- aquark: Jó platformer játékokat keresek!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- skoda12: Webshopos átverések
- GoodSpeed: iPadOS 26 A Liquid Glass varázsa
- sellerbuyer: Nem veszélytelen a RAM duplázás de vajon megéri?
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
szaszimi
tag
Sziasztok, adott egy zsír új WD 1 terás 2.5 colos hdd, és egy usb3-as külső tok. a vinyó noti vásárlásból maradt, ezzel adták a gépet, de használat előtt már le lett cserélve egy ssd-re, szóval egy percet nem volt használva. a gondom az, hogy formázás után, amikor elkezdeném belakni a már usb-s tokban lévő vinyót, másolás közben van, hogy percenként 4-5x is leszakad, majd újracsatlakozik, emiatt a másolás megszakad, megbízhatatlan az egész
a vinyónak nincs baja, sentinellel teszteltem, és direktbe sata portra kötve is hibátlanul muzsikál. mi lehet a gond? win7 64 biten használom, i5 3230M procival, 8gb ddr3 rammal
-
vass1024
tag
Hello!
Már kérdeztem másik topicban de nem válaszoltak, így itt is felteszem.
Seagate st2000dm001 winyomat 8% kondícioval garanciálisan kicserélték egy Toshiba dt01aca200-ra. Érdekelne hogy tudtok-e valamit a fejparkolási szokásairól? Nem olyan sűrűn de néha kattog azértLőttem róla egy képet HDSenitelben, 21 óra alatt 12 parkolás jól értelmezem?
-
Moonwolf
senior tag
Sziasztok!
Az mitől lehet hogy néha 1 el növekszik a Raw Read Error?
-
Sziasztok!
Van két hdd-m, amit el akarok adni, egy samsung hd103uj és egy hd500lj, hd sentinel mindkettőnél adatátviteli hibákat ír, az előbbinél 693-at, az utóbbinál pedig 13173-at. Kondícióra 93% és 80%-ot ad így. Az 500-asnál van egy ilyen is: "Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."
Mindkettőnél elég hirtelen jött ez elő (két külön gépben, különböző időpontban, több hete/hónapja) és kábelcsere / igazgatás óta nem nőtt tovább a hibák száma. Adattárolásra voltak használva, így bőven voltak használva ezidő alatt, lett futtatva hd sentinel felület teszt és hd tune error scan is, de ezek alatt se változott a hibák száma.
A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor tulajdonképpen van valami tényleges hibájuk vagy nem? Hibásként áruljam őket vagy rendes áron?
-
#40731136
törölt tag
Szaisztok!
Egy laptop HDD-jén szeretnék írás+olvasás destruktív tesztet végrehajtani. Csatlakoztattam a PC-mhez a vinyót, indításkor mondta hogy ellenőrizni kell a lemezkonzisztenciát. Hagytam, hogy végigmenjen. Bebootolt, indítanám a HD Sentinelt akkor a teszthez, de kiírta, hogy:
"Nem sikerült a meghajtót zárolni a kizárólagos használathoz. Lemez: ? Hiba: 5 A hozzáférés megtagadva."
Gondoltam az lesz a kínja, hogy a javítandó HDD-n van egy rendszerpartíció. Így hát gyorsformáztam a partíciókat, megint indítanám a tesztet, de megint ezt írja ki. próbáltam azt, hogy a beállítások fülnél kivettem a pipát a "Meghajtó zárolása teszt alatt"-ból. Így elindul a teszt, de az ablak alján pirossal ugyanúgy írja ezt a hozzáférés megtagadva dolgot.
Mi a baja, miért nem tudom megcsinálni a tesztet? -
Csabi1984
addikt
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség Norton Ghostnál a partició mentése vagy lemez mentése között? Halottam olyat, hogy ha egy sector hibás merevlemezről végzünk még müködö rendszer mentés akkor ha visszatesszük ezt az új meghajtóra akkor "átveszi" a hibás merevlemez sector hibáit
Ez igaz? -
C. s.
addikt
Sziasztok!
Most találtam ide, így csak egy linket írok, mert az azonnali kérdéseknél már leírtam a nagy bánatom. Egyszerre 2 vinyó is meghülyült. Légyszi segítsetek!
-
-
xcds
őstag
-
Sziasztok!
Van egy Seagate ST1000DM003 típusú winyóm.
Folyton parkolgat. Pár napos, de már 800 felett tart a Load/Unload szám.
