Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Teal'C válasza Yany (#992) üzenetére


Teal'C
addikt

Úgy hogy a magyarországi samsung csak magyarországon hivatalos forgalmazótól vett készülékre köteles 250e felett 3 év garira a többi csak 1 év.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1002) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Se nem 1 se nem 3, 2022 január 1-től EU-n belül 2 év a kötelező jótállás. Aztán hogy ezt ki hogyan tartja be plusz országok valamint szervizek egyéb szabályai (lásd nálunk az ársávos megoldás) az már megint másik kérdés. Viszont semmi nem kötelez egy magyar szervizet arra hogy megcsinálja neked a külföldön vett cuccod simán visszafordithatnak ha akarnak. Viszont Mediamarkt, Samsung és egyéb nagyvállalatok általában nem csinálnak problémát a külföldön vett cuccból. Annyi a garid amennyi a kötelező illetve amennyi a számlád/garipapirod alapján van az adott országból (Vagyis ha megveszed mondjuk a románoknál a kötelező 2 évvel abból nem lesz sem 1 év sem 3 év nálunk, az 2).
Mediamarkt például német MM számlás onnan behozott a másfél éves Quest 2 vr headsetet simán bevette gariba nálunk.

(#1003) Elit3Zotya válasza BusinessGuy (#996) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Köszi a tesztet, ha esetleg van sima normál nappali kép összehasonlítva, azt is megnézném... :R

[ Szerkesztve ]

(#1004) BusinessGuy válasza Elit3Zotya (#1003) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Az első két kép sima normal, csak nem nappal szabadban készült hanem szobában koxra tekert lámpával. :)


Tin: Nem zavar a fogása bár tokkal még nem néztem, tok nélkül talán jobb a fogása az S21U-nál amit amúgy én is szerettem. Valahogy olyan "stabilabb" érzés fogni.

(#1005) Elit3Zotya válasza BusinessGuy (#1004) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Próbáltam volna letölteni azokat is, de nem lehet, mert nem jó a link..

(#1006) BusinessGuy válasza Elit3Zotya (#1005) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Fura, rákattintok és bejön.

(#1007) Elit3Zotya válasza BusinessGuy (#1006) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nekem ezt adja be ha rákattintok [link] ez nem a teljes kép ahonnan lelehetne tölteni..De van amelyiknél igen...pl [link]

(#1008) Aryon87 válasza BusinessGuy (#996) üzenetére


Aryon87
félisten

Meggyőző a kis teszt, bár egy S21U-hoz képest nyilván van fejlődés. Kíváncsi lennék egy ugyanilyen összehasonlításra az S22U-val szemben. Na ott már nem lenne ilyen difi. ;)
Tapasztalatok jöhetnek, és kérlek, szabadtéri képeket is hozz minden fényviszony között amennyiben szabadidőd engedi. Bár engem az éjszakai fotóképessége érdekel inkább, amiben eddig nem igazán jeleskedik a gyártó (csak próbál). :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1009) Elit3Zotya válasza Aryon87 (#1008) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Hát azért ez eléggé nagy difi így elsőre.. :K s21 ultra és 22 ultra között nem volt kb semmi különbség zoomban..De ez egyértelműen a snapdragonos képfeldolgozás előnye, pedig hardveresen még kulább is az s23 zoom szenzora..

[ Szerkesztve ]

(#1010) BusinessGuy válasza Aryon87 (#1008) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

S21U és S22U között marginális volt a különbség fotó terén inkább csak éjjeli módban és 10x zoomnál jött ki az S22U előnye ott sem számottevően. Ha az éjszakai érdekel ott nyilván S22U-hoz képest nem ekkora az előny.
Holnap ha lesz időm kimászok nappali fotózgatásra is.

Elit3Zotya: Eh ok...Postimage valamiért összekutyulta pedig mindnek a full linkjét adtam meg....

