Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#699) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, amit elsősorban szerver környezetben edzettebbek könnyebben válaszolnak meg.

Szóval nekem a SAS dolgokról lenne kérdésem. Eléggé össze vagyok zavarodva. Youtube-on néztem egy videót ahol egy csávó beszélt a SAS kártyákról és a SAS expanderről.

Link itt:

[link]

Valami olyasmit mond hogy 1 vezérlőkártyával 2000 meghajtó is vezérelhető vagy lehet rosszul értem?

Nem világos számomra hogy több tároló esetén hogyan kötik össze a SAS expanderrel ezeket? Valaki lassan érthetően el tudja nekem magyarázni?

A kiindulási pont az, hogy van egy dobozom amiben van mondjuk 16 HDD ezek be vannak kötve a kártyába. Na most én szeretnék további 2x16 HDD-s tárolót összekötni? Mit kell csinálni?

A neten találtam egy képet itt:
[link]

Ez a kép annyiból rossz, hogy egy vezérlő kártyán nincs hátul ennyi ki és bemenet...

Az adaptec oldalán pedig azt írják a kártya specifikációjánál, hogy 256 HDD-t is lekezel.

Kicsit össze vagyok kuszálódva. A kérdés vagyis inkább a kérés az lenne, hogy valaki tényleg mint kezdő számára részletesen le tudná vezetni hogy hogyan is lehet több tárolót összekötni? Mert ez nem világos számomra :(

Előre is köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.