Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Kaba válasza pontyos (#1650) üzenetére


Kaba
veterán

Beküldöd a lemondó nyilatkozatot, ha még nincsen szállítás alatt.
Amennyiben már szállítják, akkor nem veszed át.

(#1652) Kincsesss válasza pontyos (#1650) üzenetére


Kincsesss
tag

Miért nem.érdemes cserélni az S22 Ultrát?

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#1653) pontyos válasza Kincsesss (#1652) üzenetére


pontyos
senior tag

Részemről tökéletesen meg vagyok elégedve vele

(#1654) pontyos válasza Kaba (#1651) üzenetére


pontyos
senior tag

Rendben, köszönöm. Már is küldöm vissza! Valahogy elkapott a hév, hogy hú ennyi, de rá kellett jönnöm, hogy totál nem éri meg. Max 300 ért tudom a 22U-t eladni, ez meg 494.... Utólag sírok magamon :O :DDD :F

(#1655) migabi24 válasza pontyos (#1654) üzenetére


migabi24
nagyúr

Sokan nem gondolták itt át mit csinálnak, majd utólag jönnek rá :D

(#1656) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Ha valaki nem tudja megoldani a kuponozást az írjon privátba, tovább adom ha valakit érdekelne bontatlanul. Holnap kéne átvennem..

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#1657) xhege válasza pontyos (#1654) üzenetére


xhege
addikt

Gratulálok, tök reálisan gondolkodsz! Sajna nekem nem megy :DDD

(#1658) pontyos válasza migabi24 (#1655) üzenetére


pontyos
senior tag

Érdekes... Valahogy annyira pörög a topic, hogy behúzza az embert. Pedig tudatosank tartom magam :U és mégis tessék. De!! Kinevetem magam :DD :DD :DD
Ment vissza a lemondás...
Hívtam őket, csak a lemondó nyilatkozat kell, és a feldolgozás előtt ha bemegyek törlik.
Üdv mindenkinek!

(#1659) Dave Crank válasza pontyos (#1658) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Én is gondolkodtam, de megrendeltem az S23U-t 512-t, holnap hozza a futár.
335.600ért elmegy az S22U 512, kb 160.000Ft különbözetet kell fizetnem rá, így bevállaltam.
Nekem már megéri, ha az üzemidő jobb, illetve a snapi miatt a stabilitás (bár mostanra már az exy-s S22U is talán rendbe lett téve, dualsim, stb...)

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1660) autotaxmo válasza pontyos (#1658) üzenetére


autotaxmo
őstag

Hát igen, itt ez a baj, hogy kva nagy lett az upgradeben az ár különbség. Sima S23-nal is alaphangon kb. 150 ezret kell rafizetni ha S22-rol váltasz, a kérdés, hogy max talán jó esetben + 1 óra SOT-ert és 3 fokkal hűvösebb telefonert megeri-e ez a brutál felár. Mondjuk sokan panaszkodtak micro laggokra meg ilyen olyan docceneskre, én ezeket észre sem vettem. Azért a Samunal kitalalhattak volna valami ütősebb akciót például előrendelésben azokra akiknek tavalyi szeriajuk van és arról akarnának váltani de most ez nem volt náluk prioritás mint ahogy az sem hogy f*sza akciókat toltak volna az arcunkba. Ez a diákos bohóckodás meg olyan magyaros megoldás volt a részükről.

[ Szerkesztve ]

(#1661) pontyos válasza autotaxmo (#1660) üzenetére


pontyos
senior tag

Nálam is szépen működik S22.
Van 6 óra képernyő időm, 2 naponta töltöm... 160 ért, talán 10 % kal jobb üzemidő :F :DDD

(#1662) TheMartin03 válasza autotaxmo (#1660) üzenetére


TheMartin03
tag

Egyébként M.o.-n van csak elb*szva ez. Külföldön a telefon becserélős program egész jó árat kínál, ha jó állapotú. Itthon rablás.

