Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) #57919488 válasza Cathfaern (#1143) üzenetére


#57919488
törölt tag

GW2-ben lényegesen jobbnak találtam a PvP-t, sokkal jobb az 1v1 balance (WoW-ban ki is jelentették, hogy már a 2v2-vel se foglalkoznak). Maga a dodge is rengeteget számít és minden class-nak van minden másik class ellen valamilyen képessége (WoW-ban csak a rugóknak volt ez). Szerintem akit érdekel a PvP annak nagyon be fog jönni ez a játék. MoP bejelentés (mármint megjelenési dátum) után cancel-re tettem a WoW accom. Ha majd normálisan megy a PTR akkor azért megnézem az új talenteket de csak a pala jött be amim nincs is alapjáraton 85ön, de 3 percenként dc miatt nem volt sok kedvem részletesen mindet megnézni.

szerk.: azon filózok, hogy lehet most alacsony € miatt megveszem digitálisan mert annyi mint boltban lesz és -3 nap start:)

[ Szerkesztve ]

(#1152) #57919488


#57919488
törölt tag

Account készítésnél megadott nick nevet lehet változtatni?

(#1153) Archanon


Archanon
őstag

Tudom, Guild Wars 1, de örök kedvenc. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1154) Lmh válasza #57919488 (#1152) üzenetére


Lmh
őstag

Pont ma leveleztem ez ugyben a supporttal. Azt valaszoltak, h dolgoznak rajta es jgyexszenek megjelenés elott talalni ra modszert, h lehessen, de lehet, h csak kesobb fog ra sor kerulni. Szoval egyelore nincs rá mód!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1155) kovsol


kovsol
titán

achievementek lesznek amúgy a játékban ?

May the Force be with you!

(#1156) Archanon válasza kovsol (#1155) üzenetére


Archanon
őstag

Volt valami, csak nem nagyon figyeltem béta alatt. Tehát vannak, csak részletes infokat nem tudok arról, hogy mifélék.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1157) CactuS válasza kovsol (#1155) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Már vannak, csak nagyon el volt dugva. Volt hasonló lista, mint az a Wowban megszokott. (Kis aréna jel mellett látható szám az achipontod.)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1158) Jander válasza CactuS (#1157) üzenetére


Jander
senior tag

Nincs az annyira eldugva, a (H betűvel előhozható) Hero panelen van szinte minden fontos dolog (öltöztetés, skillek, traitek, pvp, achievmentek meg még volt valamit talán...).

Vannak napi pl. ölj meg 10 féle ellenfelet, harvestelj 5 akármit stb. vannak heti és / vagy havi ami hasonló ehhez csak még több van, illetve persze vannak nem ismételhető dolgok amik felfedezéstől kezdve a pvp-n át egészen az eventeket meg amúgy mindent lefednek.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#1159) Phantomhive válasza kovsol (#1155) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

vannak, nekem elég sokar durrogtak játék közben, de csak szolidan valahol a bal felső sarokban vagy hol. nincs túl nagy súly rajta.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#1160) #57919488 válasza Phantomhive (#1159) üzenetére


#57919488
törölt tag

Én annak akkor örülök, soha nem szerettem annyira az ilyen achis dolgokat :)

(#1161) front3r válasza Phantomhive (#1159) üzenetére


front3r
őstag

Jobb alsó, a térkép fölött. (bár az is mozgatható)
Viszont acsikért is kapsz XP-t. :) Ha tényleg ütős játék lesz, én 100%-ra meg akarom csinálni az acsikat.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1162) Jander válasza front3r (#1161) üzenetére


Jander
senior tag

Így van, XP-t és néha cuccokat is kapsz egy-egy achievmentért! Ha esetleg játszottál a Gears of War-ral, ott ugyanúgy jelenik meg a jobb alsó sarokban egyrészt a progress is, tehát ha valamelyikben haladást érsz el azt is mutatja.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#1163) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

A játékban amúgy át lehet állítani a key bindings eket ?

El. Psy. Congroo.

(#1164) front3r válasza adamkaa777 (#1163) üzenetére


front3r
őstag

Át.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1165) qad


qad
senior tag

Elsőre is minden nagyjából a helyén van, úgy 10-12 óra játék után állítottam át az autofutást az egeremre hogy még kényelmesebb legyen ( R a default). Talán még a fegyverváltás gombot tenném át egérre ha van egyáltalán ilyen.

