, ha kellene a fordulatszám szabályozás és azt kihasználnám.
A 115-re is rámegy elvileg a 125 burkolat csak abban kevesebb helye lesz a 125-ös vágó korongnak, mint a gyári 125 csiszolónál. [link]

[ Szerkesztve ]

(#867) Gyöször válasza st6969 (#864) üzenetére


Gyöször
senior tag

Lidis nem opció? 9 pénz ha még van az akció, ezerkettő Watt (haha) fordszám szabályozás lamellás koronghoz nagyon jó.
Nem fordszám, hanem teljesítmény szabályozás ez a gagyikban, ha fingatod meg is áll. Nekem kb 5 éves a lidis, nagyon szeretem, ez nekem még A1 verzió. megtapecoltam a bótban ezt a mostanit, sokat pofoztak rajta és előnyére válik. Sokkal rövidebb, jobb a súlyelosztása, lehet egy kézzel is dolgozni vele. Illetve a kapcsolója elviekben beakasztható, de sztem az úgy kiugrik egyből mint a pinty. Ja meg 3 év kérdés nélküli lidis gari.
9ért megéri sztem, én megvárom míg megcsinálják a kapcsolót tényleg beakasztható ra.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#868) st6969 válasza Gyöször (#867) üzenetére


st6969
őstag

Köszi, de vettem ilyet tavaly. Szinte használhatatlanná "fejlesztették" az utóbbi időkben. Miután megvettem, vittem is vissza, mert nem volt a dobozban a tárcsát leszorító anya. (Szerencsére szó nélkül kicserélték, nem mondták, hogy én hánytam el). Aztán beszereltem a szintén Lidl-ben kapható állványba. Mivel a fogantyúk menete alumínium, így az állványba rögzítéskor meg sem húztam, már megszakadt. Aztán ott van az a 3x-os szélességű védőburkolat. Na, azt nem tudom értelmezni, mire jó, de a munkában akadályoz, az biztos. A fordulatszám szabályzó 6 fokozatú: Szinte szabályozhatatlan: 1-2-es lassú (majdnem ugyanolyan), 3-astól felfelé meg szinte a max. sebességen pörög. A lassú fokozatokon ráadásul harmat gyenge. A bekapcsoló gombja borzasztó: nem ragad be, és könnyen ki is ugrik.
És most jön a poén: bekapcsoláskor dadogva indul, mintha kontakthibás lenne (2x2 percet használtam kb.). Garanciáztatom, aztán megy a jófogásra.

[ Szerkesztve ]

(#869) Gyöször válasza st6969 (#868) üzenetére


Gyöször
senior tag

Na a védőburkolaton meglepődtem! Képzeld a múlt héten kezembe vett példányra képesek voltak NORMÁLIS burkolatot készíteni. :)) Az enyémen nemes egyszerűséggel félbevágtam, a jóból is megárt a sok :-))))Egyébként az enyém könyvében 2 flex van a képen egy normális burkolatos meg ez az idióta. Tudtak ők már eredetileg is jót csinálni csak gondolom azért ezt adták mert veszélyes a gép. Nemtudom miért nem csinálnak olyat, hogy teljesen körbeburkolják a korongot ki ne látszódjon, úgy nem lehetne baj :-)))
Enyém szabályzója telhesen jól működik, üresjáratban a motor fordulata lineárisan követi a tekerőt. Én egyébként 7 ezerért vettem.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#870) st6969 válasza Gyöször (#869) üzenetére


st6969
őstag

Inkább off-ba teszem, nem hegesztés, bár "kötelező" kellék :))
Köszi az infót. Ez esetben viszont felcsillant egy pici remény: hátha a garanciáztatás után már ebből kapok cserepéldányt. Akkor mégiscsak várok a vásárlással (bár kicsit beleéltem már magam, hogy lesz végre egy Makita szerszámom :D ).
A fordulatszám szabályzásról: fém csiszoláshoz is hasznos?! Ha igen, akkor nem kérdés, hogy ilyet kell vennem, mert nagyon érdekel a hegesztés :K Azt gondoltam, csak fához...

(#871) kunberci válasza st6969 (#864) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem inkább Makita. Később, ha szénkefét, vagy bármi mást kell cserélni, ahhoz biztos, hogy kapsz alkatrészt. Nekem 9558 HNR van 7 db. Nem cserélgetem a korongokat, tárcsákat, mindegyiknek megvan a sajátja. Vágó, csiszoló, lamellás csiszoló, gyémántvágó-tárcsa, drótkorong. Otthoni hobbi használatra vannak, és így a terhelés is kevesebb egyenként. Éppen most ment ki a kuka mellé egy Budget 230-as sarokcsiszoló, és a budget fúrókalapács sem bírta már a dobozmarást. Érdemes inkább jobb szerszámot venni, kevesebb vele nyűglődés.