(#1663) Tin


Tin
veterán

Na megjött nekem is a teló, S23U/512GB fekete. Én külföldön vettem, így volt 1050€ egy régi teló leadásával. Egy S21 Ultrát használok bő 1 éve, ahhoz tudok viszonyítani.

Első benyomások:
- szép a design, jó a telefon szélének lecsapása, de még mindig az a túlkerekített kijelző...
- a boot utáni Play Store rengeteg alkalmazás frissítése jó gyorsan lefutott, a telefon csak langyos volt
- geekbench 1587/5297, ami elég combos, és egyetlen százalékot se merült közben
- 3dmark wildlife extreme 3860, 12-28 fps-el, 1%-ot merült közben (a sima wildlife maxed out)
- itt sokan rágörcsöltek az ufs 4.0-ra, hát jelentem, hogy a CPDT nem tudott igazán többet, mint az S21U, írás 430/380 MBs, olvasás 1.35/1.23 GBs, egyedül a random read volt 101/15 MBs, és a memory copy 19/12 GBs. csúcsértékekben persze elverte az S23U az S21U-t, de azok csak pillanatnyi sebességek
- valaki mondta, hogy tud a telefon töltés nélkül direktben működni játék alatt, hogy ne nyírja az akkut, ez az opció nincs benne a Game Boosterben. utánaolvastam, elvileg már az S22U is tudta, de nem mindenkinél, talán régiófüggő
- kijelző valamivel fényesebb, de az S21U-éval se volt gond. gyári fóliát még nem raktam fel, csak hirtelen egy régi N20U-ra való olcsót, ez eléggé elszínezi a képet (a széleken látszik)
- megnéztem a refresh rate-et is, és korrekt: 24p videónál 24, 30p videónál 30, 60p videónál meg 60. menüben 120, és azonnal visszaesik 24-re, ezt tartja. a zárképernyőn először 96, majd 24. AOD-t nem néztem, 24-nél nem volt kisebb. itt még elmondanám, hogy VÉGRE megcsinálták a váltást, az S21U ugyanis korábban alacsony környezeti fénynél (sötétben) beragadt 120 Hz-en, de most besötétítettem, és jelentem, az új is leesik 24-re, és az S21U is most már 60-ra, ahogy kell. ez amúgy ott volt szívás régebben, ha sötétben megnéztél egy filmet, a telefon meg végig 120Hz-en nyomta a 30p videót csak azért, mert sötét van, nyilván nagyobb akkufogyasztással.

Összességében amit írtak, hogy nincsenek mikrolagok, az igaz. Nagyon folyékony az egész rendszer úgy, ahogy van, nem röcög, semmi gondja. Sebességben nagyon bika, a melegedés így elsőre szinte nincs is (bár ebben az S21U is jó volt!), az akku pedig a tesztekből ítélve sokkal jobban fogja bírni.

Kamerát nem néztem komolyabban még, de az S21U szintjét már most hozza ezzel az első firmware-el, az meg nekem elég volt eddig is. A Samsungot ismerve nyárra sokat fog javulni, főleg, hogy most már csak egy chipsetre kell optimalizálnia.

(#1664) Leonardo91 válasza Elit3Zotya (#1656) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Írtam

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1665) Ricardo válasza pontyos (#1661) üzenetére


Ricardo
félisten

Igen. Csak az üzemidő változott.:D

[ Szerkesztve ]

(#1666) *RLaci* válasza xhege (#1657) üzenetére


*RLaci*
addikt

Pedig megint csalódni fogsz ;]

(#1667) autotaxmo válasza pontyos (#1661) üzenetére


autotaxmo
őstag

Hát igen, ezert kar valtani, nálad tökéletesen szuperal a teló

[ Szerkesztve ]

(#1668) autotaxmo válasza TheMartin03 (#1662) üzenetére


autotaxmo
őstag

Igen, azt én is látom itt a fórumon hogy máshol azért össze tudtak rakni egy normális kedvezményt de itthon mindig is minden drágább és szarabb volt :DDD :U de sebaj, amíg van kereslet rá addig ez lesz és minek változtatni rajta ha így is veszik

[ Szerkesztve ]

(#1669) gyuri81 válasza pontyos (#1661) üzenetére


gyuri81
veterán

De gondolom itt csak wifin ment a telefon, mobilneten nem használtad.