(#1011) pohár válasza prokxy (#993) üzenetére


pohár
félisten

nem az van, hogy benyöghetsz nekik drágább telefont is beszámításra (nálam egy tiptop állapotban lévő S21U 256GB-ra azt írta a rendszer, hogy 150k-t ér), amit végül nem küldesz el a TMX-nek átvizsgálásra, beszámításra, de ettől függetlenül megkapod a 150k-s kedvezményt azonnal az új telefon vásárlásához?

javítsatok ki, ha hülyeséget beszélek, de valami ilyesmi rémlik a BB topikból :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1012) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Videóban is eléggé nagy fejlődésen esett át a teló.. [link]

(#1013) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

[S21U] [S23U]

De itt a galéria remélem úgy nyitható a full, képnevekből egyértelmü mi micsoda. :)
[Galéria]



(#1014) Yany válasza Teal'C (#1001) üzenetére


Yany
addikt

Ettől függetlenül amazonon is kapsz 3 év garit és az ügyintézésnél és ingyenes a postázás, ha arra van szükség. Nemrég gariztam két darab 2TB-os 870 EVO-t, ingyen fordultával.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1015) Elit3Zotya válasza BusinessGuy (#1013) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Köszi így már letudtam mindet tölteni és úgy összehasonlítani..
Elég komoly az esti fejlődés.
Normál látószögnél is jót tett az újabb szenzor és a snapdragon..
Kíváncsi vagyok a nappali összehasonlításra is nagyon.. :R

(#1016) leslien válasza BusinessGuy (#1010) üzenetére


leslien
nagyúr

pls próbálj egy Gcam is ...ha működik...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1017) erwin89 válasza Snoop27 (#201) üzenetére


erwin89
csendes tag

Romániában is élsz, vagy szállítanak Magyarországra?

Hogy lehetne Romániából rendelni Magyarországra?

(#1018) Mr X válasza erwin89 (#1017) üzenetére


Mr X
veterán

A fórumtárs az adatlapja szerint Kolozsváron lakik.

[ Szerkesztve ]

(#1019) janeszgol válasza Aryon87 (#1008) üzenetére


janeszgol
félisten

A korai tapasztalatok alapján én meg azt mondom, hogy még a 22-es családról is bőven megéri váltani, akkora lett a különbség kamerában és teljesítményben.
Sokan csak a külsőt látják, hogy ugyan az, megúszósra vette ezt az évet a Samsung. Hát nem. Úgy néz ki, hogy nagyon sokat dolgoztak a javításokon és figyelik is a közvéleményt.

(#1020) autotaxmo válasza janeszgol (#1019) üzenetére


autotaxmo
senior tag

Szerintem netto naivsag azt hinni hogy a snapi proci miatt uj idok jonnek es verni fogja az s22 szeriat pont annyival hogy megeri a 150-200 ezres felarat... Amugy meg ember legyen a talpan aki majd kulonbseget fog tenni egy s22 es s23 kamera kepesseg kozott.... Tenyleg csak amulok, hogy mennyien bekajaljak a samu orult jo huzasat ezzel a snapi hype orulettel. Tudtak, hogy nem kell ide innovacio, eleg ha csak beleb*szunk egy jol meghuzott procit, ratesszuk hogy made for galaxy es szepen mindenki bekajalja ezek az antutu meg benchmark f*szmeregetos adatokat hogy elmondhassak jobb eredmenyeket ert el az S23 mint az S22.. hurra :DDD
Ha pedig majd jonnek a fuggetlen osszehasonlito tesztek es user tapasztalatok, hogy tenyleg megszuntek a melegedesi problemak (huzosabb programok futattasa kozben) es ugy sikerult reszelni az uzemidon is hogy raver az s22-re 1 oras SOT-okat akkkor emelem kalapomat es nyilvanosan fogok elnezest kerni itt a forumon :U

[ Szerkesztve ]

(#1021) Talib21 válasza pohár (#1011) üzenetére


Talib21
tag

üdv, nem így működött a dolog, jó lenne pedig :) extra kedvezmény volt beszámításra, pl 35-50 ezer Ft. Te megadtál beszámításra egy telefont, megkaptad 35-50k kedvezményt egyből, de nem adtál le telót később

(#1022) S@c@ válasza autotaxmo (#1020) üzenetére


S@c@
őstag

Nem ez lenne az első ilyen elnézésed. :B ;]
lásd S22 üzemidő, ami neked nem volt jó, de másoknál bőven jobb volt.

Szerintem igenis jobb az s23 snapis kamera képessége és valószínűleg aksiban is. Mivel jobb hűtést kapott, ergo nem melegszik annyira fel és ezáltal kevesebb energiát használ. Fizika.