(#872) Gyöször válasza kunberci (#871) üzenetére


Gyöször
senior tag

A 230as lidis szintén A1 első verziós nagyflex nekem is már csak vésztartalék. Vettem egy GA9060R-t. Azzal meg így jártam, érdemes ilyesmire figyelni: [link]
Én sem szeretem cserélgetni a korongokat, vettem a teszkóban 2db b&d beg110 et 2 év garral, azokkal gyártottam le az utánfutómat
6800/db áron adták valami akcióban. Addig a többi pihent, ha bedöglik akkor gariban tegye. Semmi bajuk. De a legjobban egy ősrégi talán einhell (de nem biztos mert piros) kisflexemet szeretem. Olyan jól van kialakítva a hajtás meg a védőburkolat, hogy a korongot a pogácsákig el lehet használni. A BEG110ek nagyon rosszak ebből a szempontból, ami azokról lejön vágó, a kis budgettel még csomót tudok darabolni a maradékkal.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#873) kammler válasza Gyöször (#872) üzenetére


kammler
senior tag

Márpedig az a zsír, ha megmelegszik, meg kell folyjon. Amúgy egy ideig, ha vagy nem melegszik fel, vagy nem jár olyan sokat, simán szárazon pörög. Ha rákened is, bekapcsolás után rögtön ledobja magáról a fogaskerék a zsírt, száraz lesz. Én is néztem, próbáltam. Odakentem, fél percet bekapcs, szétszedtem, száraz. Mikor felhevül rendesen melegre csak akkor ken. Nekem kicsit szivárgott is egyszer. Igazából azért szedtem szét. Aztán imbusz csavarokat raktam a kereszthornyos helyére, azt jól meg lehet tépni. Azóta nem szivárog, ha jó melegre jár és szétfolyik a zsír benne. Szöghajtás zsír jó bele, vagy gépzsír hajtóműolajjal méz állagúra, kicsit sűrűbbre kevere.

[ Szerkesztve ]

(#874) kunberci válasza Gyöször (#872) üzenetére


kunberci
aktív tag

Egy 9060R-em van nekem is, mondjuk én jobban szeretem a két 9020-asomat. A 9060R lágyindítású, azt fogtam be most gyémánt vágótárcsára falat vésni (vágni). Most csöveztük be a garázst, és azzal vágtam a falat (horonyt).
Így van, ahogy írta kammler fórumtárs, a zsír akkor ken, amikor felmelegszik és szétfolyik benne.

(#875) kammler válasza kunberci (#874) üzenetére


kammler
senior tag

Pedig a 9060R, 9061R van nagyobb igénybevételre gyártva. A 9061-en látszik is, hatalmas robosztus. Mondjuk az is lehet gond sokszor, hogy egy kilóval nehezebb, mint a 9020.

[ Szerkesztve ]

(#876) kunberci válasza kammler (#875) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az én 9020-as gépeim még japánok, a 9060R-em pedig kínai. A 9020-asokat jobban szeretem.

(#877) Gyöször válasza kammler (#873) üzenetére


Gyöször
senior tag

Majd gépen nézek még képet, ahogy beletruttyolta valami gép a zsírt úgy volt meg a tányér mögött. Mondjuk látszik is a képen. Nyilván nem marad annyi mint amennyit rákenek, de ez szemre lehet nem látszik, de tapasztalatra porszáraz volt a fogaskerékpár. És azóta a hangja sem olyan randa mint újkorában. Nem bontottam ki azóta, de meg fogom nézni. Évente szoktam ilyet, hogy kipakolom az összes kisgépet és kifújatás, zsírzás. Évente nekem elég, ritkán használom őket.
Ha nagyon meghúzzuk, legörbül az alu 4 sarka, és pont azért folyik. vagy kiszakad a menet. 5ös csavarnak elég 5 Nm.

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#878) kammler válasza Gyöször (#877) üzenetére


kammler
senior tag

Időközben rájöttem, hogy aminél csavart cseréltem a fogaskerék háznál, az egy olcsó Einhell volt. Abban volt kereszthornyos csavar. Szerencsére elfért az imbszos csavar, a védőborítás ráment utána. De most jó, hajolni nemigen tudott hova, kellett neki a húzás. Azt csak úgy vettem hobbiból. Amúgy el van tolva, a fokozatállítót, ha állítod nagyobb sebességre, ránt egyet. Majdnem kiugrik a kézből. A Makitáé szép folyamatos. Gyártásnál egy gép beladagol egy bizonyos adag zsírt azt jóvan. Rá a teteje szárazon. Első használatkor kéne megfolynia. Én mondjuk ritkán használom az enyéimet. kettő van. Szerintem 70 éves koromig kitartanak. Egy nagy még kelleni fog. Valami normális. Vagy Makita 9020, vagy 9061R.

