Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) erikserif


erikserif
csendes tag

Ma végre sikerült beszélnem az ügyfélszolgálattal. Extra diákos rendelés elvileg össze van készítve, csomagszám is van csak futárra vár. A futár ezek szerint csak a drágábbat hajlandó ma kihozni :D

(#1852) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Én egyelőre arra tippelek, hogy a nagyon kedvezményes árú megrendeléseket egyszerűen hátrébb tolták a sorban, és először azokét küldik ki a raktárkészletből, akikét magasabb áron értékesítik.
Aztán persze lehet hogy csak reménykedem, ma valószínűleg úgyis kiderül. :)

(#1853) PedroPascal válasza Juhaszatti (#1852) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Én is így gondolom.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1854) TheMartin03 válasza erikserif (#1851) üzenetére


TheMartin03
tag

Egyébként nekem is ezt mondták az extra diák rendelésemre...
Csak fura nekem is, hogy akkor miért nem rakják rá a kocsira.

Szerencsére rendeltem péntekre egy 494-eset is, csak nem akarom átvenni mindkettőt, szóval ideje hogy kiderüljön.

(#1855) TheMartin03 válasza Juhaszatti (#1852) üzenetére


TheMartin03
tag

Nekem is eszembe jutott egy ilyen, bár rációt nem látok benne.

(#1856) GEIL válasza formula01 (#16) üzenetére


GEIL
addikt

Azért kell a 12 Gb RAM az androidhoz, hogy egyáltalán elérje a fele annyi RAM-mal szerelt Iphone telók sebességét. ;] :O :o

Mondom ezt úgy, hogy még soha nem volt Apple cuccom.....de pár napja fogtam a kezemben iphone 14 pro max-ot.... :Y brutál fluid és stabil a rendszer...villámgyors mindenben....stb
Picit máshogy látom már elvakult androidosként és a több mint 4 éves Mate 10 pro-val.

Az árazások azok gusztustalanok és félelmetesek....Samsungéknál is és Apple -nél is. :W

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1857) ForRedGlory válasza TheMartin03 (#1854) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Triviális oka lehet, hogy nem rakják kocsira. Ahogy kolléga is írta, valószínűleg az extra kedvezményeseket hátrébb tolták, vagy egyszerűen nem fért kocsira, annyi rendelésük van (én már jártam így, mondta a GLS, hogy nem tudtak mindent elvinni a Samsungtól, mert megtelt a kocsi).

(#1858) erikserif válasza TheMartin03 (#1854) üzenetére


erikserif
csendes tag

Ezen filóztam tegnap ,hogy átvegyem a mai drágábbat vagy ne.
Mert ha törlik a másikat akkor nyilván átvenném ezt, de ha meg nem akkor átvenném az olcsóbbat is, a másikat meg tovább adnám. Kérdés, lenne bárki aki legalább beszerzési áron átvenné a sima diákosat ebben az esetben... :U

(#1859) Janaboy válasza GEIL (#1856) üzenetére


Janaboy
veterán

Csak azért azt tedd hozzá, hogy az Apple hány eszközre fejleszt és egy egyedi, zárt rendszert használ.
Szóval nyilván arra a pár hardverre sokkal jobban tudnak optimalizálni.
Az Androidos rendszert használóknak, meg azért vannak kötöttségek a rendszer tekintetében. De ez nem új keletű.

Janaboy

(#1860) TheMartin03 válasza ForRedGlory (#1857) üzenetére


TheMartin03
tag

Ja igen, persze, simán lehet hogy nem fér rá, csak voltak itt fórumtársak, akik tegnap rendelték, és jött is a mail, stb.
Hogy miért tologatják... Őszintén nem tudom :D
Akkor vagy foszlassák el az álomködöt a fejünkből és töröljék, vagy igazából mindegy, mert úgyis kihozzák, akkor minek húzni.