(#1670) Tin válasza TheMartin03 (#1662) üzenetére


Tin
veterán

Annyira nem. Németországban 1399€ az S23U/512, mínusz 640€ az S22U/256-ért, ha cserélsz, és még -5% Members kupon. Ennyi van. Szombatig volt ingyen Buds2 Pro is kuponnal, de az már lejárt. 2 kupon meg nem rakható egymásra. Oké, itt is van diákkedvezmény, de itt azért az a fajta ügyeskedés, hogy az egész falu Józsika diákjára rendeli a telefonját, nem jellemző.

Visszatérve a cserekészülékre, az ár "csak" korrekt. Nekem az S21U-t 500€-n számolták volna be, ez 200.000 Ft, ennyi a piaci ára, de eszembe nem jutott egy 1 éves jó telót leadni, ami még 1 évig garis, és mutasson valaki 500€-ért egy hasonlóan jó telefont. A 6-7 éves S7-et adom le, azért 140€-t adtak, ami röhögve megérte.

Ja, és ha valakit érdekel: az itteni samsung.de-s számlán rajta van a telefon IMEI száma is.

[ Szerkesztve ]

(#1671) barnam_


barnam_
nagyúr

Ha már másról sincs szó, mint kuponokról, van esetleg valakinek olyan, amit a német Samsung store elfogad? :D

(#1672) TheMartin03 válasza Tin (#1670) üzenetére


TheMartin03
tag

Aha, értem. Hát akkor elnézést a felbújtásért, asszem amcsi videókban hallottam hogy elég jól becserélték az S22U-t, és ezzel nem sokat kellett rádobni, de régiófüggő totálisan.

(#1673) xhege válasza *RLaci* (#1666) üzenetére


xhege
addikt

Mindig megpróbálom, hátha... Mondjuk itt a Pixel 7 Pro, ha nem jön be a Samsung szerintem nem lesz nagyon nehéz eladni :)

(#1674) Tin válasza barnam_ (#1671) üzenetére


Tin
veterán

Members 5% kupon van. Nekem elsőre nem fogadta el, cset az ügyfélszolgálattal, és adtak másik kupont helyette.

Ha kuponokat keresgélsz, ezen a fórumon nézz körül, ide mindig másolnak be. A Buds2 Pro kupon már sajnos lejárt, de ahogy látom van -100€ tartozékkedvezmény.

(#1675) *RLaci* válasza xhege (#1673) üzenetére


*RLaci*
addikt

Láttad ma leslien kolléga pár fotóját? ;)

(#1676) Tin válasza TheMartin03 (#1672) üzenetére


Tin
veterán

Jó, de az az USA, mások a körülmények, árak, cserelehetőségek, ott nagyobbat versenyez a Samsung az Apple-vel, nyilván nagyobbat is akar harapni a piacból.

Itt németben sincs annyira durva jó áron a telefon. Nekem spéci céges kedvezménnyel és az S7-el jött ki ekkorára az ár, és mivel az S22U black fridaykor 850€ volt szuperkedvezménnyel, úgy voltam vele, hogy nem várok 10 hónapot és cserélek akkor, hanem lecserélem most. Azt a +200€-t megérte. Fiamnak úgyis kellett új teló, asszonynak is cserélnénk év végén, szóval a sajátomat és az övét 1-el leshifteltük, és mindenki örül. Főleg a fiam asszony S20FE-jének, az S7 után.

(#1677) Jack Konrad


Jack Konrad
újonc

Tud nekem valaki segíteni: napsütésben észrevettem, hogy a fenti hangszóró kivágás két oldalán is hézag van a széléig ... nagyon zavaró ... ez normális vagy hibás készülék :F Nem illeszkedik rendesen az üveg és a keret ...