[ Szerkesztve ]

(#879) kunberci válasza kammler (#878) üzenetére


kunberci
aktív tag

Miben jobb a 9061R, mint a 9060R? Az előző sokkal drágább, ráadásul SJS II-es rendszerű, amivel gondok is szoktak lenni. Nem elég a 9060R? Egy még nekem is jó lenne. 9020, vagy 9060R lesz majd.

[ Szerkesztve ]

(#880) kammler válasza kunberci (#879) üzenetére


kammler
senior tag

Jó a 9060R is nekem. Igazából a 9061R-nél vastagabb a kommutátor anyaga például. Ami vagy igaz, vagy nem. Mondjuk pont nem számít nekem, meg az az se, hogy azzal az SJS-el gond szokott lenni, olyan kevés terhelést kap majd. Vehetnék valami nagyon olcsót is igazából. De még megragadtam ott, hogy normálisat akarok. Még fantaziálok mi legyen.

[ Szerkesztve ]

(#881) kunberci válasza kammler (#880) üzenetére


kunberci
aktív tag

A 9060R-nél is írja, hogy vastagabb a kommutátor rész. [link]
Azt hiszem, hogy különbség a két gép között, csak az SJS II-es csillapító rendszerben van. Úgy tudom, hogy az SJS csillapító rendszerrel nincs gond, csak az SJS II-vel.

(#882) 8th válasza kammler (#855) üzenetére


8th
addikt

Szegény embert az ág is húzza. [kép] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#883) kammler válasza kunberci (#881) üzenetére


kammler
senior tag

S valóban! SJS-el nincs tapasztaltom, hogy döglik-e vagy sem.

(#884) kammler válasza 8th (#882) üzenetére


kammler
senior tag

Elnémult? Akkor van baj, ha valaki vesz egyet, de ritkán használja eleinte. Akkor aztán már nem garis lesz. Ja látom, IGBT csere. És helyesen 4db, meg gondolom megpasztázva. Mondjuk ezekben nyilván az amperral kínzott alkatrészek döglenek meg. És akkor csere, de mind a 4 szigorúan, még ha van amelyik túl is éli a bajt. Nekem mondjuk nem gond a cseréje gari után se, szakám eredendően. Arra azért kíváncsi volnék milyen gyártmányú félvezetők vannak benne gyárilag. Lehet helyettesíteni őket, de van néhány katalógus adat amire figyelni kell. De ha netán márkás cucc van benne (pl. Fairchild, Infineon) akkor meg még egyszerűbb. Nem drága dolgok. Küldted futárral vissza a szervízbe, vagy helyben vetted?

[ Szerkesztve ]

(#885) kammler válasza 8th (#882) üzenetére


kammler
senior tag

Mennyi használat után ment tönkre? Vennék gépet, dehát netről tudom venni, hát nem tudom érdemes-e drágábbat. Szerintem csak akkor, ha nyúzva van. Akkor kiderül a baj. Garis akkor nyilván nem én piszkálom. De aztán küldözgetni a szervízbe, egyáltalán van hova? Gari után meg megoldom.

[ Szerkesztve ]

(#886) 8th válasza kammler (#884) üzenetére


8th
addikt

Aha. Ívet fogott leverte a áramot aztán onnantól se kép se hang. Fogalmam sincs mi van benne mert nem értek hozzá, nem is érdekel. IWELD tehát full kínai cucc. Úgy voltam vele ha garancia idő végéig kihúzza már megérte. Megjavították azóta fasza (ki tudja meddig :D ).
(#885) kammler: Én hegesztettem vele itthon egy kicsit meg a sógoromnak kölcsönadtam kis utánfutóra magasítót gyártani. Talán egy-másfél óra üzemidő lehetett benne összesem mielőtt elromlott.

[ Szerkesztve ]

(#887) kammler válasza 8th (#886) üzenetére


kammler
senior tag

Önamgában az, hogy kínai nem baj. A 600 ezer forintos is az. Csak ha olyan márkanév van rajta, akkor figyelnek rájuk. Mondjuk meghatározzák, hogy csak XY félvezetőgyártótól lehet bele IGBT-t rakni. Saját maguktól nem válthatnak beszállítót pédául. Hát egy iWELD-nél simán lehet, hogy gondolnak egyet, aztán váltanak beszállítót legyen az bármelyik része a gépnek. Esetleg az IWELD-nél is vannak drágább gépek, ott talán figyelnek kicsit. Mivel azokat munkahelyen is használhatják, muszáj nekik azokat azért kicsit jobban összerakni.