Mondom ezt úgy, h s22-m van és megvagyok vele elégedve. A kérdés inkább az, hogy sima s22-s23-ra érdemes-e upgradelni, ezt azért várjuk meg szerintem. Mert 20%-ért jobb aksi és kamera nem ér 50%-al magasabb árat.

S22 ultra és s23 ultránál más a kamera hw is, ergo ott nagyobb a különbség is. A % még kérdéses, hogy mekkora felár ér mekkora javulást.

(#1023) prokxy


prokxy
veterán

A 25%-os diákkedvezmény részt leírná vki pls? Addig megvan, hogy vmi emailt kell verify-olni, de honnan küldöm,stb? :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#1024) PeteePeti válasza S@c@ (#1022) üzenetére


PeteePeti
őstag

Az, hogy kinek mi éri meg teljesen szubjektív! Kár is ezen vitázni, mert mindenkinek más a prioritás!
Van ismerősöm, aki teljesen egyszerű körülmények között él, de beutazta már az egész világot! Van aki nyomógombos telefont használ a mai napig, de 40 milliós autóval jár! És olyan is akad, aki zsebében ott lapul a Fold 4 a 25 éves Swift kulcsa mellett! Szóval arról lehet beszélni, hogy kinek éri meg a váltás és kinek nem! Viszont általánosan ezt elég nehéz kijelenteni, mivel nincs tudományos mérőszáma a "megéri-e váltani" faktornak! :B

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1025) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok! Hogy lehet beletenni a Simkártyát, hogy lehessen vele telefonálni? Rendesen beletesszük és nem lehet vele telefonálni. Mi lehet a megoldás?
Köszi előre is. :F

(#1026) Kasya válasza kakuk100 (#1025) üzenetére


Kasya
nagyúr

Beallitasok, Kapcsolatok, Sim kartya kezeloben aktiv a Sim kartya?

(#1027) kakuk100 válasza Kasya (#1026) üzenetére


kakuk100
őstag

Nem tudom. Én csak belektam a kártyát ahogy eddig is betettem a telefonokba. Hogy kell aktívvá tenni?
Köszi szépen!

(#1028) Dare2Live válasza PeteePeti (#1024) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha nincs érezhető előrelépés akkor nincs értelme.
pl Az átlag 99%nak meg kb a snapi 845-855 szinten ejött az, hogy hiába gyorsabb a 865... nem érzékeli. Innen nincs értelme. Van az 1% power gamer... vonal nekik nagy előrelépés lesz a gen2. Brutál a difi cpuban +30% GPUban meg +50-80% :Y Exnoshoz képest meg mégdurvább.
Exynos microlag vonalon detto van aki érzékeli és zavarja a microlag és van akit nem. Detto. Aksinál én érdemi előrelépést várok végre elhagyták az exynost+exynos modemet, 2héten belűl vszegn kiderül.
---
Kamerában S23/S23+nál az előrelépés minimális lesz a snapdragon ebben (is) mindig jobb volt mint exynos. Az új 200mps szenzornál én eddig minimálnak látom az előrelépést, kb ez meg az aksi ami miatt be lehet rá ruháznni akinek ez megér félmilliót. És van akinek meg.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1029) wong kok wah válasza prokxy (#1023) üzenetére


wong kok wah
senior tag

https://www.samsung.com/hu/multistore/diakkedvezmenyek/
Csináld végig...

(#1030) Kasya válasza kakuk100 (#1027) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kövesd az utvonalat, amit leirtam. Beallitasok, Kapcsolatok, Sim kartya kezelo. Latni fogod, hogy mi szurke és mi fekete.

Illetve nem vagy repulo uzemmodban? Lathato szinten a Kapcsolatok alatt, vagy ha az ertesitesi savot lehuzod (repulo ikon).

(#1031) janeszgol válasza autotaxmo (#1020) üzenetére


janeszgol
félisten

Lementettem ezt a hozzászólásod.

(#1032) kakuk100 válasza Kasya (#1030) üzenetére


kakuk100
őstag

AZ E-Sim fekete de én nem nyúltam hozzá. Igy volt. Ezt kéne kikapcsolni gondolom, mert a rendes simet nem lehet bekapcsolni.

