Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Gutenberger válasza pg1966 (#2743) üzenetére


Gutenberger
tag

Az új simmel már csak 2-3%-ot merül 8 óra készenlét alatt. A probléma oka a régi sim és a net beállítások lehettek :R

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#2752) AtHoS válasza Gutenberger (#2750) üzenetére


AtHoS
nagyúr

net APN-nel publikus volt az IP-d, amivel sokkal többet dolgozik a telefon, ezért nagyobb is az energiaigénye

Sokan emiatt nem is cserélik a SIMet, mert szükségük van a publikus IPre és az új hangcélú SIM kártyákat már kizárólag az online nem publikus részre engedi fel a Yettel

A csak adatcélú SIMek pedig kizárólag net APN-t használnak

read-only mode on the forum

(#2753) Gutenberger válasza AtHoS (#2752) üzenetére


Gutenberger
tag

Egyértelmű, más nem lehetett. :R

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#2754) Gardaai válasza AtHoS (#2752) üzenetére


Gardaai
senior tag

Esetleg van ezekről valami cikk/forrás, hogy utána tudjak olvasni mélyebben? Érdekes dolgot írsz.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2755) AtHoS válasza Gardaai (#2754) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én nem kerestem utána, de mobilflotta és/vagy yettel topikokban 4Grider több alkalommal is írta ezeket.

Kiegészítésként még annyi, hogy amit írtam az Yettel-re érvényes, többi szolgáltatóról nincs ilyen irányú infóm

read-only mode on the forum

(#2756) Gardaai válasza AtHoS (#2755) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ezért érdekel volna egy összefoglaló. De akkor kutató munka lesz. :))

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2757) pirigabi86


pirigabi86
újonc

Sziasztok! Én is új vagyok itt egy sima S23-al, zöld/256GB verzióval :) A készüléken nem tudom eldönteni, hogy van-e vagy sem gyári fólia.. Lehet furán hangzik, de nem tudom eldönteni. A neten böngészve szinte mindenki azt írja, hogy nincs, 1-2 kivétellel és ezért nem merem piszkálni :DD Van itt olyan akinek volt rajta fólia és le is szedte azt?
Köszönöm a segítséget.

(#2758) TODI1111 válasza pirigabi86 (#2757) üzenetére


TODI1111
addikt

Nincs rajta gyári fólia. Ami rajta van az a csomagolás része. Ez pedig a telefonod [topikja] .

(#2759) Lasersailing válasza BusinessGuy (#1170) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Bocsánat a nagyon láma kérdésért: már az első pontnál elakadtam:
Hol tudom ezen az oldalon letölteni a SamFW Tool-t?
Feljön a legfrissebb, de nem látok letöltésgombot. Olyat tudnék letölteni, hogy Odin, de sam FW tool-t hiába látom, nem találok letöltés gombot. :F
Már kétszer nekifutottam, tuti, hogy valami valahol világít nagyban, csak nem veszem észre...

(#2760) TODI1111 válasza Lasersailing (#2759) üzenetére


TODI1111
addikt

Ott van az az oldal majdnem legalján, egy videó után.

(#2761) Lasersailing válasza TODI1111 (#2760) üzenetére


Lasersailing
senior tag

OK, köszi, megvagyok!

(#2762) tipuka válasza BusinessGuy (#1170) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi szépen sikerült! :R
Bár nekem INS-t nem dobott fel, az ILO-t választottam. Az nem baj? Nem tudom melyik régió az. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2763) TODI1111 válasza tipuka (#2762) üzenetére


TODI1111
addikt

(#2764) tipuka válasza TODI1111 (#2763) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm, úgy látom a legjobbra váltottam, így nincs kompromisszum az okosórával és mással sem! (Nem is tudtam, hogy az INS-sel van) :DDD :R

(#2765) TODI1111 válasza tipuka (#2764) üzenetére


TODI1111
addikt

Én is ILO-t használok és még vagyunk így páran a 23ultra topikban.

(#2766) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, vettem egy S23-ast, és sehol nem találok lehetőséget, hogy a régi, jól megszokott hangjaimat állítsam be SMS-nek, illetve egy másikat Gmail-nek. Ugye nem létezik, hogy csak gyári hangokat lehet használni?