(#1861) Noukoum válasza GEIL (#1856) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem ezért kell (vagy van) ennyi RAM.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1862) ForRedGlory válasza TheMartin03 (#1860) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tudnék mesélni... nekem volt olyan rendelésem S22 érából, amit utánvéttel kértem, erre felhívtak és mondták, hogy csak akkor hozzák ki 2-3 napon belül, ha kifizetem utalással. Amennyiben ragaszkodok az utánvéttel, akkor 2-3 héttel később jön. Szóval én semmin nem csodálkozom.

(#1863) icecave válasza GEIL (#1856) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk One UI 5.1-el meg végre Snapdragonnal most először nem aggódnék emiatt: [link]

(#1864) TheMartin03 válasza ForRedGlory (#1862) üzenetére


TheMartin03
tag

Aha, akkor itt lehet a bibi. Utánvéttel kértem őket, mert túl kérdőjeles volt ezzel az extrával...
Lehet rájuk csörgök, és érdeklődök, hogy ha kifizetem (vagy hogy lehet-e), akkor az jár-e előnnyel.
Köszi!

(#1865) Dave Crank válasza erikserif (#1858) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Vedd át, aztán ha megkapod az extra olcsót, visszaküldöd 14 naposban a drágábbat.
14 nap alatt úgyis meg kell kapd az olcsóbbat, ha kiszállítják.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1866) xhege válasza TheMartin03 (#1864) üzenetére


xhege
addikt

Nem az utánvéten múlik. Én kettőt rendeltem és mindkettőt fizettem bankkártyával. Pont ugyanott állok, mint a többi extra diákos rendelés.

(#1867) TheMartin03 válasza xhege (#1866) üzenetére


TheMartin03
tag

Köszi az infót, akkor nem csinálok magamból hülyét. :DDD

(#1868) nVIPER


nVIPER
senior tag

Tegnap d.u átvettem az sima S23 256GB-os modellt. Néhány szó a kisebbik modellről.:
S21 256GB-ről váltottam. Gondolkodtam, hogy megéri-e, de egyelőre kellemes csalódás. Iphone szintű fluidsága meglepett engem is. Itt már nem kell levenni az animáció sebességet a felére, hogy gördülékeny legyen. Az animációk sebessége adja az élményt rendese. Tegnap d.u 5-kor vettem le a töltőről, majd jöttek a beállítások, telepítés, egy rakat fotó és videó. Nyomattam rajta 2 tesztet is. Geekbench-et hamar lerendezi, szinte semmi melegedés. Antutu alatt már langyosabb, de nem mondanám, hogy forró. Szép lassan langyosodik át. Érezni, hogy itt megnövelték a hűtést. Sokkal egyenletesebben melegszik teszt alatt. Mindennapi használat során semmi melegedés, telepítések alatt még langyos sem volt. Videóban is nagyon sokat fejlődött, sokkal részletgazdagabb. Végre nem laggol a 8K-s felvétel sem, bár ennek sztem semmi értelme. Akkuban eddig ez a kompaktok között a bajnok (s6,s9,s21 után). Most 35%-on vagyok, éjszaka is bekapcsolva (wifi, bluetooth, 4g kilőve). Készenléti merülése nevetségesen kicsi. 4óra52perc eddig a sot. Sztem kurvajó kis telefon lett. Kérdezni szabad, válaszolok amire tudok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1869) Kaba válasza xhege (#1866) üzenetére


Kaba
veterán

Nem. Szerintem aki egyet rendelt azt biztosan kiszállítják.
Aki a fél raktárkészletet vagy egy fiókkal számtalan különböző címre, azt lehet mérlegelik, ezenkívül lehet el akarják kerülni a korábban drágábban vettek visszaküldését.

[ Szerkesztve ]

(#1870) ForRedGlory válasza TheMartin03 (#1864) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Biztosan nem, nekem ezt totál más miatt IS mondták, feleslegesen hívogatod őket.