(#1033) leslien válasza janeszgol (#1031) üzenetére


leslien
nagyúr

helyes....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1034) autotaxmo válasza janeszgol (#1031) üzenetére


autotaxmo
senior tag

Jol tetted, de emlekezni fogok ra :) en lennek a legboldogabb ha lenne vegre egy nem melegedo, nyaron helymeghatarozos hatterben futo 2 program kozben 40 + fokos keszulekem es a keszenleti fogyasztasa vegre ios magassagokba emelkedne (ertsd. 0.2-0.3% ora) es minimum 6-7 ora SOT fuggetlenul hogy eppen wifin vagy mobilneten Budapesten vagy. Jelenleg nalam 4-5 orakat tud SOT-ban ilyen korulmenyek kozott. Szoval minimum +1 ora SOT es a fent felsorolt kriteriumok ha teljesulnek ( hozzateszem, nem irrealis elvaras ha mar ennyire mindenki snapi hype-ban van) akkor emelem a kalapom es az orrom ala lehet dorgolni az irasaimat. Akkor eksu en is szabadulol az s22-tol es veszem a 23-at keruljon amibe kerul :DDD

(#1035) leslien válasza autotaxmo (#1034) üzenetére


leslien
nagyúr

Akkor eksu en is szabadulol az s22-tol es veszem a 23-at keruljon amibe kerul

már most dobj fel egy hirdetést és szabadulj tőle....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1036) prokxy válasza wong kok wah (#1029) üzenetére


prokxy
veterán

Köszönöm :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#1037) janeszgol válasza autotaxmo (#1034) üzenetére


janeszgol
félisten

Én még feltételes módban írtam, bár már van embereknél telefon. Valószínűleg egy remekül sikerült szériát üdvözölhetünk. Utoljára ilyen az S8 volt.
De ez még csak feltételezés.

(#1038) PeteePeti válasza Dare2Live (#1028) üzenetére


PeteePeti
őstag

Pont ezt írtam én! Van akinek megéri, van akinek nem! De azt nem lehet kijelenteni, hogy megéri, vagy sem! Mert személy függő a dolog! :B

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1039) Sgr_A válasza janeszgol (#1037) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az s8? :(
a legszarabb telóm volt mind közül
Alig bírta ki a napot volt hogy már du 4-re lemerült
akkor fogadtam meg hogy exynos procit soha többet

(#1040) autotaxmo válasza leslien (#1035) üzenetére


autotaxmo
senior tag

De aruljatok mar el, miert van ez az oriasi bizalom es remeny, hogy ennyivel jobb lesz a snapi es megszunnek a melegedesi, merulesi problemak??? Minden fajta tapasztalat es tesztek nelkul.... Mindenki titkon elhitte vagy elhiszi hogy Tim Cook mernokei az appletol atment a Samuhoz megmutatni ebedszunetben hogy hogyan kell vegre optimalizalni egy telefont es kihozni a maxot belole?!?

(#1041) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nincs még sehol egy faja kis összehasonlító teszt korábbi modellekkel?
S21U-ról váltanék, de nem tudom hogy érdemes-e...főleg ilyen árazás mellett :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1042) autotaxmo válasza Sirandrish (#1041) üzenetére


autotaxmo
senior tag

Ha hallgatsz az itt forumozok tobbsegere akkor vakon váltasz es kifizeted a tobb szazezres felarat mert ha ennyien azt mondjak lathatatlanban hogy ezerrel veri az elozo szeriakat akkor nem tevedhet ennyi ember itt.. :DDD bar a Te esetedben mar eltelt akar 2 ev is es az akksi pont surolhatja azt a szintet ahol mar erezhetoen akár de kezd elhasznalodni.. persze attol fugg mennyire figyeltel oda a toltesekre, hasznalatra, melegedesre.

