- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Tonnara di Scopello
- crok: Android ADB, TWRP, ROM, GApps, MicroG, Shizuku, APK és egyéb segédeszközök
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
ggg666
#34722
üzenetére
Hogy a bánatba ne próbáltam volna ki?
Csak utána írtam le a "sikerem" történetét miután megbizonyosodtam mindenről.
De már akkor tudtam, hogy sikerrel jártam amikor csak üresen rádugtam a tévére és az látta mindegyik partíciót. Amikor gpt-ként volt megformázva akkor is érzékelte a tévé az eszközt csak a rajta lévő anyagot nem látta, és a hdd tárkapacitását sem. Olyan volt mintha egy háttértár nélküli valamit csatlakoztattam volna.
Amikor mbr-ként formáztam meg akkor ugye már látta a tévé a 2TB-ot, de a harmadik fennmaradó "haszontalan" maradt. De a legnagyobb baj az volt, hogy eleve a Windows nem tudott ezzel semmit sem csinálni. Erre kellet megoldás, hogy aktívvá tegyem ezt a kisebb fennmaradó részt. Egyszerűen nem akartam elfogadni, hogy ilyen piti dologra a mai világban nincs megoldás, amikor komolyabb dolgokat is lehet orvosolni.Tegnap rengeteg oldalt elolvastam ezzel a témával kapcsolatban amiből számomra az derült ki, hogy a Win 7 úgymond fogyatékossága az egész, hogy képtelen kezelni a 2TB- nál nagyobb adatrögzítőket. Sokan mondák a Linuxot mint megoldást, illetve megemlítették a Windows 8 64 bit-es verzióját aminek állítólag szintén nincsenek ilyen korlátai. Ha nem találtam volna meg a feljebb megnevezett programot akkor ezek következtek volna.
Természetesen leellenőriztem mindent, négy külön partíciót csináltam a lemezen. Mindegyikre külön egy-egy nagy, kb 30GB-os filmet tettem. Gond nélkül ment mind a négy helyen. Még azt is leellenőriztem, hogy az utolsó partíciót leformáztam a tévével, hogy vesz föl rá e rendesen. Minden okés volt.
A tévé gyárilag megadott korlátát is leellenőriztem, hogy 2TB fölött már nem ismeri fel az eszközt. Valóban, ha picivel túl van a 2TB-on akkor még olvassa, de 2.1TBos részt már nem látta.Úgyhogy okés minden. Bár megmondom őszintén kicsit csodálkozom rajta, hogy itt senki nem említette meg ezt a programot, pedig olvasva a dolgokat kiderült, hogy egy igen csak általánosan használt és ismert progiról van szó. Nem számonkérésként mondom ezt, isten ments, csak furcsállom, hogy senkinek nem jutott az eszébe. Partícionáló programot keresve a google szinte ezt dobja ki elsőre.
Na mindegy, a lényeg, hogy a probléma megoldódott.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen autót vegyek?
- LEGO klub
- Hobby elektronika
- Kerékpárosok, bringások ide!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Spórolós topik
- Pixel plus ultra: teszten a 6K-s LG UltraFine monitor
- iPhone topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asrock B450M R7 2700 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB ZALMAN S4 FSP 500W
- Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 1 2K kijelző / i7 / 1TB SSD / 1kg alatt
- Apple iPhone 16 128 GB Ultramarine 96% Akkumulátor 2026.07.10-ig Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Bomba ár! Dell Vostro 5620 - i5-1240P I 8GB I 256SSD I 16" WUXGA I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 2nd - i7-7G I 16GB I 256SSD I 14" 2K Touch I W11 I CAM I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Csak utána írtam le a "sikerem" történetét miután megbizonyosodtam mindenről.