(#2767) AtHoS válasza janosibaja (#2766) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[link]

read-only mode on the forum

(#2768) TODI1111 válasza janosibaja (#2766) üzenetére


TODI1111
addikt

[Ez] pedig a készüléked fő topikja, általában itt gyorsabban kaphatsz választ a kérdéseidre

(#2769) janosibaja válasza AtHoS (#2767) üzenetére


janosibaja
őstag

:R

(#2770) janosibaja válasza TODI1111 (#2768) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszönöm!

(#2771) ladik válasza BusinessGuy (#1170) üzenetére


ladik
csendes tag

Beléptem a klubba egy S23-al.
Előtte egy MI8 volt, de már sajnos sok sebből vérzett. Mivel több hozzászólást is olvastam olyat, aki MI8-ról tervezi a váltást, így egy pár szót írok a tapasztalatokról. Igazából meg voltam elégedve a Xiaomival, de már a sokasodó problémák (akku, USB, hangszóró, bluetooth) miatt kényelmetlen lett a használata.
A mérete ugyanakkora képernyő mellett sokkal kompaktabb. Megvan az előnye annak is, hogy van keret, mert egy kézzel stabilabban lehet tartani a telefon, amikor egy újjal gépelek. Meg kell szokni, de ez úgy gondolom pozitívum.
Kijelzőben én nem tapasztaltam óriási különbséget, mindkettő jó.
Gyorsaságban a különbség érezhető, de ez nem befolyásolta a korábbi készülék használatát sem. Annyira nem érzem a +5 év fejlődést.
Hangminőség lényegesen jobb. Újkorábban a MI8 is jobb volt, de emlékeim szerint nem volt ennyire tiszta a hang akkor sem.
Kezelésben nekem nem volt bajom a MIUI-val, szerettem. Ez más, de szerintem ez se lesz rosszabb.
Fényképezőgép a legnagyobb csalódás abból a szempontból, hogy sokkal többre számítottam. Nem rossz, de szerintem nappali felvételeknél majdnem elmarad az 5 éves telefontól. A banánosodás érzékelhető, de ettől nyugodtan alszok (pedig sok dokumentumot fotózok). A szöveg olvasható, és általában ez a lényeg. Ez túl van parázva egy kicsit szerintem.
Ami a legnagyobb bánatom egyelőre, hogy a CSC csere ugyan a #1170 hozzászólás alapján működik (ILO lett), viszont a hívásrögzítés nem. A menü megjelenik, viszont a hívást nem rögzíti. Ezzel kapcsolatosan tudna valaki segíteni?

Összességében örülök a telefonnak. Egyáltalán nem rossz, de nem estem hanyatt 2023 felső kategóriájától. Nem tudom, akik évente cserélnek telefont, milyen előnyöket tapasztalnak, amelyek ráveszik őket hogy százezreket költsenek egy új készülékre...

(#2772) TODI1111 válasza ladik (#2771) üzenetére


TODI1111
addikt

Első körben próbálj meg recoveryből egy wipe cache-t. Hátha ennyi is elég a hívásrögzítőnek.

(#2773) nagyito88


nagyito88
aktív tag

MAR és/vagy KMZ kupont tudna valaki küldeni? :R

(#2774) Andreas44


Andreas44
csendes tag

Sziasztok!
A következő dologban szeretném a segítséget kérni: a gmail címem szinkronizálva van az otthoni PC-n az Outlook 2021-el és a fent van telefonomon is. Ha törlöm a telefonomon a régebben beérkezett gmailes üzeneteket akkor visszamenőlegesen törli az Outlookból is. Szerintetek, hogy lehet beállítani úgy a levelezést, hogy ne vesszenek el az emailek a PC-ről?

[ Szerkesztve ]

(#2775) Capella válasza Andreas44 (#2774) üzenetére


Capella
senior tag

A Gmail IMAP protokollt használ, amivel közvetlenül a szerveren éred el a leveleket. Ha valamelyik bejelentkezett eszközön törölsz, akkor a szerveren törölsz.
POP fióknál van, hogy a gépedre tölti le a levelet, és ott így a törlés nem "szinkronizálódik".

(#2776) AtHoS válasza Capella (#2775) üzenetére


AtHoS
nagyúr

eM Client-ben át lehet rakni saját gépen lévő mapparendszerbe a leveleket. Azt gondolnám (mivel még ezt a lehetőséget nem alkalmaztam), hogy ebben az esetben google szerverről törlődik az ide rakott levél és csak azon a gépen lesz elérhető, míg vissza nem mozgatódik google fiókhoz tartozó mappába.

Hogy outlookban van-e ilyesmire lehetőség azt viszont nem tudom

read-only mode on the forum

(#2777) G@ben válasza BusinessGuy (#1170) üzenetére


G@ben
addikt

Próbálom a CSC cserét, de a SAMFw Tool amikor elindul, kiírja ezt:

Leokézva checking for updates jelenik meg és nem megy tovább. 4.7.1-es SAMFw Tool, plusz Win7. Nem szeretik egymást? Vagy mi lehet a hiba?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2778) G@ben válasza G@ben (#2777) üzenetére


G@ben
addikt

Megoldódott, régebbi verziót telepítve kért keretrendszer telepítést, stb, aztán úgy már működött az újabb.
És a leírás alapján meg tudtam csinálni, be tudtam kapcsolni, bár még nem teszteltem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2779) e-zoli válasza ladik (#2771) üzenetére


e-zoli
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#2780) smallcurrant


smallcurrant
tag

Sziasztok!

Ha most vásárolnátok telót melyiket választanátok és miért?
- S23+
- Iphone 14 Pro
- Iphone 15 Pro

Tudom, hogy ez az s23 topik, de a tapasztalataitokra lennék kíváncsi, főleg, hogy miért,mi miattnem váltanátok, váltanátok.

Előre is köszönöm. :R

(#2781) autotaxmo válasza smallcurrant (#2780) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nagyon nehez a döntés, mindegyik telefon kivalo, ha nem szereted a kötöttséget, bekorlatozast, akkor csak az S23+ marad opcionális, ha mindegy a rendszer es a ráfordított penz összeg akkor 15 pro

(#2782) smallcurrant válasza autotaxmo (#2781) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszönöm a választ. :))A frissítésekkel, hogy áll az s23+? Szeretném ha 3 év múlva is komoly erőt képviselne, és utána is kapna meg frissítést, meg tudna birkózni az aktuális trendekkel.

Kamera, fotó, videó, multimédia részlegben van győztes?

(#2783) autotaxmo válasza smallcurrant (#2782) üzenetére


autotaxmo
őstag

3 ev mulva is jar hozza a frissites, a 23-as szeria az eddigi legjobb android telefon amit osszeraktak az elmult par evet tekintve. Kameras kepessegekben az iphone elegge magabiztosan vezeti a ranglistat sok esetben, de aki profos fotos akar lenni az ugysem a telefonjatol fogja ezt elvarni. Szerintem mind a 3 keszulek meggyozo ezen a teren is

(#2784) smallcurrant válasza autotaxmo (#2783) üzenetére


smallcurrant
tag

Értem, köszi szépen.

A kamera a gyengém, nem vagyok profi fotós (nagyon nem:U) , de a videókkal meg a fotózással sok időt el tudok cseszni. :))
Mennyi ideig kapja a frissítést a Samsung és mennyi az alma?

Te melyiket választanád a 3 közül és miért?

A 15 pro melegedési problémája teljesen megszűnt, fennáll még vagy mi a helyzet vele?

Köszi előre is, és főleg, hogy ebben a topikban válaszolsz/tál nekem. :R

(#2785) insight válasza smallcurrant (#2784) üzenetére


insight
aktív tag

Nekem volt S23-asom, és ha fotózásról van szó, akkor szerintem iPhone 15 Pro. Minden más az S23 mellett szól, de az iPhone Pro-k fotóitól a szemem kifolyik, annyira szépek.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#2786) smallcurrant válasza insight (#2785) üzenetére


smallcurrant
tag

Megnéztem élőben a 15pro-t és igazat kell adjak, meglepődtem, h milyen szép képet ad vissza a kamera.

A minden mást tudnád egy picit részletezni tapasztalat alapján? :DD

(#2787) insight válasza smallcurrant (#2786) üzenetére


insight
aktív tag

Minden más:
- jobb kompatibilitás egyéb új eszközökkel (pl. Samsung tv), például előre választhatsz Multiview beállítást.
- SmartThings vezérlés a mosógéphez, klímához, stb, én nagyon szeretem a Samsung ökoszisztémát.
- A kijelzője élénkebb, mint az iPhone-nak, de be lehet iPhone-osra is állítani.
- Gyorsabban tölt, tovább bírja az akku. Az USB-C előnyt már nem említhetem 15 Pronál, végre az Apple is lépett.
- A rögzített helyű VISSZA gomb még mindig összességében az Android rendszerek felé billenti a mérleget, aki hozzám hasonlóan használ egyszerre iOS-t és Androidot, azt tudja miről beszélek.
- Ha okosórát viselsz, akkor a Samsung Watch ár és tudás kombinációjában is az Apple Watchot veri, az óraformájú óra meg önmagában előny, persze ez ízlés kérdése.
- Apple Music már van a Samsungon is, AirPod Pro-t kezeli applikáción át.
- Android Autoban sokkal jobb a YouTube Music, mint CarPlayen.
- most már iMessage is van Androidra, Beams-szen át

iPhone előnyei a fentiekkel szemben:
- jobb fotókat készít még mindig
- ha a családtagoknak és közeli barátoknak iphone-ja van, akkor hasznos a lokátor, facetime, az airdrop --> ugyanezeknek van megfelelőjük a Samsungon is, úgyhogy ez nem előny, ha nekik is Samsungjuk van. Az én családom "iphoneos", így kicsit kényelmetlenebb számomra.
- az Apple Pay világszerte jobban elfogadott, mint a Google Pay, sajnos, bár nem tudom, ez mennyire fontos szempont neked.
- egyik telefonról másikra váltáskor a Samsungnál összekeveredik a fotók sorrendje minden olyan applikációnál, ami a fájl dátumát nézi és nem a fotóban elmentett dátumot. Ilyen pl a Facebook, és nagyon idegesítő telefoncsere után megtalálni bármilyen fotót a galériában.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#2788) smallcurrant válasza insight (#2787) üzenetére


smallcurrant
tag

Wow:Y

Ez nagyon kielégítő válasz volt, köszönöm szépen. :D

A Samsungnál az első 3 pont az biztos, hogy érinteni fog, az almánál meg az utolsó.

Mérlegelek, osztok, szorzok és lassan eldöntöm, hogy melyik legyen. :))

Nagy segítség voltál, tényleg köszi. :R

(#2789) realcamp


realcamp
csendes tag

Szerbiában most olyan akció van még 3 napig, hogy S23 széria, Z Flip5 vagy Z Fold 5 vásárlása esetèn, a termék regisztrációját követően ajándékba Galaxy S21 FE jár

(#2790) migabi24 válasza realcamp (#2789) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az nem semmi :Y

(#2791) realcamp válasza migabi24 (#2790) üzenetére


realcamp
csendes tag

Eléggé csábító, szüleim Vajdaságiak, úgyhogy faterral meg tudnám rendeltetni, S23 8/256 kb 380 ezer ft.
Csak nehogy elfogyjon az ajándék készlet vagy valami, és ne küldjék az S21FE-t, mert akkor már nem egy nagy biznisz :DD Nem tudom ilyen megtörténhet-e

(#2792) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Szerbia elore megy nem hatra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2793) arcitec válasza BusinessGuy (#1170) üzenetére


arcitec
addikt

Hogy töltitek le, mert a sem az EDGE, sem a Chrome nem tölti le. Vagy kikapcsoljátok a win víruskeresőjét? [SAMFw Tool]

[ Szerkesztve ]

(#2794) Leslie1966 válasza BusinessGuy (#1170) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Ez a SamFw Tool vírussal fertőzött ? Defender és a Norton is trójait jelez.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#2795) JoHn123 válasza Leslie1966 (#2794) üzenetére


JoHn123
tag

Nem virusos, a sajat honlapjukon nezd meg, kommentaljak is a dolgot. Azonban sok vakriasztas van ra, nem kis melo kikapcsolni a hulye windowsban.

(#2796) JoHn123 válasza arcitec (#2793) üzenetére


JoHn123
tag

igen

(#2797) Leslie1966 válasza JoHn123 (#2795) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Köszi.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.