[ Szerkesztve ]

(#1043) Sirandrish válasza autotaxmo (#1042) üzenetére


Sirandrish
legenda

Abból próbálok kinőni hogy vakon bármire is kifezessek, főleg ennyi pénzeket :B
A dizájn nagyon bejön...azt már az S22től is "irigyeltem", a ceruza is biztosan jópofa (bár sanszos hogy 1-2 alkalommal használnám csak, és nem mellesleg az S21em aksija köszöni szépen, nagyon jól van, ráadásul csak ilyen párperces pittyputty játékokkal játszom rajta, szóval nem nagyon melegedett kb sose :)

Egyébként pont két éves :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1044) dvtkfan válasza janeszgol (#1037) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Inkább az s10+ volt az...mostanáig használtam, és még mindig top telefon az elmúlt évekből, sőt ha nem megy tönkre a mikrofonja a napokban, akkor lehet nem is váltok most az s23U-ra...

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#1045) autotaxmo válasza Sirandrish (#1043) üzenetére


autotaxmo
senior tag

Ebben az esetben termeszetesen nem megérős neked valtani, de persze egyeni preferencia meg hat van-e ra az embernek felesleges par 100 ezre hogy upgradeljen... Engem az ultra es plusz s23 szeriak nem izgatnak, en a kompakt 23-ra vagyok kivancsi mert jelenleg is S22-t hasznalok es imadom a designt es a kialakitasat, de a melegedes es merules sajnos nagyon jelen van. Normal hasznalat mellett, hatterben futo alkalmazas, helymeghatarozassal, push ertesitesekkel brutal merul es persze melegszik igy telen is. (38-39 fok toltes nelkul, ha erre még toltenek is lenne 45 fok) na ezeket varjak itt tobben hogy majd megszunnek letezni a snapi procival :U :DDD

(#1046) Janaboy válasza kakuk100 (#1032) üzenetére


Janaboy
veterán

Kért pin kódot? Biztos jól raktad bele a kártyát?

Janaboy

(#1047) autotaxmo válasza S@c@ (#1022) üzenetére


autotaxmo
senior tag

Hat en lennek a legboldogabb ha ezt nagyon beneznem es a Samu mindenre racafolna az s23 szerianal, de engem a plusz es ultra nem erdekel igy ott tojnék rá hogy mennyivel tud tobbet az elodhoz kepest. A sima kompakt s23 es S22-nel legyen zongorazhato a kulonbseg es hozza azokat a fejleszteseket amik az s22-nel elhasaltak. (Melegedes, merules) tudom tudom, mindenkinek jo volt az s22 csak en meltatlankodtam anno a kezdetekben, de aztan valami miatt mégis mindenki most meglepo modon azt varja hogy ne legyen melegedes es merules es legyen jol optimalizalva. Akkor most kerdem en, mi van??!??? Mert azok is varjak ezt akik tavaly nem ertettek a panaszaimat mert naluk tokeletes volt az s22 es nem voltak jelen ezek a problemak, most meg varjak hogy az s23 kikuszobolte ezeket?!? Nalam ezek kicsit ellentmondasossak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1048) janeszgol válasza autotaxmo (#1040) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nem csak a snapi miatt van, hanem a teljesen más gyártósoron. Az SD888 és SD Gen1 8 az hőtermelés szempontjából is egy sz-r volt.

[ Szerkesztve ]

(#1049) Bilux


Bilux
veterán

Kezd kicsit izzadság szagú lenni már itt egyes emberektől az hogy "nem éri meg váltani" mondatot mantrázzák folyamatosan és próbálják magukat és sajnos másokat is meggyőzni miért ne vegyen s23u telefont.
Szerintem aki megteheti van annyi esze, hogy el is tudja dönteni majd a YouTube-os tesztekből kimazsolázva mi éri meg neki és mi nem.
SZVSZ Nem kellenek ezek az önkéntes hittérítők minden egyes új terméknél. Lsd.: minden évben az iPhone topic... :U

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1050) Kasya válasza autotaxmo (#1040) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az Exy grafikus teljesitmenye fos kis tulzassal (jatekok alatt erezheto). Az emulatorok akadnak rajta, vagy gyengebb teljesitmennyel operalnak, mert SD-re "optimalizaljak" inkabb. A fogyasztas/teljesitmeny rata pedig az elmult evek tapasztalataim alapjan az SD fele iranyit szinten.
Nekem egy 865+ teljesitmenye sokszor jobbnak bizonyult, mint az Exy2200. Holott elvileg az Exy 5-7%-kal meg erosebb is. Az pedig kozel egy evvel korabban kerult piacra (a sima 865 meg elobb), mint az Exy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.