Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Archanon


Archanon
őstag

Na, mára ennyi elég is volt, bekapom a monitort, annyira bekómáltam... Nem rossz, nem rossz, bár még nagyon az elején vagyok. Szinte mindent low-ra vettem, egyedül a textúrákat hagytam békén, így már egész játszható, de sok embernél még így is élvezhetetlen, valamint annyian keringenek a képernyőn, hogy LOL hatás ON. Vannak "esztétikai negatívumai" sajnos dögivel. Na, holnap este, vagy inkább vasárnap folytatás.

Bah, előbb gépet kell frissítenem, mielőtt GW2-t veszek.. :DDD Bár reménykedem egy jó optimalizációban, és megjelenés utáni ingyenes trialban, hogy tesztelhessem.

#aizen92: Nekem muszáj, 4-kor kelés, meg eleve hulla vagyok, aztán 10 óra meló... :D

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#852) kovsol válasza Archanon (#851) üzenetére


kovsol
titán

Hmm ezek szerint a kétmagos proci kevés neki, mert a gtx460 kártyával tuti nincs gond, mert nekem egy tuningolt hd6850 maxon viszi egy fx6100@4Ghz el.

közben kiderült, hogy a netem szarakodik, és nem a GW vel van gond :(

May the Force be with you!

(#853) Asbee


Asbee
veterán

Szerintem elég sokat optimalizáltak nálam most nagyon jól megy max graf és 25 fsp alá nem megy nagyobb csatában sem. Emlékszem első bétán olyankor azt se láttam mi van úgy akadt.

(#854) aizen92


aizen92
addikt

nekem az nvidia karit 40-50%on pörgeti csak és 200mbot használ a két giga grafus memóriábol na mind1 megvárjuk az augusztus végét!! :D de így is nagyon fasza a játék élmény!!!!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#855) #57919488 válasza kirjak (#848) üzenetére


#57919488
törölt tag

c2d 6320 (1,86), hd 4850 (512), 4 gb ram. Kissé elavult de a végső verzió hátha azért jobb lesz.
Post processing nem eszik sokat és mégis nagyon sokat dob a grafikán.

(#856) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Hali gondolkozok a GW2 megvétel viszont lenne egy kérdésem hozzátok, úgy lesz mint a gw1 ben hogy ha kimész a városból akkor teljesen átdob egy másik helyre ? nem sokat játszottam az 1 el van olyan oldal ahol le van írva hány faj /kaszt lesz stb ?
üdv
Szerk. fajok/kasztokat megtaláltam, lesz különbség a fajok között ? pl emberbe jobb a varázsló stb ?

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#857) aizen92


aizen92
addikt

adets training manualra mért nem tudok duplán rákattintani? :S 10 ezüstért vettem és nem mükszik megvan....

level 11 kell hozzá :D jól értem h 10 skill pointot ad? :S

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#858) kovsol válasza adamkaa777 (#856) üzenetére


kovsol
titán

itt látod a többi embert is, nem olyan mint a GW1 volt itt találsz leírásokat is

más: Rata Sum városban mászkálok, nagyon tetszik a game! Tuti megveszem. Előbb voltam egy instában ahol nagyon jó volt az optimalizálás ! 80-99% os gpu kihasználtság és 70-100fps. Na ha ezt a szintet elérnék mindenhol akkor nagyon örülnék!

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#859) kirjak válasza #57919488 (#855) üzenetére


kirjak
aktív tag

thx

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#860) kirjak válasza adamkaa777 (#856) üzenetére


kirjak
aktív tag

Ne gondolkozz!

VEDD MEG!

:C

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#861) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Na, én most léptem ki először fél nyolc óta. Szerintetek mit csináljak? Feküdjek le és keljek korábban (úgy 10 körül, bár erre sok esélyt nem látok), vagy inkább le se feküdjek?

Viccet félre téve. Ez oltári. És ezek után még egy hónapot kell majd még várni rá. A küldetések qrva jók, a wvw szintén, és a sima pvp is. És még annyi mindent nem láttam. Amúgy egy charr engivel kezdtem, nagyon tettszik, majd még egy-két kasztot szerintem kipróbálok, talán még belefér ennyi, de valszeg teljes játékban is majd maradok ennél. Irtó élvezetes. Viszont majd remélem optimalizálják a játékot. Alapból mindent fullra rakott, úgy egész jó volt, de inkább mediumra vette a biztonság kedvéért, úgy még jobban futott (és szinte ugyan olyan szép maradt), viszont wvw-ben nagyon lement az fps értéke, de még akkor is, ha minimumra vettem szinte mindent. Látszik, hogy csak optimalizálási gondok vannak, szóval biztos vagyok benne, hogy javítani fogják.