Gyárilag CC47 firmware volt rajta, de a Seagate detektáló szoftvere a CC49-es firmware-t jelölte meg, mint legújabb, és ezt fel is raktam. A parkolgatás nem szűnt meg.
Itt azt írják, hogy van hozzá CC4H verziójú szoftver, amiről azt olvastam, hogy megoldja a ciripelést.
Viszont ez a firmware nem megy fel a winyómra. Azt írja, hogy a jelenlegi firmware miatt nem támogatott - ezt írta az előzőre is.
Este küldök képet a pontos hibáról.Addig valami tippetek van a parkolás végleges kikapcsolására?
Köszi!
-
regass777
csendes tag
Sziasztok! Ne haragudjatok, lehet nem ebbe a topikba tartozik nemtudom, de egy egyszerű kérdésem lenne. Van 2 WD HDD-m, mind2 Sata csatolós, az egyik Caviar Black 1TB sata3 64mb cashe a másik Caviar Green 750GB sata2. 8mb cache. A kérdés a következő: ha a rendszert (64 bit w7 ulti.) a 750-esre teszem ami 8mb cashe-el rendelkezik, lesz érezhető sebesség csökkenése ahhoz képest ha az újabb "elvileg gyorsabb" vinyóra tenném? Játékra van a gép (a legújabbakra) viszont a rendszer vinyón (750) csak a rendszer lenne, a játékok maradnak a terráson 64 kessel.
-
GNKING
tag
válasz
Zsivaagoo #35867 üzenetére
1TB-s WD Black vinyóról másoltam, sata2-s portra dugva a laptop merevlemez is.
Az az érdekes hogy egy darabig megy 70-85MB\s-kel aztán leesik 36-38MB\s-re és nem megy feljebb.
Win7-tel formázva alapbeállításokkal. Eddig minden merevlemezemet így formáztam és nem találkoztam ilyen problémával.
Több gépben is ez a jelenség áll fenn (X58, Q v. G43, ION chip). -
Csabi1984
addikt
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne miért van az hogy azonos gyártók között a kisebb merevlemez drágább picivel a nagyobbhoz képest. 7200 rpm-t vegyük alapul
Típusszámok mit jelölnek? Bármiféle ötletet fogadok
-
Ka Bala
csendes tag
Sziasztok!
Van egy vinyóm amin működik úgyan de elkezdtek elérhetetlenné válni bizonyos részek.
Sajnos fontos képek, a lakásom építkezéséről készültek. Épp akkor vettem ezt észre mikor kerestem pár képet, hogy a padlófűtés csövei merre is kanyarognak egy ajtó alatt amít ki kéne vésni.
(Nem szeretném kilyukasztani a csövet).Kérdés a következő. lehet ezzel még kezdeni valamit, vagy gyorsan mentesek mindent amit még lehet?
Van erre valami profi kis progi? Gondoltam teszek itt egy próbát.Hátha.
Lehet az egyik reggel már be sem fog indulni vagy hasonló?
Előre is köszi a tanácsot, javaslatot. -
XuChi
addikt
Sziasztok.
Volna nekem egy Toshiba MQ01ABD050 500GB 2.5" hdd-m, amit a notimból vettem ki és beraktam egy usb házba. A bajom az vele, hogy 10 másodpercenként kattan egyet, olyan mintha a fejet pakolászná. Mindig 10mp!!! De nem villan a hdd led az usb házon, nem csinál SEMMIT a vinyó!! Hdd sentinel szerint 100% nincs fej hiba, mechanika hiba semmi. A vinyó eddig 54x lett elindítva. Sehol semmi hiba. Tökéletesen működik, de ha éppen nem csinál semmit akkor ez a kattogás jön belőle és rohadt idegesítő
Mi lehet vele a gond.
Illetve van egy Micron Real SSD p400e ssd-m amire a hdd sentinel azt mondja hogy azonnali csere kell mert meghibásodás várható. Azt mondja Air FlowTemperature 120. Ez mit jelent??? Igazából az ssd TÖKÉLETESEN működik. De így nem tudom eladni, mert a kondícióra azt írja 0%.
Előre is köszönöm a válaszokat és az estleges segítséget
Üdv. Laci.
-
Vismajor01
addikt
Van két vinyóm
Ha az egyiket rákötöma gépre a gép azonnal leáll. Kuka vagy leeht rajta valamit hegegszteni?
A másikat ha rákötöm a gépre a vinyó felpörög, de a gép nem érzékeli.