(#1871) bigdigit válasza TheMartin03 (#1860) üzenetére


bigdigit
addikt

Igen csak ezzel a tologatással az a probléma még a végén kifutok a promócióból és cseszhetem mert 517-ért se lesz meg az 512-es ultra.2 telóra meg egyszerre nincs cash most ha a drágább jönne meg előbb és vissza is küldeném utána ha megjön az olcsóbb is.

(#1872) TheMartin03 válasza bigdigit (#1871) üzenetére


TheMartin03
tag

Amúgy lehet hogy pont ezek miatt tologatják... De őszintén, nem tudom hogy ennyi agyalás van-e náluk, vagy csak mi gondoljuk túl. :DDD

(#1873) e.vid


e.vid
senior tag

Nekem 6-ai rendelés 494k, nem diákos és kifizetve. Még mindig feldolgozás alatt státuszú.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1874) autotaxmo válasza nVIPER (#1868) üzenetére


autotaxmo
őstag

Milyen beállításokon vagy? Ahogy látom végig wifin voltál, Bluetooth bekapcsolva, gondolom az óra miatt. Esetleg 120hz vagy 60? Sötét mód? Adaptiv fényerő nálad aktiv-e? Írtad hogy éjszaka 4g kilove, de nem repulomodban vagy csak wifin mobilnet nélkül ha jól értettem...

(#1875) erikserif válasza GEIL (#1856) üzenetére


erikserif
csendes tag

Nem mérvadó az összehasonlítás.
Nekem Iphone X-em van 5 éve , ahhoz képest az s23 sokkal fluidabb. Nyilván egy 4-5 éves eszköz nem hozza a mai telefonok teljesítményét.
Azt aláírom, hogy az Ios mindig is stabilabb lesz de cserébe sokkal kevesebbet tud és eléggé zárt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#1876) FіkuszKukіsz válasza autotaxmo (#1874) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Látom nehezen akarod elhinni, hogy jobb üzemidőben mint a korábbi széria.

Romanes eunt domus

(#1877) nVIPER válasza autotaxmo (#1874) üzenetére


nVIPER
senior tag

Még azt elfelejtettem, hogy 1 óra 39 perc telefonálás volt még benne. Éjszaka nincs repülőn, minden más viszont ki van lőve. Bluetooth kihangosító és a headsetek miatt aktív mindig az éjszaka kivételével, óra nincs rajta, majd nyáron az új watch-al :D. Adaptív 120Hz be, világos mód végig, adaptív fényerő, és wifi-n vagyok mindenhol. Meg fogom nézni 4G-n lógva mennyivel szarabb. A teljesítményteszteket leszámítva, be van lőve a teljesítményprofilnál az energiatakarékos opció. Nem nagyon veszem észre a különbséget, tesztek alatt is alig alig kevesebb a pontszám a takarékos módban, mint a normálban.

(#1878) AtHoS válasza Fiktivlife (#1847) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez jó töltő, csak nem ennyiért. Lapozz vissza ~30-at. Ennyiért már a nagyobb 65W-os tesót meg lehet venni

read-only mode on the forum

(#1879) bigdigit válasza TheMartin03 (#1872) üzenetére


bigdigit
addikt

Csak korábban valaki már beírta egy S23+ diákost már vissza mondtak.

(#1880) Tin


Tin
veterán

Engem a dual sim fogyasztás is érdekelne. A korábbi Exynos nem volt túl combos egy simmel sem, és a dual sim csak rontott rajta. Az SD865-ös S20FE viszont tök jol kezelt 2 simet is. Kíváncsi leszek, hogy az S23 SD8g2 hogy boldogul a két kártya kezelésével.

Ha van valakinek tapasztalata, ne tartsa magában!

(#1881) TheMartin03 válasza bigdigit (#1879) üzenetére


TheMartin03
tag

Igen, azt láttam én is, de én tegnap amikor érdeklődtem, azt mondták hogy nekem pl. van csomagszámom a GLS-nél... Azt már csak nem cincálják szét és törlik/módosítják.