(#1678) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Sziasztok,
Samsung-tól rendeltem egy S23 Ultrát, amit ma ki is hozott a futár.
De garanciát, számlát nem kaptam.
Emailbe fogják küldeni maguktól, vagy nekem kell rájuk írni, hogy küldjék?
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!!

(#1679) Kincsesss válasza *RLaci* (#1675) üzenetére


Kincsesss
tag

Gyenge fotókat készít, ahogy Leslien képeit elnéztem....

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#1680) xhege válasza *RLaci* (#1675) üzenetére


xhege
addikt

Igen láttam... Viszont a szintén korábban általa készítetteket is. Jó lenne ilyenkor mindig valamivel összelőni, mert lehet ott és akkor egy másik teló sem csinált volna sokkal jobbat. Persze az is lehet, hogy igen.

(#1681) Taci válasza Jack Konrad (#1677) üzenetére


Taci
addikt

Nekem ez gyártási (kivágási) hibának tűnik. Úgy látom, az előlapi kamerának "nem áll útjába", viszont én tuti cseréltetném azonnal, mert amikor majd el akarod adni, bizony bele fog számítani az árba.

Még indoklás nélkül vissza tudod küldeni (elállni a vásárlástól), viszont ha hibára adod le, akkor javítani fogják, szétszedik, új kijelző. Én ez utóbbit nem vállalnám be egy 1-2-3 napos készüléknél.

[ Szerkesztve ]

(#1682) autotaxmo válasza Taci (#1681) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ember legyen a talpán aki ezt észreveszi,így fényképen nem nagyon látszódik semmi.

(#1683) Jack Konrad


Jack Konrad
újonc

Napfényben nagyon látszik...zavaró...olyan mintha poros lenne ... :W

(#1684) pohár válasza Taci (#1681) üzenetére


pohár
félisten

ha hibára adja le 3 napon belül, akkor DOA-ztatni tudja, ergo kap egy újat, vagy az árát vissza, nem javítják neki :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1685) Taci válasza pohár (#1684) üzenetére


Taci
addikt

Lehet így van, de nem mertem sosem megkockáztatni, inkább simán elálltam a vásárlástól, aztán újra rendeltem. (Pont S22U-nál volt.)

De megér egy kérdést az ügyfélszolgálaton, hogy ilyen esetben mi a helyes eljárás. Mert ha pl. összekuponozva vetted eszméletlen áron, akkor az nem jó, hogy elállsz a vásárlástól, aztán teljes áron veheted újra - a saját hibádon kívül. Szóval szerintem egy telefon az ügyfélszolgálat irányába a helyes következő lépés.

(#1686) pontyos válasza gyuri81 (#1669) üzenetére


pontyos
senior tag

munkaidőben. kb 2x6 óra, plusz kocsiban kb 2x1 óra Telekom mobil net, többi wi fi igen. De én így használom - tehát 2 naponta elég tölteni

(#1687) oAcido válasza bigdigit (#1621) üzenetére


oAcido
aktív tag

21U-hoz képest sokkal jobb lett.

Plusz kb reggel 9-től délután 2-ig nálam 0% a merülés :Y

(#1688) TheMartin03 válasza oAcido (#1687) üzenetére


TheMartin03
tag

Na az elég durva.

(#1689) Tin


Tin
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy a Camera assistant menü mikor érkezik meg a mi S23-ainkba is.

Itt egy videó a működéséről.

Elég sok okosságot tud, többek között hogy élesítse-e a képeket, váltson-e a kamerák között a helyzettől függően automatikusan, gyorsan elsüsse-e a kamerát a shutter gombbal, illetve a sebességet vagy a minőséget priorizálja a normál illetve nagy felbontású képeknél. Ezen kívül állítható még a kamera timeoutja, az, hogy videófelvételkor elsötétítse a képernyőt, illetve a clean hdmi kimenet a külső felvevőkhöz.