Mindkettő veszéyles hulladék vagy van remény? -
-
liksoft
nagyúr
válasz
Milgram1 #35857 üzenetére
A töredezettség az OS "feladata", minden drive-on ugyanazt hozza össze! Ha a kondíció romlik, az már más. Az a drive-ra vonatkozik. A hangja meg olyan, mint egy HDD-nek. Hallgatnád a tizen évvel ezelőttieket! Régen az ST4096-nak a hangja olyan volt mint egy cséplőgépé! Sőt, ezeket server-be rakták sokszor, és ha nem süppedős vagy tapadós talajra tették a toronyházat, az képes volt elmászni!
Ha nagyon zavar, a teljesítmény rovására az akusztikai menedzsmenten keresztül halkíthatsz rajta, ha a drive firmware-e is engedi.
-
Kuruc2
senior tag
-
Kuruc2
senior tag
válasz
Ka Bala #35861 üzenetére
"Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?
Ha a merevlemez kondíciója alacsonyabb, mint 100% és a szöveges értékelésben hibás szektorok olvashatóak, azokat okozhatja mikroszkópikus karc, porszem, melyeket a gyártás technológiájából adódóan elég nehéz kiküszöbölni. Könnyen lehetséges, hogy már a gyárból kikerülve ilyen állapotú a merevlemez, azaz a fentiek egy új eszközre is érvényesek lehetnek.
A jó hír, hogy az ilyen hibás szektorok már nem jelentenek problémát, mivel azok már nem kerülnek használtra. Helyettük a merevlemez minden írás/olvasás műveletet a tartalék területre irányít át, így az eredeti hibás terület már nem érhető el semmilyen szoftveres módon. Újratelepítés, formázás sem tűnteti el ezeket, de mivel már nincsenek használatban, további gondot nem okoznak (ezért a teljes felületolvasás (pl. scandisk) nem talál hibát, mivel az is a tartalék területet olvassa a hibás szektorok helyett).
Emiatt garanciális csere általában nem kérhető, mivel a forgalmazó végigellenőrzi (végigolvassa) a lemezt és mivel az hiba nélkül lefut, visszaadják probléma hiányában. Garanciális csere akkor lehetséges, ha a hibák száma már kellően magas, azaz eléri a gyártó által meghatározott küszöbszintet. Ekkor a program által jelzett kondíció 0 %.
Akkor van gond és akkor veszélyes a további használat, ha az ilyen hibás terület nagysága folyamatosan növekszik vagy más jellegű probléma is előtérbe kerül, ami a kondíciót még tovább csökkenti.
Érdemes a merevlemez hardveres öntesztjeit elindítani (a Lemez menüből), melyek az adatok veszélyeztetése nélkül vizsgálják át a lemez egyes komponenseit (fej, szervó, átmeneti tároló, stb). Különösen a részletes önteszt fontos, mely továbbá egy alapos felületellenőrzési folyamatot is indít, mely a szoftveres ellenőrzéssel el nem érhető területeket is átvizsgálja. Lehetséges, hogy ezek a tesztek egyéb, még lappangó problémákra is fényt derítenek.
Ha hosszú időn keresztüli alapos használat és tökéletesen lefutott öntesztek után sem jelentkezik újabb probléma (azaz a kondíció nem csökken), akkor természetesen lehetőség van a korábbi problémák "nullázására" a programban. Így azok figyelmen kívül hagyhatók az értékelés szempontjából és valóban csak az (esetleges) újabb problémák kerülnek kiértékelésre és naplózásra.
A S.M.A.R.T. és a program működéséről valamint a szoftverek közötti különbségről bővebb információ található a súgóban illetve a http://www.hdsentinel.hu/smart oldalon a "Hibás szektorok" részben."
-
comag1990
csendes tag
Visszatértem a WD problémámmal
Sikerült megnézni a HDD kondiját
megkérem a hozzászólókat, hogy akkor döntsétek el dobjam ki vagy javítható vagy valakinek kell-e alkatrésznek ?!
Válaszokat köszönöm !
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-02/10/427777_lidbv1drydzufqs2_kondi.jpg -
Milgram1
aktív tag
Vettem egy 1TB-os WD Caviar Blue-t kedden és néhány nap utána 49%-ot írt töredezettségre, megcsináltam és 1-2 nap után megint 29%. Ez már mi?