(#1882) worxland válasza TheMartin03 (#1872) üzenetére


worxland
addikt

Én felhívtam a futárt, és a drága diákos kiszállítást áttetettem holnapra. Addig csak kiderül, mi van a teszkógazdaságossal.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1883) cukker01 válasza TheMartin03 (#1881) üzenetére


cukker01
csendes tag

Sziasztok.

Én is rendeltem a diákos extra kedvezménnyel. Ma reggel hívtam őket és én is azt az információt kaptam, hogy már van csomagszám és erről e-mailt is kaptam / de persze pont most nem működik a sulis mail fiók :W / így nem tudom leellenőrizni. Én kártyával fizettem rendelésnél.

(#1884) ForRedGlory válasza bigdigit (#1879) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szerintem az a gyerek nagyon unatkozott este és el akarta rontani mások békés alvását. ;] Ha valóban valakinek ment volna e-mail a törlésről, akkor azt nem csak egy ember kapja, hanem mindenki, hiszen az automata levél.

(#1885) wong kok wah válasza Tin (#1880) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Mindenképp javult az Ultra 2 SIM kezelése. Ráadásul megszűnt az S22U -nál idegesítően sokszor nem elérhető sim2...

(#1886) Talib21


Talib21
tag

Hogy ne csak akksi tapasztalat legyen, a arcfelismerés feltűnően jobb lett,sokkal nagyobb szögből, szinte sötétben is megy,ja és sokkal gyorsabb is lett . S23.

(#1887) wong kok wah válasza ForRedGlory (#1884) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Ezt én is így gondolom, akkor már más is kapott volna e-mailt a törlésről.

(#1888) TheMartin03 válasza cukker01 (#1883) üzenetére


TheMartin03
tag

Nekem egyébként nem a sulis mailre küldik, hanem arra, amivel regisztráltam a StudentBeans fiókot.

(#1889) Tin válasza wong kok wah (#1885) üzenetére


Tin
veterán

Köszi, kíváncsi leszek hosszabb távon.

(#1890) cukker01 válasza TheMartin03 (#1888) üzenetére


cukker01
csendes tag

Én a sulis mailemmel tudtam belépni a Studentbeans-ra. Nem is gondoltam, hogy pont most nem lesz jó! :F
Reméljük hamarosan azért megérkezik, vagy kapunk valami infót.

(#1891) TheMartin03 válasza cukker01 (#1890) üzenetére


TheMartin03
tag

Én a sulis mail-el csak megerősítettem hogy diák vagyok, de amúgy saját gmail-es email-el regeltem be a fiókot magát.

(#1892) Capella válasza ForRedGlory (#1884) üzenetére


Capella
senior tag

Hasonlóra gondoltam én is. Akkor valószínűleg már többen is jelezték volna a diákos rendelés visszamondását, és lett volna képernyőmentés az elutasításról a pontos indoklással.
Szerintem egy kicsit túlgondolják egyesek a késlekedést. Vagy nem kicsit.
Inkább az van, hogy fel vannak torlódva a rendelések, vagy esetleg a beszállítást várják a raktárra.
Végül is mi történt? A rendelés után 1-2 napon belül még nincs a futárnál a cucc? Ez a gond?
Jó lenne persze biztosat tudni, különösen hogy kinek mennyire "necces" a kedvezmény.
Az viszont érdekes, hogy azt már tudják, hogy van GLS szám, de a honlapon a rendelés státusz nem változik.
Ha már van szám, egyik-másik futár cég is szokott értesítést küldeni, hogy küldeményt vett át és mikorra várható a kiszállítás.
Meglátjuk. Remélem nem én tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#1893) -FreaK- válasza Talib21 (#1886) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pont ezt akartam kérdezni hogy változott-e az arc és ujjlenyomat olvasó, köszi :)
Így még jobban sajnálom hogy nem rendeltem meg amíg extra olcsó volt.

