Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44838) danii14


danii14
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez a megfelelő topic-e a problémámra, ha nem, akkor légyszíves irányítsatok át az illetékeskhez! A mai nap folyamán meghibásodott a notebookomban lévő merevlemezem... Az alábbi történt: éppen adatok másoltam le a gépemről, mert az operációs rendszer újratelepítése előtt álltam, amikor is teljesen lefagyott a gép, ezért manuálisan a power gombbal kényszerültem leállítani. Miután megpróbáltam újraindítani a gépet, a windows már nem töltött be. A probléma ott kezdődik, hogy csak egy partíció volt a gépen (tudom, hülyeség...), de nagyon fontos kb. 10 gigányi adatom is odaveszett, viszont a merevlemezre amúgy is szükségem lenne a későbbiekben, ezért megpróbáltam menteni a menthetőt. A Windows 7 javítására cd-n keresztül nem volt lehetőségem, mert hibaüzenetet írt ki, amikor ezzel próbálkoztam. Kipróbáltam két Linux rendszert is "live cd-n" keresztül, az Ubuntut és Knoppixet, mindkét rendszer észlelte a hdd-t, sőt a méretét és a szabad, illetve használt területet is elérhető volt. Viszont akárhányszor bemountoltam a merevlemezt ezekben a rendszerekben, egyszer se jelenítette meg a rajta lévő fájlokat. Most sikerült egy külső hdd-ről elindítanom a windowst a laptopomon és így is érzékelte a belső merevlemezt, szintén mérettel és használt, illetve üres területekkel együtt, de nem tudom megnyitni a partíciót, ezt a hibaüzenetet írta ki: fájl vagy könyvtár sérült vagy nem olvasható. Ezek után elindítottam a windows-os ellenőrző és javító programot(a partíció tulajdonságai menüpontnál található), ami kb. már 50 perce megy és most már a merevlemeznek a méretet se írja ki csak azt, hogy NTFS kódolású. Kipróbáltam a recuva programot, ami azzal az üzenettel dobott vissza, hogy nem tud hozzáférni a hddhez, jelenleg a getbackdata programot futtatom, ami rendszeresen találkozik hibákkal, de úgy tűnik működik. Valaki tud adni valami tanácsot, hogyan férhetnék hozzá a hdd tartalmához vagy már kuka? Sajnos nem ellenőriztem le a Hard Disk Sentinel programmal, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy elfekvőben volt már, szerencsére garancia még érvényes egy évig, de 10 giga szellemi terméket nem szeretnék kidobni a kukába. :(

Köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.