(#862) front3r válasza KisTücsök (#861) üzenetére


front3r
őstag

Persze hogy javítják. Meg ez a cég nem olyan, hogy release után "nem csinál semmit" a játékkal. Ugyanolyan lendülettel foglalkoznak vele mint beta idején. Ezt ők is elmondták. Eddig a játékostábor nem csalódott bennük.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#863) Telda


Telda
addikt

Hali!
Lehet még valahonnan béta kulcsot szerezni a pre-orderen kívül, nem szívesen adnék ki 15k-t egy ki nem próbált játékra.

(#864) D1Rect


D1Rect
félisten

Hol a legolcsóbb ez?
55€-t nem adnék érte, ha nem feltétlen szükséges.

(#865) Telda válasza D1Rect (#864) üzenetére


Telda
addikt

Hirtelen ezt találtam, 60$ 14200Ft.
Az oldal teljesen megbízható, innen vettem az összes WoW kiegészítőm.

(#866) Departed válasza D1Rect (#864) üzenetére


Departed
őstag

argep.hu ;)
12900 most a legolcsóbb helyen, és szépen gyülekeznek ez és a 15ezres eddig közölt ár közé a többiek is. :K

(#867) CactuS válasza D1Rect (#864) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem akarok reklámozni senkit, de itt a legolcsóbb szerintem. 12.600 Ft, pénz beérkezése után kb 5-15 percen belül eddig mindig megkaptam mindent, amit vettem.

Legalább egy éve vásárolok tőle Wowos feltöltőkártyát és egyebeket, soha nem volt gond. Ha Ph!s elérhetőség kell, akkor Ő az. A guildünk egy része is nála vette a GW2őt gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#868) Telda válasza CactuS (#867) üzenetére


Telda
addikt

Ez valóban a legolcsóbb és az eladó is 100% megbízható, csak ahogy látom jelenleg nincs :(.

(#869) front3r válasza Telda (#868) üzenetére


front3r
őstag

Megjelenés előtt biztos kapható lesz majd több boltban is. Ha nem fontos a doboz, akkor érdemes figyelni a külföldi cd kulcsos oldalakat is, hátha akcióznak.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#870) Telda válasza front3r (#869) üzenetére


Telda
addikt

A béta hétvége miatt lenne jó azonnal, amúgy még vacilálok. :K

(#871) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Na, már most is jött egy kb 50 megás patch.

(#872) D1Rect


D1Rect
félisten

Köszi mindenkinek! :R
Iceakostól már vásároltam GC-t, de MMOknál sztem jó ha megvan a fizikai doboz seriallal.

Pl. most is szanaszét szívatott az ncsoft login a masteraccomhoz se fértem hozzá, le is maradtam betakulcsokról...

(#873) kovsol


kovsol
titán

Azt kell mondanom nagyon bejön a játék. Tetszik, hogy tele van eventekkel az egész.
Egy Asura Engineert kezdtem amúgy. A küldetések is jól össze vannak rakva. Az különösen bejön, hogy nem úgy van mint a WoW ban, hogyha elkezd valaki egy küldetést akkor a többiek akik arra járnak nem csinálhatják, csak ha beinvelik őket partyba. Itt csak összeverődik pár ember és csinálhatja is.
Amíg csak olvastam róla, meg videókon láttam nem győzött meg a játék, de most a kipróbálás után azt kell mondanom, hogy jól össze van rakva a game. (legalábbis az eleje).
Elég sok MMO -t próbáltam és WoW al is évekig toltam, azt hiszem megvan a következő játék amit elkezdek majd.

Én amúgy dobozosan tervezem megvenni, mint a GW1 -t is tettem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#874) HS 2142 válasza kovsol (#858) üzenetére


HS 2142
őstag

Viszont ott vannak a personal story küldetések, ahol az első részhez hasonlóan csak te és a csapatod játszhattok, nem kever be a többi játékos.

Én amúgy már régen is sylvarit akartam indítani, egyszerűen mesés a környék, percenként látni olyan helyeket, hogy az ember legszívesebben beállítaná háttérképnek. :)

[ Szerkesztve ]

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#875) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Nos akkor lesznek külön szerverek vagy ahogy kijössz a városból egy másik "dimenzióba" kerülsz ?