(#1894) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Nekem most jön a futár a nem diákos, de nem tudom át vegyem e és várjak a diákosra.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#1895) TheMartin03 válasza Capella (#1892) üzenetére


TheMartin03
tag

Emailt, és rendelés státusz változást akkor kap, ha a futár el is viszi a raktárból. Lehet csomagszáma azelőtt mielőtt felkapná a futár.

Esetemben azért érdekes, mert a hétfő 9:30-as rendelésre d.u. 3-kor küldték az értesítést és már tegnap nálam lenne, ha nem toltam volna péntekig a címre szállítást. Ezzel ellentétben a hétfő 16 óraira azóta sincs semmi. De reménykedek én is, hogy csak túlgondoljuk. Természetesen sokat számít az a ~60k, ~90k. Annak is, aki ilyen flagshipet rendel elő. Főleg a ~260k, ha teljes árról nézzük.

(#1896) ForRedGlory válasza Capella (#1892) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Arról nem is beszélve, hogy elvileg jogszabály alapján ezt már nem is törölhetik. Az egy dolog, hogy az online megrendelés csak egy igénybejelentés, amit akkor lehet véglegesnek tekinteni, ha az eladó ezt egyértelműen elfogadja és vissza is igazolja. Az automata levél a megrendelésről nem feltétlen ez a kategória, azonban az automata levélben az van, hogy "megrendelés megerősítve", ami szerintem a szerződéskötés elfogadásának minősül, amiből nem hátrálhat ki olyan egyszerűen a Samsung. Ezért is teljesítgette régebben is a böszme nagy elárazásait. Nem vet rá túl jó fényt, ha egy ekkora cég elkezd garasoskodni pár tízezer forinton (vagy pár millión, ha minden megrendelőt nézünk, aki ezt kihasználta). Ámen.

[ Szerkesztve ]

(#1897) Theodorci válasza ForRedGlory (#1896) üzenetére


Theodorci
junior tag

Ezt találtam az ÁSZF-ben. Kifejezetten nemnfogadták el+küldtek csomagszámot,szóval szerintem még megtehetnék..de reméljük nem fogják
10. Ajánlat, rendelés leadása és elfogadása

10.1. A Weboldalon hirdetett, felsorolt vagy bemutatott termékek és szolgáltatások felhívásnak minősülnek arra, hogy Ön tegyen ajánlatot a Samsungnak az ilyen termékek és szolgáltatások megvásárlására. Amikor Ön rendelést ad le be nekünk az online fizetési folyamat során, az a rendelésében hivatkozott termékeket vagy szolgáltatások megvételére vonatkozó ajánlatnak minősül.

10.2. Ajánlatát akkor fogadjuk el, amikor e-mailt kap a Samsungtól, amely megerősíti ajánlatának elfogadását és közli a szállítási dátumot. Érvényes, végrehajtható szerződés nem jön létre addig, amíg az Ön ajánlatát a Samsung kifejezetten el nem fogadta

(#1898) spect80 válasza FіkuszKukіsz (#1876) üzenetére


spect80
senior tag

meg tudom erősíteni, igaz Ultra esetén és csak 2 nap használhat után, de tovább bírja mint a S22U

(#1899) worxland válasza Theodorci (#1897) üzenetére


worxland
addikt

"10.2. Ajánlatát akkor fogadjuk el, amikor e-mailt kap a Samsungtól, amely megerősíti ajánlatának elfogadását és közli a szállítási dátumot."

Az automata levél fejléce: "Megrendelés megerősítve".
Benne: "ELŐRENDELÉS
Szállítás várható megkezdése: 06 febr. 2023"

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1900) xhege válasza worxland (#1899) üzenetére


xhege
addikt

:K
Ez már simán fogyasztóvédelmi kategória. :D Az meg nem jó reklám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.