(#1166) #57919488 válasza qad (#1165) üzenetére


#57919488
törölt tag

Első dolgom volt amint láttam global-on az "1"-es gombra állított auto attack/cast kikapcsolása. ctrl+jobb click ha jól emlékszem. Kicsit hiányoltam, hogy ha átállítottam valamilyen billentyűre nem írta oda a betűt/számot (majd élesben jó lesz gondolom).

(#1167) qad válasza #57919488 (#1166) üzenetére


qad
senior tag

Mért jó ha kikapcsolod? Célpont váltáskor van szerepe?

(#1168) kexksz válasza qad (#1165) üzenetére


kexksz
addikt

Irigyellek, ha neked a 6-9, illetve a dodge alapból kényelmes helyen volt. :D

(#1169) #57919488 válasza qad (#1167) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mert ez olyan mintha cheat-et használnék egy játékban. Ha megvannak a skill-ek akkor had én használjam már őket :)
Semmi szerepe nincs azon kívül, hogy sokat könnyít. Persze PvP-ben nagy előny az tuti. De a számokat soha nem szerettem ezért inkább egér telepakolva +ilyen Q, E stb. billentyűk tele vannak, hogy minden kézre álljon és ne legyen kapkodás valamint clickelgetés egyik sarokból a másikba.

(#1170) front3r


front3r
őstag

Nemrégiben az ArenaNet bemutatta a játék alapjait 4 videóban, ezek vannak most itt magyar felirattal(A WvW majd később érkezik):

Guild Wars 2 - Dinamikus Események (MAGYAR FELIRAT)
Guild Wars 2 - Személyes Történet (MAGYAR FELIRAT)
Guild Wars 2 - Harcrendszer (MAGYAR FELIRAT)
Guild Wars 2 - PvP (MAGYAR FELIRAT)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1171) kirjak válasza front3r (#1170) üzenetére


kirjak
aktív tag

Ez jó!
Köszönjük!

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#1172) qad válasza kexksz (#1168) üzenetére


qad
senior tag

Kicsit hülyének érzem magam, mert szerintem 6-9 jó helyen van, warriort használva. A warrinak csak buff vagy passive ability-je volt azokon a gombokon és azok is nagyon nagy újratöltődéssel rendelkeztek. Magyarul akkora a cd-je és olyan ability hogy nem fontos harc közben oda kapkodni( buffoló zászló pl.)Nekem csak 8 gombom volt aktív.
A dodge-ot meg eszemben sincs átrakni az alap helyről, ami W A S D és ezen bármelyik billentyűzet dupla lenyomásával a megadott irányba gurul a karakter.
Bocsánat hogy ennyire kirészletezve írtam le(másnaposan). Minden tanácsot szívesen fogadok(nem akarok hülyén meghalni, jó pap is holtig tanul), mert lehet csak simán eldumálunk egymás mellett. Az is benne van a pakliban hogy más kasztnak sokkal fontosabb dolgokat lehet kitanulni a maradék gombokra 7-10ig.

(#1173) birno


birno
addikt

Ebben a videoban a 13s-tol az ellenseg feje folott lathato piros karika szeru jelolo az hogy kerul oda?
Van egy vezeto aki megjelolheti az ellenseget?
Ez csak pvp-ben hasznalhato?

Nagyon hianyolom, hogy nincs valami jol lathato jeloles arra, hogy epp melyik ellenseget tamadom, mert amikor van egy 5+-os enemy group, ahol 5+ jatekos uti oket, akkor a talajon levo kis kor kivehetetlen s altalaban fogalmam sincs most epp kit jeloltem ki a tabbal, csak nyomom a skilleket mint a hulyegyerek.

(#1174) #57919488 válasza qad (#1172) üzenetére


#57919488
törölt tag

Buff passive?
Oda azok kerülnek amiket Te akarsz oda rakni :)
Bull's charge pl. az egyik legjobb és még nagyon sok van ami pl. stun kiszedő, snare,fear immun stb.