Na de hol ez a menüpont a telónkból? Az enyémen 13.1.00.49-es a Kamera alkalmazás verziója, és nincs ilyen menüpontja. A srác valami Samsung store-ban csinálta a videót, de nem látszik, milyen verzióval. A fenti funkciók viszont elég jók.

(#1690) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Valakinek van felesleges kuponja( unpackedes vagy samsung által kiküldött). Egy DMP-set tudtam eddig elfogadtatni.

(#1691) Elit3Zotya válasza xhege (#1680) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Na én is pontosan így gondolom, majd ha máss is mellette lesz, akkor kiderül mennyire jó vagy kula.. :K
Pixel szerintem így is elveri fő kamerás fotóban, de videóban, zoom ban, széleslátóban, már jobb lesz az s23 ultra, ami nem mindegy.. :DDD
De arra készülj fel, hogy szerintem mint telefon, kb rommá veri a pixelt minden tekintetben.
És igen, én nagyon szeretem a pixel kezelőfelületet, de meg kell hagyni, hogy a oneui túl nőtt már rajta szvsz..

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#1692) Dani811 válasza Tin (#1689) üzenetére


Dani811
aktív tag

(#1693) Capella válasza Tin (#1670) üzenetére


Capella
senior tag

A német 500€-hoz képest nálunk 150 ezerért vették volna be a makulátlan S21U-t.
Viszont a Note8-ra csak valami 24 ezer forintot dobott az oldal, ami gyakorlatilag nulla. Igaz azt nem IMEI szám alapján néztem.

(#1694) #72042496 válasza Capella (#1693) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem az S10-re ajánlott 20 ezer forint körüli összeget (nem törött, nincs rootolva, semmi hasonló). Annál szerintem GSM shopban is többet adnak érte, szóval teszek majd egy kört vele a városban.

[ Szerkesztve ]

(#1695) Tin válasza Dani811 (#1692) üzenetére


Tin
veterán

Kösz pajti, akkor most már csak azt nem értem, hogy ezt a snap-ont beleintegrálták a gyári kamera alkalmazásba?

(#1696) Talib21


Talib21
tag

Sima s23,ahogy nézem nem 1 órával lesz itt több képernyő idő. Ebben 1 óra wifi,2 óra mobilnet van :) [kép]

(#1697) Capella válasza Tin (#1695) üzenetére


Capella
senior tag

Apkmirrorról le lehet letölteni, telepíteni is lehet a Camera Assistant appot. Az S21U-ra azt írja, hogy nem kompatibilis.
Korábban mintha nem írta volna.
Egyébként meg egyből azt írja nekem, hogy nem kompatibilis.

(#1698) Tin válasza Capella (#1693) üzenetére


Tin
veterán

Hm az érdekel, a magyart nem figyeltem, de valahogy nem lepődöm meg rajta. Itt épp azon lepődtem meg, hogyha egyáltalán nem számíttatsz be semmit, akkor is adott -100€ csere bónuszt, így lesz 1299€, plusz még 5% kuponnal 1234€.

Ha beszámolom, akkor 150+40€-t ad az S7-re, mínusz az 5% kupon, amivel 1148€ a végösszeg. Szombaton ehhez még hozzá lehetett dobni egy Buds2 Pro-t ingyen, de ez volt az alja a kuponozásnak.

Valamivel amúgy tényleg jobb áron van, de szerintem a diákos-rendelős árnál nem igazán. A beszámításnak meg lenne talán értelme, de most őszintén, ha 250-et adnának egy (maximum 1 éves) S22U-ért mint németben, akkor leadnád annyiért? Én biztos nem.

(#1699) Tin válasza Capella (#1697) üzenetére


Tin
veterán

Ja, nekem is azt írja 21-en. 23-on megy.

(#1700) oAcido válasza Tin (#1695) üzenetére


oAcido
aktív tag

Nem, ezt külön kell indítani és beállítani. Az 22U-nál béta volt, most már az 23U-nál alapból telepíthető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.