Ja meg az oz olvasófejet is azért lehet hallani meg ha csinálok valamit akkor azért dolgozik rendesen, többet várnék tőle. -
Kuruc2
senior tag
válasz
Kuruc2 #35119 üzenetére
Jelentem a Testdisk nevü progi szépen hoz vissza minden mappát hiba nélkül, pedig sentinel, win7, ubuntu, stb szerint halott és megnyithatatlan volt, sokezer bad sector, stb.
Azt hiszem meg kell vizsgálnom a donate lehetőságeket. Egy isten aki csinálta a progit.(tegyük hozzá hogy a hkc táp cserélve lett egy, itt a prohardveren különösen ajánlott, chieftec ctg-500 80+ -os tápra.
)
-
KISDUCK
addikt
válasz
KISDUCK #35853 üzenetére
Megtaláltam közbe a hiba jelentését: "Adatátviteli hibák száma. Gyenge tápegység, sérült vagy túl hosszú adatkábel okozhatja." Hát a gépem egy laptop és egy beépítőkeretben az odd helyén van a vinyó. Az előző meghajtónál nem produkált ilyet.
Kivettem a gépből az egészet kiszedtem a hdd-t a keretből újból összeraktam, de gépindítás után újból jelentkezett a hiba. -
KISDUCK
addikt
Pár napja vettem egy HGST HTS541010A9E680-t és 75%-ot ír a teljesítményre a HDD sentinel. (Az előző meghajtó teljes tartalmát átmásoltam rá.)
Ultra ATA CRC Error Count van a naplóban.
"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 477 alkalommal.
Nincs szükség beavatkozásra.
Működési idő 12 óra.
Összes indulás leállás: 22Lemez Tulajdonságok
---------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : AMD SATA-vezérlő (AHCI) [VEN: 1022, DEV: 7804]
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 1, Target Id 0, LUN 0
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : HGST HTS541010A9E680
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : JA0OA560
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : JA1000101RRN5M
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 953867 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : E: [Cumo_E] F: [Média_F] G: [Letöltések_G] I: [F4S]
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 37 °C
Maximális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 42 °C, 2014.02.08. 10:49:54
Minimális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 14 °C, 2014.02.08. 8:14:28
Maximális hőmérséklet (teljes élettartam alatt) : 43 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0 nap, 12 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több mint 1000 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ###############----- 75 % (Jó)A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 477 alkalommal.
Nincs szükség beavatkozásra.Mi okozza a teljesítményes szöveget?
-
Dyingsoul
veterán
válasz
Dyingsoul #35851 üzenetére
Nem tudtam tovább válaszra várni, így inkább megoldottam.
Innen olvastam, az option two-t csináltam végig. EGyébként nálam a HDD Sentinel volt a ludas, amiatt mentek tönkre az ikonok. Aki HDD-t monitorozó progit használ az a változtatások előtt zárja be azt. -
Dyingsoul
veterán
Sziasztok!
Másodjára jön elő egy hülye hiba nálam, elmondom részletesen, hogy mi a helyzet, mert ilyennel még nem találkoztam:
A HDD ikonok megváltoztak ilyen hülye fehér papírlapra (kép).
Előző számítógépemen (teljesen más hardver) is feltűnt ez a jelenség, azon egy win7 msdnaa professional 64 bit volt. Most új PC-m van, csak az SSD-t és egy 500GB-os HDD-t hagytam meg a régi konfigból. Az új gépen Windows 8.1 ultimate van, ugyanúgy msdnaa licenc.
Az előző rendszeremen nem tudom mikor jött ki a probléma, a mostanin most jött ki, ezért is gondoltam, hogy most rögtön írok.
Előző és mostani rendszeren is volt/van egy program, a PC auto shutdown, amit filmezéskor szoktam arra használni, hogy kiszámolom mikor van vége a filmnek, beállítom hogy akkor kapcsolja ki a gépemet. Ez néha balszerencséhez vezet, ugyanis úgy szoktam beállítani, hogy naponta hajtsa végre a leállítást így ha nem vigyázok, akkor kikapcsolja a gépet mikor használom is.
A mostani rendszerrel azt történt, hogy a kamerám memkártyáját formáztam épp lassú formázással és kimentem kajáért. Mikor visszajöttem tutira nem végzett a formázással, viszont a gép leállt auto shutdown-al. Bekapcsoltam a gépet és a fenti kép fogadott: megváltozott a HDD ikon minden belső HDD-n.
Valaki tudja, hogy hogyan állítom vissza a régire? Jöhetnek regedit tippek is, de próbáltam guglizni nem sok sikerrel. Érdekelne hogy mi váltja ki az ilyet, valaki tapasztalt már hasonlót? -
válasz
Jhonny06 #35849 üzenetére
Attól függ, milyen OS.
