Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#593) ujvendeg válasza KaitouP (#14) üzenetére


ujvendeg
tag

Csak óvatosan! Elégszer olvasni a csőlátó felfogásról - nálunk mért nem olcsóbb?, néhányszor egy-egy adott márka adott modelljéről leírtam, sehol a világon nem lett olcsóbb. Kétnapos hír, országos olvasottságú lapból, talán ez, így a szólásszabadság okán itt is olvasható lesz:

A semmiért egészen - egy klasszikust idézve, kb. ez a Szent Grálként várt S23 - olyan, mint az S22 - kb. a fele árát éri, ha ér annyit. Egy középszerű mobil. A lufiból - a propaganda, a pénz, a marketing hadova révén - könnyen lehet fújni léghajót, csak nem fog működni. Semmi, de semmi szakmai, mérnöki indoka nincs a túlhúzott processzornak egy 146 mm magas telefonházban, és hozzá 3900-as akku, ez kissé felnagyítva az S10e esete, kisebb ház volt, kisebb akku, de az legalább az elődhöz képest százszor innovatívabb volt, és szebb. Végtelen a példa, rég nem gyakorlom a mérnöki pályát, de békés párbajra bárki jöhet: mi a fészkes fene lényegbeli különbség van az S20 és az S21 között?? Van: a kiskereskedelmi ár. És ez nem magyar specialitás, minden célozgatás ellenére sem. Leírtam már, konkrét eset, közeli rokonnal, annak idején a barátnőjének meglepetést akart, Hollandiában dolgozik most is, hozott onnan, akkor, amikor: egy J5-öt, ugye a mesebeli Nyugat, biztosan olcsóbb. Meglátta az Euronicsben, itthon, a bolt falába verte a fejét, 5000 ft-ot simán buktam, mondogatta. (Ha szükséges, megadom a hírforrást a fenti hírről.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.