(#1175) qad válasza #57919488 (#1174) üzenetére


qad
senior tag

Igen, passive buff az egyik amit használok, a másik az tömeg buff.Signet of fury, Banner of disciple. A Bull,s Charge lett volna a következő amire teszem a pontokat. Ezeket tettem ki mert tetszett hogy nagyon sokat critelek és eszembe sem jut buffokon kívül mást odatenni, legalábbis másfél nap pvp-és nem indokolta. Talán ha 2-3x öltek meg úgy hogy le voltam láncolva-gyökerezve.

Amúgy is 1 száguldó bajnok a warrior, mindegy hogy milyen irányba be a tömegbe vagy ki a tömegből.

[ Szerkesztve ]

(#1176) qad


qad
senior tag

Ezzel a 2 buffal 51% critem van és 40% körülire tolom a többieknek is a critj.-ét. + még kapnak 10% megnövelt crit. sebzést is.

(#1177) kexksz válasza birno (#1173) üzenetére


kexksz
addikt

Call, target, alap esetben ctril + t, felvenni a targetet pedig simán t.

qad: A Signeteknek nem csak passzívja, hanem aktívja is van. Dodge szerintem szörnyű 2szeri gomb lenyomáson, mert amikor dodgeolni akarsz a karaktered megáll egy kis időre, amíg kétszer lenyomod a gombot, sokkal jobb külön gombra tenni a dodge-ot. Én harc közben biztos, hogy nem tudok elnyúlni a 9-es gombig és szerintem más sem, hacsak nem egy polip. :D

Nálam ami nem alap, az így volt:

Q E R; Utilityk
Mouse 4: Dodge
Mouse 5: Heal
Ctrl: Elite

(#1178) aizen92


aizen92
addikt

áldom az eget h van egy razer naga mmo-m.... eleinte azt se tudtam hova nyúljak...

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1179) kexksz válasza aizen92 (#1178) üzenetére


kexksz
addikt

Szerintem épp ez az a játék, amihez nem kell, mert nem használsz 5 skillbarnyi skillt, mint pl. WoWban vagy SWTORban, hanem 5-6 skillt kell újrabindelni, ami kényelmesen elfér a WASD mellett.

(#1180) Archanon válasza kexksz (#1177) üzenetére


Archanon
őstag

Nekem a dodge alapból 'V'-n volt, illetve a kétszeri "iránylenyomáson"... Szerintem rendkívül kényelmes, egyszerű, jó lesz nekem így. (Előbb 2 órát GW-ztem, elkezdett hiányozni a dodge... :DDD )

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1181) M3oH válasza aizen92 (#1178) üzenetére


M3oH
addikt

NEzegettem en is a Nagat, de el nem tudnam kepzelni, mit kezdenek annyi gombbal az elejen. Idovel biztos szokhato.

(#1182) aizen92 válasza M3oH (#1181) üzenetére


aizen92
addikt

énis csak az első 9et használom de meg lehet szokni első hónapban szenvedtem de megszokod és sokkal jobb mmozni vele sztem főleg h vannak jelző tappancsok hogy tudd melyik gomb melyik :D
e nélkül az egér nélkül is lehet játszani csak nekem megkönnyítette a béta hétvégén a játékot. komolyabban, ha augusztusban kijön, tuti elszarozok vele pár órát mire tökéletesen beállítom a bindeket

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1183) birno válasza kexksz (#1177) üzenetére


birno
addikt

Aha, de ez csak partyban hasznalhato vagy szoloban is?

(#1184) kexksz válasza birno (#1183) üzenetére


kexksz
addikt

Nem értem a kérdést.

Edit: Ja, hogy a call target. Passz.

[ Szerkesztve ]

(#1185) qad


qad
senior tag

30 és 45 sec cd-jük van a 6-10 bar-ra kerülő utilityknek. Nálam az egy örökkévalóság és a warriank az mind olyanokat vettem meg pontokból hogy harc előtt vagy target kijelölése/lerohanása előtt kényelmesen el tudom nyomni.
1 kipróbálást megér a Q-E-R kombináció. Marad egéren az auto futás és átrakom a dodgeot is kipróbálás szinten az egérre. Bár a dodge is ritkán használt ability nálam csak akkor tolom el amikor masszívan engem csapkodank de akkor egyből mindkettőt, utána már kis szerencsével a menekülőbajnok abilityvel lazán megúszom.