A Windows (asszem XP óta) a régebbi változatokat mindig választhatóvá teszi, ha külön helyre telepíted és a könnyített linuxok is megteszik ezt kb. minden OS-sel. Létrehoznak egy boot menüt.
Azt, hgy a Windows újabbakkal hogy tesz, azt nem tudom, de ha először telepíted a régebbit s utána az újat, akkor mindent megold magától. Legfeljebb a menü várakozásának idejét és az alapértelmezett OS-t kell később álltanod, ha nem jó az alap beáállítás. -
Jhonny06
veterán
Ha egy második partícióra egy új OS-t telepítek, akkor bekapcsolásnál lehet majd választani, vagy ehhez még előre be kell állítani valamit? Már próbáltam párszor, de mindig az lett a vége, hogy valami elcsesződött és fél nap volt, amire az eredeti állapotot vissza tudtam hozni, sose ment normálisan.
Köszönöm.
-
laca500
aktív tag
válasz
khron78 #35809 üzenetére
Szia!
Arról lenne szó, hogy van egy Samu 753LJ HDD-m aminek a cache memóriája megadta magát. Fizikailag nem sérült, bad sector sincs egyetlen egy sem benne. Jelenleg is írni-olvasni lehet, csak folyton figyelmeztet, hogy a HDD meghibásodott.
Arra gondoltam, hogy ha találnék egy ugyan olyan típust aminek nem elektronikai problémája van, akkor annak az elektronikáját áttenném az enyémre. Persze, csak ha ez egyszerűen megoldható itthoni "barkácsolással". Az aprón épp volt/van egy bad sectoros. De ha nagyon macerás, akkor hagyom az egészet. -
Sziasztok!
WD külső HDD-t Eszközök és nyomtatóknál látom, de sajátgépben, Total Commanderben nem. Mi lehet az oka?
Köszi!
-
válasz
Jhonny06 #35838 üzenetére
Vista óta van lehetőség erre, de csak a partíció végét tudod kisebbre venni. Viszont, ha rendszert akarsz teelpíteni, akkor pont a winyó elejére érdemes rakni a partíciót, hiszen ott gyorsabb a winyó.
Így, mivel az adatokat mindenképpen arrébb kell rakni, célszerűbb átmásolni valahova, megtenni a particionálást, majd visszamásolni őket.
Ha nem zavar a sebesség csükkenés, akkor mehet a winyó végére, és akkor Windows-os partícionálóval meg lehet csinálni.
A telepítők tudtommal ezt nem tudják.
Linuxszal menne szerintem a másolás is ha az elejére akarod rakni a Win sercert, de én ezta módszert sosem próbáltam, mert atom lassú, amikor a winyó saját magára másol át egy tonna adatot. -
-
Jhonny06
veterán
Sziasztok!
Van egy 2TB-os winyóm (1 meghajtó/partíció), amin még bőven van hely és le akarok választani egy szeletet, majd ezzel létrehozni egy új meghajtót, hogy erre telepítsek egy Windows Servert. Ennek mi a folyamata? Egyáltalán meglévő partícióról már le lehet választani? Köszönöm.
Simán Windows Server telepítő alatt le kell választani és kész?
-
xcds
őstag
válasz
Zsivaagoo #35835 üzenetére
Fujitsu MHZ2160BH G2. Ez a kép hd sentinel felület teszt eredménye. 0%-osnak jelzi a vinyót, de működik. Rendszernek lassú, meg panaszkodik rá a win. Torrenteztem már szektorhibás vinyóra és amikor meg akartam nyitni a fájlt, akkor nem sikerült. ezért akarnám kizárni. Most így a felületteszt alapján hozzávetőlegesen csináltam a lemezkezelővel egy partíciót a hiba elé és egyet utána, a hibás rész meg üres partíció. Nem tudom, fizikailag is így van-e a lemezen, majd kiderül, hogy lesz-e hiba
-
xcds
őstag
-
nis.
csendes tag
válasz
realmadrid92 #35775 üzenetére
köszönöm!
-
Toncsi
aktív tag
Ezt vajon mi lelte? Eleinte indulás után pár percig normálisan működött, majd belassult annyira, hogy egy-egy művelet (progi elindítása) több percig tartott. Most már teljesen használhatatlan. HD Senintel szerint 99%-os 1 gyenge szektorral.