El. Psy. Congroo.

(#876) kovsol válasza adamkaa777 (#875) üzenetére


kovsol
titán

Itt nem Instance-olt a világ, mint az első részben. Városon kívüli területeken is ott szaladgál a többi játékos. Viszont ahogy leírta (#874)-ben HS 2142 maradtak olyan küldetések is ahol csak a partiddal tudod tolni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#877) HS 2142 válasza adamkaa777 (#875) üzenetére


HS 2142
őstag

A játék elején megkéri, hogy válassz szervert, amit később már csak Gemekért tudsz másra cserélni. (account transzfer) Viszont nincs semmilyen másik dimenzió, amire te gondolsz, a szerveren belül mindenkit ugyanabban a "dimenzióban" lesz.

Ja esetleg annyi, hogy van az úgynevezett overflow szerver, amire nagyon sok játékos esetén kerülsz, azt esetleg lehet másik dimenziónak tekinteni, de ott is tömegével lesznek a játékosok. (Ez kicsit olyan, mint az első részben a districtek a városban, csak itt nincs a városra lekorlátozva.)

Nem volt szerintem elrontva az egy, csak sokan tucat MMORPG-t vártak tőle, de a GW teljesen más élményt nyújtott. Lesz egy item store, amiben lehet ruhákat venni meg majd gondolom minipeteket meg egyéb "státuszszimbólumokat" is, de ilyen +xp előny nem hiszem, hogy lesz.

[ Szerkesztve ]

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#878) adamkaa777 válasza HS 2142 (#877) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Értem én csak csak az 1 ben az nagyon elvolt rontva.. lesz a játékban amúgy valami prémium cucc ? több xp stb ?

El. Psy. Congroo.

(#879) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hát játszottam a játékkal, próbálgattam a classoskat, de eddig egyik sem tetszik és egyenlőre a játék sem. Grafikája elmegy, a futás szánlamas, hogy mindig nem tudták javitani. Egyenlőre ennyi

(#880) Asbee


Asbee
veterán

Gem elég drága , kicsit olcsóbbra számítottam. :D

(#881) front3r válasza adamkaa777 (#878) üzenetére


front3r
őstag

Van olyan hogy 50%-al több xp-t kapsz egy órán keresztül. Meg ugyanígy a karmát is tudod boostolni, de nagy előnyt ezek nem adnak, meg ugye elég drága mulatság.
Tehát van mikrotranzakció, de inkább ruházkodásra van, festékekre, stb...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#882) Asbee válasza front3r (#881) üzenetére


Asbee
veterán

Azért a gem eladás goldért se elhanyagolható.

(#883) front3r válasza FuRiONight (#879) üzenetére


front3r
őstag

A csúszkálás? Igazából simán megszokható. Van valami oka, szerintem hogy ne ragadj be, vagy nem tudom. Lehet a hivatalos fórumon beszélnek róla és meg is kapták a választ a játékosok. Utána kéne nézni.

Asbee: Igaz, de in-game goldért is tudok gemet venni, és itt biztos nem értéktelenedik el a gold mint diabloban. :)

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#884) kovsol válasza FuRiONight (#879) üzenetére


kovsol
titán

Asura Engineer szerintem teljesen elfogadhatóan fut, meg ugrál. Mondjuk néztem pár videót ahol a nagyobb testű karakterek tényleg furán futnak. GW1 ben is megszokható volt hamar. Sőt ott még ugrálni se lehetett.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#885) Telda válasza kovsol (#884) üzenetére


Telda
addikt

Igaz én sajnos csak streamen és videón láttam, de számomra a futás olyan hatást kelt, mintha a karakternek köze nem lenne a talajhoz, lépked, de valójában csak csúszkál.

(#886) warcat


warcat
veterán

Tegnap én is belevágtam,és eleinte nem tetszett(necro) - ne értsetek félre egyből látszott a minőség,és ugye a zene,fantasztikus,de nem volt az igazi; aztán nekiálltam karaktereket gyártani,és a ranger bevált.
Greatsword+ longbow , nagyon élvezetes.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#887) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Na nehogy már a futásába kössetek bele, amikor naphosszakig lehetne sorolni a pozitívumokat. :U

(#888) Telda válasza KisTücsök (#887) üzenetére


Telda
addikt

Hát mivel a játék 99%-át futással töltöd, ezért szerintem igen is fontos tényező a milyensége.
Láttam streamen egy ilyen wvwvw vagy hogy is írjak, de túl sok minden nem jött át. Ész nélkül rohangászás és levegőcsapkodás. Jó lenne kipróbálni, mert az swtor is mikor streamen néztem sz@r volt , utána megvettem és mégis tetszett, igaz hogy csak 1.5 hónapig tartott ki nálam :DDD , de addig jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#889) adamkaa777 válasza Telda (#888) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Az összes mmo levegő csapkodás

El. Psy. Congroo.