(#1186) aizen92


aizen92
addikt

ha jól értettem (egy pár hete írta ki valaki) külső vinyóra felrakom azt az 1 darab fájlt a GW2 mappából és egy másik gépen faszán el is indítja?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1187) qad válasza aizen92 (#1186) üzenetére


qad
senior tag

Kellene neki, nekem 3 fájlból áll a gw2. A helyedben feltenném mind a 3-at.

[ Szerkesztve ]

(#1188) bimbilla09 válasza qad (#1187) üzenetére


bimbilla09
tag

ha 10.en rendelem elo, akkor 25.en mar tudok vele jatszani?

(#1189) qad válasza bimbilla09 (#1188) üzenetére


qad
senior tag

Csak ha digitálisan veszed meg, akkor tudsz 25.-én játszani( Pre-purchase ). Ha a Pre-order nevűt veszed meg akkor 27.-én tudsz vele játszani. A normál bármikor boltból megvett és nem előrendelt példányossal meg 28.-tól.

aug 25. Pre-purchase (digitálisan, kód)
aug 27 Pre-order (előrendelt és futárral kiszállított dvd-s)
aug 28 bármilyen bolti személyesen átvett példánnyal.

[ Szerkesztve ]

(#1190) #57919488


#57919488
törölt tag

Display name-et lehet valahogy változtatni? Csak mert hülyeséget adtam meg és most akarom digitálisan megvenni de nehogy már ilyen hülye nevem legyen élesben is :)

(#1191) kexksz válasza #57919488 (#1190) üzenetére


kexksz
addikt

Én nekem ugyanez a problémám, account névként szerepelt a mező, mikor elővásároltam, nem gondoltam, hogy itt azt jelenti az account név, hogy semmi bejelentkezéshez nem használja az ember, csak ingame látszik... :U

(#1192) warcat


warcat
veterán

Megjelenéskor majd lehet elvileg,addig nem.

EA: It's in the crate!

(#1193) Lmh válasza #57919488 (#1190) üzenetére


Lmh
őstag

Ezt már egyszer kérdezted és válaszoltam is rá. :((

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1194) Lmh válasza kexksz (#1191) üzenetére


Lmh
őstag

Igen, ez nem volt túl jól lekommunikálva, hogy hova is kell az a display néz. Elvileg én úgy emlékszem, hogy azt olvastam anno, hogy csak a gw2 fórumon ez lesz a megkülönböztető nevünk. De mivel túlzottan nem érdekelt a gw2 fórum ezért, nem olyat adtam meg, amit később sem bánnék meg :P Pl. Guildben is eléggé feltűnő meg egyéb helyeken is fontos szerepet kap.

Konkrétan a válaszuk a cserelehetőségre:
"We are still working on the tool that will allow us to change these names. We don't have an exact time when this will be finished, but we hope to have it completed before the game launches."

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1195) #57919488 válasza Lmh (#1193) üzenetére


#57919488
törölt tag

Tényleg :R
Csak mikor újra benéztem GW2 accra ott figyelt a hülye név és totál megfeledkeztem a válaszodról.
A gond az, hogy lehet hülye szokás de minden játéknak van egy közös mail cím amibe mehet minden ilyen reklámmal kapcsolatos szemét és nincs kedvem egy nick miatt külön címre rakni. Majd ha feltörik ugrik minden :D

[ Szerkesztve ]

(#1196) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

hali Iceakostól vett Pre-Purchase gw2 kódot hol lehet regisztrálni ? egyszerűen a hivatalos
oldalon nem találom tuti a szememet kiszúrja :D

El. Psy. Congroo.

(#1197) M3oH válasza adamkaa777 (#1196) üzenetére


M3oH
addikt

Probald itt: [link]

(#1198) adamkaa777 válasza M3oH (#1197) üzenetére


adamkaa777
senior tag

áh köszönöm (hol lehet találni amúgy a reg gombot ?:D)

El. Psy. Congroo.

(#1199) M3oH válasza adamkaa777 (#1198) üzenetére


M3oH
addikt

Beirod a serialt es kivalasztod, hogy van-e GW1 accod alatta, es tovabb megy.

(#1200) adamkaa777 válasza M3oH (#1199) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Mármint úgy gondoltam hogy alapból ezt merre lehet megtalálni hogy serial kód megadása :D
Lényegtelen megvan biztos vak voltam

El. Psy. Congroo.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.