[ Szerkesztve ]

(#888) kammler válasza 8th (#886) üzenetére


kammler
senior tag

Hááát, oké 30-40 ezer körül van ahogy nézem. De akkor is alig egy óra... Halottam rossz szériáról is. Nyilván ilyen kategóriában jobban előfordul. De ahogy nézem ki lehet fogni ilyeneket is. Tied még csak be se melegedett, szó szerint, hogy a melegtől megsértődött volna.

[ Szerkesztve ]

(#889) st6969


st6969
őstag

Még egy kérdés a sarokcsiszolóhoz: vágótárcsát (milyen vastagságút - 1mm?) és lamellás tárcsát (milyen szemcseméretűt - P60?) milyen gyártótól érdemes venni? Elsősorban 2-3-as zártszelvények, csövek, lemezek hegesztési munkálataihoz. Van jelentősége? A Gépdepo-nál, ahonnan a sarokcsiszolót készülök venni, Makita, Abraboro és Milwaukee tárcsák vannak.

(#890) do3om válasza st6969 (#889) üzenetére


do3om
addikt

Persze vágónak 1 mm-es, lamellást p60 simán jó lesz. De vegyél 6mm-es csiszoló tárcsát is, ha többet kell leszedni, vagy kemény az anyag ezt használd, mert sok lamellást spórolhatsz meg. Gyártóba nem tudok segíteni, biztosan jó mind amit írtál.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#891) kunberci válasza st6969 (#889) üzenetére


kunberci
aktív tag

A sarokcsiszolóhoz kapsz 6mm-es csiszoló korongot. [link] .
Én lamellás csiszolóból a 40-es szemcseméretűt használok. Ebből érdemes 2-3 db-ot is rendelned. [link] .

(#892) kunberci válasza st6969 (#889) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ja és a biztonság kedvéért rendelnék hozzá egy szénkefe párt is. Később nem kell rendelni házhoz-szállítással, ha elfogy. Előveszed és már cserélheted is. [link]

(#893) kammler válasza kunberci (#891) üzenetére


kammler
senior tag

Ezt a lamellást is lehet full gázon pörgetni? Nem kopik hamar?

(#894) do3om válasza kammler (#893) üzenetére


do3om
addikt

Lehet. Elkopni úgy is elfog, vagy pl fánál nagyon eltömődik.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#895) kunberci válasza kammler (#893) üzenetére


kunberci
aktív tag

Igen , lehet full gázon pörgetni. Én már teljesen átszoktam a lamellás csiszolóra, nagyon ritkán használom a normál csiszoló tárcsát. Tényleg csak akkor, ha sokat kell lecsiszolni az anyagból.
Érdemes kipróbálnod, egyet szerezz be.

(#896) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok,

Édesapámnak szeretnék venni egy inverteres hegesztőt. Nem ipari mennyiségben hegesztene, de van amikor használná (gépész szakmunkás, tehát főként csöveket, karimákat csinálna. max 60 körül gondolkoznék. 3,2-es elektródát is használna néha.
Ezt és ezt néztük eddig, előbbi talán minőségibb. Tudtok ajánlani valamit, vagy ezek közül valamelyik jó lehet? Előre is köszi!

(#897) do3om válasza ovics (#896) üzenetére


do3om
addikt

Én egy iweld gorilla pocket powert 190 igbt használok, a régi sárga, ha jól tudom most feketére álltak át. 20e volt.
Szerintem a pálca többet számít.
Ezt ebben a percben húztam.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#898) borix válasza ovics (#896) üzenetére


borix
őstag

ASIC ARC 200 SYN 100%/ 100A 62.000Ft,
IWELD Gorilla Pocketpower 190 139 A /100% 46.000Ft
Most vagy az egyik kamuzik és többet írt rá, vagy a másiknak silány a hatásfoka az árához képest...
Ezekre persze egyből jöhet valaki, hogy neki pl csak 100%/60A a hatásfoka gépének és hogy bírja, persze ha kint a napon 30-35C alatt rendesen megterhelné, akkor már lekapcsolgatna...

(#899) ovics


ovics
aktív tag

Ez alapján maradjak az iweld-nél? Az a bajom, hogy olvasgatás közben több olyat találtam, hogy 2-3 használat után már gariztatni kell. A másikról viszont nem találtam semmit.

(#900) kammler


kammler
senior tag

A sárgáknál voltak típusok, amiknél egy-kettőbe állítólag bele lehetett futni. De ott se mindegyik típusnál volt gond. Asszem Aluflux 185, ott volt gond. Állítólag. De ez se szentírás és régebben volt valamikor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.