(#890) Telda válasza adamkaa777 (#889) üzenetére


Telda
addikt

Tudom ;] , csak ennél valahogy nagyon feltűnt.

(#891) aizen92 válasza KisTücsök (#887) üzenetére


aizen92
addikt

csak ebbe lehet ;P azé nem tudom én játszottam most vele kb 8 órát és még nem jutottam el odáig h annyira unatkozzak hogy a futást nézzem és fikázzam de szarul néz ki :D bár sokat GW1 eztem talán azért nem tünt fel

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#892) #57919488


#57919488
törölt tag

Hát nekem nem jött be. De annak örülök. hogy legalább beta alkalmával jöttem rá és nem mikor már megvettem. A PvP nagyon nem olyan mint vártam, de kicsit elütöm az időt szintezéssel.

(#893) warcat válasza #57919488 (#892) üzenetére


warcat
veterán

Kicsit én is így érzem,de nagyon szórakoztató a harc,meg a kalandozás,viszont ha nem állsz neki komolyabban akkor valóban ráér a dolog míg engednek az árból.
Nem tudom,igazából single player játéknak használva is megfelelőnek tűnik tartalom tekintetében.
10-ért instant vétel lenne,de nem panaszkodom az árra, nincs havidíj a szerverek meg sokban vannak :)

Szerk.:Lehet bepróbálom a fenti linket,az is pre-purchase-ként van megjelelölve.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#894) HS 2142 válasza warcat (#893) üzenetére


HS 2142
őstag

Igazából én is sokalltam kezdetben az érte kért összeget, de ha belegondolok, hogy az első résszel is milyen jól szórakoztam, és az csak 7 ezer forint körül volt (jó persze ott vannak a kiegek is), de simán kétszer annyit is kiadtam volna érte.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#895) kovsol válasza HS 2142 (#894) üzenetére


kovsol
titán

Mivel nincs havidíj szerintem teljesen emészthető az ára.
Amúgy meg az veszi meg aki akarja, én nem akarok meggyőzni senkit afelől, hogy jó vagy rossz-e a játék és megéri-e az árát. Úgyse kapok részesedést belőle :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#896) KisTücsök válasza aizen92 (#891) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja, szó szerint ugyan ezt akartam írni én is. Nincs azzal a futással semmi baj, meg amúgy sem azt kell nézni. Szerintem...

(#897) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

skacok a beta meddig tart ? ki szeretném próbálni mielőtt megvenném (az 1 eléggé nem jött be )

El. Psy. Congroo.

(#898) KisTücsök válasza adamkaa777 (#897) üzenetére


KisTücsök
addikt

Hétfő reggel 9-ig.

(#899) adamkaa777 válasza KisTücsök (#898) üzenetére


adamkaa777
senior tag

olyan , mint az 1volt hogy elég pár 100mb-t letölteni és mapokat benn ingame tölti le ?

El. Psy. Congroo.

(#900) FuRiONight válasza KisTücsök (#896) üzenetére


FuRiONight
őstag

2 perc után rögtön zavaró volt a futás, főleg, hogy rengeteg kell, mount pedig szerintem nagyon kéne a játékba. Valahogy nincs meg a hangulat, nincs meg az az érzés h még egy kicsit tovább játszak, nem köt le egyszerűn. WWW nem engedett be valmiért, amikor meg beengedett körbevezett és viszadobott kezdőre, ezután alt+f4 jött. Ez a random event is igazán nem nagy szám, tulajdonképpen olyan mint a rift-ben a portálok, csak itt a semmiből megjelennek a mobok. Túl gyakori és túl sok mob van szvsz. A városok kidolgozottsága sem olyan kidolgozottnak mint a wow-ban (még csak néhányat láttam). A skilleknél eddig nem találkoztak olyannal ami tetszett is volna, túl egyszerűek számomra. Később talán kipróbálom, de ez a béta csalódás számomra, akinek tetszik annak pedig jó játékot! :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.