-
khron78
őstag
Alapszabály, hogy olyan helyről kell vásárolni, ahol normális a garancia. A szürke import miatt olcsóbbak ezek a helyek.
-
Vismajor01
addikt
Így van, + azért én készültem kis szájkaratéra, de kérdés nélkül mondták, hogy akkor utálják vissza a zsét.
Nem vásároltam tőlük sokat, 1 vinyót, 1 joysticket, 1 alaplapot(amit aztán mégse), meg egy vga-dvi átalakítót. Nekem az a legnagyobb bajom a bolttal, hogy kicsi és mindig sokan vannakMindig állok egy 10-15-20 percet sorban.
-
pjen
félisten
válasz
Vismajor01 #35828 üzenetére
De látod Neked 2 napon belül fizettek,pedig 30 napig húzhatták volna,pedig az nekik is pénz,ergó:rendesek voltak.
-
pjen
félisten
válasz
Vismajor01 #35825 üzenetére
Hát akkor kinek higgyen az ember.Ugy látszik ez is szerencse dolga.
-
diegho
nagyúr
válasz
Csabi1984 #35815 üzenetére
A gond, hogy pcx-es, tehát 3 hónap múlva cserélik, nem az én gépembe kellett volna, de az én pénzem fog állni benne, ráadásul a pendrive-om is meghalt, amire a win8 telepítőt akartam másolni, hogy gyorsabban menjen majd az egész. Tisztára megéri szívességet tenni, mert kidobták a laptop számláját és így nincs garancia...
-
diegho
nagyúr
Sziasztok
Adott egy 500gb hitachi 2,5" kb 15 órája bontottam ki simán laptopba betéve nem lehetett rá partíciókat csinálni semelyik win telepítővel, most win8-as gépen vagyok, mbr létrehozásánál crc hiba, gpt létrehozásánál megáll a rendszer és folyamatosan ismétlődő kerregést ad a merevlemez. Garancia? Mennyi idő lenne gpt-be konvertálnia? Emlékeim szerint gyorsan megvan, itt meg már 10 perce ezt csinálja.
-
A_ScHuLcZ
addikt
Szerintetek az normális, hogy egy teljesen újonnan vásárolt laptop winyóján az alábbi smart értékek már most figyelmeztetést mutatnak?
G-Sense/Shock Error Rate -nál a raw érték 1
Write Error Rate/Count-nál pedig 2Azért néztem smartot, mert úgy éreztem nem úgy megy a gép, ahogyan a többi (vettünk pár darabot a céghez), pl míg mentek a win frissítések egy másfél megás programtelepítőt alig-alig tudott elindítani, teljesen belefagyott.
A winyó egy Seagate 750-es: ST750LM022. -
Vismajor01
addikt
Sziasztok
SSDről szeretnék rendszerpartíciót másolni HDDRE
http://szjanos.atw.hu/klonozas-macrium-reflect-programmal.html
Ezzel a programmal/leírással.
Bedugtam HDD-t a gépbe, simán felismerte, de volt rajta adat+partíciók. Ezért windows instalerrel leformáztam majd letöröltem a partíciókat, így lett egy partíció nélküli 80 gigás meghajtóm. (a fentebb linkelt oldalon azt írja, hogy csak üres, nem partícionált meghajtóra lehet csinálni)
Viszont mostmár nem érzékeli a gép a vinyót ha rádugom, és maga a program is azt írja h disc not avalaible, pedig be van dugva. -
-
laca500
aktív tag
Esetleg ebben tudnátok segíteni?
Kicsit sürgős lenne, mert volna egy bad sectoros vincsi eladó, aminek az elektronikája jó. Ha feltudnám használni, akkor meg is venném. -
tankal
tag
Köszönöm a gyors választ
-
tankal
tag
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen kérdezem de biztos tudtok segíteni!
A haver vett egy SATA 3-as HDD-t és kiderült hogy az alaplapja csak SATA 2-es a csatlakozás!
A kérdés hogy ez így müködik majd?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Xbox Series X|S
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Küszöbön az androidos PC-k
- Borderlands 4
- Vallás
- Mégis marad a Windows 10 ingyenes frissítése
- aquark: Jó platformer játékokat keresek!
- Anime filmek és sorozatok
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Intel I7 10610U
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1333MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- RÉSZLETRE . OPCIONÁLIS. HP EliteBook 840 G11 üzleti prémium laptop számlával és garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple Watch Series 6 44mm GPS Black 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest