Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Noukoum válasza autotaxmo (#299) üzenetére


Noukoum
veterán

Ja hogy szerinted az előrendelési akciót pofára adják, akkor nincs miről beszélni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#302) bbendre


bbendre
őstag

Még a design is tiszta Iphone. Nem vagyok Apple fan, de már nem tudom mit vennék az almán kívül. A Note20, S21U/S22 Ultra is belassult nekem egy idő után bármit csináltam vele. Remélem legalább a kamerán tudtak javítani...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#303) Theodorci válasza Dare2Live (#293) üzenetére


Theodorci
junior tag

És ezt a 30-40%ot mennyire lehet biztosra venni pár hónap múlva? :Y

(#304) petymeg válasza autotaxmo (#263) üzenetére


petymeg
addikt

"van keszulekbeszamitasi kedvzemeny, de az mint halottnak a csok, nulla ertelme van mert kizarolag akkor utalnak penzt ha bekuldted a keszulekedet amire persze joval a piaci ar alatt lesz."

Így van, októberi S22 Ultra 12/256-ra 200 ezret ajánlottak.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#305) babosmiki


babosmiki
addikt

Hová jutottunk... :(( Szaros telefonért ennyit kérni? Megvehetném, de ennyiért biztosan nem fogom...És remélem sokan vannak így, mert míg megveszik az emberek addig emelni is fognak..Legalább lenne innováció..

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#306) PeteePeti válasza sfefe (#300) üzenetére


PeteePeti
őstag

Igen, csak a mostani már 17 éve bizonygatja töketlenségét és hozzánemértését, miközben szétlopja a haverokkal az országunkat! A másik meg még esélyt sem kap! És most nem az öszödi b.romra gondolok természetesen!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#307) autotaxmo válasza Noukoum (#301) üzenetére


autotaxmo
őstag

Milyen pofára? Országra adják, nem egységes, minden országban más az előrendelési akciók mértéke. Nálunk mondhatni a legelonytelebb, nézzel utána. Ha szerinted ez is rendben van és ez is az ország gazdasági helyzete miatt van, nincs miről beszélnünk csak naivitasrol

(#308) Janaboy


Janaboy
veterán

Az S23+ mennyire jön ki diákkedvezménnyel?

Illetve arra van ötletetek, hol lehet olcsón de jó készülék biztosítást kötni?

Janaboy

(#309) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Csak halkan jegyzem meg, hogy az itthoni Samuéknak ( importőrök/disztributorok) annyira jól matekoztak, hogy az innovaciojukat abban találták meg, hogy pl. a Samsung S23 plus már árazásban is veri az eddig méltán híres Extrém árazásu iPhone 14 plust. :C Mondhatni tarhelytul függetlenül. Szép munka volt és mérnöki bravúr a sracoktol

(#310) za75 válasza Yany (#169) üzenetére


za75
csendes tag

Szerencsére én meg tudom/tudnám venni céges számlára (a mostani S10e-m is igy lett meg véve) és a cég visszaadja az ÁFa-t, azért szerintem ez bármilyen akciós ajánlathoz hasonlítva is messze a legjobb lehetőség.

Tudom ez nem mindenhol játszik, nekünk szerencsénk van a cég hozzáállásával.

Üdv!

(#311) autotaxmo válasza za75 (#310) üzenetére


autotaxmo
őstag

Akkor ez egy nagyon korrekt cég ahol dolgozol. Úgy igazából bármit megér megvenni :) a 27% az 27%. Mondhatni verhetetlen árad lesz a többiekhez viszonyítva :DDD

(#312) #21221888


#21221888
törölt tag

Azért vicces, hogy válságról beszélgetünk, amikor a 310kommentelőből egy kezemen meg tudom számolni, hány androidos usernek nem day1 vásárlás az Ultra idén (is). :R

(#313) Noukoum válasza dnelb (#289) üzenetére


Noukoum
veterán

Mások hibáztatásában mindig is jók voltunk, de az elmúlt időszakban az identitásunkba integrálták. Aztán meg is van az eredménye.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#314) GaS- válasza joe55555 (#180) üzenetére


GaS-
aktív tag

Media Markt -nál vannak Vodafone árak:
https://www.mediamarkt.hu/hu/shop/vodafone.html

(#315) -FreaK- válasza Tin (#280) üzenetére


-FreaK-
veterán

Megnéztem én is, mit adna a Német oldal, az S21U-t beszámolva, EUR849-re jön ki, tehát olyan 330e Ft-ot kellene ráfizetni, mindezt némi minimális előrelépésért.

Még ha az itthoni legjobb estet is nézzük, hogy diák kedvezménnyel 517e Ft az S23U, és eladom az S21U-t itt aprón 230e Ft-ért, akkor is 287e Ft-ot kellene ráfizessek. Szerintem marad még legalább 1-2 évig a mostani.

[ Szerkesztve ]

(#316) barnam_ válasza Dare2Live (#293) üzenetére


barnam_
nagyúr

1000 € egy iPhone 13 256GB kivitelben, ami egy 2021-es modell.
Az S22 8/256-ban 949€.

Nem érzem hogy az Apple olyan jobb lenne ár/érték arányban.

(#317) Kincsesss válasza GaS- (#314) üzenetére


Kincsesss
tag

Nevetséges árak....

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#318) Tin válasza #21221888 (#312) üzenetére


Tin
veterán

Ja, vicces dolog. Az eddigi évek tendenciái alapján az előrendeléskor lehet tényleg jó áron megcsípni a telefont, de akkor sajnos ott van a minimum negyedévnyi szívás, amire az új hardver miatti összes bugot javítják, szóval tavasztól lesz egy normálisan használható telefonod.
A másik értelmes pont az év végi (black friday) váltás, amikor párszáz euróval olcsóbban hozzá lehet jutni a telefonhoz, akkor viszont az ember már valószínűleg egy kiforrott, kipróbált darabot tud venni.
Én így vettem a Note 20 Ultrát, majd 1 évvel később az S21 Ultrát is. Tavaly nem váltottam felfelé, mert az S22 Ultrának semmi értelmét nem láttam. Ha jól emlékszem, az N20U-t és az S21U-t BF-en ilyen 750€ körüli áron vettem, tavaly viszont az S22U még BF-en is 850€ körül ment. Ezek mindegyiket a közepes tárhelyes (256GB) modell volt, a legkisebb nálam kizárva. Ha most azt nézem, hogy a vadiúj S23U 512GB 1190€, akkor év végén durván 300€-val olcsóbban lehet megcsípni. De ha van otthon valakinek pl egy használt régebbi telefonja, írtam, az S7-ért adnak 140€-t, és akkor máris csak 160€ az induló "felár" a november végi (10 hónappal későbbi) árhoz képest, ami lássuk be, nem olyan nagy árelőny.
Tegyük hozzá, én németországi speciális kedvezményes árakat mondok, de az arányok hasonlóak mindenhol. Valószínűleg az előrendelési komolyabb kedvezmény és az elmúlt évek tapasztalata alapján cserélnek inkább most az emberek. Az előző telódért ugyanis most lényegesen többet kapsz, mint karácsony előtt fogsz, ha éppenséggel cseréled.

(#319) syIex válasza barnam_ (#316) üzenetére


syIex
veterán

Tartósság terén (mind ár, mind pedig készülék) pedig igen. :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#320) ggbuffon1897 válasza autotaxmo (#299) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Engedd el, náluk lement az Orbán fóbiás retesz, náluk ez a retorika meg az érvrendszer...tökmindegy h jól hülyére vesz bennünket bárki azért csak a kormány a hibás, még véletlenül sem a gyártó, a termelő , az importőr..ők csak magukat védik, meg az átlag feletti profitot..de az úgy rendben van

Továbbra is várnám a magyarázatot tőlük h az mitől olyan korrekt h olyan euró/dollárárfolyammal van kalkulálva ami nem valós? 430-450 es euro amikor hetek ota 400 alatt van..ahogy mondod, miért nem 500ra kalkulálnak?

Sztem ez tisztességtelen, az ilyenek miatt kellene fellépnie a GVH-nak vagy valamilyen szervnek, h legalább a hasznukat lássuk.

(#321) za75 válasza autotaxmo (#311) üzenetére


za75
csendes tag

Ez így igaz, nincs okom a cégre panaszkodni. Gyakorlatilag bármit megtudunk így venni, ami egy kicsit is a cég profiljába tartozik (pl.: tavaly a saját kocsimra a téli-nyári gumik, asszony új telefonja, stb.). Sajnos sört és márkás töményt nem lehet egyedül... :D

(#322) Tin válasza -FreaK- (#315) üzenetére


Tin
veterán

Magyarországon nagyon elszállt árak vannak. Én is néztem aprót, nekem, ha beadnék egy régi S7 telót, 1050€-ba jönne ki az S23U/512, és olyan 500€ körül lehetne eladni az S21U-t. Csakhogy alig több, mint 1 éves a teló, karcmentes, és év végéig még garis. Hol találsz ennyiért ilyen teljesítményű telefont? Sehol. Ezt eladni jelenleg egyszerűen hülyeség, főleg az új készülékek árának ismeretében.

Túl nagyot drágult az S23U, és nem csak Magyarországon, hanem itt is. Kinyílt az olló, és már nem lehet 1 évesen kiszállni a telefonodból úgy, hogy valódi értéke legyen. Gondolom ezért is a beszámítás.

1050€ (vagy a fele, ha az S21U-t eladod) meg egyszerűen sok csak azért, hogy más formában megkapd gyakorlatilag ugyanazt. Nem beszélve a kockázatról, hiszen emlékszünk a hírhedt S20U-ra, amiben bevezették az új kameraszenzort, mekkora szar lett. Simán elfordulhat itt is ugyanez. Vagy ha kiderül, hogy a Snapdragont a Samsung gyártja, és melegszik mint állat. Vagy lezabálja az akkut. Azok a tesztek majd csak akkor jönnek, ha már minden előrendelés befutott.

[ Szerkesztve ]

(#323) floratm


floratm
senior tag

Ezres a samsung. Ezres!

(#324) -Gerzson- válasza jololo89 (#292) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

A 12GB ultránál van, hiszen a SM-S918BZGHEUE 12GB lett nekem 517 eFt, ami diák nélkül a tárhely akcióval még 609 eFt lett volna.

(#325) vacs


vacs
veterán

10%-os Samsung.hu kuponok: [link]

(^)(>.<)(^)

(#326) dnelb válasza ggbuffon1897 (#320) üzenetére


dnelb
veterán

Továbbra is várnám a magyarázatot tőlük h az mitől olyan korrekt h olyan euró/dollárárfolyammal van kalkulálva ami nem valós? 430-450 es euro amikor hetek ota 400 alatt van..ahogy mondod, miért nem 500ra kalkulálnak?

figyelj, rendeleti kézi vezérelt kormányzás van, egy éjszaka alatt lehetetlenítenek el komplett ágazatokat, büszkén meséli a malac hogy kilépne az eubol, direkt engedték hogy elszabaduljon a forint, vétózgatások, "bot vagyunk a küllők között, piszok a köröm alatt" mentalitás, lehetne sorolni estig. Ezeket szépen bekell árazni a cégeknek, tetszik vagy sem.

(#327) Noukoum válasza dnelb (#326) üzenetére


Noukoum
veterán

Egyébként is a mostani árfolyammal számoltak, csak hát ugye egyeseknek gondjuk van az alapszintű matekkal is. :))

Nyilván nem véletlen védi a kommentjében azt amit.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#328) -Gerzson- válasza Dare2Live (#293) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

....Az elborult árazást szerintem jól tükrözi, hogy egy Iphone messze jobb vétel és ár/értékben...

Miért is? Egy 512GB 14 pro max kb. 680-750 e Ft

Most vettem 517 eFt-ért egy 512GB ultrát de diák kedvezmény nélkül is ez 609 eFt

(#329) autotaxmo válasza za75 (#321) üzenetére


autotaxmo
őstag

Jo hallani hogy vannak ilyen cegek is, le a kalappal! Remelem a dolgozokat is megfizetik korrekten es akkor mar tenyleg lehet azt mondani, hogy megfogtad az isten labat :D

(#330) autotaxmo válasza dnelb (#326) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nem a bearazassal van a baj hanem az irrealissal. Ha latod hogy hetek ota 400 alatt van a dollar es euro akkor ugy arazol. Ha meg elszabadulna az arfolyam akkor modositanak ahogy eddig is tettek folyamatosan.pwrsze egyszerubb beloni egy magas keves kockazattal jaro arat amivel egy ideig nem kell foglalkozni.

(#331) doooo válasza Tin (#322) üzenetére


doooo
veterán

Nincs semmi valódi ok váltani S21U-ról. Semmiképp nem érheti meg egy ilyen lépés.

Kamerától viszont nem kell félni. Amely problémák felmerültek S20U esetén, és amelyeket Note20U esetén már javítottak, pont ugyanannyira relevánsak itt is; ez a szenzor azokhoz hasonlít, nincs ok új típusú problémákra.

(#332) petymeg válasza ggbuffon1897 (#320) üzenetére


petymeg
addikt

Ezt is vizsgálhatná a GVH, mint ahogy azt már vizsgálják, hogy például ugyanaz a száraztészta az osztrák aldiban miért 40 cent, nálunk meg 900 HUF. Vagy magyar kommersz vaj ára hogy nőhetett a prémium ír vaj ára fölé? Meg lehetne folytatni a sort. Átvernek a kiskereskedők, az állam feladata, hogy odab*sszon vasököllel.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#333) autotaxmo válasza Noukoum (#327) üzenetére


autotaxmo
őstag

950 euro testvererek kozott sem 410 ezer, de tudom, artisjus, afa, inflacio, politika stb

(#334) doooo válasza autotaxmo (#333) üzenetére


doooo
veterán

Miért csinálsz úgy, mintha most először lenne ilyesféle különbség az árakban?

(#335) Tin válasza doooo (#331) üzenetére


Tin
veterán

Ja, ezzel egyetértek.

A 318-asban is írtat viszont fenntartom, mármint hogy aki korábbiról váltana, és valódi előrelépés lenne, annak most is megérheti a váltást, mert év végére nem fog akkorát esni a telefon ára, mint sokan remélik. Persze, az még mindig vagy százezer forint lesz, de az árához képest az már nem akkora esés.

Anno az S7-et 40 ezer forintért vettem annak az évnek a végén, amikor megjelent. Akkoriban irdatlan esések voltak 1 év alatt, ma már inkább csak ilyen 10-20%. Árukeresőn alul viccesen néz ki az árgrafikon.

Úgyhogy aki váltana, az most szerintem előrendelésben simán. Aki meg kivárná, hogy kiforrjon, annak meg érdemes nyár végéig vagy a karácsonyi szezonig várnia.

(#336) floratm válasza dnelb (#326) üzenetére


floratm
senior tag

+

A kolléga hivő, vedd figyelembe mikor érvekkel hozakodsz elő.
A gáz világpiaci ára már a háboru előtti szintre esett, mi pedig a csucson rögzitett árat fizetjük a ruszkiknak. :C

(#337) autotaxmo válasza petymeg (#332) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ezt megmagyarazzak majd itt hogy azert mert mi kozelebb vagyunk Ukrajnahoz, nalunk van menekult valsag es a brusszeli szankciok a magyarokat bunteti, illetve nalunk jobban keresnek az emberek igy belefer

(#338) autotaxmo válasza doooo (#334) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nem most van eloszor, de az hogy a Samsung is koveti azt amit az Apple nem csak arazasban, az mar elkeserito. Ha az apple azt mondja, nem lesz tolto a telefonokhoz, akkor a samsung is rajon az elso fikazasok utan hogy tenyleg, mi is csinaljuk ezt. Ha az apple kitalalja majd az iphonet kiveheto akksival fogja arulni amit majd kulon kell megvenni ha hasznalni is akarod, akkor a Samsunh is azt fogja tenni. Ha az apple irrealisan tularazza a termekeit es bejott nekik, akkor mi is igy fogunk tenni a Samunal mert hat bevalt az almanal es meg sorolhatni lehetne

(#339) Noukoum válasza autotaxmo (#333) üzenetére


Noukoum
veterán

950 a német ár ahol 19% az áfa. Magyar áfával már rögtön 1026 euró, ami 400-as euróval számolva 410 400 forint. Nem számoltunk artijust, nem számoltunk az extra költségekkel.

Szóval mi lenne ha befejeznéd végre?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#340) autotaxmo válasza floratm (#336) üzenetére


autotaxmo
őstag

Na jol latod, a gazar tokeletes pelda :DDD

(#341) petymeg válasza floratm (#336) üzenetére


petymeg
addikt

"mi pedig a csucson rögzitett árat fizetjük a ruszkiknak"

Tévedésben leledzel, a csúcson megvett gázzal vannak tele a tárazók, azt használja el a gazdaság meg a lakosság, ez utóbbi jól megtámogatva.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#342) batai15 válasza floratm (#336) üzenetére


batai15
félisten

+1
Petymeg : teljesen mindegy honnan nézzük. A gáz és üzemanyag világ piaci ára már háború előtti szinten van ugyanakkor nálunk ez nem látszódik. Rekord drága a gáz ára nálunk. Támogatás? Miről beszélsz? Ja hogy propaganda hogy havi 180at sprorol a drága (igazságos MAFFIA FIDESZ ) :W

[ Szerkesztve ]

(#343) doooo válasza Tin (#335) üzenetére


doooo
veterán

Ebben igazad van. Én is régebben ősszel vettem őket, de S21U-t már előrendeltem. Egyedül S22U esetén voltak durvák a kuponos akciók meg készülékbeszámítások tavaly tavasszal... de idén kétlem, hogy lennének olyanok.

(#344) petymeg válasza batai15 (#342) üzenetére


petymeg
addikt

Te mivel fűtesz? Mert láthatóan nem gázzal.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#345) Tin válasza doooo (#343) üzenetére


Tin
veterán

Ja, én se igazán hiszem, de mondom, szerintem a mostani akció is jó, mármint Németországban. Dupla tárhely ingyen (bár ez asszem globális), és a régi teló beszámítása is egész korrekt. Adnak még vagy 20% kedvezményt a Care+ árából is, az 1 éves így 64€, amit már simán megérhet (nem kell tokot venni :D).

De az tény, hogy drágult. De nem csoda, minden drágult. Az se csoda, hogy kb. nulla az előrelépés, a PC-knél is volt egy ilyen időszak, mi itthon a mai napig használunk 7-10 éves gépeket, tökéletesek. Telefonnál is eljött ez az időszak.

(#346) za75 válasza autotaxmo (#329) üzenetére


za75
csendes tag

Nem keresünk mi sem milliókat, de meg tudunk élni a fizetésből, ráadásul a céges kocsit mindenki használhatja korlátlanul magáncélra is, a tankolókártya biztosított. Azt mondhatom még egyszer, hogy mázlisták vagyunk! :R

Üdv!

(#347) Noukoum válasza petymeg (#341) üzenetére


Noukoum
veterán

Folyamatosan érkezik a ruszki gáz, a tárolókból csak egy részét használjuk. Csak ugye valamivel indokolni kell Európa legmagasabb lakossági gázárát (átlag feletti 750-re értendő).

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#348) DrDobos


DrDobos
őstag

Ceges vasarlas eseten hany ev garanciat/jotallast kap az ember a keszulekekre?

Samsung Galaxy A55 5G

(#349) floratm válasza petymeg (#341) üzenetére


floratm
senior tag

Orbán a csucson rögzitette a lakossági gázárat. És hogy megtámogatva? Ne hazudozz már... a piaci ár olcsobb mint a jelenlegi támogatottnak mondott ár.
A tározókat pedig nem lehet hip-hopp föltölteni a csucson...nézz kevesebb M1 et :W

(#350) batai15 válasza petymeg (#344) üzenetére


batai15
félisten

Hát innen barátom hogyha te megmondod nagyobb gond van mint gondoltam. :DDD
Azt hittem nyílik az emberek szeme de úgy néz ki még mindig van aki elhiszi a fidesz propagandát.
Kevesebbet nézz m1et ahogy a többiek írják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.